Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
25. jún 2009

na víkend ostávam u rodičoch,aby v prípade potreby pomohli,lebo manžel bude dnes na nočnej a neviem ako by som si sama poradila.

Janka:jaaaaaaaaaaj ako ti závidím tu dovču - samozrejme v dobrom.ale uži si ju,veď teraz si potrebuješ oddýchnuť po tom učení.my ideme bud.týždeň do tatier.k moru sme sa neodvážili ☹

terina25
25. jún 2009

musím končiť,lebo malá sa ,,natriasa,, v postieľke 😀

mimochodom aj vaši krpci sa tak zlato budia??ona keď sa zobudí,tak neplače.rozpráva sa s kolotočom a keď vidí,že nikto k nej neide,tak začne kričať na celú izbu a vyžaduje si pozornosť 😀 😀 😀

terina25
25. jún 2009

a ešte mám na vás jednu otázočku. Akej farby majú vaši krpci kaku?tí čo sú na UM.lebo naša Sofi má takú tmavú hnedo zelenú.tak teraz neviem,či to už taká má byť??

zuzi26
25. jún 2009

terina a kam idete do tatier, nemas tip na nejake dobre ubytko? My budeme tiez len na Slovensku, k moru urcite nechceme ist s malou - co by sme z toho mali, na Slnko nemoze, do vody vraj tiez - pokial to nie je nejaka super cista vyludnena zatoka..tak radsej zoberieme manducu a kocik a budeme robit vylety. Pojdeme asi na vychod na chalupu a rozmyslame aj nad Tatrami..Terina aj my mame take obdobie, ze mala krici na cele hlasivky, je to zlate, ale nie o siestej rano 😅 😅

terina25
25. jún 2009

a ešte budeme 2 dni tuto:

www.penziondemi.sk

1 noc 10EUR .Super cena podľa mňa 😉

wewe8811
25. jún 2009

ahojte kocky, blahozelam k statniciam. Teda fakt klobuk dole, ja som rada, ze ako tak fungujem a vy ste sa este ucili.
Pisete, ze mate teraz dobre a kludne obdobie. Tak u nas je to naopak. Zoe nechce papat, dost place a vyzaduje si pozornost. Ale ked sa zacne smiat tak je vsetko zabudnute 🙂. Inak tiez nema rada, ked je na brusku. Po chvilke zacne plakat. Otacat sa este neotaca, teda par krat sa jej to podarilo, ale tiez si myslim, ze hned sa posadi a postavi sa a na nejake otacanie sa vykasle 😀. Buduci piatok ideme na kontrolu na neurologiu, tak som zvedava co nam povie no a v pondelok nas caka druhe ockovanie 😒.
V nedelu mame konecne krstiny takze sa ku nam konecne dovalia aj nasi z Popradu a prvykrat drobca uvidia aj nazivo (ak neratam kamerku). 🙂
No a dovolenka? August stravim u nasich v Poprade pod Tatrami tak sa uz velmi tesim. Este musim kupit nejaku klokanku aby sme mohli chodit aj na nejake "tury". Taaaak sa uz tesim 🙂

wewe8811
25. jún 2009

inak Janula Maximko je aky fesak 😉.
Tiez by som chcela zacat chodit na plavanie, ale neviem kde je v Petrzalke nieco normalne a hlavne ciste. Rozmyslala som uz aj nad nejakymi brusnymi tancami s babatkami 😀 Ak mate nejake typy, kam vypadnut v Petrzke tak sem s nimi 😉

terina25
25. jún 2009

inak som ešte zabudla napísať,že naša bambulka nemá ešte vyvinuté jadierko na pravej nožke.musíme stále baliť na široko.na kontrolu ideme o 2 mesiace. ☹

nada.hope
25. jún 2009

teri to mi je luto, hlavne kvoli malej, v lete byt tak zabalena, nebude pre nu nic prijemne,. ☹ a ty si doteraz stale balila? hadam to o tie dva mesiace uz bude v poriadku 😉
nastastie nas maly syslik ako ju manzel vola to ma v poriadku a uz ani ziadna kontrola 🙂

darmka
25. jún 2009

Terina, tak to s tym jadierkom rovnako ako my. Drobec tiez nema vyvinute jedno jadierko a musime balit nasiroko, tiez kontrola o 2 mesiace. Som z toho nestastna, ked vidim ako maly vystiera nozky, ked mu ju davam. Ako sa chudatko moje proti tej plienke brani. No hadam to o 2 mesiace bude dobre. Davas pampersku a jednu plienku?

darmka
25. jún 2009

Terina a aky nalez vam napisali, nam IIb.

lenk30
25. jún 2009

ahojte babule

janula a ostatné štátnicové gratulujem. a máte môj obdiv, ja som teda rada, že som to zvládla pred malým

malého už keď kúpeme vo vani, tak plieska, že je mokrá celá kúpelňa

už ste kupovali koliesko do vody? čo je dobréééé?

janula máme veľa rovnakých vecičiek z HM

terina, darmka, kokso že na široko v tom teple, no ale keď to pomôže. a do teraz ste balil ja iba do 6. týždna - a to len tak biedne, lebo keď mal koliky, tak v tom balení sa mu nedali dvíhať labky

zajtra máme očkovanie, tak dúfam, že nebude mať teplotku ani nič, lebo by som chcela ísť na víkend ku segre do Zvolena

mojsejovka
25. jún 2009

ahojte, babenky..

janul.. maximko je chutnučký, gratulujem k štátniciam, tak už to máš za sebou a môžeš si teraz užívať materskú.. 😉

zuzi.. to vááááááážne myslíš, že 4000 na mesiac??? v LV to stojí myslím 480 na mesiac.. 😕 a ja presne tak, ja kojením vôbec nechudnem, pri Emke som nekojila a všetko mi zišlo hneď dole a teraz mám ešte 10 kg navyše..
a ja som od začiatku prikrmovala bebou akurát teraz, keď sme začali s príkrmami, 1-2 krát denne - okrem toho len kojím - ale menzes som vôbec nedostala.. aj som sa pýtala ženského, že či je to v poriadku, síce mu to nešlo trošku do hlavy, že plne nekojím a ešte som nedostala, ale vraj by to nemal byť problém.. 🙂

nadi.. to je super, že druhé mliečko je lepšie.. mne tiež malá dosť grckala, ale ako sme začali dávať zeleninku, tak je to oveľa lepšie..

teri.. aj nás od mrkvičky trošku zapeká, ale Tamarka vždy úspešne zabojuje a vytlačí, čo má.. 😀 brokolica ju zas pekne prečisťuje.. my máme kaku podľa toho, čo papkáme.. špenátik, brokolička - zelená, mrkvička - oranžová, kašičky a mliečko - žltá.. 😀 a s tým jadierkom si nerob starosti.. je to nepríjemné teraz cez leto baliť a neviem, či to má vôbec nejaký efekt, ale určite to bude mať v poriadku..

wewe.. mne sa malá tiež občas pretočí z chrbátika na bruško, ale radšej sa hrá na chrbátiku s nejakými hrkálkami a hračkami, a keď ju vytiahnem z chrbátika do sedu, tak už na nohy sa riadne stavia a strašne sa jej to páči a ešte sa aj jeduje, keď ju potom položím naspäť.. 😀

baby, ja sa normálne desím, keď pôjdeme 15. júla do poradne.. včera sa náš ocino vážil bez nej na váhe a potom s ňou a rozdiel bol 9 kg!!!!!!!!!!!! viem, že to nie je presné, lebo pri mechanických váhach býva odchýlka, ale aj keď by som odrátala dole pol kila, aj tak je to veľa.. 😕 a pritom nepapá veľa, kojím ju a raz za deň spapá max 120-150 zeleninového príkrmu a občas ešte trošku kašičky.. a meria 70 cm.. malý sloník.. 😅

sue13
25. jún 2009

Ahojte maminky 🙂
Nestiham Vas casto citat ale snazim sa 😅
Citam ze sa chystame viacere do Tatier, aj my by sme chceli ist zaciatkom augusta. K moru az na rok 😎
Ja balim stale na siroko aj ked sme mali klbiky ok. Ale preventivne kazali balit a 6.7. ideme na kontrolu 🙂
Den potom nas caka ockovanie, z toho uz mam obavy 😒 Ale hadam budeme ok. 🙂
Inak sa mame super, Karinka je dobrucke kludne babatko. A velka vymyselnicka uz. 😵
Stale by chcela sedkat 🙂 stale si mrmle a vyska 🙂 rada pozera klipy 🙂 a v noci krasne spinka 🙂
Pozdravujeme Vas aj babatka, stale pozeram fotecky. Su krasne. Niektore ake vlasate uz 😉
Aj ja som dnes pridala aktualne fotecky tak kludne mrknite nasu baculku 😵 naseho anjelika 😵

andrea142
25. jún 2009

ahojte

janula: aj ja gratulujem ku štátniciam 🙂 + môj obdiv ,že ste to zvládli aj bábätkami. ja som sa na školu vykašlala a teraz už ľutujem ................. a dlhší čas sa mi už hlavou preháňa myšlienka ,že znova začnem ......

terina : ten harmačekový čaj si neskúšala?

aj ja mám doma špagetku : váha na poslednej poradni 6210g a dĺžka 68cm asi bude po tatinovi on je dlhy 😀

už aj my budeme mať zúbok. včera som jej prechádzala prstom po ďasne a sa mi niečo zdalo ale potom som jej klopala lyžičkou a nič. ďasno už má široké,slintá ako buldog čo jej príde pod ruku hneď dáva do úst a poslednom čase začala dudel "kúsať" dá si ho do úst ,akoby zahryzne a potom vytiahne .... keby mala zuby tak už má asi všetky dudle deravé 😀

sedenie ide už aj u nás o 106 😀 ... vlastne pokusy sadnúť si ...... ale zatiaľ sa ešte nezadarilo 😀 .....už len chýba taký malý kúsok aby došla na to ,že ak sa chytí rukou kočíka tak sa vytiahne 😀 ...... ale zatiaľ na to používa moju ruku keď je idem dať dudel chytí ju a už sa ťahá a potom kuká.

andrea142
25. jún 2009

ešte som zabudla :
terina my papáme UM ale máme kaku žltej farby ...... od mrkvy mala oranžovú 🙂 .... ale na niektorých UM je napísané ,že bábo môže mať zelenú stolicu. skús pozrieť na krabici či to tam nieje

mounty
25. jún 2009

terina, mne pri synovi tiez kazali balit nasiroko uprostred horuceho leta lebo nemal vyvinute jadierko ale kamoska povedala ze nech nebalim, zbytocne sa mu zapari rutka a potom by sa to dlho liecilo v teple..........tak som nebalila a jadierko sa krasne vyvinulo aj same..........niektorym detom to jednoducho trva dlhsie, to mas ako s prerezavanim zubov........tak sa neplas a ked sa zapari ritka, prestan hned balit, OK???? 😉

mojsejovka
25. jún 2009

sue.. pozrela som babulku, zlatučkaaaaaaaaa je.. 😵 aké má líčka bucľaté, skoro ako naša.. 😉

andrea.. mňa tiež stále škola žerie, že kedy si spravím.. prvý krát mi do toho prišlo tehotenstvo so staršou dcérkou, len to som bola blbá ja, že som to vzdala - keď som zistila, že som tehu, tak som ani nenastúpila do školy.. a odvtedy sa stále nejaká výhovorka našla.. 😝 no ale hádam sa do toho ešte niekedy dokopem.. 😀

mounty.. ja mám tiež pocit, že to balenie naširoko nemá efekt.. pri Emke som poctivo balila a v 3 mesiacoch ešte nemala jadierka, tak som musela až do pol roka baliť (ale to som už flákala).. a Tamarku som asi od 6 týždňov nebalila a nožičky má v poriadku.. a jadierka sa vyvíjajú až do 9 mesiacov, tak neviem, čo z toho robia doktori vedu.. 😠

mojsejovka
26. jún 2009

no tak včera som končila, dnes začínam, tak dobrééééééééééé ráááááááááááááno.. 😀

pridala som fotky našej krpane.. 🙂

dúfam, že dnes bude pekne, Emka má vystúpenie vonku, tak sa tešíííííííím.. 😵

janula10
26. jún 2009

ahojte maminky, ja som este dospavala tie brebdene noci ucenim, postupne pozeram vase foto...take mame krasne tie februarovcatka juj 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tym ze mam take mlieko asi neviem cim to je ja jem vsetko ako ked som bola tehu....raz zosm skusala ze idem trosku delit stravu a menej jest no som normalne citila ze mi odchadzalo mlieko 😕

my ideme do poradne na preockovanie 1jula, som zvedava po 4mes kolko bude mat tiez 😀

heidy26
26. jún 2009

ahojte mamičky.
janula gratulujem ku skúškam. no čo kedy dame stretko? teraz už maš pokoj so školou tak by sme mohli 😀 😀

mounty
26. jún 2009

ja ked nemam aspon raz za den sladke, tak som zase strasne nervozna a hucim po detoch, tak ja MUSIM cokoladu, moj doping........hm, neviem kedy pojdu kila dolu asi az ked deti odrastu a ja pojdem lyzovat na mesiac niekam 😀

klementina
26. jún 2009

ahojte, mala spinka dnes uz od druhej, tak uz neviem co so sebou a zacala som hladat stolicky na jedenie. zofku zatial plne iba kojim, nic ine este nemala, ani vodu ani caj, aj ked vodu som chcela zacat davat v lete, ale ked bude cele leto ako teraz tak ani nemusim 🙂 no ale to som sa chcela spytat, lebo povodne sme chceli tu stolicku na papanie taku obycajnu z ikei, mame aj maly byt a tie ostatne sa mi zdaju hrozne velke a to polohovanie zbytocne, len ma teraz napadlo, ze ak nebude v 7M este sediet, ako jej dam papat? ako to riesite vy co uz teraz prikrmujete myslim mrkvu a take jedlo, v akej polohe a kde to papaju? oplati sa mi investovat do tej robustnej polohovacej stolicky? dakujem

andrea142
26. jún 2009

ahoj klementina:

ja malú už prikrmujem. zatiaľ mi papá tak ,že leží na posteli. keď sme niekde vonku tak vo vajíčku. aj ja už rozmýšľam ,že si nejakú zaobstarám, lebo nám by sa už zišla. tie polohovateľné stoličky sa dajú aj zložiť a nezaberajú až tak veľa miesta.

ludika33
26. jún 2009

Klem ja mam tu polohovaciu stolicku este po Natalke a je super. Mala v nej papkavala, ked som varila, tak sa v nej hrala (ma dva pultiky - na papanie a na hranie zvlast) obcas sa jej podarilo pri hrani zabuvat, tak som sklopila sedak a buvala ako vo vajicku a nemusela som ju bastrngovat, vyberat a prekladat do postielky. iba som ju zlahka prikryla a buvala odosu. tie robusne su aj vyskovo nastavitelne, tak sme si ju nastavili a ked bola vacsia, tak pekne papala s nami pri stole bez pultika. a este sa da pekne zlozit do obdlznika , tak ze som o nu nemusela zakopavat cez den, ked mala v nej nebola.

ja som povodne tiez chcela tu z ikei, lebo bola aj hodne lacnejsia ako tato, ale nelutujem, ze som do stolicky zainvestovala. ma aj sirsi sedak a taky pohodlnejsi podla mna ako ta plastova z ikei.

krasulka
27. jún 2009

Ahojte babulky, tak dnes som bola v TN ale som ani nedala vediet lebo to sme isli len rychlo na otocku do Lauga na kociar asi 20 min. sme tam boli s nasimi a hned domov, lebo sme isli na oslavu. Aaaaaaaa kupila som kociar Concord Fusion. Fiaalkovo cierny. Mate niektora? ste s nim spokojna? sportovu verziu. ZAtial je tam malej ok, tak dufam ze aj nadalej budem s nim spokojna. 🙂

patkao
27. jún 2009

krasul to bol moj favorit 🙂 ale limit na kocik ma nepostil 😉 ..ale pokial viem, Sue ma concord a moje kamosky co ho maju tak su velmi spokojne 😉

krasulka
27. jún 2009

hej je fakt suprovy, lahucky a pohodlny, no parada, mala si tam kraluje vysmiata 😀 😀 😀 aj do lietadla sa lahko zlozi, super sa ovlada, je preistranny, no uvidim casom po pouzivani ci nezmenim nazor ale pevne verim ze to bola dobra investicia. 🙂

Inak som bola sklamana, ako v tom obchode mali vela kocikov ale z toho ai 80 percent naprd kocare 😀 😀 😀 😀 😀 ted askor tak egolface uz pre vacsie deti. 😅 ale ten kto ma uz taky rocne, dvojrocne si tam celkom vyberie. Len ja som musela hladiet na to ze ideme do Irska a tam je skor viac chladno, a len tak ygolfac by mi asi malu dobre neschoval. 😉

mounty
28. jún 2009

nasa je v golfaci uz od troch tyzdnov, vacsi sa mi do mojho mini auticka nezmesti 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre