Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mamamima
27. apr 2009

marya aj s tebou suhlasim a mam aj jednu super knizku o vychove kde je o detskom placi...ze treba nechat vyplakat, ze taky trening, ono si zvykne...to je blbost, ze chuda to sa len unavi od placu a zaspi a v mozgu to zanecha pocit samoty a frustracie...ci je to tak, musime zvazit kazdy svoj pripad...a uz ozaj bezim 😉

marya
27. apr 2009

Joj baby, trochu od temy, ale my ideme vo stvrtok na ockovanie a normalne sa toho bojim, ako to Petko bude znasat... 😒 ☹

a2303
27. apr 2009

Ahoj Mimka 🙂

Už si tu fakt dlho nebola, ako to že chodíte po kožnom? Čo sa deje?

klementina
27. apr 2009

caute, my ideme na ockovanie vo stvrtok a tiez sa toho bojim, ako to zvladne, som si dnes aj teplomer kupila rektalny, ze aby som vedela, aku ma teplotu. inak ked sa mera teplota v ritke, tak zevraj je vyssia ako normalna a treba odratat niekolko stupnov-neviete ako to je?

a ja tiez nenechavam malu plakat, vobec. co som citala knizky nikde to neodporucaju nechat vyrevat, hlavne nie v tych prvych mesiacoch, ked si dieta potrebuje vybudovat pocit istoty a bezpecia. my sa nosime aj vonku niekedy, ked nechce lezat v kociku, nosime sa v satke alebo manduce. a tiez si myslim, ze mi nic neutecie, vari manzel a upratujem tak priebezne, ked je mala pod hrazdickou alebo spi. ale jasne, ze kazdy moze mat iny nazor. moja svokra ma s tym hrozny problem, ze preco ju furt vlacim, ze jej znicim chrbticu a nic neurobim 😝

vase deti uz su pokrstene? my budeme mat krstiny az teraz, len neviem, co jej obleciem. v com ste krstili dievcata?

xarah1
28. apr 2009

ja co som citala ze pol stupna treba odratat. my sme boli vcera na ockovani do obidvoch noziciek bol to pre mna otrasny zazitok malej som ja musela drzat nozky a sestricka jej to tam stuchla jak sado maso celu ihlu ako keby pichala nejake zviera s tvrdou kozou a nie babatko otrasne a za 6 tyzdnou dalsie ockovanie. my sme malu uz krstili mala oblecenu taku bielu supravicku flisovu bola v perinke a este aj v deke a doma sme jej potom obliekli saty lebo u nas v kostole je strasna kosa.

ludika33
28. apr 2009

ahojte babule,

klem treba odratat 0,5 stupna ak merias z ritky teplotku. Klem len pekne mojkaj malu. Robota neni zajac neutecie a potvora ani sama sa neurobi, len mala Ti vyrastie velmi chytro a toto obdobie Ti uz nik nevrati. Nepocuvaj svokru ja nosim so sebou aj klokanku von a ked sa malemu nechce lezkat tak si ho dam do vaku a uz sa prechadzame a velmi spokojnucko buva potom na mne. Kolkokrat aj nad ranom mrkota, tak si ho polozim na seba a tak buva. Neni zase dobre nechat deti hucat. Moje obe ked placu (teda mala ked este bola mini) tak prestanu dychat a az fialoveju, tak nesmu ostat nepovsimnuti.

My sme maleho krstili uz a tiez bol obleceny cely v bielom a perinke a deke este lebo v kostole je zima. Malu sme krstili v july a tiez bola tak isto v kostole oblecena ako maly a potom sme ju prezliekli na oslave do letnych satociek. Odporucam fakt radsej obliect viacej, lebo tie kostoly su strasne studene a nech deticky neprechladnu.

darmka
28. apr 2009

Ahojte, k tym teplotam - aka je normalna teplota v zadacku bez odpocitania u babätiek, resp. aku maju vase babätka. Nas ma stale okolo 37,5 a niekedy skoci aj na 37,6. Ale to moze zavisiet aj od toho ako hlboko sa ten teplomer strci

ludika33
28. apr 2009

darmka aj nas mas tak okolo 37,5 ked neodratam raz ma 37,3 a raz 37,6. ja mam pocit, ze tu vyssiu ma, ked sa nahodou zuri (a to je nastastie malinko), ze je rozhoruceny .

wewe8811
28. apr 2009

dobre ranko prajem, nasa bambulka sa tiez rada nosi, ale musim poklopkat, ze je aj celkom samostatna...niekedy v postielke, v kociku na vankusi sa hrajka, takze sa to celkom da. Vecer okolo pol 9 sa pekne napapa, chvilku cumakuje a sama zaspinka v postielke az do nejakej 4.
My ideme krstit az na konci juna a tiez akurat rozmyslam, ze do coho ju obliect.
Huh v pondelok ideme do poradne tak som zvedava, ci ju budu tiez ockovat. Predtym este musime ist na krvny obraz, lebo mala nejake horsie hodnoty, tak ju teraz napchavam kadejakymi somarinkami - vitaminy, zelezo...

bambulla
28. apr 2009

ahojte uz som tu pekne dlho nebola 🙂 mi uz mame okrstene 7.3 sme krstili a to som ho mala v zavinovacke a v deke kedze bola este zima. chcem sa vas opytat aj vam doktorka nukala ockovanie proti rotavirusovym hnackam a zevraj si to musime platit same poistovna to nepreplaca su to dve injekcie a len jedna stoji okolo 45eur.

nada.hope
28. apr 2009

Ahojte ................ 🙂
Bambula nam to nenukala, ale urcite to malej kupim, su to dve vakciny a nepichaju sa, dava sa to na lyzicke. Budem to musiet na buduci tyzden na poradni doktorke povedat, lebo je to vraj iba na lekarsky predpis.
Kde si videla, ze to stoji 45 eur, ja som to nasla za 61,26 € a 7,46 € preplaca poistovna. 😉

bambulla
28. apr 2009

to som pocula neviem presne kolko to stoji ale sa mi zda ze to nebolo viacej nez 50eur. az chces daj mi kontakt na teba cez IP a az to zistim dam ti vediet

krasulka
28. apr 2009

Ahojte maminky,

baby k tym teplotam: Ami mala teplotu pred dvoma tyzdnami a ja som si myslela ze to tiez treba pol stupna odratat ked sa meria v ritke,ale doktorka mi povedala ze sa to neodratava. 😕 Ze aka sa nameria, taka je. Tak neviem, radsej sa na to aj vy opytajte lekarov, ked si niest eiste. Mna hned vyviedla z omylu.

a asi sa mi rozbiehaju kramy..od rana mam taky ruzovkasty vytok ☹ este mohli vydrzat aspon cele leto 😀 😀 joj ale sme pohodlne, rychlo sme si zvykli na zivot bez kramov 😀

ja sa toho ockovani abojim velmi...citala som tu temu o reakciach a nic dobre som sa tam nedozvedela.. 😖

vcera som bola na nozickach s malou, v 2 mesiacoch, jadierka pritomne, kosti dobre tvarovane, ale kontrola este o 6 tyzdnov a balit na jednu plienku.

darmka
28. apr 2009

Krasulka, moja doktorka mi povedala, ze sa pol stupna odratava. Povedala, ze normal v ritke je 37,5. Tak to je sila, co pediater, to ina informacia. A kolko ma teraz Ami, ked uz nema teplotu.

avuska19
28. apr 2009

nie nie, normal v ritke je 37.

čo davate na vlasky

evkastipka
28. apr 2009

Krasul...neboj ockavania, nas ockovali vcera a v pohodicke, trosku plackala vecer..ale inak pohodicka...

evkastipka
28. apr 2009

Ozaj co som to ja za potvoru, nepozdravila som sa

Pekny dnik Vam prajeme bambulky 😉

marya
29. apr 2009

Caute baby 🙂

K tej teplote - mne dokina tiez povedala, ze treba odratat pol stupna pri merani v ritke, a ze uplne normal je u babatka teplota do 37,5.

Jaj baby, dnes ma Petko svoje prve jubileum - stvrtroka 😀 😀 asi si dam zanho kus cokolady 😀 😀

a2303
29. apr 2009

Ahojte, idem vás pozdravit. Dnes mám trochu viac roboty, tak nestíham.
Toho očkovania sa aj ja bojím..... ☹

Pekný deň!!!

terina25
29. apr 2009

ahojte baby.

naša bambulka má dnes 3 mesiace 😉 Mali by sme ju dať očkovať,ale ja to nechám na bud.týždeň.Veď má predsa narodky 😀

u nás raz dobre, raz zle.túto noc spala celkom dobre od 20.30 do 2.00.Ale máme problémy zo zaspávaním ☹ Čo sa týka toho UM,tak som ponechala ten nutrilon.lepšie povedané,prešla som na maďarský.Kakáme pravidelne - aj 5xdenne.takže som prišla na to,že pravdepodobne nekakala od mojho mliečka.teraz ju aj kojím,ale aj prikrmujem,pretože jej to moje mlieko nestačí.

a ozaj ,musíme sa pochváliť.už sa nám vie sama pretočiť,keď ju dám na bruško,tak sa sama otočí na chrbátik.takže už musíme dávať pozor,aby nám nespadla z postele a nemožeme ju nechávať samú.

toho očkovania sa aj ja bojím.ale hádam to zvládneme.ja si tiež vezmem k lekárovi aj studený obklad,aby jej to veľmi nenapuchlo.

dala som nejaké nové foto,tak ak chcete ,kuknite.

ozaj ,krasulka.tvoja Amy je fešanda a to jej háro 😉 Aj naša sofi mala,ale jej vypadalo 😖

tak prajem pekný deň.

klementina
29. apr 2009

ahojte, ja som bola dnes v lekarni pre tie vakciny a citala som pribalove letaky a je to teda dost hrozne tie vedlajsie ucinky. ☹
terina a ake studene obklady si zoberies lekarke? mne ta moja nic nehovorila, ale pisu tam, ze to miesto vpichu byva velmi bolestive, tak asi by to bolo dobre...

terina25
29. apr 2009

klem:ja beriem obyčajný studený obklad.nič špeciálne.dúfam,že to pomože.

moju neterku keď očkovali,tak strašne plakala.Nevedela ani zohnúť nožku.dali sa jej obklady,ale asi neskoro.chuderka,prespala vtedy v kočiari celú noc a ani sme sa jej nemohli dotknúť nožky,čo tak strašne plakala.takže preto si radšej zoberiem obklad už rovno k lekárovi pre istotu.

desina
30. apr 2009

Ahojte naša Julka bola očkovaná 16.4. a nič jej nebolo. Ani jej nôžka nezapuchla ani tepltou nemala. mne doktorka vravela, že jej mám hodinu po očkovaní ešte nechať ten liehový zábal čo jej dali oni a potom jej mám dať octanovú masť a pre istotu 2,5ml brufenu. A večer normálne okúpať a znovu dať pre istotu octanovú masť. Inak pridala som fotečky do albumu. Inak naša ešte musí nosiť 3 plienky. Ešte v 3 mesiacoch nemala prítomné jadierka. Uvidíme o v polovici mája.

andrea142
30. apr 2009

ahojte

dobré ránko

včera som bola odvážiť malú. váži 5320g. priberáme pomaly ale priberáme. na budúci týždeň v stredu nám budú brať krv a aj nás budú očkovať.

no malá sa mi akúrat zobudila tak končím 🙂

zuzi26
30. apr 2009

andrea preco pomaly? my sme sa narodili 13.2 a mame 5280 g - to je malo?? nam doktorka hovorila ze je to uplne v pohode..

zuzi26
30. apr 2009

baby co mate dievcatka, uz maju nausnice? my sme dali u doktorky nastrelit, teraz musi mat tie antialergicke aspon 4 tyzdne a potom mozme vymenit..nezvyknu sa zapalit uska, aku mate skusenost?

lenkahrehusova
30. apr 2009

Ahojte 🙂
My sme zdravý, pekne sa nám darí 😉

Ešte nás neočkovali. Nám doktorka poradila, že či sa nechceme zapojiť do takéj štúdie, kde sa sleduje,ako očkovanie bábätko znáša. Jedná sa o očkovanie na vlastnú žiadosť. A ide o novú vakcínu, ktorá umožní predísť až 7 ochoreniam. Tieto očkovania sú platené, ale my to budeme mať zadarmo.
Tak sa zapojíme 🙂 Musím sledovať a zapisovať všetky prejavy malej. Tak som zvedavá ako to dopadne.

Dúfam, že to bude dobre znášať
🙂

hanuk
30. apr 2009

Ahojte! tusim sa tu niekto pytal na ten cerazette. Ja som to zacala brat 2 t po porode, vsetko v pohode, mrcha prisla len na 1 den, akurat mam pocit, ze sa mi z toho zhorsil ksicht. inak vo FR je to jedina HA co sa moze pri kojeni, neviem ako tu. Berie sa vkuse bez prestavky, je jednozlozkova. Blbe je, ze to nie je preplacane, stoji asi 37 na tri mesiace (no ale babo stoji viac 😉 ...ja ju mam predpisanu na pol roka a potom vysadim...

avuska19
30. apr 2009

ahojte, hanuk, dík za odpoved, aj ja to užívam pár dní, zatial žiadna m,no ale ten ksicht 😖 .

Zuzi, aj naša bambulka už má náušničky, už to má zahojené, my sme dali u doktorky hned zlaté, je rozkošná.

andrea142
30. apr 2009

Zuzi26: to som napísala preto lebo mi málo priberala. minule za dva týždne 80g. tak teraz sa nám to pomaly rozbieha 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre