Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
3. jún 2009

ahojte baby tak uz sme po ockovani, mala to zvladla statocne, plakala len ked pichli a potom uz niehned ako som ju dvihla a to iste druha nozinka. Tak este uvidim ci budu teplotky ale napisala mi dokina tie cipky tak hadam to vydrzime. A dala som si napisat aj tu ockovaciu proti rotavirusom. Davali ste to niektora?

katulikzlatulik
3. jún 2009

ahojte maminy... no nas maly ma 62 cm a vazi 64OOg... a papka cez den kazde 2 - 3 hodiny a v noci kedy ako v priemere 3 - 4 hod....
PROSIM, PORADTE MI, ako uspavate svojich drobcekov... nas maly poslednych 6 vecerov nevie zaspat... sme skusali vsetko mozne... proste nechce spat a zaspi az o 22 hod... a doteraz sme ho museli ulozit do 19:30.. a teraz je siceo 19 hod unaveny, trie si ocicka, ale ako nahle sa napapa, pospi 5 min., a potom len placka a placka, kym ho nezoberiem do obyvacke, kde chce pozerat na rybicky alebo na telku a je ticho... proste brutaaaal... ani fit lopta nam uz nepomaha.. a pritom cez den mi pospi doobeda max. 1 hod.. a poobede 2 hod. a finito... neviem, co mam robit.. som z toho nestastna ☹

nada.hope
3. jún 2009

Krasulka ja som malu dala rotarixom zaockovat, ale nam to dali hned s tym prvym povinnym a uz som si dala predpisat recept aj druhu vakcinu a zasa ju dostaneme spolu s druhym povinnym ockovanim presne o dva tyzdne 😵 😵
Inac akurat som sa vratila s malou od doktorky, isla som si dat iba predpisat bebu a tak mi ju aj prevazila a mame 5430g a to mame v sobotu presne 4 mesiace, a vraj jej nemam davat viac ako 120ml a radsej dat caj alebo vodu, lebo mozno aj preto tolko grcka ze nestravi a hned by chcela papat znova, a vraj pekne pribera dokonca az vela, ved od 6/2 sme pribrali dodnes 510g 😅 tak uz z toho jelen 😵

nada.hope
3. jún 2009

andrea142 ja si myslim, ze by to nemal byt problem aby ti kartu malej dala ja sestricka, aj ked uz som pocula take nieco ze karty sa posielaju iba postou priamo tomu lekarovi ktoremu prestupujes, ale podla mna je to hlupost a neviem ako je to s prestupom, ci sa nemoze prestupovat od lekara k lekarovi iba na zaciatku mesiaca, skus si to zistit,..............a to preco vas este neockovali, mi uz o dva tyzdne ideme na druhe 😅
Katulik mi sme mali rovnaky problem mala nechcela spat tak bola s nami v obyvacke,cumakovala do telky a viacka by aj spat chceli ale nasa Ninka ich jednoducho drzala hore nasilu, zaspavala vylucne pri cajiku,.teraz akonahle vidim, ze udrzi dudlik a dudlikuje polozim ju do postele, zapnem kolotoc a do 5 minut je KO 😵

katulikzlatulik
3. jún 2009

nada.hope... fiiiha vy sa mate... nasho maleho uz nebavi kolotoc... a asi pred mesiacom mi sam zaspaval v postielke asi dva tyzdne, ale odvtedy mi zaspi iba na rukach na fit lopte.. a uz ani ta nepomaha... a myslim si, ze ukladat ho az o 22 hod je doooste neskoro, vzhladom na to, ze doteraz uz o 19:30 spinkal ako anjelik... ja len dufam, ze to ma take blbe obdobie, ktore ho coskoro opusti, lebo sa bojim, ze si zvykne na take zaspavavnie pri telke a to bude katastrooofa 😒

nada.hope
3. jún 2009

katulik no ako tak sledujem, tak si nasa babtinka jednoducho zacinaju robit s nami co sa im zachce 😅 ja nemozem vobec chodit von, 😅
u nas fitlopta bola v kurze ked mala mala 1 mesiac a este zaspavala na mne alebo manzelovi a mohla si s nou robit co si len chcela a teraz ?😅..............v hluku nezaspi a zobudi sa mi aj na jej vlastny prd 😒 a teda nastve ta to ked ju cez den uspavas aj hodinu a jeden prdik ju zobudi, ale co uz hadam z toho vsetkeho deticky vyrastu 😨 len dufat treba 😀

caly8
3. jún 2009

katulik...nejdu mu zúbky? naša Ela tiež zaspala v pohode po pohojdaní na lopte okolo pol až osmej ale teraz akosi si to predĺžila do 21h a niekedy aj dlhšie...a napr. v noci sa mi asi pred troma dňami budila od pol noci každú hodinu... no na nervy ale tak so spania poplačkala..to tie zúbky lebo jej sa už derie von a aj jazýčkom si tam šmátra... alebo aj reflux sa môže pod to podpísať 😒

a2303
3. jún 2009

Ahojte,

Andrejka,nie si sama. Ani naša Rebeka ešte nedostala očkovanie. Má trošku zapálené ešte to prvé na ramienku, tak čakáme. Ale ja si z toho hlavu nerobím. Veď očkovanie ju neminie, podľa mňa to by nemalo vadiť, že ho dostane trocha neskôr.

Naša malá zaspáva večer sama o deviatej,max. pol desiatej zaspí. Niekedy aj skôr. Cez deň ju niekedy musím uspať v kočíku ale to hlavne keď niesme doma. Doma vždy zaspí sama, povedzme u mojej mamy to je už iné. Tam poctivo uspávam. U našej malej zaberá kolotoč a akvárium ktoré ma na postielke (také malé fisher price, hrá, plávajú vňom rybky a ukľudňuje, svieti). Je to dobrá vec.

katulikzlatulik
3. jún 2009

nada... no hej, robia si s nami co chcu uz od mala... no to, aby sme sa nahodou ani minutu nenudili 😀

caly... ja si tiez myslim, ze mozno mu zubky idu.. lebo dole ma uz dasna na dvoch miestach take oblukovite ako keby opuchnute... ale nechapem potom, preco cez den v pohodicke a vecer to je jedna katastrooofa 😒

zuzi26
3. jún 2009

baby z ba, chodite niektora s babetkom na plavanie? Vela kamaratok ma na to nahovara, mne sa to zda ale dost drahe...ak mate skusenosti, dajte vediet..dakujem!!!

molly28
3. jún 2009

lusilia chcem sa ta opýtať:Tebe už Alanka uspávali?Ako to zvládol? Ja mám isť so Soničkou za 3týždne na jedno vyšetrenie a keď sa nám potvrdi podozrenie lekára, musime isť na magnetickú rezonanciu a to treba aby ju uspali 😢 😢 😢 Ja sa toho straašne bojim 😢 prosim ťa daj mi vedieť...ďakujem

andrea142
3. jún 2009

ahojte

už mám od druhej lekárky papierik ,že si prevezme malú do zdrav.starostlivosti. takže as tam ten papier v piatok nechám a nech to pošlú poštou a ak mi to dá tak jej to zoberem.

očkovanie sme po prvý krát nedostali lebo bola chorá, a po druhý krát kvôli očkovaniu v nemocnici lebo to ešte nemala zahojené tak jej to tlačila a dnes mala byť poradňa tak som brala malú aj injekcie( lebo minulú stredu nám povedala ,že až o týždeň je poradňa ),že nás odmerajú, dostane očkovanie ...... no stretla som ju vo dverách a pýtala sa ma že čo potrebujem takjej to hovorím a ona ,že nie je poradňa ,že to včera hlásili 😠 ....... tak ma vytočila a potom mi ešte vraví ,že mám dojsť s malou v piatok ,že ju sestrička odváži ,ale ona tam nebude ..... neviem prečo 😠

anit: viem ,že ju očkovanie neminie ,len som to už chcela aby sme to už mali za sebou.

no my s uspávaním problém nemáme keď ju večer ideme kúpať už je unavená a hneď zaspí. ja jej dávam plienku do nej sa schúli a potom spí. ale keď niekam ideme tak to asi vycíti a ani za nič na svete nechce zaspať to ju musím nosiť na rukách aby zaspala 😀

no idem jej dať jesť lebo cez deň nič moc nejedla.

majte sa dobrú noc

lenk30
4. jún 2009

ahojte.
ako čítam, tak čítam, tak to s tým papaním majú asi viaceré dietky problém. môj kope, mece sa, zúri, včera dokonca po minúte urobil béééééééé a hodil grcku. ja už neviem, či už začal odmietať............mliečka mám dosť. papá pekne už len v noci, čo sa budí stále po 3 hodkách ako novorodeniatko......ale som rada, že aspon v noci sa naje. Aj keď je to pekný valibučik, že mu nič nechýba, no ale aj tak už som z tohoto odmietania nepokojná..............

krasulka
4. jún 2009

Dobree ranko vsetkym lenkaaam dnes vsetko najlepsieeeeeeeeeeeee aj velkyyym aj malej lenulienke krasnuckej vlasatej 😵 😵 😵 😵

sue13
4. jún 2009

Ahojte.
Aj ja sa pridavam a zelam vsetkym Lenkam vsetko naj naj najlepsie a nasej februarovej Lienke vela zdravicka 😵

Krasulka a Tebe vsetko najlepsie k narodeninkam!!!!!!!! 😉 Poriadne to oslav 🙂

molly28
4. jún 2009

Ahojte. tak aj ja sa pridavam a zelam vsetkym Lenkam vsetko naj naj naj...
Krasulka a ty máš dnes narodky? tak taktiež všetko len to naj naj naj 😀 😀 😀

krasulka
4. jún 2009

jeej baby dakuejm pekne, hej uz som tara koza 😀 😀 😀

sue13
4. jún 2009

Krasluka!!!! Ked si ty stara koza co som potom ja 😀 😀 😀
Konecne papam... 😵 Baby keby nebola donaskova sluzba tak ja jem pri Karinke iba spagety 😅 Ja pri nej nestiham varit 😅

nada.hope
4. jún 2009

Ahojte babenky,..............Krasulka vseeeeeeeeeeeeeeetko najlepsie k tvojim narodeninam a aj vsetkym lenkam vsetko naj...............
Krasulka vraj stara koza 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak ja som uz dinosaurus 😀 😀

fodorka33
4. jún 2009

ahojte baby viete co sa nam stalo????nikde zdoraznuhjem NIKDE v lekarnach nevieme zohnat na to prve ockovanie tu jednu vakcinu ten prevenar maju ale ten infanrix ci ako sa to vola zevraj stiahol vyrobca ci co a teraz nedodal nove...ked budete vediet kde v ktorom meste to zozenem dajte mi vediet cez IP uz nas mali ockovat pred tyzdnom lenze nikde sa tro neda zohnat...a nikdo mi nevie povedat kedy to dodaju a som uz bezradna...

krasulka
4. jún 2009

Dakujem vsetkym este raz 🙂

fodorka a to si musis ty zhanat? no ja sa ti tu na to opytam zajtra, to sa presne tak vola? INFANRIX? posli cislo ak chces do IP tak ti zavolam zajtra ci to tu maju az by si to chcela aj ti to hned kupim. Nam to davala dokina. 🙂

baby mala ma este teplotu je to normalne ked ju vcera ockoval? ja som myslela ze to len ten den trva 😕 a velmi je placliva..

kvietok23
4. jún 2009

ahojte, dneska som bola kocikovat s Janulou, vsetky Vas pozdravuje a odkazuje, ze akonahle spravi statnice (ak sa nemylim, tak ich ma 24.6) tak sa ozve. Lebo sa teraz uci chudatko. Tak jej drzime palce, ale ona to urcite zvladne. 😉

mamamima
5. jún 2009

krasulka, teplota praveze byva az na druhy den vacs. a aj ten dalsi, tak klidek 😉 je to uplne normalne...

sue, ani ja nestiham varit ☹ ale muz mi chodi skoro kazdy den na obed, tak musim povacsine zvladat aj to...ale keby si ma videla, s jednou nohou hompalam kocik, na druhej jasne ze stojim 😀 a tak vsetko robim, mala je v poslednej dobe urevana, viem ze ma skusa trenovat opica jedna krpata, aj dnes v noci ☹ teraz vidim ako su surodenci rozdielni...natalka oproti nej krasne spavala, ale dufam, ze to mame len take obdobie, lebo raz neviem ze ju mame a potom takto vymysla...raz zaspava sama a potom ju musim v kociku 😝

fodor, ked som si ju iosla vyzdvihnut ja tu vakc., tak tiez nemali, ale mala byt na druhy den, ale dr. mala nejaku svoju pre svoje deti, tak mi dala tu a ona si mala ist pre tu moju, ale asi jej ju teda nedodali 😕 to je divne...skusim v blave ci neni, ok? navecer budem vediet 😉

mamamima
5. jún 2009

a my mame dnes 4 mesiaciky 😅 to bude oslava 😀

nada.hope
5. jún 2009

ahojte,................my sme tiez dostali vakciny od doktorky az na rotarix, ten sme si museli kupit my,............ inac je to divne, ze pridete na povinne ockovanie a vy si musite zabezpecit vakciny 😕 dufam, ze ich zozeniete 😅 .........
Mima tak vsetko naj MIske k 4-mesaciu,.................. my máme az zajtra 😵 😵

lusilia
5. jún 2009

Ahojte maminy....vsetko naj k vcesrajsim meninamm co mali Lenky, sice oneskorene, ale predsa 😉
Mamamina vsetko naj Miske, my mame tiez zajtra, ale uz 5 😀

patkao
5. jún 2009

ahojte.tak my mame klbiky ok, a ze este balit nasiroko do pol roka..somna neho asi divne kukla, lebo mi hned vravel ze ak to amlej vadi, tak nebalte..tak neviem co chcu 🙂 ..keby vedel ze som malu nebalila uz dva mesiace na siroko 😅 ..baby to aku vakcinu zhanate, to na pneumokoka? my sme nic nezhanali..prisli sme a pichli nas..jaj dnes ma muz hned rano vytocil..som sa chcela postazovat ze ako nestiham a on na to ze ved cez den pri malej oddychuj a vecer mozes do noci robit do skoly..ale to ze po nociach zehlim a robim to co nestiham inokedy, to si asi nevsimol..vrrrr 😠

a2303
5. jún 2009

Dobré ránko,

Všetko naj-naj 😵
Idem vás len pozdraviť, lebo som v práci.

majte sa krásne a pekný deň!

caly8
5. jún 2009

ahojte 🙂

aj ja prajem všetkým Lenkám všetko naj 🙂 ja som mala meniny 1.júna tak sme s bambuľkou trošku oslavovali 😀

anit..ako? prečítala si si forum? dobre však? človek sa ukľudní trochu a vie čo robiť kdyby neco 😉 ja som tiež v práci ale letím už kojjiť ..ty kde pracuješ a čo robkáš?

patka..ja som tiež malú nebalila..vraj nález upravený ale baliť na široko do 4 mesiaca potom kontrola..tak pôjdeme na ko koncom mesiaca aj ked sme 4 mesiace mali 3.6. 🙂 ona by to už dosť ťažko znášlala lebo čo robí najradšej je ked sa kopká a holá 😀 vtedy je šťastná ako blška ..

tak zatiaľ sa majte
🙂

kvietok23
5. jún 2009

ahojte, vsetko naj k mesaciu, my mame zajtra - boze, ako to leti 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre