Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

sue13
25. máj 2009

Lusilia tak to Ti teda nezavidim tieto stresy. My uz to na stastie mame za sebou. Ale neboj, Alanko si zvykne. 🙂
Ja som dnes dostala kramy, citim sa ako by ma presiel tank 🙄 Karinka to asi citi lebo je velmi dobrucka, stale spinka 😵
Clarissa ty uz prikrmujes??? Ja zacnem az o mesiac. 🙂 A ten mobil uz nekomentujem 😉
Zajtra ideme na ockovanie, dufam ze to dobre dopadne. Mam z toho stresy..

sisa29
25. máj 2009

ahojte mamulky.tak vidim ze albumcek sa krasne plni deticky su nadherne.

nasa nelka dneska prvy krat papkala mrkvicku ta sa ale zelizovala.to je strasny hladosko.som zvedava ci bude niaka reakcia.ninke som davala tiez a nic jej nebolo tak dufam ze ani nelke nebude.dala som jej do toho aj materske mliecko tak jej chutilo.

marya
25. máj 2009

Ahojte baby 🙂

Lenka, ja tiez Petka len kojim a mam podobny "problem" ako Ty, Petko tiez vzdy papaval takych 10-15 minut, ale v poslednej dobe papa 5 minut a tvari sa ze je straaasne spokojny a napapany 😀 tiez som nevedela, ze ci mu to staci, ci dobre pribera atd., tak sme kupili vahu a obcas ho vazim pred a po papani, aby som videla ze kolko spapal, vacsinou je to cca 70 ml, niekedy len 50, najviac spapal 90, viac uz nikdy nechce, hoci casto este mliecko z cicika samo vyteka, ale asi mu uz staci......ale ked uz teraz viem, ze kolko spapa, tak ho krmim castejsie, po hodine a pol, niekedy aj po hodine, a pribera krasne, dnes uz mal rano 6580 g pred papanim, za 6 dni pribral teda 230 g, co sa mi zda super 😅 takze u nas pomaha castejsie krmenie 😉

Teda baby, vy uz mnohe zacinate pomaly s prikrmami 😅 , ja som asi trochu out, ale chcem pockat do konca 6. mesiaca, takze my zacneme az od augusta...

Lusil no teda chudatko Alanko ☹ ale snad pomoze davat mu len umele alebo potom len materske ked budes mat dost naodsavane...

sisa29
25. máj 2009

no ja som zacala s mrkvickou tak skoro preto lebo nelinka by stale papkala ja mam vela mliecka takze stiham ale nejde mi do hlavy ze chce tak casto .kojim ju v priemere 15 minut na jedno papanie a po hodine mrnci ze chce zas.pribera nadherne vsak ma 3 mesiace 1 tyzden a vyse 7 kil.mozno ked jej budem davat uz prikrm tak bude cez den papat menej.v noci nepapame vobec to prespi a papka az rano ale cez den je to niekedy uz o drzku ked furt kojim.a to mi este denne vypije 160ml fenikloveho cajika

mamamima
25. máj 2009

Marya, aj moja mala sa napapa niekedy aj do 5 min, su uz vacsi, tak dobry tah maju, vycucnu tolko ako kedysi za 15 min 😉

marya, ver tomu, ze vsetko ma svoj cas, ani ja nemienim zacat skor, pokial bude pekne priberat ako doteraz...takze nie si out 😉

mamamima
25. máj 2009

sisa, rastu teraz rychlejsie, to je ten rastovy spunt ci ako sa to vola, kedy byva aj lakt. kriza...preto asi potrebuju casto papkat...aj miska niekedy aj kazdu hodinu, niekedy vydrzi aj 4...

mima22
25. máj 2009

pridala som fotku natalky kuknite

krasulka
25. máj 2009

Ahojte maminky,,

ja sa tiez bojim est eprikrmovat, akosi si tiez myslim ze ked mala prosperuje a je spokojne babo tak sa netreba ponahlat.

lusil a ake mlieka si skusala? to je hrozne ze sa tak dogrckal chudatko male ☹ ☹

ja cakam kym sa malla zobudi a pojdem do tej lekarne na ten pantenol, to su teda tabletky hej?

sue a na aky mobil nekomentujes? co mi uslo? Inak karinka je nadherna, kukala som fotecky, no podarena babika 😵 😵 😵 a tusim je tiez viacej na teba ze?

ludika33
25. máj 2009

ahojte mamulky,

ten pantenol aj mna zaujima, ze ci su to tabletky. vcera som sa stavila v drogiske, ze si kupim dajaky sampon na vypadavanie a pri asi 20 co som citala, ze farbene, jemne, blon, tmave atd. som to vzdala, ze asi radsej vybehnem do lekarne. ja mam pocit, ze mi uz polovicka vlasov vypadala. och joj. to je asi dan za nase drobatko.

aj nas maly papa 5 minut. a vynimocne klasickych 10, ale ako sa tak oteplilo, tak si sam skratil dobu papkania. tvari sa spokojnucko, kludnucko, tak asi je vsetko ok.

babule ja mam problem. mne sa na stehoch z vonku urobil vred. auuuu boli a neviem ci s tym ist k doktorovi, alebo ci nahodou nemate nejaky dobry recept, co zaberie. pekne prosim poradte, lebo k tomu dokimu sa mi moc nechce. posledne som bola velmi ubolena od neho. dakujem velmi moc za vase supris rady

mamamima
25. máj 2009

ludika, to su cmulacie tablety divnej chuti...

ludika33
25. máj 2009

mima dakujem

sue13
25. máj 2009

Krasulka velmi pekne dakujem 😵 Vsetci hovoria ze je na tatinka ale my to vobec nevidime... 😵 Nam sa este nezda na nikoho... Mozno casom. Zato tvoja Ami je uplne cela ty. 😉

No nekomentujem Clarisin mobil. Od kedy ma Miriamku tak ani nevie kde ho ma asi... 😀 Stale mi nedviha a potom mi napise cez kona ze jej mam zavolat ze uz dvihne a stale nic 😀 Asi jej uz leziem na nervy 😀 😀 😀
Ale ja to nevzdavam.... 😎
Ja mam stresy zo zajtrajsieho ockovania 🙄

lusilia
25. máj 2009

Krasulka skusala som Bebu HA, potom Nutrilon AR a Nutrilon obycajnym a zo vsetkeho sa takto pozracal...no bola som dneska s tym u obvodnej, tak nas poslala na gastroeneorologiu, tak sa tam musim objednat, som zvedava...
Ale tak reflux sme vylucili, lebo s mojho mlieka negrca a zeby mal alergiu na mliecnu bielkovinu, to sa mi tiez nezda, vsak ja jem same jogurty...no uvidime, idem ho o chvilku okupat a potom mu skusim dat este raz to umele a ked sa zasa pogrca, tak neviem...

katulikzlatulik
25. máj 2009

Ahojte, tak opat po kratkej pauzicke sa hlaaasim... som sa najprv vytesila z nasich babatiek, potom som tam pridala aj ja fotecku, potom som vas precitala a teraz pisem... moj maly od zaciatku papa max. 10 min. a teraz 5 min. a finito.. ja som tomu len a len rada.. ved ked pribera, tak nevidim v tom ziaden problem... co sa tyka kil, tak ja som uz mesiac na povodnej vahe pred tehotenstvom a nie a nie ist nizsie, tak uvidime ako to bude dalej...

caly... Elinke dodatocne vseeetko naaaaaaaaaj k jej prvyyyyyyyym meninkaaaaaaaaaaaaaaaaam... ver-never, ale uz min. dva mesiace ti planujem pisat, ale nejako nieto casu... stale nieco sa najde a Jakubko si vyzaduje cim dalej tym vacsiu pozornost...

mamamima... aj Tebe planujem napisat, ale na konika chodim veeelmi malo... ale Martinka ma informuje o vas, takze som v obraze... som sa chcela spytat.. ja tiez prikrmy neriesim, a tiez ma napadlo, ze kym budem mat mliecka dost tak naco zbytocne umele kasicky budem pchat do Jakubka... tiez s tym chcem pockat, kym sa bude dat...

teri... Sofii tiez vsetko naaaj k jej prvym meninkam... som tiez nevedela, ze 15.5. maju Sofie meniny.. dik za info.. pozdrav Sofinku a odkaz jej, ze fesaci Samko s Jakubkom sa jej nevedia dockat.. mozno preto placka, ze Ti chce povedat, aby ste prisli na Terasu k nam sa ukazat 😉

lusilia
26. máj 2009

Dobre rano maminy, tak skusala som dat po kupani to UM a Alanko to nejak stravil, tak dufam, ze si na to postupne zvykne, ale aj tak s nim radsej pojdem este na kontrolu na to gastro...No a ked sa mi teraz zobudi, tak mu musim zobrat moc, no som zvedava ci sa mi to podari, ale uz sme to robili asi tri krat a vyslo to, esteze je to chlapcek, s babou to musi byt tazsie 😀 a budu mu brat aj krvicku, tak na to sa netesim...

bambulla
26. máj 2009

ahojte mamicky... lusila mne maly tiez grckal davam UM Hami bola som s tym u doktorky a povedala mi aby som mu zahustovala mliecko Nutritonom ale objednala nas aj na gastro...ideme dneska o 10.30 tak uvidim ci to neni reflux ale dufam ze nie 😉

lenk30
26. máj 2009

dobré ránko.
lusilia, kukám, že vstávate ako my. a teraz si schrupne a dobehne to. Mne to do toho sáčku išlo ľahúčko, keď som ho rozbalila, len natiahla sáčok a cikal.

sisa, mrkvičku? samú? a to asi koľko? lyžičku, dve?
marya, to dávaš každú hodku? ja už neviem čo. vidím, že mliečko mám, strieka jak divé a on si len tak slabučko poťahá 3 minútky a dosť. Včera to tak bolo celý deň. Teraz som rada, že sa budí častejšie v noci, lebo aspon tak to dobehne, to pekne papá 10min.

žeby mu už nechutilo? možno v tom teple nie sú hladní, že si len cucne toho predného ako vodičky.......čo ja viem, ale keby bol hladný, tak by plakal, nie?.........či už začať s príkrmami?

včera som mu dala olizovať banán. už mal aj jablčko, zemiačik, mrknvičku. ten banán by mu bral. ale to len tak pre chuť 🙂 . banány, že sa majú dávať až na koniec, lebo sú najsladšie

ja som včera malého už kupkala v bazéne. najprv som mu len ponožky vyzula, že namočím labky a ten úsmev, tak som dala dolu plienku a až po ritku. normálne už by som ho celého, keby aj v tom peku u nás tak nefúkalo

andrea142
26. máj 2009

Dobré ránko

ja som si včera kupovala ten pantenol - sú to také oranžové tabletky ale v lekárni mi povedala ,že to nemám cmúlať ale prehĺtať . potom mi ešte ukázala jedny ,že tie sa cmúľajú ale ,že tie sú skôr na hrdlo.

a2303
26. máj 2009

Ahojte,

Idem Vás pozdraviť 🙂 Musím ísť rychlo vyžehlit, lebo poobede ideme do práce. Tak tu bohužial dnes nepobudnem. Malinká mi ešte spinká 😵 Je podarená, spokojne si odfukuje. A to spinká každú noc od cca 21:00 do 05:45 a potom spí ďalej do 08:00 napapá sa a spínká adi do 10tej. fakt sa nemôžem sťažovať... Len dúfam, že mi aj priberá.

Majte sa krásne a prajem vám pekný deň!!!!

lusilia
26. máj 2009

Je bambulka, tak mi prosim Ta napis, ako to tam prebiehalo...som zvedava, ja tam idem zajtra volat, aby som nas objednala...
Lenka, ja mu ten moc beriem do skumavky, no skoro pol hodinu som cakala a ked som to uz vzdala a zobrala mu tu staru plienku spod ritky, tak zacal cikat, no predpokladala som to, ale moc som mu toho nestihla zobrat, ale, ze malo by to stacit...a to vstavanie, tak u nas je to rozne, ale vstava kazdu noc a ja potom este odsavam, tak to tu mam skoro kazdu temu precitanu, teda taku, co ma zaujima 😀

marya
26. máj 2009

Ahojte 🙂

Lenka, no ked si len tak trosku cucne, tak skusiim za hodinku znovu, ze ci nechce, niekedy to zaberie a napapa za, a niekedy zas aj tri hodiny sa tvari, ze ja napapany a nechce...ale snazim sa cez den castejsie, kedze celu noc spinka, tak aby mu to nocne papanie nechybalo...

Anit, nas petko ma podobny spaci rytmus ako Rebeka 😅 Tiez okolo 6 sa zobudi na papanie, potom spinkame do dalej do 8, potom do 10, vtedy uz Petko ostane hore, ale zas tak okolo 12 zaspinka znova 😅 strasne je dobrucky ohladne spinkania, keby aj v tom kociku ho to tak bavilo, tak je to dokonale dieta 😀 😀

bambulla
26. máj 2009

ahojte boli sme na tej gastro.., a nic nam nerobili iba pokukala maleho odvazila ho ohmatkala a je to o.k mam davat stale ten nutriton to mliecko to tak zahusti je to jak kasicka taka redsia

lusilia
26. máj 2009

Bambula no tak teda nic moc, cakala som od toho viacej...

sisa29
26. máj 2009

ahojte.

lenka zjedla asi lyzicky to staci na prvy krat urobila som to ale take vodove s materskym mlieckom nech to vie prehltnut.

wewe8811
26. máj 2009

ahojte kocky, konecne sa mi ku vam podarilo po 4 dnoch dostat. V sobotu sme boli cely den na zahrade, tak sme si super oddychli. Tieto posledne dni ale boli narocne, lebo sa stahujeme, takze si to asi viete predstavit.
Nasa Zoe mala meniny 2.5. a tiez nie je v kalendari. Ale mame krasne datumy - narodeniny 5.2. a meniny 2.5. 😀
Nasa bambulka tieto posledne dni tiez vymysla s papanim. Som rada, ked do nej aspon nieco natlacim. Ale mozno je to tym teplom...
Bezim sa poumyvat a zalahnut kym nebudem musiet zase krmit, takze vam prajem krasne snicky.

krasulka
26. máj 2009

Cazte maminy, tak ja sa dne spripajam do klubu nepapajucich deti..neviem co dnes malej bolo jedla rano o 9 a potom az o stvrtej 😅 vobec nic nechcela ani caj ani mlieko niiiiiic 😒

andrea142
26. máj 2009

ahojte
moja dnes ráno o 7:00 papala stiahla 100ml. a potom po desiatej vypila 20ml a viac nechcela, tak to ostatné som jej dala lyžičkou a o jednej zase nebola hladná .............. už so manželovi navrhla nech sa presťahujeme na Sibír tam je aspoň chladno, tam by možno jedla 😀

nada.hope
26. máj 2009

Ahojte maminky,.................pridavam sa do klubu aj ja,................uz som aj doktorke volala ci to nie je v mliecku ze tak malo papka, ale ked mate take problemy vsetky som kludnejsia 😉
Inac planujem kupit malinkej deku s hrazdickou, neviete mi poradit?
Ak ju mate hrajku sa tam vase deticky? lebo drzat neustale hracku a hrkat nou je dost namahave,................ 😵

nada.hope
26. máj 2009

A to pocasie je skutocne uz hrozne, snazime sa chodit von hlavne okolo 10 a potom az sa nam podari ay vecer po 18 na hodinku 😒 dufam ze to pocasie ktore predpovedaju od zajtra aj pride a trochu sa schladime, lebo ja uz s malou za chvilu budem chodit iba v plienke 😀 😀 😀

sue13
26. máj 2009

Ahojte maminky.
My sme dnes po ockovani a tesila som sa ako to Karinka krasne zvladla... Tesila som sa predcasne 😔
Moj anjelik ma 38,5 teplotku. 😔 Dala som jej panadol baby a spinka. Dufam ze jej to nebude stupat...
Je to hrozny pocit. Taky maly drobcek a je cela horuca.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre