Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
27. júl 2010

@andrea142
som sa zasmiala na opise Vášho jedenia, sorry,len ak samko nemá niečo v rukách, niekto sa s ním nebaví, tak mi tie ústa ani neotvorí 😀 Ale je pravda, že sále ho dám do stoličky, ak ju mám. Na rukách sa mi zle kŕmi, ani u cudzieho na rukách to nie je lepšie🙂
a le tie magnetky, xixi, ešte aj u Jakubka mu niečo musím dať, buď im oberieme chladničku, alebo nejaké jeho hračky.....alebo mu pustím rozprávku. Aké sú tie deti rozdielne.

@terina25
Pozdravuje ťa Katka a posiela Ti číslo na tú IVANU, ku ktorej ste chodili ako tehu cvičiť do Mtropolu🙂
Ona je tiež laktačná poradkiňa, Katke tiež pár krát pomohla, skús jej napísať, alebo ešte lepšie zavolať, je vraj veeeeľmi ochotná 😀
A čo sa týka toho kojenia, ja teda len vlastná skúsenosť. Ak malého nakojíš a potom ešte odsaješ, znamená, že Sabi stiahol predné, to riedke mlieko a na to zadné už nemá nervy, preto je hladný. Ja som to robila naopak. Odsala som vždy aspoň 100 ml predné mlieko, potom som ho až priložila. Jednak nestriekalo a nebolelo bruško a mala som istotu, že pije zadné mlieko. Niekedy som odsala doslova priesvitné mlieko, hlavne, keď dlho neťahal a cicina bola riadne naliata. A ešte k tomu že nemáš mlieko, dieťa z prsníka nikdy nevyťahá viacej ako 30 % mlieka, len je ten zvyšok vzadu a musí si pritiahnuť, a keď sa ľahko ťahá mlieko predné, na to zadné nemá nervy ☹ 😉 To viem na isto, že to mlieko tam je, lebo niekdy sa Samko naťahá, potom už mu nejde, vypľuje, o 15 minút je pri "prázdmom" prsníku, zase si mlieko vie pritiahnuť,len mu to dlhšie trvá a tiež sa mu niekedy nechce a vzdá to 😀 Ale tak ako píšem, to som ja zistila za ten čas, čo som kojila, čo som čítala knižky a kade tade kecala s maminkami...vieš, dosť ma trápili aj zápaly, aj sme mali štrajk kojenca aj laktačnú krízu aj upchaté mliekovody. Jediné, čo som ešte nemala je ten ekzém, konkrétne mikóza na bradavkách,možno aj to ešte stihnem 😀 Číslo pošlem do IP a na FAcebook🙂

andrea142
27. júl 2010

@martinka17 : no hej sú rozdielne. aj dnes sme u mamy a sestry a teraz sa pekne najedla bez hystérie. jedla sama a ešte napomínala neterku ,že "Dodo jedz " lebo neterka keď musí jesť tak zrazu si 10x musí vyfúkať nos, bolí ju brucho, kašle, chce sa jej spať ...... atď. ten problém s jedením máme len doma keď je tam svokra a švagriná 🙄

martinka17
27. júl 2010

@andrea142
tak to je asi vplyv okolia čo ju ruší, skôr je super, že papá sama. Samko nie je jedák, aj keď teraz je to už lepšie, ale rád sa dá obslúžiť 😀

andrea142
27. júl 2010

@martinka17 hej. minule mi manžel hovoril, že svokra malej dávala každé dve hodiny jesť ako keby bola 6.mesačná. vtedy som celý deň preležala ,bolo mi blbo a bola aj u lekárky tak ju strážila svokra. tak som mu povedala čo jej nepovedal ,že nech jej toľkokrát nedáva jesť. že on jej to povedal ale nepočúvala. minule aj ja som jej hovorila ,lebo večer okolo 18:00 jedla chlieb so šunkou a pred spaním ( cca 20:00 ) sa ma pýta či malej nespravíme kašu a keď sa okúpe tak jej dáme mlieko. ja som iba kukala ako puk ,lebo ak mi je malá o šiestej dám jej už iba mlieko 150ml viac aj tak nevypije a to je všetko. no čo už . jedným uchom dnu druhým von

martinka17
27. júl 2010

@andrea142
tak to len som rada, že jednak nemám svokru a jednak moja mamina a ocko sú v pohode, ani s malým nebojujeme, ak neche jesť, škoda námahy, sme to nechali taka a teraz už je lepšie, aj si sám vie pýtať 😀
Fakt držím palce, aby ste sa čo najskôr odsťahovali, mňa by tam asi po týždni vystrelo alebo by som ju niekam "poslala" 😠

andrea142
27. júl 2010

@martinka17 : to ako včera manžel švagrinej zahlásil ,že ak budeme mať trojičky nech nám u starostu vybaví byt. 😀 😀 😀 som mu nato povedala ,že sa chlapec nudí. neviem ako by sa zachoval keby lekár zahlásil ,že budú tri. mňa by s toho vystrelo. aj tak máme 50% šancu na dvojičky aj toho sa obávam. no uvidíme čo bude 😅 😅 😅

martinka17
27. júl 2010

@andrea142
tak to je super, si robí srandu 😲 😀 Ale popravde, je super, že si tehu 😵 😵 😵 , aj ja by som ešte chcela jedno bábo, ale tak ja som spokojná aj so Samkom 😅 😅 😅
A byt, tiež som rada, že mám vlastný, u našich je super, ale občas je lepšie doma 😉

andrea142
27. júl 2010

@martinka17 : aj ja som chcela druhe hoci troška neskôr ale podarilo sa 😀 , no čo už,

martinka17
27. júl 2010

podľa mňa je to super čas, na 3 roky rozdiel je nevýhoda, že to strašie býva strááášne žiarlivé, apsoň čo som registrovala v okolí ja 😉

andrea142
27. júl 2010

no uvidíme, so sesternicou sa hašteria jedna radosť. moja ju minule buchla s tým hrncom od fisher price do hlavy. a minule ovládačom od telky. strašne si závidia veci. je medzi nimi 7. mesačný rozdiel. neterka mala teraz 2.roky. 😀 😀 😀 . musíme chodiť s vlastným kočíkom a bábikou lebo jej nepožičia nič narobí štrašný bordel 😀 😀 😀 sranda pozerať ako sa tlčú a jedna na druhú sťažujú 😀 😀 😀

no idem ,malá sa zobudila a moja mama iba mrmle ,že sedím pred počítačom 😀

terina25
27. júl 2010

@martinka17 že aj ja pozdravujem Katku 😉 inak k tým tvojim 100ml - že WAU 🙂 tak to ja by som si toľko neodsala.ja po kojení si odsajem ledva 30 ml aj to z oboch prsníkov dokopy.keby som si odsala pred kojením,tak mám obavy,že malý by už potom nemal čo jesť.jedine,že by som mu dala potom to odsaté.a čo sa týka naliatia prsníkov.predtým sa mi nalievali,ale teraz ani nemajú čas.akurát čo cítim,že ma už začínajú ,,bolieť,,tak sa hneď malý zobudí a ide jesť.takže ani nemajú šancu sa ,,naliať,,neviem,ale začínam mať pocit,že mám asi málo mlieka a preto tak často papá.možno zje nejakých 50 ml a to mu je málo.preto ešte potrebuje aj UM.fakt už netuším.a keď si odsávam,tak mi ide ,,biele,, mlieko, nie to priesvitné.

alline
27. júl 2010

@terina25 boze ten Tvoj malicky je kraaasny, kedze som bola na dovolenke tak len docitavam co to a tie fotky mi hned udreli do oci. Krasne babatko :O)
Jaaaj baby, tak mi bolo dobre na dovolenke. Tyzden bol sice malo, ale zato malej ekzemik uplne zmizol :O))) tak uvdime ci uz nastalo, alebo sa vrati. More bolo suuuper teplucke, pocasie fajnove aj ked obcas az horuco, ale fajn. 🙂 Kedze som mala au-pair moju mamu tak sa mi zilo jedna radost na dovolenke :O))

alline
27. júl 2010

@andrea142 Gratulujem k druhemu dietatku :O)

martinka17
27. júl 2010

@terina25
no ja som odsávala pred kojením ,malo to väčší efekt. Po kojení ani mne tak nešlo. 😀
Terka, počkať, ty už dávaš aj UM? Lebo ak áno, tak podľa mňa asi preto sa zlostí keď mlieko nestrieka, lebo už zlenivel a jednoducho nemá chuť ťahať, čaká na fľašu, alebo sa pletiem a niečo som zle pochopila? A ako myslíš, že začínajú ťa bolieť? Potom ak bolia od naliaťa, tak máš mlieka dosť, veď to musia byť riadne naliate aby boleli 😉

@alline
vitaj doma v našom bežnom svete 😉 😵 😵 😵

alline
27. júl 2010

@martinka17 dakujem za privitanie v beznom zivote... Esteze ma byt vraj len krajsie a krajsie pocasie :O)

martinka17
27. júl 2010

@alline
mne to veľmi teraz nevadí, to ochladenie sa hodilo, idem spať papa 😀

mamamima
28. júl 2010

Ahojte, deti este spia, tak mam trosku casu 🙂

Gratulujem tehulkam 🙂

Miska sa uz pekne pyta "kakať", strasne je zlata, dufam, ze o chvilku uz budem plienky kupovat len na noc. Na nocnik ju vsak nedostanem, len na dospelacke wcko s redukciou, ale zlata je 🙂 A oproti Natalke vysity certisko, chuda, co ta si s nou musi vytrpiet ako ju bije, niekedy si mysliom, ze nema ani cit, ona ked padne aj na hlavu, postavi sa a smeje sa... 😕

@terina25 , ja si myslim, ze kocky ti radili dobre, aj nase aj od annag, len ty ked sa na to pozries teraz, ked nevies ako vsetko zvladnut a o nejaky rocik, potom sa na tom len zasmejes, ze mali pravdu 😉 je to tazke s malym neznamym cloviecikom, ale o chvilku bude lepsie. Je lahko radit, tazsie prezit...aj tak radim kojit, vydrzat to, vydrzali sme to vsetky, pretoze na zaciatku to je takto asi vsade, ja som sa s Miskou tiez natrapila, striekacka, lyzicka a td, a kojime sa doteraz. Ale je to len a len tvoje rozhodnutie a ja ti drzim palce 😉

andrea142
28. júl 2010

baby díky 🙂
@mamamima aj moja rada sedí na veľkom záchode. 🙂 a pre nočník sa zvyknú biť s neterkou keď sme u mami 😀

martinka17
29. júl 2010

Baby, nemáte doma náhodou kupón na Sunar do DM? Jakubkovi sunar veeeľmi chutí, tak zháňam pre neho nejaký kupón

martinka17
29. júl 2010

@mamamima
super, že si sa ukázala, tak dlho spať ráno, jééééj 😀

andrea142
29. júl 2010

@martinka17 ja som minule vyhadzovala kúpóny aj čo som mala z DM ešte od malej to babybonus alebo čo to bolo za akciu. mohla si napísať skôr. 😅

martinka17
29. júl 2010

@andrea142
škoda ☹ 😵
TAk nič, budem zháňať ďalej 😉

alline
29. júl 2010

@mamamima Ahoj, prosim Ta, ako sa Ti pyta mala na zachod? U nas mi mala ukaze az po... A chyti si gate a povie mamaaaa :O( tak obcas sedi na nocnicku aj 15min. a obcas sa podari a obcas nie 🙂

vanilka2612
1. aug 2010

Baby ako ste na tom s nastupom do prace? Mna sefka vola od decembra, ale ja neviem,co mam robit.. Pracovala som v cestovke,pracovna doba tam je od 9-18. Tak dlho by som teda nechcela byt,to by som vobec nebola s malou..Ponukla mi aj polovicny uvazok na 4-5 hod...Akurat by som vyberala malu z jasli...lenze najlacnejsie jasle v BA stoja 270 €, ostal by mi aj rodicovsky prispevok... ☹ Juj ,neviem,co mam robit,chcela som ist do prace az v marci 2011, ked bude mat mala aspon 2 roky...ale v CK zacina v decembri first moment predaj,tak ma potrebuje skor....aj sa mi chce aj nechce...neviem co robit... 😉 😔 🙄 🤐

andrea142
1. aug 2010

@vanilka2612 : podľa mňa je tam rozdiel 3 mesiace tak je to jedno. ja som tak mala minulý rok som sa dlho rozhodovala nakoniec som zostala doma s malou. ešte bola malá. u mňa mohla zostať doma svokra nemusela som jasle a aj sestra je na materskej tak aj ona by malú postrážila. takže odpoveď na tvoju otázku. asi by som išla na ten polovičný úväzok hoci tie jasle sú dobrá pálka 😀 .

martinka17
1. aug 2010

@vanilka2612
ja si zase myslím ,že ak si rada, že si s malou, tak ostaň doma. Obdobie mezdi prvým druhým rokom je vraj to najkrajšie, ja neviem, ako u vás, ale Samko denno denne spraví niečo nové, povie niečo nové a je straááááášne zlatý 😀 Ja sa nemám kam vrátiť, ale zase som sama a bubáky by sa zišli. Ale pokiaľ je zvýšený rodičovský do 2 rokov, tak som si povedala, že hľadať začnem až v septembri, možno októbri a uvidí sa, ako sa to podarí. V KE je dobrej práce málo 😒 😖 , ale keby že bývam v blave alebo okolí, tak na to kašlem, tam je práca stále 😵

vanilka2612
1. aug 2010

Ja som rada s malou,tiez kazdy den urobi,povie nieco nove...Lenze rodicov mam 500 km od seba,chodime k nasim aj na mesiac / aj teraz sme u mami/ a ked nastupim,dostanem 20 dni dovolenky...z toho vela nenacestujem k rodicom... 😒 ☹ 😖 Lenze ked nenastupim v decembri,tak uz vobec,povedala mi to na rovinu....asi sadnem za stol,zoberem papier a budem pisat plusy a minusy...Urcite mala hned ked nastupi ochorie,,hned ocr....no neviem...Ale zase ona je na mna strasne naviazana,nemozem sa bez nej nikam pohnut.hned pisti a place za mnou...Neviem ako by to zvladla..je tam aj zacvik 2 tyzdne,nech si dieta zvykne...ale neviem,ci ju tak stresovat od malicka.. ☹ 😢

martinka17
1. aug 2010

@vanilka2612
tak hlavne, tu ti asi neporadíme....každá napíše čo si myslí...ale ten papier s plusom a mínusom, ten je super nápad 😅

terina25
1. aug 2010

ahojte baby.

my sa stále trápime s kojením 😔 V piatok to už bolo celkom dobre.papal cez deň aj v noci pekne každé 3 hod.už som si myslela,že sme ,,za vodou,,HAHA...včera to bolo zase hrozné.a o noci ani nehovorím.najedol sa,grgal aj vyše 1,5 hod.a keď som si ľahla spať,tak po 30 min.zase plakal a bol hladný.takže som spala po 30 minútach 😔 ešte dobre,že sofi spala u mojich rodičoch.som zvedavá,ako to bude dnes v noci.skúšam všetko možné.už som robila aj tak,že som si odsala a dala mu to vypiť z fľaše.ale ani to nepomohlo.akurát ma zase boleli prsníky z toho neustáleho odsávania resp.odstriekavania,lebo odsávačka sa mi neosvedčila.jediné čo bolo na tom dobre,že som vedela aspoň koľko zje.ale inak žiadna zmena.takže som sa vrátili naspäť ku ,,normálnemu,,kojeniu.aspoň prsia bolia menej.a vyskúšala som si aj odsať pred kojením a až tak si ho priložiť.aj tak plakal.no nevzdávam to - zatiaľ.aj keď je to strašne náročné.uvidíme,či sa to zlepší.manžel má od zajtra dovolenku 2 týždne,tak dúfam,že sa to vylepší.v nedeľu máme krstiny a malý už bude mať mesiac,tak by bolo na čase ,aby konečne dostal,,rozum,, 😀 no viem jedno,že Sofinka bola úúúúúúúúplne iná.papala krásne,každé 3 hodiny.akurát s tým grganím bol tiež problém.

ešte sa chcem spýtať jednu vec -baby,čo máte chalanov.Aj vaši krpci,keď boli malí ,tak vydávali také divné zvuky???lebo náš Sebastián ich vydáva teda riadne...najmä v noci mi to ide na nervy aj malú zobudí.

martinka17
1. aug 2010

@terina25
ahoj
no žiadne divné zvuky Samko nevydával 😀
Terka a vy už krstíte? 😲 Veď nemá krpček ani 6 týždňov, to sa nebojíš? Máte veľkú rodinu, malé deti v rodine, teda ja by som to nezvládla tak skoro 😲 😵

To kojenie, to prejde a bude lepšie. Ak Ti ale tak dobre priberá, že už má 68 veľkosť, tak by nemal byť hladný, nie je mu len dobre pri cicinke a preto stále plače? Samko teda mal cicinku strááášne rád, miesto cumlíka a je to tak dodes, už asi 5 týždňov má mlieko len ráno a večer a stále pýta "dudu", cez deň, v noci, pred spaním, neviem ho odnaučiť, už som zúúúúfalá ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre