Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
22. jún 2009

ahojte,

mamamima my taku podobnu mame a je fakt super. mame ju este po natalke a ta v nej kolkokrat aj zabuvala a da sa krasne sklopit a vyzera ako vajicko potom. baby ak nemate stolicku na papkanie pre deticky, tak nevahajte. ja si ju nemozem vynachvalit, aj sa v neh vyhrala, aj popapala aj pobuvala.

wewe8811
22. jún 2009

pekny podvecer prajem, to co mame za pocasie???? horsie ako v oktobri 😒
Kocky aj vasi drobci su taki nepokojni a mrncia a placu a zlostia sa bez priciny? Nasa by sa len na rukach nosila, ale to sa neda, tak mi toooolko pinda v kociku alebo ohradke. Nechce papat, je prebalena a vkuse mrnci ☹.

ludika33
22. jún 2009

wewe hej aj maly je taky, cely den je taky. je napapany, prebaleny, odgrgnuty a predsa v kuse mrnka

krasulka
23. jún 2009

Caute baby, mala mala zas teploty od vikendu a ma zapalene hrdlo 😠 😠 😠 z coho as? zevraj aj to pocasie..zmena atd...ach jo..

mima22 je este stale v nemocnici s natalkou, est ejej aj zistili zvyseny cukor. Zevraj to moze mat aj s prikrmov, co su tie vyzivy. Tak s nimi opatrne..Aj ked si myslime ze deti uz nam zjedia netreba to zevraj prehanat. Aj ja malej davam to hipp jablko mrkva, aj jablkovu stavu mi uz pije..

krasulka
23. jún 2009

baby desteeeeee ☹ ☹ ☹ ☹

pozdravuje vas Janula, zajtra ma stastnice tak na nu myslite s drzte palceky a ze zajtra vecer sem pride tak zajtra vecer povinne stretko oki? 🙂

patkao
23. jún 2009

krasul na FB 🙂..Nasa mala tiez strajkovala s papanim,som myslela ze z nadchy co mala a z teplotky a nakoniec sa z toho vsetkeho vyklul zubcek.a ako sa prerezal,je vsetko Ok..chudera mima22,snad budu rychlo fit..

darmka
23. jún 2009

krasul, moj ma tiez sopliky a zapalene hrdlo. Horucku chvalabohu zatial nema. Co davas malej na to hrdielko?

darmka
23. jún 2009

moj maly ma aj kaslik, dokina nam odporucila Hedelix, tak uvidim.

marya
23. jún 2009

Caute baby 🙂

Dlho som tu nebola, ale konecne mam cas, uspesne som zostatnicovala 😅 a konecne mam cas hlavne na syna 😅

Baby, co mate chorucke deticky, dufam, ze to coskoro prejde...

Janule drzim palce 😉

My sa inak mame super, Petko pekne rastie, je zdravucky, stale vylucne kojim a este som nedavala ziaden prikrm, snad to este vydrzime do toho augusta, ale zatial mam mliecka dost nastastie 🙂 Petko ma ale tiez obcas dni, ked nechce moc papat, ale teraz posledne dva tyzdne papa velmi pekne, a tak pritom slastne stona...keby som nevidela ze papa, tak uz by som ho podozrievala z nekalej cinnosti 😀 😀

mojsejovka
23. jún 2009

ja stále pozerám na tie výživky kupované, keď je tam cukor, tak to nekupujem.. a ovocie malej skoro nedávam, väčšinou papá zeleninku, to jej chutí najviac, a teraz sme už začali dávať na obed zeleninku a okolo piatej-šiestej dostane kašičku, ale neochutenú - ryžovo-kukuričnú..

patka.. jeeeej, tak už máš malú zubańu doma.. 😵

marya.. super, že sa ti darí s mliečkom, mne sa až teraz začalo dariť, keď už máme príkrmy, tak okrem toho malá vydrží len na mojom mliečku.. 😅 že nekalá činnosť.. 😀 😀 😀

krasulka
23. jún 2009

Ahoooj 🙂 🙂 🙂

marya gratulujem k statniciam 😵 😵 😵 😵 😵

jeeeej patka tak vy uz mat ezuuboook?? wooow super. Aj si predtym pozorovala nejake zmeny na dasienku?

darmka my sme na kasel mali stoptusin, 8 kvapiek 3 krat denne 🙂

mima22 uz su doma, dnes ich pustili

caly8
23. jún 2009

🙂 brýýý večer

tak mi sme dnes boli na druhom očkovaní och joooj Elinka bola statočná zaťate pästičky hlávka dolu a taký krik, že mi až srdce trhalo..naša doktorka pichá do zadočku ...
ináč máme 7175g a to stále papkáme MM ..už mám vraj začať pomaly s prírmami o tie 4týždne... to už budeme mať skoro 6 mesiačikov ...

blíži sa nám koniec šk.roka bude trošku práce v obchodíku teškám sa 😉

tak sa tu majte a nech sú detičky dravé a aj mamičky 😵 🙂

caly8
23. jún 2009

oprava: ZDRAVÉ 😀

ludika33
23. jún 2009

marya srdecne gratulujem k statniciam. super, ze uz mas po. jeden stres odbudol a pribudlo ti viacej kludneho casu na maleho.

andrea142
23. jún 2009

ahojte

marya: aj ja gratulujem k štátniciam 🙂

aj moja malá je dnes nejaká umrnčaná. vlastne už aj včera bola. asi aj u nás to bude zub. Dolné ďasno má také hrubé. menej papá. mrnčí aj na rukách. po kúpaní mi vypila 20ml mlieka a zaspala od únavy, pretože už je veľká slečna "načo by ona spala ,keď sa môže kukať" potom je unavená ako pes.

zuzi26
24. jún 2009

jeej baby co statnicujete, ja vas obdivujem - to sa ako da popri dietati??? 😅 aj ked je prevda,ze nasa Hanka je od 3 mesiaca ovela pokojniejsia a lepsia, uz mam aj cas pre seba..vela sa prehra aj sama v postielke alebo pod hracou dekou, uz je to ine. ale studovat by sa mi uz teraz fakt nechcelo, este ze to mam uz za sebou 🙂
marya gratilujem! super ze este kojis, ja mam pocit ze uz minimum mamiciek vydrzalo pri plnom kojeni..ja tiez este naplno dojcim a prikrmy budu az po siestom mesiaci 😉 hlavne na leto je dojcenie podla mna aj super prakticke, vyhrnies tricko a mala je najdedena, nemusim nosit ziadne flase.. Ja som flasu este ani nepouzila a nevieme ani co je dudel, lebo mala ho nechcela - a nechyba nam ani 😅

nada.hope
24. jún 2009

Ahojte maminky,......................tak v prvom rade majrya srdečne gratulujem, ja som mala dost co robit na statniciach sama so sebou a neviem si ani predstavit, ze by som v tom case bola mamina, skutocne klobuk dole velmi Vas aj janulu obdivujem.
Janula drzim palceky dnes 😉 😉 😉
Inac prave sme sa vratili z Nitry boli sme na gastroenterologii ohladne nasho refluxu,.............. strasne mila pani doktroka je tam, zobrala krvicku skonstatovala, ze reflux ma kazde jedno dietatko, len jedno ma vacsi a druhe mensi, predpisala nove mliecko protirefluxne a o dva tyzdne sa mame prist ukazat, inac vaha u nej bola iba 5460g co je o 40g menej ako minuly tyzden u nasej na poradni, tak dufam, ze je to sposobene iba tou inou vahou a nie tym, ze Ninka chudne ☹ ,................inac do spravy napisala stihla a dlha mame 62 cm, niekto tu uz pisal, ze ma doma spagetku, tak sa hlasim aj ja mam doma jednu 😀 😀 😀 😀

Patka gratulujem k prvemu zubku, uz by som aj ja nejaky ten zubok prijala 😉

mounty
24. jún 2009

ahojte, uz aj my sme boli v nemocke, 5 dni na JISke a aj tak jej nic nezistili, ma modrinky na nohach a rukach, tak nas cakaju dalsie vysetrenia.........sucitim so vsetkymi co musia byt s malymi v nemocke, je to hrooooooooooza, ani dieta ani matka sa nevyspi a ten pristup, radsej pomlcim.......majte sa a choroby od nas prec, papa........inak nasa ma uz 7kg a 63cm 😉

ludika33
24. jún 2009

ahojte. mounty a to si bola na kramaroch? joj tak to nezavidim az si bola tam. ja osm bola s natalkou a keby som tam bola o den dlhsie, tak ja idem uz nie domov ale na psychiatriu u nas v pk. to bol des v tej nemocke.

marya
24. jún 2009

Dakujem baby 🙂 Veru, bolo to dost narocne tie dva tyzdne pred statnicami, to som nemala vobec na nic cas, taky bordel ako vtedy tu este nebol 😀 ale som rada, ze to mam z krku 😅

Mounty, dufam, ze to je len nieco banalne a coskoro bude malicka v poriadku 😉

Nadi, drzim palceky, aby Ninke ten reflux rychlo ustupil 😉

Zuzi, veru, to kojenie je super, ziadne starosti so zohrievanim, s pripravou, kupovanim papky...keby sa dalo, kojila by som ho do desiatich 😀 😀

No my tiez mame doma skor spagetku, vahu mame 7020 g, co nie je nijak vela, ale zato uz mame 69 cm 😅 ale aj napriek tomu ze nema Petko nejak extra velku vahu, licka ma jak skrecok a nozicky ako take koly, no baculaty je dost 😅 a v kocari sa mi uz sam posadi, zdviha sa hore, rucickami sa prichyti okraja a zdvihne sa do sedu...a lezat sa mu vobec nechce...

patkao
25. jún 2009

marya blahozelame🙂..a to mas doma ineho sikovnika ked uz sa posadi v kociku..baby ja sa chcem opytat,plne kojim,uz som raz mala aj mrchu,ale druhy krat este neprisla..vy ste to mali potom nacas?neviem ci to je normalne,ci treba k dokymu..

marya
25. jún 2009

Patka dakujem 🙂
No ja som na tom presne tak isto s tou mrchou, dostala som prvu 5 tyzdnov po porode, a odvtedy vobec nic, aj som bola u dokiho, ale povedal ze pri kojeni je to normalne, ten cyklus vraj byva nepravidelny a moze dlhsie vynechat....

Patka, ten nas sikovnik je ale poriadny vymyselnik, on si uz sadne sam, aj na nohy sa stale zdviha, aj sa na nich udrzi, len rovnovahu este neudrzi, ale pretocit sa z bruska na chrbatik este nevie...aj som sa pytala dokiny, ci je to v poriadku, a ona povedala, ze niektore deti to preskocia, ze sa skratka taha hore a take "malichernosti" ako pretacanie sa ho nezaujima, co asi aj bude pravda, lebo on vobec nechce lezat, vzdy ked ho polozim na brusko, tak zacne trepat rukami nohami, ze on tak lezat nebude...takze asi ozaj bude skor chodit ako sa pretacat 😅

janula10
25. jún 2009

AHOJTE maminky moje:o)))

nemohla soms a sem napajat lebo to je tu droga a musela som s aucit na statnice vcera som ich mala uspesne som urobila tak uz mi skoncila snad ta najhorsia etapa "skola"! Vobec nezavidim tym co to maju pred sebou je to o drzku tie statnice a mat dieta

Ani nemam sancu precitat co mate nove....snad sa k Vam zapojim...s niektorymi som bola sem tam na skype alebo na FB, so shupolienkou sa stretavam aj s pishulinou....

Zhrniem Vam tak o tom nasom Maximkovi nejake suhrnne info:

Je strasne strasne zlaty, dala som foto kuknite ako vlastne vyzera....

😵 😵 😵 😵

Takze stale kojim len 5min maly riadne nabera asi mam silne mlieko skoro smotanu, davam mu jen z jedneho vzdy ziadne prikrmi take nehrozi u nas....Zacali sme plavat v malom bazene kuknite foto v kolese to mal 2,5 mes ked v nom bol sam....inak sme zdravy neplace vobec, je to taky vegetak pohodak maximalny...ockovanie vsetko sme prezili bez placu a nasledkov ani opuch ani nic take, 1jula ideme na preockovania....no a tlacia sa nam zubky ale este nieje prerezany iba navrete pery tak ako asi kazde babatko

no a strasne sa tesiiiiim ideme 1augusta cela family aj s mojimi rodicmi do Bulharska na 11dni som zvedava co maly v lietadle....

a taka smutnejsia sprava mam uz 30rokov 😀 😀 😀 stara korcula

PS: MOJE najvacsie hobby : obliekanie a paradenie Maximka 😀 😀

tak cakam ze aj Vy mne aspon v skratke napisete co mate nove....

zuzi26
25. jún 2009

janula caaaau, vitaj na fore - no hned som si pozrela album - maly je uz veelky 😀 krasnucky je to chlap!
gratulujem k statniciam! Tie nase babetka maju teraz asi vseobecne dobre obdobie, ja si uzivam to ze mala vobec neplace, len sa hrajka a viska od radosti.
patkao ja som na tom podobne s cyklom - po sestonedeli som to uz raz dostala, teda ak to bolo naozaj ono 😕 a do teraz nic, vraj to pride potom s prikrmami, ked trochu obmedzime kojenie. Urcite s tym nemusis ist k dokymu, pokial kojis je to v normale. Ja sa uz aj tesim na normal cyklus, lebo nepatrim medzi tie stastne, ktore chudnu kojenim..tak cakam ze sa to zacne hybat potom. Ja mam stale tych 9 kil na sebe, neslo dole ani deko od navratu z porodnice. ☹

a2303
25. jún 2009

Ahojte, Marya a Janula gratulujem k štátniciam!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 To je super pocit mať konečne potom!!!!
Aj ja budem mať 10. Jula promocie (bak. skúšky som mala keď mala Rebeka 2 týždne...) Čo si oblečiete na promocie? Ja neviem, čo si mám kúpiť, aké šaty. Akurát včera bolo sedenie v škole, neviem čo mám robiť či ísť ďalej na ing. alebo nie.... Časovo aj finančne by to bolo dosť náročné.... Ale zas ing. na logistike by bodlo... fakt neviem...

Babule, čo máte choručké bábätká držím palce!!!! uzdravte sa čo najskôr!!!! Musí to byť pre tie malinké fakt ťažké ale aj pre Vás.... ☹

My sa máme dobre, malá je rozkošná je moje všetko!!!! Zatial ju ešte stále len kojím, ponovom mi vstáva aj v noci papať čo nerobila ale asi rastie. Zubky ešte nevidím, asi nejdu. Maličká začína dosť na mne lipnúť... stále je somnou a už začína pri iných aj plakať.
Baby, Vy ste premýšlali o plávaní bábätiek? Ja o tom uvažujem. Jeden kurz začína v Auguste. Tak sa na to asi dáme 🙂

zuzi26
25. jún 2009

ja som si pozerala plavanie v Ba, ale na Trnavke to stoji 4000 sk na mesiac - tak to fakt nedam cely rodicovsky prispevok na Hankine plavanie 😉 my sa kupeme uz teraz vo velkej vani a je to super. 🙂

nada.hope
25. jún 2009

Ahojte maminky,........ 😉 😉 😉
Tak konecne medzi nami vitam dalsiu stratenu maminku 😉 😀 Jani gratulujem ku statniciam. Jani to co preboha papas, ked z teba vyteka smotana 😅 😅 😅,
normalne vam ktore stale iba kojite zavidim to kojenie, je to rychlejsie a praktickejsie, urcite sa pri druhom nedam nikym odradit od kojenia, lebo robit mlieko je niekedy hrozne 🙄 a urcite to pri druhom bude jednoduchsie.
Co mam z toho, ze mam stale mlieko!!!!!! ked moja Ninuska je leniva si cucnut ☹ ☹, ale co uz hlavne, ze je zdrava a podla doktorky hyperaktivna na svoj vek 😎

Marya tak teda ty mas doma riadne sikovneho sikovnicka - spagetku 😀 😀 😀 Nasa Ninka sa zatial iba pretaca z bruska na chrbatik a opacne, takze uz nehrozi aby bola na gauci alebo nasej posteli bez dozoru, lebo ak jej nejde ist dopredu, tak cuva 😅 😅 posadit sa uz teda snazi riadne, ale zatial sa jej to nepodarilo, ale davam jej tak tyzden. 😉 😉 😉
Inac poviem vam s novym mlieckom som nadmieru spokojna, Ninka je pokojna a hlavne grcne len sem tam, takze konecne moze byt oblecena v jednom aj dlhsie ako pol hodinu 😀 😀 😀 . Akurat sme mali problem s dudlom na flasi, lebo nam to neslo, tato beba ar je husta a dudel ktory sa dava na kasu Ninka nechce, tak sme museli dierku zvacsit noznickami a teraz to do seba cele vcucne ani nie za 3 minuty 😀 😀 😀 😀

Pozdravujem mamicky s chorymi detickami, rychlo sa vyliecte, my sme nastastie zdrave obidve a okrem trochu zvysenej teploty po ockovani nam nebolo vobec nic 🙂 😉
No a co sa tyka mojej mrchy mrchavej stale som n ic nedostala a prosim pekne ja nekojim, tak dufam, ze nie som v tom, ale zasa panenka maria nie som 😅 🙄 😕

terina25
25. jún 2009

Ahojte baby.

V prvom rade blahoželám ku štátniciam.Ja som to prežila dvakrát a teda fakt klobúk dole ,že ste to šikovnice zvládli aj s malými krpcami. 😉

Chorým bábätkám držím palce a prajem skoré uzdravenie.Maminy držte sa.

terina25
25. jún 2009

My sme boli v utorok u dokiho,lebo malá sa nám nevedela vykakať.Kaku mala na ,,konci,,,ale nevedela ju vytlačiť.každý deň chúďatko tlačila,ale nešlo jej to.zapieklo ju od mlieka a od MRKVY 😠 Takže teraz žiadna mrkva nehrozí...

terina25
25. jún 2009

Lekár nám predpísal niečo na kakanie,ale dala som len raz a nemolo to účinok žiaden.Musela som Sofinke kaku doslova ,,vyšprtať,, z riťky. mala ju strašne tvrdú.teraz je to už lepšie chvalabohu.Ináč váži 6330 g a 65cm.zajtra ideme na druhé očkovanie.dúfam,že to bude bez teploty a opuchu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre