Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
10. sep 2009

no my sme na odporucanie detskej gastroenterologicky dnes papali bezvajecne cestoviny 😵

caly8
10. sep 2009

ahojte

a s čím ste papali cestoviny? vraj su aj bezlepkove..ale mne tiež dokyna kázala dať tú svetlú zápražku do polievočky no a tam je múka a to je lepok..však?

nada.hope
10. sep 2009

no zatial som na skusku kupila jedny od Hippu vraj su od ukonceneho 6.mesiaca, ale kedze doktorka jasne zdvoraznila zacat s lepkom tak azdnes a boli s mrkvickou, rajcinami a cuketou, a teda aj mne to chutilo 😵 😵 😵
Neskor, ale az na buduci tyzden skusim cestoviny s maskom 🙂 😉

wewe8811
10. sep 2009

ahojte kocky, nadi teda vy ste mali dobry obedik. Mne Zoe dnes od rana strajkuje a nechce jest nic tuhe, ani zeleninku, ani kasu ani ovocie. Mame mliecnu dietu (aj to nespapa celu davku), tak dufam, ze ju to coskoro prejde.

Nadi v tom mixe si mala aj rajciny? O paradajkach sa hovori, ze su velke alergeny a ze by sa mali az po roku zacat davat. Inak nechapem, aj v niektorych keksikoch napr. Sunarka je lepok aj vajicko a pisu, ze od ukonceneho 6.mesiaca. Tak tomu uz vobec nerozumiem 😒. Na vsetko si treba davat bacha.

nada.hope
10. sep 2009

Je to velmi rozdielne, clovek cita a cim viac cita tym viac je zmateny, prave som si precitala, ze az po roku treba pridavame zo zeleniny brokolicu a karfiol, taktiez spenat a teda vacsina prikrmov od Hippu prave tieto druhy zeleniny obsahuju v strave od ukonceneho 4.mesiaca, tak co teda?!

Som z toho na nervy vsade pisu, nepodavat detom cukor, med muku do 1.roka a toto vsetko obsahuju keksy, ktore som dnes kupila, no bohuzial som si to vsetko precitala az dnes doma su to baby prebiotikum od 6 mesiaca ale co uz mozno malej dam jednu tyzdenne a mozno to zjem ja 😅 🙄
Ale cim sa ma potom mamicka riadit? ked vsade pisu nieco ine a potom vam aj doktorky povedia nieco ine?

krasulka
10. sep 2009

Baby ja davam malej to co je od urciteho veku v ktorom sa prave nachadza. Nadi ako pises presne aj Hami ma brokolicu prva lyzicka 😀 😀 😀 podla mna to vsetko uz nase male mozu ked uz maju pol roka. aj to ak su rajciny v tom prikrme. Ved toho nezje na kila a odlsedujes ci sa potom nevyhadze alebo co a ked nie tak je dobre. 🙂 Ved po roku uz mozu jest skoro vsetko tak kedy si na tie chute a zlozenie v potravinach maju zvyknut? Ja davam malej od Sunarky na noc krupicovu kasu s MEDOM od 6 mesiaca a v pohode, dobre kaka, pekne ju to zasyti a nema ziadny prejav alergie 🙂 Podla mna to netreba vsetko az tak sledovat, je dobre mat pod konrolou urcite druhy potravin, ale ked su to prikrmy a prve prikrmy, tak podla mna to co tam je musi byt pre tie deticky vhodne, inak by to ani nebolo na trhu si myslim, ci nie?

hanuk
10. sep 2009

Krasulka, oni davaju na trh aj veci, ktore pre deti podla mna nie su vhodne - tu napr.kase s cokoladovou prichutou od 8 mesiaca, to sa mi zda chore, ale tu je vseobecne dost maly vyber, neviem ako je to na SK. Med sa nema davat kvoli tomu, ze to moze obsahovat istu plesen. Myslim, ze skor ide o to, aby si dieta nezvyklo na sladke a potom by odmietalo vsetko ine. MY taky problem nemame, nasa mala nic sladke nezje, uz som skusala od jogurtov, kasi, ovocia vsetkeho druhu, ale nic. Ja mam tiez z toho misung, kazdy odporuca nieco ine, niekto vravi, ze maso kazdy den, iny zas, ze iba 2x do tyzdna a pod., ale ja aj tak postupujem dost opatrne. Ale ved ked jej nedas rovno segedinsky tak je to v pohode🙂

lenkahrehusova
10. sep 2009

baby, súhlasím s vami 😉
presne ako píšete, bábätká nemôžu ešte strukoviny, paradajky, syr, jahody, čučoriedky....a presne, keď kúpite výživy pre určený mesiac, tak to v nich je 😉
ja som tiež objavila výživu bolognes špagety so syrom od 7 mes. a asi čo by s toho naozaj mohla sú asi iba tie cestoviny 😀
aj ja mám s toho riadny chaos. Tak dávam skoro všetko čo môže a zatiaľ nám chutí. Skúsila som aj hrášok, hrozno, červený melón, broskyne aj nektarinky a zatiaľ jej chutilo. Žiadna alergická reakcia.

wewe8811
10. sep 2009

vidim, ze nie som jedina, kto ma v tom chaos. Hmm ja davam brokolicu, karfiol, hrasok a spenat takmer od zaciatku 😀 a ziadne problemy som nepostrehla. Z ovocia jej asi najviac chuti zlty melon. Jablcko velmi nemusi a broskynu tiez. Bananikom nepohrdne, ale to zase nechcem davat velmi casto, lebo niekedy ma dni, ked musi poriadne tlacit, aby vytlacila nejaky ten bobek 😀.

nadi ja som tie keksiky zacala konzumovat uz sama. Dnes prtava nezjedla doobeda ani ovocie, ani kasicku, tak som si to zmixovala, zobrala susienky a zbastila som to ja 😀. Ved to nevyhodim, no nie? Celkom chutna desiata 😉.

nada.hope
10. sep 2009

Tak ja tie keksiky akurat papam 😀
Nasa mala papa vsetko velmi jej chuti ovocie ale za zltym melonom je tiez ako maly sialenec, co sa tyka bananu, ryze a mrkvi to jej moc nedava, lebo potom mame problemy s kakanim a vidim, ze je nepokojna..........
Inac dnes zacala blabotat, uz to vyzera ako keby chcela nieco povedat a cely den ako keby zula zuvacku, neviete co by to mohlo byt? Doktorka na poradni z nej nemohla 😀 😀 😀 😀

wewe8811
10. sep 2009

nadi viem si ju predstavit 😀. Nasa tiez tak blaboce, ze sa tolko rehoceme, ale ked povie mama mama tak som uplne namakko 😵

wewe8811
10. sep 2009

baby chcem sa spytat teraz na nieco trosku mimo temu jedlo a pod. Prave skladam pre malu take velke 3000 ks puzzle a chcela by som to dat zaramovat. Najprv to vsak musim nejako nalepit. Nemate niektora skusenost, ze ako by to bolo najpraktickejsie? Lepit po kazdom kusku sa mi zda casovo dost narocne 🙂. Dakujem.

nada.hope
10. sep 2009

Wewe existuje lepidlo na puzzle alebo jednoducho herkules, ktory po zlozeni na puzzle vylejes rozotries, ja to robim obcianskym a ked to zaschne je to priesvitne, jednoduco ho potom chytis a zaramujes 😉

wewe8811
10. sep 2009

nadi dakujem a to lepidlo rozlejes na vrchnu cast puzzle alebo musis cele to puzzle mat naruby? lebo si neviem predstavit vyliat herkules na tu vrchnu cast 🙂

nada.hope
10. sep 2009

lepidlo vylejes normalne na vrchnu cast puzzle na obrazok a roztiahnes po celej sirke a dlzke, ale pozor niekedy lepidlo prejde aj medzi skary dielikov, jedine ak to skladas na podlahe, to potom umyjes, lepidlo ide dobre dole, je vodou umyvatelne.
http://www.svet-puzzle.sk/show_goods.php?goodsI...
Herkules je to iste akurat lacnejsie. 😉 😉

nada.hope
10. sep 2009

JA zvykne opatrne pod puzzle dat noviny a potom lejem 😉 😉 😉

nada.hope
10. sep 2009

To biele lepidlo zostane priesvitne a obrazok bude pekny, neboj aj ked to tak nebude vobec pripadat... 😉 😉 😉

wewe8811
10. sep 2009

ja to skladam na papieroch, takze by s tym nebol problem. Jaaaj tak to si ma potesila, ze je to take jednoduche 😀 Super, dakujem 🙂.

a2303
11. sep 2009

Ahojte,

Baby, už vtom mám aj ja fakt chaos... 😒
Môžem malej dávať už aj ryžu??? Ako ju mám pripraviť?
Neviete nejaký typ na polievočku???

nada.hope
11. sep 2009

Anit podla mna ryza je v pohode, ja ju malej moc nedavam, lebo vraj zapeka a my mame potom problemy s kakou, ................ a polievocka? zeleninkova s kuracim maskom 😉

mamamima
11. sep 2009

ahojte mamulky, nemam cas vas citat, len sa tesim, akurat davali to o zvysovani rodicovskeho, ze to bude urcite, tak dufam, lebo z tych mizernych par tisic sa neda vyzit, nie? zdravime vas 🙂 a stretko s muriel a matkom bolo super, potom prihodime aj foto...

http://peniaze.pravda.sk/rodicovsky-prispevok-s...

krasulka
11. sep 2009

Ahojky,

mamamima tak super ze sa takto stretavate 😵 😵 😵 😵 no a ten rodicovsky? aj ja som to citala jooj dufam ze to je ozaj pravda a ze to bude to by bolo super vsak? jaaaaaaj 😵 😵

anit ja tiez ryzu moc nie kvoli zapekaniu lebo napriklad ked babo hnackuje tak sa mu ma uvarit ryza,alebo v ryzovej vode potom zarobit mliecko, no ale v niektorych prikrmoch od hami uz ryza je. Ale mozes ju pridat napriklad ked varis polievocku tak prihodit tam povari napr malu lyzicku rye alebo tak, nie moc 🙂

caly8
11. sep 2009

ahojte..

tak ja som dnes uvasarila zeleninkovú polievku zemiačik-brokolica-mrkva-karfiol trošku masielka rastlinného a bezvaječné cestoviny- písmenká také rozvarené trochen... tak malá sŕkala tú vodu a potom len trochu hustého spapala no dokopy hádam 10 písmenok 😀

tak možno tip na papu pre vás

muriel293
11. sep 2009

ahojte
všetky vás zdravím,aj drobčekov, dáko nemám ani ja čas popridávať pár fotiek z rande ale Miška je veľká fešanda modrooká a po byte v behuniku lieta ako malý diablik,nie ako môj tučíka, len zasadne na trón a tróni si... 😀 😀 😀 tentoraz sa zdá nemala Miška záujem o Maťka,dáko sa mu moc nevenovala zato on sa na ňu pozeral ako na také zajvenie xixi no sranda!

My už pár dní "dovolenkujeme na malte" základy sú vykopané,zajtra je brigáda,betónuje sa tak už pekných pár dní len vyváram a nemám na vás čas 😅 Ale zas na druhej strane som rada že sa už konečne dačo deje s naším bývaním juch juch tak držte palce nech zajtra moc neprší....do kšeftu...

Prudko som obmedzila fajčenie,denne mám možno jednu alebo nič ale zato neuveriteľne žeriem.....vôbec ma to neteší.... 🙄

a2303
11. sep 2009

Ahojte 🙂

dakujem za rady!!! Predstavte si, boli sme dnes v KN v takom super obchodíku u známych. Baba je od nás a jej priateľ je Talian, predávajú všetko Talianske, vínka, cestoviny, syry, šunky, omáčky... no super obchod!!!! Enrico bol z malej paf, čo jej dal do rúčky všetko by papkala 😵 Kupili sme tam také super cestovinky, tak malej dám do polievočky. Bola fakt zlatá, všetko by papkala 😵 😵

Ten rodičovský príspevok, to by bolo niečo!!!! A to už bude??? Juuuj, to by bolo fakt skvelé!!!!

Majte sa krásne a dobrú nocku!!!

muriel293
11. sep 2009

no už som pridala aj pár fotiek zo stretnutia môžete mrknúť sú v albume M a M na rande :D

mamamima
12. sep 2009

soni, tu poslednu poprosim zmazat, sak som tam o 3 cisla vacsiaaaa 😀 😀 😀 kokos, ci takaaa som??? 😀 😀

drozdik78
12. sep 2009

Ahojte dievcata 😅 ako citam najma vyborne maminy 🙂 som tu nova a rada by som sa pridala medzi vas 🙂 tiez mam februarove babo Emmku Tamarku 🙂 tak sa daco nove pri vas poucim 🙂 a inak prajem pekny den 🙂 a ak je tu nejaka MAjka tak vsetko najlepsie prajem 🙂

krasulka
12. sep 2009

Baby prosim vas pozrite si moj album je tam fotka malej sa spravili taketo pupaky, zatial ma 3 vsetko na jednej ruke su take vacsie a okolo cervene co to moez byt? dufam ze nie kiahne ale taketo male deti raj kiahne nemavaju.Moze to byt alergia na volaco? normaln som vylakana. Natrela som jej to fenistilom tak uvidim co to spravi. Kuknite to prosim ze co to moze byt.

nada.hope
12. sep 2009

NO kRasulka ja teda netusim, ...........preslo to malickej? davala si jej nieco nove co predtym nemala, nepapala, nepila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre