Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
3. feb 2009

marya gratulujem z celeho srdca 🙂 ake to bolo? tesim na foto? aky je petko? spinka stale?aj mas mliecko?

lenk30
3. feb 2009

neni ešte nejaká tabuľka bábätiek? aby som sa zorientovala, koľko ich už máme?

kvietok23
3. feb 2009

ahojte, marya gratulujem 😉

nam s bubu drzte dneska palce, ja idem do poradne o 12.30, ona po 13.00 😉

marya
3. feb 2009

Mimka dakujem 😵 Ano, mliecka mam dost, tak papame a pekne rastieme 😵 😵 Petko je uzasny, nevieme sa nanho vynadivat 😅 taky maly zrut, stale pyta papat, ked vydrzi spinkat tri hodky, tak som rada 😅 😀

A porod bol super, vo stcrtok rano o 10: 30 ked sme prisli ma doki pozrel, ze som otvorena na 6 prstov, a ja som nemala ziadne bolesti, tak som sa potesila, ze mozno ozaj budem po mame a ziadne kontrakcie ani nepridu, teda ziadne bolestive kontrakcie....tak sme isli na porodny box, doki mi pichol vodu, a cakali sme dalej...ja som mala pocit ze sa nic nedeje, lebo bolesti stale ziadne, tak sme s manzelom vtipkovali, pozerali von oknom ako snezi... 😵 taka pohoda, vzdy som si myslela ze budem pri porode stresovat, a ja som bola uplne kludna 😵 😵 o polhodinu prisiel doki, ze som uz na 7 prstov, ze to rychlo postupuje...akurat som ale citila tlak na konecnik, inak nic...aj som sa bala, ze ked stale nemam bolesti, ze to bude este dlho trvat, no ale nastastie to slo rycho...o 12:40 zas doki skontroloval, ze na 9 prstov a mozme rodit...na monitore som videla kontrakcie ze 88, 90 a mna stale nic nebolelo 😀 😀 😀 akurat poslednuych 5 minut, ked zakricali ze rodime, bolo bolestivych, ako sa hlavicka drala von, ale nic dramaticke, trochu, nastrih som sice citila, take stipanie, ale tiez v pohode...no a o 12:45 sa uz ozyval Petkov plac 😵 😵 potom ma asi 20 minut zasival, to tiez trochu bolelo, ale nebolo to take zle ako som si predstavovala, dalo sa to 😅 doniesli nam ukazat Petka, potom nas nechali este 2 hodky s manzelom na porodnom boxe no a bolo po porode 😀 😀 a este tam som zahlasila ze o rok si pridem pre dalsie 😅 😀
takze ozaj super porod, rychly, skoro bezbolestny, taky by som dopriala kazdej... 🙂

avuska19
3. feb 2009

držíme palce baby!
Lusil, Alanko je nádherný, taký sladučký,juuuj.veľa zdravíčka prajeme.
Sue, drž sa, myslíme na teba.
Marya,vitajte doma, vy sa teda máte, už ste spolu a domka, juuuj.

kvietok23
3. feb 2009

marya - no, toto si vytlacim a dneska to ukazem doktorke - ZE TAKTO TO CHCEM 😀 😀 😀 ty si mala EPI?

kvietok23
3. feb 2009

a to pichnutie vody nebolelo, vsak? 😉

lenkahrehusova
3. feb 2009

Lusil, pozerala som fotečky, joj, aký krásny a ako sa pekne usmieva 🙂 🙂 veľa šťastíčka a zdravíčka prajeme 🙂
Marya, gratulujem 😉
Sue, držkaj sa a hlavne to vydrž 😉

lenk30
3. feb 2009

mary, veľmi veľmi vám gratulujem a želám veľa zdravíčka, šťastíčka a mliečka pre papkáčika.

Ty si ten pôrod opísala tak, že dodáš pozitívnej energie celému koníkovi. to je super, že ti to tak prešlo. Ja som si tiež včera pripadala divne na tých pásoch, keď ma doktor presviedčal, že mám kontrakcie a ja som nič necítila......to by bolo obrovské šťastie, keby som bola taký prípad ako ty. Tak veľa šťastia. Koľký si to mala týždeň? som zabudla

majulienka32
3. feb 2009

ahojte
marya gratulujem 🙂 , nakaz nas vsetky takym uzasnym porodom 😀
Lusil aj tebe gratulujem a nech ste vsetci zdravucky 🙂
mamamina kedy ides do nemocky?
anit ktovie mozno tam stihnes aj mna
😀

majulienka32
3. feb 2009

marya a este nam prosim prezrad, co si robila pre to, aby si mala taky porod? cajiky? alebo semienka alebo nieco podobne? 🙂

bambulla
3. feb 2009

marya gratlujem ku krasnemu porodu aj ja sa uz neviem dockat kedy pojdem.Drzim palceky aby ste boli zdravucky 🙂 🙂 🙂

nada.hope
3. feb 2009

Ahojte babenky,.........
Marya no ahoj, konecne si dala o sebe a malom Petulovi nieco vediet, zelam veeeeeeeeeela zdravicka aj tebe aj malickemu. A inac mala si super porod, mi to pripada ako keby odrodil za teba niekto iny a ty si si prisla iba po Petka 😵 😵 😵 super este raz gratulujem a hlavne daj fotky malickeho nech vidime tvoj pokladik 😵 😵 😵

ludika33
3. feb 2009

juj marya srdecne gratulujem. ty si mala podobny priebeh ako ja pri natalke, kontrakcie videli len na monitore a bolesti ziadne. ja som sa nudila na vzdycharni ako slak, lebo ziadne postupujuce bolesti sa nekonali, ktore by naznacovali, ze ideme rodit. akurat, ze u mna tych tvojich poslednych 5 minut skoncilo na operacke. to som rada,ze si to tak v pohode zvladla a petuskovi posielam velku pusinko.

lusilia alanko je nadherny chlapcek, ozaj ako z katalogu. krasnucky, gulatucky a vyzera velmi spokojny. 😵 😵

kvietok aj mne pichli vodu pri malej a nic som necitila, iba to ze mi tam daco bastrngoval ako ked vysetruje zo spodu, ale nic bolestive.

kvietok, bubu drzim silno palcoky, nech je vsetko ok na poradni a nech pridete iba s pozitivnymi spravami, alebo s krasnymi babatkami.

sue drz sa. myslim na teba.

lusilia
3. feb 2009

Dakujeme babulky 😉
Mary aj ty z to mas za sebou, tak gratulujem 😉 , to si mala teda super porod, tak sa uz teda vytesujes ako ja 😀 , ze je to super pocit mat to za sebou 😉

marya
3. feb 2009

Baby dakujem velmi pekne 😵 😵

EPI som nemala, ja som totiz verila, ze budem mat taky porod, ze EPI potrebovat nebudem 😀 a vyslo to 😅

MAjulienka, nerobila som pre to nic, ani caj, ani smenienka, asi to mam po mame, ona rodila trikrat a tvrdi, ze nevie co su to kontrakcie 🙂

Kvietok, to pichnutie vody vobec nebolelo, nebolo mi sice vsetko jedno ked som videla ten spicaty nastroj 😀 ktorym to isiel robit, aj som sa pripravila na bolest, ale nastastie vobec nic, len som citila ako vytiekla tepla voda 🙂

Lenk30, bola som uz podla uzv presne na termin, podla ms 39tt...no veru, mozno tiez nebudes citit tie bolesti ked na monitore boli a Teba nic nebolelo 😵 😵

Baby, aj ja vam drzim palceky aby ste mali uz co najskor vase babatka pri sebe a aby tie porody boli pozitivnym zazitkom 😵 😵

krasulka
3. feb 2009

teda Marya, gratulujem ti 🙂 🙂 🙂 tak tento tvoj opis si ulozim asi do zaloziek 😀 😀 to sa mi az verit nechce! Ale super ze mas taky zazitok, aspon budes v dobrom spominat. A tesim sa na fotecky! 🙂

bubatenko
3. feb 2009

dobré ránko dievčatá,

marya.... ty si vzor pre celé februárovky..... ja si budem brať príklad a dúfam, že moje telo a mozog dobre prečítalo tvoje riadky a vie ako sa má chovať keď príde hodina H. 😀 a gratulujem k malému a nenapísala si miery, čo za valibuka si nakoniec mala?

baby dik, poobede dáme vedieť, čo nové.... kvietok držíme si palce a som fakt zvedavá ako pochodíme...... keby mi doki povedal, že som na 6 prstov otvorená beriem všetkými desiatimi....

ja som celkom dobre spala, ale to počasie ma ubíja,, ma hlava boli ako šlak, idem si robiť kávu, lebo to asi nerozchodím dnes

aaaa ešte lusil... malý je krásny,.. už je naozaj veliký a vidieť, že ti krásne priberá.... držte sa 😉

janula10
3. feb 2009

ahojte

marya gratulujem 😵

lusil akurat som kukla foto maly alanko je prekrasny ta pusinka 😵 😵 😵 uz je u neho riadny chlapcek taky ako ma byt, drzim palceky 😉

lulusy
3. feb 2009

Ahojte maminky,
ja som tu len na skok,
najprv chcem pogratulovat vsetkym certvym mamickam,zapriat vela zdravicka a lasky !!!

Ja sa s vami lucim neviem dokedy, pretoze ma odpajaju z netu a asi o tyzden budem mat net cez novu spolocnost, takze neviem ci sa tu do porodu este vobec ukazem.

Vsetkym vam babulienky, ktore este len cakate na den D prajem vela sil a pevne drzim päste !!!
Kontakt na mna ma terina, dam jej vediet ked nadide den D. 😉

pa

marya
3. feb 2009

Krasulka, Bubatenko, dakujem 😵 a drzim palceky Bubatenko a ohlas sa ako si dpoadla
🙂
Lusil, Alanko je nadherny 😵 😵 Veru, super pocit mat dietatko uz pri sebe, je to taky maly zazrak 😅

Ludika, tak to sme rodili dost podobne 🙂 a preco si nakoniec skoncila na operacke ? co sa stalo ?

janula10
3. feb 2009

Juj a Vam vsetkym co mate dnes nastup a poradne ilno drzim palce, tym nad 39tt prajem aby si Vas tam nechali s tym ze "ideme na to" 😀 😀 😀
a tym mensim cislam len pozitivne spravicky 😵 😉

ludika33
3. feb 2009

marya mala si na poslednu chvilocku zmyslela, ze pojde nostekom von a nie hlavickou, tak preto. ja som epi mala aj zaplatenu, ale ked lekar videl, ze nemam ziadne kontrakcie bolestive a iba cez monitor to vidia, tak povedal, ze je to zbytocne a koruny vratili a teda nakonies som bola aj v plnej narkoze.

marya to je taky porod oddychovy, ze? ja som im tam este zo srandy "vynadala", ze nech so mnou nieco robia, lebo sa strasne nudim a ze doma mam vela zehlenia, ze tento prelezany cas by som vedela aj inak vyuzit. moj muz nechapal, ze ako som bola v pohode. taky porod doprajem naozaj kazdej.

lenkahrehusova
3. feb 2009

Ahoj Jani, no ja idem zajtra a dúfam, že už tam ostanem, alebo aspoň sa dohodneme, že kedy mám prísť 🙂

Inak, aj tebe dobré správičky 😉

ludika33
3. feb 2009

lulusy davah na seba pozor a keby daco nove u teba, tak na informuj.

ludika33
3. feb 2009

jani a tebe uz tie disney plienky konecne prisli?

mamamima
3. feb 2009

marya teda tebe to vyslo tym pozitivnym myslenim podla mna a aj po mamke...aj ja sa snazim vsugerovat ze to bude rychle a nie vela bolesti, verim tomu 😀 tak dufam, ze aj mne to vyjde, ale uz nech je ako chce, nech to pride co najskor 😉

majulienka, ty sa ponahlas niekam? 😀 anit ma uz dnes termin...myslim si ze ona uz bude davno doma ked my tam budeme vzdychat 😀

lulu co najskor cakam spravicku ze drobcek je na svete 😅

janula10
3. feb 2009

lenus neboj ako pisem vy nad 39tt ostanete 😀 😀 😀 teda dufam

ludika ty sa dnes dobre prespi 😀 😉

katulikzlatulik
3. feb 2009

Marya... SUPEEEEEEEEER!!! BLAHOZELAAAAAAAAAAAAAAAAM!!! 🙂 a ten POROD - KLOBUK DOLE!!! Bodaj by sme vsetky taky mali 🙂 Si pisala, ze si mavala krce zo spodu... ja ich mavam tiez, tak dufam, ze aspon z polky taky dobry porod budem mat 😀

lulusy... DRZIM PRSTEKY!!!

sue... BUD SILNA!!! Karinka vie, kedy je ten spravny cas 😉

bubatenko.... nech si poobede otvorena na min. 6 prstov!!! 😉

mamamima
3. feb 2009

majul, ak stihnem 😀 tak vo stvrtok idem na prietoky...aj do poradne 😉 aj ty asi ze?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre