Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

kvietok23
10. mar 2009

no, ved aj mne zostali - take fialove hnusne , musim sa aj ja natierat niecim -

kvietok23
10. mar 2009

ja sa sice natieram kremom, co som sa aj pocas tehu, ale nejako to nemizne, a bohvie, ci este zmizne vobec

shupolienka
10. mar 2009

cafte babule
No my tiez pekne spinkavame. Vecer zaspi krpcok okolo deviatej desiatej zobudi sa o jednej druhej, a potom az rano o siestej siedmej napapame sa a tahame este do deviatej pol desiatej. Tak ja mam pocit ze spim viacej ako ked som bola tehu 😀
boze baby som zistila ze zacinam byt zavisla na krupicovej kasi 😝

evkastipka
10. mar 2009

Pekny dnik Vam prajeme 😉

ludika33
10. mar 2009

babule huraaaa podarilo sa malemu pribrat za tyzden 180 g. som velmi potesena, sice sme este neprekrocili porodnu vahu, ale uz sa k nej pomalicky blizime. hadam dalsi tyzden uz prekrocime startovaciu vahu. juuuuj tak sa tesim silno. nemusime nasadit UM. super. tak tie homeopatika na mliecko maju mozno ozaj zazracnu moc. dakujem za poradenie.
😵

krasulka
10. mar 2009

ludia, to je super! 🙂 a kolko vazi maly teraz?

evi ahojcek 🙂

tak my sme boli dne sprvykrat vonku. Tristvrte hodinku a krasne spinka mala. Tak som ju este nechala zabalenu doma pri otvorenej ventilacke 🙂

avuska19
10. mar 2009

ahojte.no my až tak dobre nespávame, ale zato to nie je ani najhoršie, v noci prespí tak tri-štyri hod.a potom už sa budí každé dve, ale len tak že pomrnkáva, napapá sa a spí ďalej.Zato dopoludnia sa nevie ukonať a po pár minútach spánku sa strháva a pár sekúnd mrnčí.Ale inak je fakt dobrunká.

Baby viete poradiť nejaké vitmíny, ktoré je dobré užívať teraz po pôrode?Niečo ako počas tehu materna?

ludika33
10. mar 2009

😵 krasulka teraz ma 3740 g a porodnu mal 3820 g. super uz sa blizime. normalne som ho asi naucila papkat. zlatusik moj malunky. 😵 😵 😵
hadam uz aj nam sa zadari ist von. dnes bolo krasne, len som musela zrovna cez obed ist do poradne a to som este nechcela na tak dlho ist s kocikom. ale ked bude zajtra aspon ako dnes, tak ma uz nic neudrzi doma.

ludika33
10. mar 2009

avuska myslim, ze calibrum ma calibrum mami a to je odporucane brat v druhom a tretom trimestry v tehu a potom pocaj dojcenia. ja neberiem okrem tych homeopatik na mliecko radsej nic, ale snazim sa jest vela surovej zeleniny a ovocia (samozrejme iba co su dovolene). kazdy den musim mat aspon dve jablka a dve tri mrkvy k tomu. a potom bud salat alebo brokolicu, alebo co dum da este

a2303
10. mar 2009

Ahojte, idem vás len pozdraviť, lebo sme kúpili domáce kurence, tak ich idem rozoberať... 😠

Avuska, ten calibrum mami sa odporúča, ja ho beriem tiež, lebo som sa cítila tak unavená.

Zatial sa majte krásne!!! Pekný večer

avuska19
10. mar 2009

Dík ludika, aj ja papam čerstvú zeleninu, ale neviem presne čo sa nemôže.Reďkovka alebo paprika nenadúvajú?sú dosť vodnaté.

ludika33
10. mar 2009

avuska redkovka neviem, ale papriku si obcas kusok aj ja dam. co sa nesmie urcite su paradajky.

avuska19
10. mar 2009

čože?noo, ja ich mám na dennom poriadku 😒 a prečo, nevieš?

ludika33
10. mar 2009

nieco sa mi mari, ze biela sa moze a cervena opatrne, lebo obcas viacej stipe, tak iba ked stipe by sa nemala, lebo cipes sa neodporuca pri dojceni. Ked ich jes kazdy den skoro, tak uz by si reakciu ak by bola nevhodna videla na malej Petke. Uz by sa Ti vyhadzala, ale by ju velmi naduvalo. Ked nema ziadnu reakciu, tak kludne mozes

avuska19
10. mar 2009

díky ludika. a vlastne rajčiny sa prečo nesmú,tie neštípu?

ludika33
10. mar 2009

to je alergen, lepsie povedane deticky sa po nich vyhadzu. ani paradajkova polievka sa nesmie

lenk30
10. mar 2009

ahojte maminky. uffffffffffff dítko spinká a dokonca v postielke. teraz keď nám prestali koliky, tak sa miláčik zas začal prežierať. chápete? ho vážim a na jedno cucnutie spapá 120ml.............veď to je otrasné a za hodinu si papá pästičky ako keby ešte nejedol, ani čajíkom sa nedá oklamať...........volala som doktorke, povedala, že materským mliekom sa nedá prejesť, tak nech len čakám, že to prejde.

kukám, že ste preberali váhu a sťahovacie nohavičk. ja som si kúpila ten pás, ale nezdá sa mi, že to nejak sťahuje, asi mi jje veľký.
Krasul, tie nohavičky sú dobré?
koľko kilečiek vám zostalo? ja som v porodke nechala 10, no 6 mám ešte na sebe. aj tak sa cítim celkom dobre, oproti tomu čo to bolo, ale zapnem len jedny rifle a jedny športové gate..............

a včera v noci sme boli hore každú hodku, čo bol nervozny. a viete z čoho? bola u mňa kamoška a mala parfém na dekolte, ho držala, sa obtrel hlavičkou, a dosť silný parfém, takže sa mi z vláskou len tak neumyl - ale ani som na to nemyslela a v noci doslova škrikal, bol nervozny - a mám pocit, že to bolo z tej vône, o 2 v noci som ho druhý krát okúpala a bolo dobre. ževraj drobci znášajú len naše vône a ak aj parfém, tak také čo poznali z bruška.

ludika, alergény, nealergény, ja už som jedla skoro len zemiaky s vodou a malý mal aj tak koliky..........

krasulka
10. mar 2009

lenka, mna tie nohavicky pekne stiahnu, musis si ich vyskusat na svoje ked ich budes kupovat, aby si nejake volne nekupila.

Mne ostalo este 7 kilo..ale rada by som aj viacej dala dole..ale neviem ci to pojde..lebo tlacim sladke dost..

ludika33
10. mar 2009

lenka to mas pravdu, ze deti co trpia kolikou, tak aj keby si bola iba o vzduchu, tak aj tak nepomoze.
ja mam este asi 3 kg dat dolu do povodnej, ale kludne moze ist aj vicej dolu este

a2303
11. mar 2009

Dobré ránko 🙂

Aj u vás je také zlé počasie?
ja fakt neviem, kedy sa s maličkou dostanem von, raz fúka vietor ako oživot a dnes leje... ☹

martinkasch.
11. mar 2009

Ahojte,
tak my sme boli vcera na poradni , robili nam vyter z dupinky. Doktorka vravela, ze tie penove kakiny by mali byt v poriadku, ze on z toho vyrastie. Ze pokial Sebinko pribera a dobre papka malo by to byt v poriadku.
Vazili nas, no tak to sme pribrali hooooodne. Porodna vaha bola 4040 g, po prepusteni z nemocnice bola 3860g a vcera sme vazili 4800g ! Tak som rada, ze aspon to kojenie je v poriadku a bez prikrmovania.

U nas je celkom pekne, neprsi, vykukuje slniecko.

bambulla
11. mar 2009

ahojte mamini chcem sa spytat ci len kojite alebo aj prikrmujete a cim prikrmujete a kolko este vypije ked ho prikrmite.........mi sme este na poradni neboli ideme az 17.3

bambulla
11. mar 2009

babule aj davate drobcekom niejake vitaminy mi mame Kanavit ,Vigantol,Cebion multi a kyselinu listovu

patkao
11. mar 2009

bambula ja mam len kanavit a vigantol a my len kojime,zatial priberame dobre,netreba nam dokrmovat..u nas je dazdivo,mala neako kycha a v noci troska kaslala,tak radsej nejdem s nou von☹

xarah1
11. mar 2009

ahojte nam kazala dr davat len vigantol ked sme na sunare a povedala ze keby som kojila tak nam predpise kanavit

xarah1
11. mar 2009

divne ze davate obidvoje

vanilka2612
11. mar 2009

Ahojte baby, budite babatka na papanie? Lebo mne dr.povedala,ze po 3 hodinach jej musim dat papat,a hoci spinka tak ju mam budit.Lebo bude dehydrovana.Ale v noci nebudit ,nechat spat.

xena22
autor
11. mar 2009

AHojte,co riesite?
Ja davam len vitamin D ,ten Kanavit sa dava len ked sa plne koji?Alebo sa mylim??? Mne davali malej nejaku injekciu Kanavitovu pri narodeni a viac mi nekazali...

Nazivame si v poho,len teda tri deti ma dost zamestnavaju a nechcem si ani len predstavit co bude,ked mala nebude tolko spinkavat a bude vyzadovat pozornost 😨 - no isty cvokhaus 😖 Zatial sa nam dari vyborne,uz ma 4,2kg a usmieva sa jak slniecko na kazdeho.

Kil mam tiez dost navyse - poporodne a tie co som chcela zhodit este pred tehu 😀 ,ale jest mi chuti a pohyb mam - cely den som na nohach,ale nie je to ono,chcelo byt to cielene cvicenie... stahovacie nohavicky funguju pokym ich mam na sebe,horsie je ked sa vyzleciem 😀 skratka klamem len samu seba 😉 a mozno trochu okolie 😝 a ja mam akosi zdevastovane cele telo a potrebovala by som skor cely neopren ako stahovaice nohavicky 😀

zuzi26
11. mar 2009

tak my sme sa vratili z poradne a mala nam pekne rpibera - oproti porodnej vahe ma o 750 g viac -teda uz vazime 3570 g 🙂 a zo 48 cm uz 57 😀 tak na dokina pochvalila ze ake dobre mlieko mam 🙂 tak sa vytesujeme ze rastieme do krasy. Len nam diagnostikovala koliku ☹ ze ma mala brucho ako balon nafuknuty chudatko, tak nam dala kvapky a radila masirovat, tak uvidime ci to zaberie, lebo noci su uz dost unavne, ked mala vela place a neda sa utisit. Mate nejake rady na koliky? Este nam radila nejake probioticke kvapky Gaia, poznate to?
Inak baby z BA, kde ste boli na klbiky, boli ste niektora v sukromnom centre na Zahradnickej? Tu som citala jedno forum, ze vraj tam jednej babe diagnostikovali uplne zle klbiky a dali aj zlu liecbu..tak neviem sa rozhodnut ci ist tam ci na antolsku a odcakat si tam velke rady..

lenk30
11. mar 2009

xena22, neopren? to si vystihla 🙂
babmbula, čo je kanavit? to je vitamínK? mne doktorka napísala len vigantol - a aj na ten som sa pýtala sama...........
zuzi, my bojujeme s kolikou od prvého dňa čo sme prišli domov, masírovanie, mastička pupík, feniklový čajík, trubička do ritky a teraz nám pomáhajú kvapky "infacol", majú sa dávať pred každým papaním, ale ja mu dávam len večer a raz v noci. lebo cez deň si prdká v poho, len od večera má až kŕče chúdatko moje. tak skús tie kvapky, neuuškodia, lebo hned s prdíkmi alebou kakačkou sa vylúčia z telíčka - oni len viažu vzduchové bubliny v črievkach
o tých kvapkách gaia som nepočula

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre