Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
19. apr 2009

a ešte som prišla na to ,, kakanie,,. keď som našu malú čisto len kojila,tak poslednú dobu kakala tak raz za 3-5 dní.ale teraz ,keď jej dávam viac UM,tak si predstavte,že kaká po každom papaní.Napr.včera kakala 7 krát 😀 😀 a tiež som si myslela,že minule,čo mala takú tvrdú kaku,tak to bolo od nutrilonu,ale asi nie.lebo včera sa vykakala pekne.a to sme utekali kúpiť do obchodu bebu,lebo som jej chcela zmeniť.takže asi ostane aj tak pri tom nutrilone.

takže baby,čo vám deti nekakajú.može to byť aj od stravy.skúste zmeniť.

andrea142
19. apr 2009

Clarissa: ako si prešla na ten sunar??? na iné mlieko sa musí prejsť postupne. prvý deň jej spravíš jednu dávku a ostatné ešte Nutrilon, na druhý deň už dve dávky ... atď. najlepšie ak jej to dáš ráno a keby jej mlieko nesadlo tak večer to zistíš, plakala by.

Moja ak už nie je hladná tak jazykom vytlačí dudel a nedostanem do nej ani kapku. 🙂

Nada: skús jej zdvihnúť dávku na 120ml ak to vypije je hladná. a čajom ju ponúkni až po pól hodine alebo hodine po jedení.

andrea142
19. apr 2009

vynechala som v "kvapku" 😀 😀 😀

bubatenko
19. apr 2009

ahojte,

potrebujem radu, neviem či už aj vaše dietky, ale náš Adamčo si objavil asi pred dvoma týždňami ruky a odvtedy si ich nonstop pchá do úst, celé zapästie, prsty, niekedy sa aj z toho povracia, ako taký bulemik 😀 Už som z toho na nervy, studené má tie ruky jak z chladničky keby ich vytiahol, čo ich má stále oslintané 😠 rukavičky nezaberajú, lebo aj tie pchá do úst a sú hneď mokre, najnovšie mu ich zamotávam do deky a dúfam, že kým ich odtial vymotá, tak zabudne , že čo vlastne chcel, občas to zaberie 😉 Nemáte ešte nejaké finty?

clarissa
19. apr 2009

no,ja som nevedela ze sa to hentak robi...proste som jej dala namiesto nutrilonu sunar 😕
dufam ze som jej nic neposkodila paneboze...
ja jej dam vypit 60ku alebo 90ku UM a potom ju dokrmujem mojim..niekedy ked citim ze mam plny cicik mlieka tak ju nakrmim len mojim..inokedy zas len UM..ale je pravda ze odkedy ju dokrmujeme kaka castejsie 😵
moje dieta vypije vsetko co tecie a pije vkuse pokial tecie 😅 preto je u nej tazko odhadnut kedy ma dost...najcastejsie to zistim tak ze pri tom zabuva 🙂
a co sa tyka placu-tak ona place len ked je hladna-to je plac ako hrom 🙂 a ked sa jej neda zabuvat tak to sa tak jeduje a pomrnkava 😉

sisa29
19. apr 2009

ahoj maminy.napadlo ma ci by sme nedali do nasho albumceka babetka februar 2009 aktualne foto babetiek.co poviete?

andrea142
19. apr 2009

ahojte

Bubatenko: aj moja si už objavila ruky. 🙂 a ako píšeš stále ich má v ústach. keď jej ruku vyberiem z úst tak začne plakať, keď jej dám dudel aby mala niečo v puse tak to hneď vypluje, takže neviem tiež čo s ňou mám robiť. tie rady by som uvítala aj ja .Dnes kým som jej robila jesť stihla mi zaslintať celé plece.musela som si dať nové tričko 😀 . najviac si ich zvykne pozerať keď je v kočíku a potom keď zaspí tak jednu ruku pekne pri hlave a druhá ktorú si pozerala jej trčí z kočíka 😀.

patkao
20. apr 2009

aj my si cucame prsty,aj cele paste..uplne ma dojalo,ked si mala pri kojeni este vopchala 2prsty do pusy a tak chcela cucat..ja jej nutim namiesto ruk cumel,ale niekedy je to marny boj..

nada.hope
20. apr 2009

Patka ja som ten boj uz aj vdala, nema to zmysel iba suboj jazyka a mojich ruk 😀 😀 moja si pasticku strcila do ustociek spolu s dudlom od flasky a strasna sa zacala zlostit, ze preco jej netecie poriadne mliecko, no ale neprisla nato, mozno casom 😵

patkao
20. apr 2009

😀 tak to sme na tom podobne

nikollette
20. apr 2009

Ahojte baby.. ako vidím vsetky dokrmujete s UM.. to iba ja nie?? 😕 😅 😅
ale my zase nepapáme z cicíku, bo maly nechcel od zaciatu sa prisať, taže odsávam, a pekne z flašky.. je to na nervy, ale čo už 🙂

lusilia
20. apr 2009

Ahojte zienky...aj nas Alanko si rad papa pasticky, ale asi sa tomu zabranit neda...hadam ich to raz prejde...
Nikollette, ja s Bubatenkom tiez len odsavame a nedokrmujeme, tak nie si sama 😉 a to, ze je to na nervy, ani nehovor, ale co by sme pre drobcov nespravili 😉

wewe8811
20. apr 2009

ahojte, ja sa pridavam tiez k babatkam, ktore si idu cele pasticky spapat. Minule som pocuvala, ze co za zvuky vychadzaju z izby a to si bambulka cmulala cele pasticky, ale ona to vacsinou robi ked je hladna 🙂 Inak ja mam tiez take kombinovanie krmenie - niekedy z prsa, inokedy odsate mliecko z flasky alebo UM

fodorka33
20. apr 2009

nikolete to ti zavidim ze mas na to nervy.ja chvalabohu mam dost mlieka a maly sa este v porodke pekne prisal takze pekne cucka.....inak aj moj maly to iste ma studene ruky ako zaba a len by si ich papkal. 😉

caly8
20. apr 2009

ahojte 🙂

tak to všetky naše februárčatá majú záľubu v cuckaní pestičiek tak moja bublinka to isté...dnes som s ňou bojovala snažiac sa ich vyberať s pusiny ale márne a ona ani cumeľ nechce..je len kojená tak zatiaľ mu na chuť neprišla 😖

molly28
20. apr 2009

ahojte, no konečne dnes stiham trošku popisať 😉 😉 😉

popisali ste toho riadne vela....pozeram, tie babulky vám ale riadne priberaju 🙂 🙂 🙂 my ani moc nie ☹ ....dnes som bola na poradni a Sonička má 59cm a 4180g....je dlhá a štíhla....pýtala som sa, že či to nie je zlé, a či nemám dokrmovať, ale bolo mi povedané, že je to v pohode....ja od piateho týždňa malu len kojim..dokonca sa mi niekedy podari aj mliečko ráno poodsávať....ale len ráno....ona nie je daky jedák 😉 niekedy pije len z jedného cicika, niekedy ťahá aj z obidvoch...v noci ju nekojim vôbec, bo zaspáva tak okolo deviatej a budi sa okolo pol šiestej....a cez deň, ako kedy..keď sme doma, tak papkame tak kazdé dve hodinky, ale ked ideme vonku tak malinka dokáže spinkať aj tri, štyri hodinky....

a čo sa týka toho cmulania tych rúčok - aj naša malá to robila, ale ja som jej dala cumel a zatial je ok....a ručičky a aj nožičky máme furt studené...či je teplo, či nie....

kočky vy ktoré ste mali problémy s očkami, je to už ok?U nás to stale nie je v poriadku, vkuse chodime do nemocnice na preplachy, nič nám nezabera.....zmenili sme už aj antibiotika a stale nič...už mi je Soničky luuuto, ale nič sa nedá robiť, musime to absolvovať vkuse až kým sa to nepopravi....

prajem všetkym maminkam a ich babatkam pevné zdravíčko....duuufam, že sa skoro ozvem...pa

krasulka
20. apr 2009

molly mne sa osvedcilo umyvanie repikom viac krat denne..ale mys me to nemali asi take vazne ako vy..ked aj atb. beriete ☹ ☹ ☹

molly28
20. apr 2009

....krasulka aj ja som už nad touto alternativou rozmýšlala, ale dvaja lekári, s ktorými som sa o tom bavila mi povedali odlišný názor - jeden bol určite za a druhý určite proti....tak teraz si vyber...je to hrozné...dvaja rovnaký lekári a dva odlišné názory ☹

krasulka
20. apr 2009

molly, kludne jej to umyvaj s tym! to jej neublizi, tu to tak robila tusim aj ludika a pomohlo to..Nam zarucene, aj doktorka s tym suhlasila, takze nemas sa coho bat. Naozaj 🙂 urcite jej to skodi menej ako atb 😉 a nedas za to nic, repik je setrni, nedrazdi, nestipe, uvar si ho a takym vlaznym jej umy ocka vzdy od vnutorneho kutika k vonkajsiemu aj 3-4 krat denne.

ludika33
20. apr 2009

presne tak krasul pomohlo a nasa doktorka bola velmi proti

molly28
20. apr 2009

...vieš čo, tak ja to vyskúšam..veď keď to tak logicky vezmem - ublížiť jej to fakt neublíži a možno jej to pomôže 😉 😉 😉 takže hneď zajtra si kupim repik a ideme na to....dám potom vedieť....

krasulka
20. apr 2009

molly jasne skus to a uvidis! ved neni mozne aby chudatko takto dlho to mala. Ale vzdy si vymen tampon na jedno ocko jeden, na druhy druhy. Ja som to normalne namocila tampon na odlicovanie do repika a sup retrela ocka. 🙂

ludika vazne? moja bola v pohode za! hovorila ze repik je upokojujuci a posobi protizapalovo, takze kludne oplachovat... 🙂

molly28
20. apr 2009

...vidite, tak fakt je to dosť zvláááštne, že dvaja očiari a rôzne názory..neva, my ideme do toho... 🙂 takže držte mi palceky, nech nám to pomôže, bo už som z toho fakt zufala, ako musi Soninka trpieť....

ludika33
20. apr 2009

ja som ale nepretierala ocka ale tvaricku, ale keby sme mali problem s ockami tak nevaham, lebo sme to tak robili u maleho co sa u nas varoval a krasne mu prestali hnisat ocka. ja som mala uvareny odvar z repika na komode a pokazde ked som sla prebalovat maleho tak jednu som ocka pretierala repikom (kazde inym tamponom) a nasmu malemu som tak isto tamponikom na odlicovanie pokazde pretrela tvaricku aj 5 x denne a nicim inym nenatierala ked sme boli iba doma

krasulka
20. apr 2009

nam na tie vyrazky na tvari pomohol fenistil. To tiez mala to uz mala jak smirgel tie licka a po tom fenistile hadam do dvoch dni mala tvar ako zrkadlo 🙂

a2303
20. apr 2009

Ahojte, idem Vás pozdraviť. Aj naša malinká si objavila ručičky a stále si ich cmúľa, celé ručinky si vopchá do ústočiek. Vtedy skúšam rúčku zameniť za dudel, sem-tam sa mi to aj podarí.

Prišla som Vás len pozrieť, lebo som akási ospalá. zajtra prídem s Vami podebatiť. Malinká mi už spinká, okúpali sme ju, nakŕmila som ju, prečítala som jej rozprávku Leví Kráľ počas ktorej mi aj zaspala. Tak teraz pekne búva... 😵
Ešte večerné ani denné plakanie nepoznáme (len pri papaní keď má dosť) chvalabohu ale každý hovorí, že to sa ešte zmení a že sa mi otočí... no dúfam, že nie. Ona mi neplače, len vykrikuje keď je hore a keď je hladná. Je fakt zlatá 😀

Baby, ja malú len kojím. V poslednej dobe, mi po asi 10-15 minútach začne plakať, odgrgne si a stačí jej. Podľa vás to nepapá málo??? Zas naposledy v poradni mala 5180 gramov, 59 cm. Takže rastie... fakt neviem, či mi nepapá málo. Podľa vás??? na ml neviem koľko spapá, ja len kojím.
A ešte niečo, doteraz mi kakala každý deň. Ale teraz mi už nekakala asi 3 dni, to je v poriadku???

Ďakujem za rady Baby!!!! Dobrú nocku a pekné sny Vašim maličkým 😵

ludika33
20. apr 2009

anit ja tiez len kojim a maly mi taha minimalne 10 minut a obcas 15 minut a velmi vynimocne 20 minut. pekne pomalicky pribera a rastie a kakame vselijako, ze vraj je to normalne, ze vsetko spalia a nie je co vylucit

krasulka
20. apr 2009

anit ked ti pribera tak je dobre..je mozne ze ona ako zosilnena si za menej casu vytiahne vac mliecka...horsie by bolo keby kojis dlho a stale by pytala 🙂 a to ze nekalala 3 dni..vraj kojene deti nemusia aj tyzden..ze to strebavaju vsetko skoro na seba..ALe pokym ti neplace alebo nieje nepokojna od bruska tak sa neznepokojuj. Mozes jej dat dlan na brusko a druhou rukou si prstami po tej tlani poklep..Ked sa ozve duty ton tak to nieje dobre..ked sa neozve, tak je brusko OK 😉 A ak si si neni ista skus jej dat rurku ci si poprdk aalebo sa vykadi. 🙂

ludika33
20. apr 2009

krasul mas pravdu, nas aj tyzden obcas nekaka a potom to stoji za to co z neho vypadne. janula 10 pisala, ze maximko taka iba 5 minut aporiadne a stacimu, lebo pekne pribera, ze aj lekarka ich chvalila, ze asi janula ma smotanu miesto mliecka 😉

nikuska22
20. apr 2009

molly- nam sa to tiez nezlepsilo, ale ja som odmietla s nou ist na druhy preplach, jedenkrat mitotalne stacilo, uz som sa tam neukazala, cakam ako sa to bude vyvijat.a si tiez, ako tu citam, skusim ten repik. tebe vravela lekarka,ze to moze mat nejake vazne dosledky, keby si ju netrapila a nechodila na tie preplachy?

aj laura si v kuse hryzie rucky, ja neviem ci je to od hladu, sa mi zda, ze mam menej mlieka, tak som kupila nutrilon, ale ten mi vypluva a nechce ho jest, no ale pribera strasne malo, zamesiac pribrala len pol kila, teraz mame 4500 g, tak neviem co budem robit

inak cele dni mi preplace, vobec nespi, strasne sa zvija, ju boli brusko, nepomaha nam ani sab-simplex, ani espumisan 😒 a stale sa tvari, ze je hladna

caj ani vodu mi nechce pit, proste nic okrem mojho mlieka, ktoreho je malo 😒

co sa tyka kakania, my mame opacny problem, od narodenia kaka tak 8 krat za den, pred a po kazdom kojeni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre