Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
22. feb 2011

@andrea142 ak si to aj vy užite.-)

alline
23. feb 2011

@andrea142 mne malicka chodi uz len na velky zachodik a tam je kratsie ako na nocniku, dala som jej tam taky sedacik co nie je z umelej hmoty, ale pekne ju hreje tak nesadne na studene a ked spavi co treba tak povie, ze hotovo a ide zo zachodiku. Tak to mozno skus, ale ako pozeram tak si uz 39tt. tak prajem rychly porod a zdrave, krasne, vonavucke babatko 🙂

andrea142
23. feb 2011

@alline : podľa mňa Lili je jedno kde sedí ,lebo aj tam si sedí a komentuje všetko tak ani záchod nie je moc výhra 😀 😀 😀 ..................tam má poruke aj papier a je schopná ho trhať po kúskoch 😀 😀 😀 ........

dnes som mala mať poradňu ,no lekár má dovolenku a že mi minulý týždeň hovorili ,že mám dojsť ráno no ja si pamätám iba ,že v stredu 😅 ...už asi naozaj trpím sklerózou 😠 😠 😠 .............takže zajtra sa môžem znova trepať do Blavy na poradňu a monitor

martinka17
23. feb 2011

@andrea142 paráda si sa prešla, to poteší 😖

andrea142
23. feb 2011

@martinka17 ale aspoň už mám papuče ( tie jediné mi chýbali do kufra 😀 )..a kúpila som si dve knihy ,aby som sa v pôrodke nenudila plus malej Macko Pú body ,lebo beriem vlastné oblečko a mám zbalené iba jedno a keby sa zašpinilo tak už mám náhradu ....no ale Lili si to hneď sprivatizovala ,tak mám pocit ,že ak to bude na malej tak ju vyzlečie 😀 ........musím aj jej kúpiť nejaké tričko s Mackom Pú 😀 😀 😀 ...........a Lili som kúpila dudel s kačičkami , lebo čo mala doma rozkúsala 🙄 , tak sa vytešovala ,že má nový cumlík 😀

martinka17
23. feb 2011

@andrea142 jej, vy ste s dudlíkom, to mi nie, Smako ho odmietal, tak si dudká moje prsníky.-)
Tak je super, že máš všetko pobalené. A čo donesie bábätko Lili z nemocky ako darček?
Ináč som sa zabavila, že nudila v nemocky, ach jaj, to bola pohoda, toto by som si zopakovala, boli to krásne dni 😀

andrea142
24. feb 2011

@martinka17 : no my sme sme dudlíkový 😀 😀 😀 .............po narodení nám chvíľku trvalo kým si zvykla aj pár mesiacov, ale potom sme využili pri zaspávaní a ukľudnení 😀 ..........cez leto ju ale neterka strašne navodila na dudu tak ju mala stále v puse ale teraz zase už iba večer a na obed keď ide spať.

nad tým darčekom, ešte nemám ale plánujem kúpiť tie vláčiky Thomas a priatelia ,lebo sa jej to páči a ešte nemáme doma a u neterky sa s tým pekne zahrá. a keď nie to tak musím nabehnúť do hračkárstva a niečo už snáď kúpim 😀 😀 😀

martinka17
24. feb 2011

@andrea142 joj, ináč tú dudu popravde aj závidím,lebo niekedy by sa zišla aj Samkovi, hlavne, keď bol menší nám chýbala, teda mne a babke, jemu len zavadzala. Máme foto, ako pri ňom sedí babka, to mal ani nie 3 mesiace a mu strká dudu do pusy, on vypľuje, strčí, vypľuje...sme sa jej smiali, ale on atak strááášne chcela aby dudu a on nie a nie spolupracovať 😢 😢 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Aj my sme mali jednu tú mašinku,jeden deň, potom ju Samko vonku stratil, škoda reči ☹

andrea142
24. feb 2011

@martinka17 : ja som len rada ,hoci veľa som aj počula ,že sa nemá navykať ,hlavne v pôrodnici, ma sprdla detská lekárka ,že načo jej dávam dudel 🙄 .....nech sa stará do svojho 😀 ......dokonca aj pre druhé mám nachystaný cumeľ do pôrodnice 😀 ......plus fľaška a UM 😀.....nebudem sa im tam doprosovať aby mi dali mlieko, ale hlavne ak ti donesú bábo na kojenie tak je najedené a potom ťa tam deptajú, že kojiť 🙄 🙄 🙄

čo sa týka tej nudy v pôrodke, tak síce Lili bola s CR ale 24h som ležala na Jiske a keby som nemala celkovú asi sa tam unudím k smrti 😀 ......ale po celkovej mojich 24h na Jiske vypadalo ....spánok .....20min. hore ...... spánok ..... 20min. hore .....spánok atď takže to išlo rýchlo 😀 ale napr. ďalšia baba čo tam bola mala spinál a tá už nevedela ako má ležať ....... 😀 ..................tak sa pre istotu dopredu pripravím aj tak v novinách nič dobré nepíšu a mám to prečítané za 5.min 😀

dnes som bola na poradni, nič sa nezmenilo stále CS 3, ale teraz večer mi nejako tvrdne brucho...... malá sa nejako aj naťahuje ale neviem kam, plus zase som mala hnedý výtok na vložke, aj v podbrušku ma bolí, tak som zvedavá čo bude, intervaly sú nepravidelné .......... a ešte k tomu všetkému doktor má dovolenku 🙄 😀

martinka17
25. feb 2011

@andrea142 ono je to na bábu, Samka sme chceli naučiť, mal obdobie asi mesiac, to mal asi 10 mesiacov, išli mu horné jednotky a dvojky, vtedy dudal, potom ako sa prerezali,koniec 😀
A keby si pre istotu skočila na pohotovosť, lebo aj bolesti aj výtok, nic moc nie? Ja som taký ustráchaný typ, ja by som išla, pre istotu 😀

andrea142
25. feb 2011

@martinka17 : no dnes zase nič zatiaľ ....asi to bude naozaj zátka ako minule hovoril doky ......

martinka17
25. feb 2011

@andrea142 tak aspoň vieš, že sa slečna chystá ako sa patrí

andrea142
25. feb 2011

foto mega brucha 😀 a Lili v gaťkách 😀 😀 😀

andrea142
25. feb 2011

@martinka17 : tak hej ,pri Lili som nemala žiadne príznaky, teraz si to užijem dvojnásobne 😀

martinka17
25. feb 2011

@andrea142 aspoň vieš, že to príde čoskoro
tá fotka v postielke je kráááásna. A tie gaťky, zaltá pribcezná, a nakoneic to bruško, parááááda...ja som dla fotku na začiatku 9 mesaica, to ani nie je bruško.

andrea142
25. feb 2011

@martinka17 : aké mini bruško 😀 😀 😀 ...to kde si nosila malého v kabelke ? ...že ja tak vypadám keď sa najem a nie som tehu 😀 ..

martinka17
25. feb 2011

@andrea142 no ,presne, ja som vyzerala ako anorektická tehu, aj si ma doky na príjme premeral, či som fakt tehu v 9 mesiaci a sa zhrozil, či som aspoň niečo pribrala 😀 A že v kabelke 😵 😵 😵 😵

andrea142
25. feb 2011

@martinka17 no to sú jej zvyčajné pózy pri spaní, neviem ako bude spať na klasickej posteli . 😀 .........zatiaľ sa maj ideme k mame, večer potom ešte nakuknem

martinka17
25. feb 2011

@andrea142 večer som ju u sestry,nemá rada, keď sedím na koníku 😠 😀 😀
Aináč aj Samko ebhá po celej postielke a najradšej spí na mne 😅

lawli
25. feb 2011

@andrea142 @martinka17 ahojte ,tak po dlhšej dobe som zas nakukla 😉 čo sa týka dudlíka ,tak Filipko ho odmietal tak ako aj Samko...ale stále ,mal ho v puse tak dokopy 30 sek 😀 😀 😀 plienky sme sa ešte nezbavili a budeme sa o chvíľku učiť spať na veľkej posteli ,keďže bude musieť uvoľniť postieľku 🙂 Dnes mame dva ročky no oslavovať budeme až tajtra....ale dnes ma teda poriadne vytáča, je celý deň nejaký zlý ,nič sa mu nechce a vobec neposlúcha 😒
Inak @andrea142 pozerám že si ešte dva v jednom ,no podľa príznakov čo popisuješ asi to už dlho nepotrvá...alebo už máš termin na CR ? Prepáč ak si to tu niekde spomínala nečítam to cele ,len tak priebežne a zhruba iba poslednú stranu....bruško maš krásne 😵 zato @martinka17 na 9-ty mesiac fakt malé 😕 to ja som take mala asi v 4-tom mesiaci a teraz už mám väčšie 😀 😀 😀

andrea142
26. feb 2011

@lawli : že po prvé gratulujem 😀 😀 😀
po druhé všetko najlepšie k narodeninám 😀 😀 😀 ................to je normálne aj Lili máva také obdobia ,že by som ju zaškrtila aká je zlá 😀 😅

no minule som sa s ním o tom bavila ,že pôrod ,ale doky povedal len toľko ,že ešte uvidíme, tak som mu povedala ,že normálne by som nešla......... max. dôjdem do pôrodnice a budem sa stažovať ,že ma strašne bolí jazva po CR a mali by ma šupnúť na operačku 😀 ........tento týždeň má dokonca doky aj dovolenku a nemám ani zmluvu podpísanú, tak dúfam že stihneme .....

dnes som to zase prehnala s upratovaním, aj okná som umyla 😀 😀 😀 ,lebo sa už nedalo cez ne vidieť .... ale iba dva v našej a Lilinej izbe 😀 ......................

no zatiaľ sa majte ...idem k mame za Lili a ideme k babke do druhej dediny majú tak také fašiangové slávnosti alebo ako by som to nazvala 😀

lawli
26. feb 2011

@andrea142 veľmi pekne ďakujem aj za grtuláciu aj za blahoželanie 😉
Držím prsty nech tu zmluvu stihneš podpísať a nech maš porod ako si praješ. S tým upratovaním by si to už namala preháňať a je na to ešte aj zima 😒 brr....u nas to počká do jari 😀 😀 😀

andrea142
27. feb 2011

@lawli : no ale po tých oknách som už dlho pozerala, tak teraz mi to už nedalo 😀 a zvonka ich umýval muž 😀,nech sa číní 😀 .........................a upratovanie ,tak minulý týždeň sme boli preč cez víkend tak som teraz troška popratala ak by si to malá rozmyslela nech je v upratanej izbe 😀 😀 😀 .......

martinka17
27. feb 2011

@lawli aj ja stráášne gratulujem, ak to je super, že budete mať bábo 😀 😀 😀 😀 😀

@andrea142 katastrofa, to si mala ako vyvolávačku ti nešťastné okná? 😅

ja som bola u sestra takže minimum koníka dovolené 😲 😀

lawli
27. feb 2011

@martinka17 ďakujem 😉

lawli
27. feb 2011

@andrea142 tak to je fajn ,že ti manžel pomohol.... 🙂

andrea142
28. feb 2011

@lawli : musel 😀
@martinka17 : teraz už mám kľud keď sú tie okná umyté 😀

baby držte palce v sobotu nastupujem do nemocnice. ......dnes som mala poradňu a tak doky mi hovorí ,že v sobotu má službu tak sa mám hlásiť 😀 ......prenášať a vyvolať mi pôrod nemôžu keďže som po CR ,tak jedine normálne rodiť alebo cisársky ...................takže v sobotu sa rozhodne čo bude. 😕 ....bojím, bojím 😀 ......že mám termín .......no alebo keby sa spustil pôrod tak aj skôr 😖 😀

martinka17
1. mar 2011

@andrea142 budem na teba myslieť, iste to bude pohoda. Je lepšie, že sa takto rozhodol nenechla ťa na pochybách, ako to chce riešiť🙂

andrea142
1. mar 2011

@martinka17 : ani mi nehovor 😅 ....................po dnešnej noci som ešte vo väčšom strese ako keď som rátala s tým, že sa môže pôrod spustiť sám, nočné mory z toho ,že v sobotu nastupujem do nemocnice , kríže mi išli odpadnúť ako ma to bolelo, každú chvíľku hore .......no proste des 😅 ...................spala som kľudnejšie pri vedomí ,že termín pôrodu 9.3 😅 😅 😅 😀 😀 😀

martinka17
1. mar 2011

@andrea142 joj, až som sa zľakla, čo sa deje....to vieš, keď stále si v pohybe a tie okná ti nedali spať, tak teraz sa nečuduj, že sa bábo náhli z bruška 😀 😀 😀 😀 Ale ináč aj tak je pekný termín pôrodu, že 6.3., nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre