Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
29. okt 2009

wewe este ze nam to s pokryvkami hlavy pristane co? 😀 😀

wewe8811
29. okt 2009

😀 no to teda ano, len bolo blbe, ked bolo vonku veeeelmi teplo, to sa hlava v satke este viac spotila hihi

a2303
29. okt 2009

Ahojtee 🙂

Len sa hlásim z práce, majte sa pekne!

bubatenko
29. okt 2009

ahojte,

tak aj ja sa idem vysťažovať 😉 , alebo viacmenej potvrdiť to čo napísali ostatné.

No Sex asi raz za týždeň a to vtedy keď muž je celý deň doma, lebo večer som KO a nie som schopná myslieť na niečo také ako sex, v tomto prípade ďakujem, že robí na smeny 🙂. Stále počúvam, ako sa potrebuje vyspať, mať chvílu pre seba, ísť na pivko s kamarátmi, zahrať si tenis.... no v podstate všetko a ešte viac ako predtým ako sa Adamko narodil a ja? ... ja mám stíhať všetko okolo Adamka, domácnosti a ešte prihliadať na jeho potreby.... j....ť ma niekedy ide , keď počúvam to sebalutovanie......
Inak aj ja som začala chodiť na ANJ dvakrát do týždňa. Mám to asi 5 min od domu, ale tak strašne dlho trvá ta cesta domof..... idem tým najpomalším krokom, vytelefonujem si všetky kamarátky, lebo to je asi jedina chvilka, kedy niečo nerobím v zhone.....
Môj muž pomáha, to nemôžem povedať, ale skôr také veci, čo sú trocha komplikovanejšie pri Adamkovi, veľké nákupy z autom, vybaviť nejaké reklamácie, no sprostosti, čo by boli s malým little bit komplikované, ale to som stále ja s Adamkom a musím povedať, že môj muž aj trocha žiarli, že s ním nemôže byť... tak ked už je doma , tak sa snaží , ale je to strašne málo. Napr. tento týždeň s ním bol len včera a to v podstate len od 5 do 8 kým nešiel spať a teraz ho uvidí až v pondelok.....takže je to také o ničom... my si s Adamkom žijeme svoj život a tatino zaraba peniaze, aby sme mohli byť my doma a mínať peniažky.... je to o hovne, taký život dnes.... vôbec nie sme spolu a potom to tak aj vyzerá, ale našťastie si to uvedomujeme a snažíme si vychutnať aj to málo, čo sme spolu, ale niekedy to nejde a potom ma to mrzí.. a aaaaaaa... tak som sa vykecala...

Kvietok k tej fistulke ti nepoviem nič... ale ked som bola na Kramaroch s Adamčom, tak to tam tiež jedna mamička riešila,len jej zdôraznovali, že musí oveľa viac dodržiavať hygienu pri malom, aby sa mu tam niečo nedostalo a nemal zápal.

A k tým nervom.... no Adam ked chytí svoj rapel, tak lieta okolo nás všetko a keby mohol tak vystrelí aj sám seba.... ale inak je zlatý. Ja zatial nemám problém s fixáciou na mna... stačí ak je niekto známi v dohlade, myslím tatino, babina, dodo nemusím to byť ja.... takže asi tak, ale večer sa u nás prejavuje trocha separačná uzkosť, nezaspí, kým nie som pri ňom a nemôže sa hrať s mojimi vlasmi, ale to trvá iba tak týždeň , ale mám pocit, že sa to už lepší... no uvidíme

bubatenko
29. okt 2009

a ešte k vianočným darčekom.... kupili sme Adamčovi takú trojkombináciu trojkolky, aby mal na jar, také čo ho môžete vodiť vy najprv a potom to slúži ako kolobežka a môže to byť aj ako odrážadlo...., potom sa mu kúpil taký hrajúci nočník od Fisher price a chceme mu kúpiť nejaké autičká, kocky, aby mal už aj také niečo chlapčenské , nielen unisexové hračky a oblečenie nejaké, uvidíme čo nás ešte všetko napadne

wewe8811
29. okt 2009

bubatenko ja by som chcela kupit presne taku istu trojkombinaciu. Kde si to kupila a aku znacku? Ak sa teda mozem spytat 😉.

a2303
29. okt 2009

Trojkombinácia, super nápad, 😉 ďakujem Bubatenko

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, poraďte.... Ja som jednoducho koza, ktorá má asi psychické vady...
Namýšlam si, či nie som tehotná.. no nie som debo???
Samozrejme, že sme sa ku koncu chránili /použili sme ochranu/ keď sme mali teraz týždňový sexuálny maratón 😀 neviem, čo to do nás vošlo.. no nič... a Vy veríte na kvapôčky lásky???
Ja si už nepamätám ako to bolo pri Rebeke ale bolí ma podbruško a mám vkuse taký jemný výtok /a to už mám plodné dni za sebou/...
Takže, som psychicky chorá žena, že??? 😀

andrea142
29. okt 2009

ahojte

ani ja s už nepamätám kedy som bola u kaderníčky .... 😀 ............ vlastne bola som 10.októbra ale to sme išli na svadbu a robila mi účes. ale už dávno som sa nestrihala .............. ani vlasy by mi neostali koľko mi vypadalo 😀

baby umývate zuby vašim deťúrencom ? ......... tým čo už vyšli zuby 😀 .... ja som minule kúpila malej kefku ale zatiaľ som jej to dala iba tak do ruky a ona to kúsala ....... píše sa ,že od prvého zúbka a teraz neviem či jej mám dať na to zubnú pastu. či to môže zjesť lebo vypluť by mi to nevyplula ............. ?!?!?!?!?!?!?! 😅 😅 😅

nerváka ....... vlastne nerváčku mám doma aj ja ......... teraz to obliekanie to je des...... ak jej niečo zoberiem, s čím by sa nemala hrať tak taký plač nahodí ako keby som ju drala z kože. minule troška hlasnejšie som jej povedala ,že no no a ona hneď začala plakať 😀 to som na ňu iba kukala ,že čo ..............

na vianoce jej plánujem kúpiť nejakú hračku čo môže stláčať a hrá to som pozerala od fisher price ten spievajúci alebo hrací hrnček ,potom taký slimák tam je ....... proste niečo také ,lebo také ju teraz baví. u sestry neterka má klavír taký detský a to udieranie do klávesov ju baví ............. máme doma malého mozarta ( dúfam dobe som to napísala 😀 ) a ešte za jednou hračkou sa ide strašne zblázniť ..... hojdací koník....... to jej kupuje moja mama ....... neterka to má doma a keď k nim prídeme tak malá trieli do izby a hneď hhhhhh a musím ju na to hojdať. 😀 😀 😀

hodia už za ruky aj vaše deti ???? ,lebo moja už áno za dve ruky behá o 106 😀 .... ma znej ide poraziť 😀 😀 😀 😀 ani cvičiť nemusím chodiť ......... a kríže si už necítim 😀 😀 😀

a naučila sa jedno slovko "csecse" ( pekné ) ak jej dám do ruky niečo čo sa jej páči tak kukne na mňa a hovorí pekné 😀 a konečne sa naučila dať "pápá" 😵 😵

to je asi všetko čo som chcela ... zatiaľ sa majte

terina25
29. okt 2009

Ahojte baby.

dnes som volala s martinkou17.Samko už chodí a má 2 zúbky.Aj katulikzlatulik - jej Kubko už tiež chodí.Majú sa obidve dobre,chvalabohu 😉 Tak naša Sofi zaostáva za nimi,ale nevadí,ona to dobehne.Aspoň za ňou nemusím behať.šetrí maminu 😀

Dilemu z vianočného darčeka mám aj ja.Nechcem kupovať zbytočne veľa a drahé darčeky ,lebo Sofi si to aj tak nebude pamätať.Ja rozmýšľam nad nejakými kockami.tie zabalým do papiera a ju bude určite viac baviť to rozbaľovanie a trhanie papiera ako samotný darček 😀 😀 😀 Ešte možno ten nočník nie je zlý nápad.uvidíme...

K tomu sexu...že raz za týždeň.tak to ste na tom dobre.ja tak možno raz za mesiac.a vobec mi to nechýba.nemám na neho absolútne chuť 😠 No uvidíme, čo bude po poslednom výkone,či nebudem tehu.ak hej,tak ma asi trafí šľak. 😒

a2303
29. okt 2009

Terina, ahoj 🙂

Aaaale 😀 posledný víkon 😀
Ja som o tom tiež písala vyššie 😵

lenk30
29. okt 2009

teri, a2303 - a ja o stranu dozadu. pri periodicite 1x za mesiac by ma to inak nasralo. ešte stále krámy neprišli, ale čiarka jedna a dnes už ma aj pobolieva krámovo brucho, tak dúfam, dúfam, že ozaj všetko ok. / to aby sa tí naši chlapy asi nenarobili 😀/

teri - oni už chodia? ja som v nemom úžase, že moj malý stále len stojí, chytí sa stola, sedačky a dáva mi preč ruky aby som ho nedržala - ho len tak zo zadu za gate. kokso, ale februárovčatá už aj bežkajú? tak to sú frajoši.

dnes mi malý prvý krát od kedy papáme príkrmy grckal - teda celé poobedie, dookola som ho prezliekala. neviem z čoho. na obed mal zemiak, brokolicu, jahnacinu - ale to papáva a v pohode, len som mu do toho dala lyžičku olivového oleja. možno to mu bolo ťažké. chúdatko

baby už dávate pribináčiky? mne obyč biely jogurt nechce, ani s ovocím. vanilkové somariny by jedol - len ked to je všetko na báze tvarohu.........................tak neviem

patkao
29. okt 2009

lenka lyzicku oleja? ja davam par kvapiek..mozno mu to nesadlo...snad nic horsie..pozeram ze s tým sexom sme na tom vseeetky dost podobne, takze asi je to normalne 🙂 super kubko aj samko uz chodia, prví priekopnici 😵

a2303
29. okt 2009

Lenk, tak držím palce!!! 😵
Ja budem tiež zvedavá, lebo sme mali sexuálny maraton akurát aj počas ovulky (som si to teraz vypočítala) ale ja v kvapôčky lásky neverím 😀

Patkao, ja som skúsila pribináčik a malá mi ho vyvrackala.... tak neviem... ☹

krasulka
30. okt 2009

Ahojte baby, zla sprava, kvapocky lasky tiez mozu obsahovat spermie 😀 😀 😀 😀 juchuhuuuuuu ktora bud eprva tehu? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som dostala dnes kramy. Provokujem? 😀 😀 😀

Woow tak babam uz drobci chodia? to nasa sa moc neponahla, a ja som aj rada. Nechce s ami este behat za takym stuplikom.

Leni, mohol kludne z toho oleja hrckat, predsalen nieco nove..ale napriklad tie HAMi prikrmy co tu kupujem malej tak tam je skoro v kazdom tom masovom v zlozeni olivovy olej.

JA som doma malej sem tam pribinacika dala, aj jej chutil ale tuto to nemaju, lebo tu nepoznaju tvaroh Iri. Ale kebyze som doma tak jej ho dam urcite. 🙂 A malaaa sa budiiiiii 😀

a2303
30. okt 2009

Krasulka 😵 😵 😵

Wow 😀 tak čakám aj ja mrchu...

terina25
31. okt 2009

Ahojte baby.

Krasul,ty si jaká provokatérka 😠 tak to ti blahoželám ku krámom.Ja ich čakám a čakám,ale nejako nechodia 😠 😠 bojim,bojim...Neviem si predstaviť mať bud.rok ďalšieho krpca 😢

Hej,Samko a Kubko už chodia popri nábytku.Sú šikovní 😀 Ale však aj my sa raz dočkáme.Mne to tiež takto vyhovuje,aspoň nemusím za malou všade behať 😀

Ja jogurty nedávam žiadne.Lebo predsa len obsahujú kravské mlieko.Minule som už chcela dať,ale manžel povedal,že radšej počkajme.Aj keď som jej už dala jednu výživku,kde bol aj jogurt. K tomu pribináčiku...Ten obsahuje tvaroh a ten deti možu až po roku.

martinka17
31. okt 2009

Ahojte,

tak je pravda, Samko už chodí popri nábytku, ale naučil sa sám. Mňa príliš bolí chrbát, aby som ho vodila za ruky - a okrem toho jemu sa to za ruky nepáči, hneď sa pýta na zem 😲 🙂 😝 Ale stále ho nestrážim, ináč by som nič nespravila 😎 Takže máme poudierané čelo ako semafór 😒
A ináč sa máme fajn, trošku soplíky, lebo lezú horné zúbky. Teraz sa už asi ozvem častejšie, budúci týždeň by mi mali konečne zaviesť net, hurááááááá.

krasulka
31. okt 2009

Ahojte,

Matkaaa no suuper som taak rad aze budes onliine jupiii 😵 😵 😵 Teda Samko je riadne sikovy, super 😵 Baby je tu este niekto kto nema zuby? ako my? 😅

A ozaj..Mala ma 8 mesiacov prec a este ani nelezie ani sa sama neposadi. To neva vsak? Vcera som tu citala jednu temu a tam pisali ze ked sa 8 mesacne dieta neposadi samo, ani nelezie tak ze ich posielali lekari k neurologom..podla mna to je blbost, vsak niektore deti nelezu vobec...alebo zacnu az okolo roka no nie? vsak kazde je ine.

martinka17
31. okt 2009

Krasulka,

Kubko Katulika zlatulíka až teraz bude mať prvé zúbky a to má 9 mesiacov...teda 6.11.. A samko má zúbky tiež asi tak 5-6 týžd)nov, takže pred 8-mim mesiacom vyliezol prvý.
A lozenie..mne lekárka vravela, že mali by ešte nemal ani stáť, nie to ešte chodiť, takže je to ok.
K neurologičke chodíme od 6 týždňov a práveže keď na 7 mesiacov začal loziť, tak povedala, že sa ponáhľa, že ju prekvapil 😀 😀

mamamima
31. okt 2009

Matulka ahoooj 🙂

Krasulka, to je blbost, kazde dieta je ine, neznepokojuj sa...minule rozpravala odbornicka, nejaka neurol. v tv novinach presne o lezeni babatiek, ze zacinaju od cca 7-9 mes, ale je to individ. ze ak zacne skor, alebo aj ovela neskor, je to normalne a ze kedysi radili lekari, ze treba dieta stimulovat a podnecovat k tomu aby lozilo, ale ona hovorila, ze nie, ze treba to nechat na dieta, ono si urcuje tempo...tak to bol jej nazor, neviem nazor inych, ale podla mna tiez, priroda je priroda, nemozu byt vsetky rovnake 😉

Ale baby, no tak necakajte tak tu mrchu 😀 aspon si to odbijete naraz...vam inak poviem, ze je to super mat uz jedno ako tak samostatne a druhe male, ale potom uz je clovek pohodlny a odvykne si od vsetkeho, dobre je ked je este vo svungu, fakt som ovela viac nervozna ako pred 5 rokmi, zeby som starla?? 😀 vsetko ma + aj - to je jasne 😉 ale poviem vam, som rada, ze mam uz 2 deti a mam to za sebou...skoro kazdy vecer, ked padam na hubu a mala mi neskoro zaspi, hovorime s muzom ze tretie uz NIKDYYYY 😖 ale lubime te ďáblik nas 😅

patkao
1. nov 2009

mima to bolo super..ze dablik 😀 😀 ..ja si radsej budem znova zvykat, ako odbit si to naraz..to by ma asi rovno viezli na psychiatriu 🙂 ..

Martinka vitaj, super ze budete mat net.. 😉

lenk30
1. nov 2009

haloooooooooooooo, ja dostalaaaaaaaaaaaaaaaaa. juchúúúúúúúúú.

baby, veď to, že v pribináčiku je tvaroh. moja detská doktorka mi odporučila biele jogurty, aj ked je ešte kojený. ale posledné dni mi veľmi zle papá, nezje skoro nič, ani len rožok a piškotu, keď mu dám do ruky, to len mrví. a keď vytiahnem pribináčika - to jediné mi posledné 3dni zje s chuťou. no tak nedaj mu.............

a2303
1. nov 2009

Ahojte,

Terina, nespravíš test??? 😕 😉 😕

Ja začínam byť trocha nervozna... bolí ma podbruško ako pri prvom tehu... Ale ináč to môže byť aj psychika u mňa, že si to len namýšlam. Psychika je sviňa 😀 😀 😀

Mimka, súhlasím s Tebou. Každé bábo je fakt indi-vindi... Ja sa nad tým už vôbec neznepokojujem. Naša malá má len1 zubok, nelezie, sama sa neposadí... ništ... ale za to by furt stála... veď ona sa raz sama aj posadí 😀 keď ona bude chcieť. Ja tieto veci už vôbec neriešim.

Rebeka mi chvalabohu spapá všetko čo jej pripravím, včera som jej spravila zemiakový prívarok zo sójového mlieka. A veľmi jej chutil. Ona papá veľa a často. Pred ňou už ani nemôžeme jesť, lebo začne hneď mlaskať a chce aj ona, ale to nevadí, že ona predtým jedla. Kravského mlieka sa bojím, ja som jej raz dala pribináčik a ten mi vyvrátila. Ale zas je to indi-vindi... Každé bábo je fakt iné...

V Pondelok pokračujeme kurz plávania, už sa neviem dočkať 🙂

Ozaj, bola som na tom taebo... Baby... Ja som si tam po 10 min. myslela, že nastal môj koniec, že zomriem... 😀 Ty brďo, fakt to bola sila!!! Už som si odvykla od pohybu a hlavne takého intenzívneho.. Ale ináč bolo super! Až na to, že mám v celom tele takú svalovku, že chodím ako po......á.... 😀

terina25
1. nov 2009

Ahojte.

Maťka,som rada,že konečne budeš ,,pripojená,,. 😉 🙂 🙂

Jaaaaaaaaaaj baby, ja sa taaaaaaaak bojím.Ja som furt nedostala 😢 😢 😢 Ale mešká mi zatiať 3 dni,tak uvidíme.Ja by som chcela bábo tak o 3-4 roky.Aspoň taký bol plán.No ale človek mieni a pán Boh mení ☹

Ja sa pripájam do klubu bezzubých.Naša Sofi má 9 mesiace a ani jeden zub.ALe však niekedy jej už výjde.A možno jej výjdu všetky naraz a bude pokoj 😀

Takisto nám nestojí,neštvornožkuje,nechodí.Posadí sa len,keď ju chytím za rúčky.Ale ja sa neznepokojujem.Každé dieťa je individuálne.Ale zase kecá strašne veľa.V tom asi každého predbehne.Niekedy má z nej už bolí hlava,čo sa jej tie ústa nezatvoria 😀 😀 Takže na bľabotanie je šikovnica.

patkao
1. nov 2009

😀 aj aj som si po 10min na tae-bo myslela ze umriem, ked mi na parkety kvapkal pot z tvare 😀 ..ale prezila som do konca, ale potom v noci..tak ma boleli strasne ruky, ze som sa nemohla v posteli ani otocit,skoro som revala, tak śom si dala ibalgin od bolesti a bolo..a takto skoncil moj prvý a zatial posledny pokus o pohyb...a uz ani nejdem riskovat, som pohodlna a leniva..myslim ze sa dost nabehame okolo deticiek 😉

monika77
2. nov 2009

dobré ránko prajem

dúfam, že vám nebude vadiť, keď sa k vám pridám bambuľky ... pár strán posledných som prečítala, tak som trošku v obraze 🙂

chcela som vedieť, ako vy obliekate svoje mimčá ... napr. čo dávate na nožky alebo či dávate do kočíka aj fusak, alebo im radšej obliekate zimnú kombinézku

joj závidím maminám čo sa odhodlali cvičiť, klobúk dole ... ja som aj začala, nejak som zase stagnovala, bo som bola posledné týždne z malého dosť unavená, ťažko zaspával, bol mrzutý a o nociach ani nevravím ☹

a2303
2. nov 2009

ahojte,

Patkao ani nehovor... ja som sa potom 2 dni nevedela ani hýbať.... 😀
Ale ja planujem chodiť v ut. a štv. na to taebo, trošku viem vtedy odísť z domu na 2 hodinky a Drahý je zatial s Rebekou, aspoň vtedy mám volno.

Monika, ahoj 🙂 a vitaj

ja dávam malú do športového kočíka, keď niekam ideme, tam jej dám teplý kabátik, nohavice, topánočky, zakryjem dekou a prikrijem krytom na kočík. Ináč ak ideme s auto, tak napr. dnes som jej dala tielko, body, pančuchy, vestu, rifle, topánočky (zateplené), kabátik a čiapočku tieto 2 potom v aute vyzlečiem.
Ja si tak... 🙂

wewe8811
2. nov 2009

ahojte kocky, my sa tiez pridavame k bezzubym deturencom a to budeme mat tento tyzden 9 mesiacov 🙂. lenk hehe blahozelam, terina drzim palce, nech mrska co najskor pride. Ja si tiez neviem predstavit, ze by som o rok mala mat dalsieho drobca. Ked tak o 2-3 rocky.

Hehe kocky, vy ste sa dali tak zhurta na pohyb? Noooo klobuk dole, ja pekne relaxujem na joge, dobre si ponatahujem cele telo a hlavne ta kludna hudba na mna posobi uplne ako balzam.

Monika vitaj v klube 🙂. Ja som doteraz Zoeinku obliekala - pancusky, take tenke teplacky pod nohavice lebo nemam ziadne zateplene a dole hrube ponozky. Hore bodycko, svetrik a bundicku, ciapocka a ceeela isla do takeho prechodoveho fusaku do autosedacky a navrch hruba deka. Cez vikend som kupila zimny fusak, tak asi zacnem davat ten ked pojdeme na dlhsie von a bude tak "priiiijemne" ako je posledne dni. Inak aj vase deturence tak vystrajaju ked ich obliekate? Zoe to nenavidi a vzdy mi place, ked ju nasukavam do tych vrstiev. Nech uz je leto. To bola aka pohodicka 😀.

monika77
2. nov 2009

wewe s tým obliekaním to máme rovnako ... dokonca ja keď idem davidka pri prebalovaní obliecť už mrnčí no a obliekanie do bundy, hrôza 🙂

a2303 presne tak aj my obliekame ... inak to som chcela vedieť, ako písala wewe či budete dávať aj fusak ... ja nemám pre drobca, preto zvažujem či kúpiť, len ako ho potom zapnem v kočíku?

čítam že tu čakáte na mrchu či menzes ... ja si musím teraz zaklopkať na drevo, odkedy som vysadila hormonálky, dostávam skoro presne na deň, dúfam, že mi to vydrží čo najdlhšie 😀

wewe8811
2. nov 2009

monika to je fusak do kocika nie na babo, su to univerzalne fusaky, takze sa nemusis bat, vsukavat budes Davidka do fusaku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre