Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

zuzi26
9. jan 2010

ahojte, vidim ze sa viacere trapite so zavislakmi na kojeni 😀 😖 ...my sme mali to iste, ale uz tyzden spime celu noc od sidemej do siestej rano, potom sa nakojime a spime do osmej...poradim vam ako na to, neverila som, ale funguje to...ja som totiz nechcela este prestat kojit uplne, len v noci som uz nevladala vstavat kazdu hodinu, tak sme stopli len nocne kojenie..a to takto: poradila mi to kamoska, jednoducho som malej nedala mlieko, trvalo to pat noci, vzdy sa zobudila, placom si pytala mliecko, ale my sme sa striedali s manzelom, nukali sme jej vodicku (neskor uz ani to), nosili sme ju, hladkali v postielke..bolo to narocne, ale oplati sa vydrzat..urcite sme ju nenechali vyplakat dlho, proste sme sa ju snazili uspat bez mlieka. Manzel bol v tom uspesnejsi, lebo u nho necitila mlieko..tak vzdy ked sa postavila v postielke, len ju znova polozil, spieval jej, hladkal ju..a po tyzdni sme ju dali do svojej izby a spi bez zobudenia celu noc. A cez den sa kojime aj 5 krat. Tak fakt odporucam, ja som sa konecne po roku vyspala 🙂

monika77
9. jan 2010

ahojte bambuľky

heidy prečo by sa nemalo do roka strihať?

zuzi gratulujem...super ste to vymysleli s maličkou...my sme tiež tak začali, dávať len čajík, ale aj tak sa stále budí v noci 1-2x...sem tam sa iba stane že prespí celú noc,ale to ozaj len výnimočné...neviem čo už na neho vymyslieť a kedy sa my už vyspíme celú noc

patkao
9. jan 2010

mon ika u nas sa hovori ze ked ostrihas, dieta bude hlupe , no tak radsej neriskovat, aj ked je to povera 😅

monika77
10. jan 2010

patkao si ma normálne rozosmiala ... ach tieto povery 😀

vždy sa vás inak zabudnem spýtať, vaši drobci ked spinkajú tiež tak cestujú po postielke? ... ked som hore,každú chvíľku ho chodím zakrývať ... včera v noci sa dokonca stalo, že vonku mal nožičky a hlavu pod paplonom a ked som ho odokryla tak sa usmieval zo spánku 🙂 ... bojím sa že v noci ked spím a on je odokrytí môže tak prechladnúť

muriel293
10. jan 2010

heidy asi sa z chuti zasmeješ keď ti poviem že staviame až tak ďaleko od svokry že je to v jej záhrade ale tak že si budeme môcť časom urobiť zvlášť prístup a vlastne neni mi to až tak jedno že je to tam kde to je ale lepšie ako s nimi do konca života.... 😅

A prečo sa nemajú strihať do roka? mal tak dlhé vlásky že mu už išli do očiek tak som si to predstavovala ako hurvínek válku že chytím hrebeň zarovnám a odcvaknem,samozrejme sa stále mrvil a tak to aj dopadlo,Peter sa snažil to vyrovnať ale ale.... 😀 😀 😀 😀 Tak už teraz chápem prečo mám na každej detskej fotke takú úchvatnú poschodovú ofinu! 😀

Monika
náš malý tuším cestuje celú noc,okrem toho že nás to budí tak ho ráno nachádzame v úchvatných polohách a dneska dokonca kopol Petra do hlavy lebo v spánku ešte aj dvíha nohy do luftu a spúšťa ich dolu!!!! Ja ho dávam do spacieho vreca a prikrývam ho hrubším paplonikom lebo sa tiež furt odkopáva a ráno má aj tak ruky ako ľad!

V poslednom čase spáva hrozne zle,mám pocit že sme skoro stále hore.... 😠

terina25
10. jan 2010

Ahojte baby.

naša Sofi má teploty do 38.Neviem,či sú to už zuby alebo čo.A ešte som aj sama v noci,tak dúfam,že to bude o.k.Včera bola hore celú noc do rána do 6.00.som sa straaaaaaašne vyspala.zajtra ideme k dokimu,tak som zvedavá.dúfam,že nebude chorá,ale že to budú už ozaj tie zuby.

ináč vo štvrtok sa nám 1x postavila sama v postieľke 😵 😵 😵 A naše druhé mrňa ma večer prekvapilo svojimi ,,pohybmi,, 😀 Bolo to také plávanie rybky.Ale odvtedy je ,,ticho,,Neviem,asi budem musieť zjesť zase tuniaka,aby sa hýbalo 😀

tak pekný večer.

mamamima
11. jan 2010

Dobre ranko, jas om hore od 4,30 ucim sa na skusku...aj s malou, spi v kociku, lebo ked ma neciti, stale sa budi...
Tak drzte palce...

Zuzi, fakt uspech, aj ja to pomaly tak skusam, ze nocne vynechavam, ale moc sa nedari...ale musim raznejsie...sa ti to vydarilo 😉

Muriel, ja na to tiez neverim, radsej ostrihat ako oslepnut a matko s pukackou 😀 😀 😀 ja som strihala...aj natalku a je taka inteligentna ze az 😀

Teri gratulujem k rybickam 😅 a sofi nech je ok...

Katulik, odpisem poobede ked bude po skuske 😉

andrea142
11. jan 2010

ahojte

my sme sa včera vrátili z lyžovačky. bolo super ale v sobotu som sa nevedela dočkať kedy pôjdeme domov tak mi malá chýbala.
od štvrtka bola u mamy a v sobotu po obede si ju zobrali svokrovci. ona to asi znášala lepšie ako ja. 😀 . včera keď ma uvidela tak hneď zvýskla a bežala ku mne. budúci rok ju už bereme so sebou.

aj ja som počula že do roka sa nemá strihať ale neviem prečo ,a keďže máme babu tak využívame aj gumičky aj pukačky. ale už tiž čakám kedy bude mať rok aby som jej mohla tie vlasy zarovnať.

ináč mňa tiež stihla svokra naštvať aj so švagrinou keď sme prišli domov bolo cca pól druhej a to ešte málá zvykne spať a včera ma vítala ,tak sa pýtam ,že ako že nespí ? .... a na to mi povedia ,že už spala lebo švagriná ju zobrala pred obedom von a zaspala jej a zobudila sa pred dvanástou. 😠 😠 😠 😠 ja ako blbec sa už viac ako mesiac snažím aby sa naučila ,že sa spí raz ... po obede ..... lebo večer mi už keď spala dva krát horšie zaspávala tak sme prešli na jedno spanie. ........... a oni ju uspávajú o pred obedom 😠 😠 😠 😠 ...

zuzi26
11. jan 2010

andrea vasa mala uz chodi? Wow! Nam malinka velmi skoro liezla a stala, ale teraz sa jej na nohy nechce, este ma cas, to je v pohode, ale uz sa tesim kedy sa sama rozbehne. Teraz lieta po styroch ako drak🙂 teraz ma obdobie ze sa zacala hrat s hrackami, dovtedy ju zaujimalo vsetko co nebola hracka...plastove flase, kable atd...
terina to je uzasne ze uz citis babo v brusku, ako to cele zvladas popri malej? Uff a ked je este chora?
Nasej idu asi dalsie zubky, lebo je umrncana a stale chce len byt na rukach.
Mima nechapem ako stihas skusky pri dvoch detoch, ja nestiham popri jednej ani domasnoct..vzdy sa mi to nakopi a ked uz je to zle, tak kazdy treti den odpratavam, stale mam pocit ze je neporiadok, lebo od kazdej roboty musim odbehavat za malou.

andrea142
11. jan 2010

zuzi: sama nie len za jeden prst čo mi drží. a keď sme včera prišli domov tak sa s ňou svokra prechádzala po dome ( denne prejde cca 100km 😀 ) a keď ma zbadala tak sa rozbehla. už by išla aj sama len sa strašne bojí. keď ju pustím tak hneď zastaví , dá sa na štyri a doleze ku mne.

muriel293
11. jan 2010

čawte ženy,ja zajtra idem na endokrinologiu a ešte ma čaká interné ak všetko bude ok tak idem už jedine psychologovi.......mám pocit že pobyt u svokrovcov ma zabíja! ☹

muriel293
11. jan 2010

juchúúúúúúúúúúúúúú tak dnes sa už konečne aj náš Maťulík rozloziiiiiiiiiiiiiiiiiiil! Juch juch či? teraz už bude ozaj všade žeee? No nevadí,ani sme nemysleli že vôbec bude liezť! 😀 😀 😀

heidy26
11. jan 2010

Muriel strihať do roka nie - údajne odstrihneš zo života dieťaťu.... takú poveru som počula ja...... 😨 😨 😨 😨 😨 😨 .. no a teraz sa teš ked sati Maťko przlozil, už ani sekundu bez dozoru ho nemôžeš nechať 😀 😀 😀 😀 😀 😀
inač s odstavovaním .... v noci už nekojím, až okolo šiestej. a tak ako pisala Zuzi, proste si ju dam k sebe a nedám mliečko, ona po chvili pochopí a zaspí, ale pozor prve noci... hmmm zaspalla až po 1,5hodke ☹ ☹ ☹ ☹ plaču!ale už sa to ustaluje, tak dúfam že to týždna už budeme spokojne bezprebudenia spinkať..
a Teri strááášne ti závidím, ja chcem tiež druhéééé, tak dúfam že za 1-2 mesiace sa k tebe pridám..... 😎 😎

heidy26
11. jan 2010

a Muriel... potom teda postaviť medzi teba a svokru veľký čínsky múr 😀 😀 😀 😀 😀 😀

terina25
11. jan 2010

Ahojte.

boli sme u dokiho a sú to konečne tie zuby. 😵 A hneď 2 naraz 😒 Takže sa ,,vyspíme,,...Včera cirkusovala do 01.00.A ešte sa jej podarilo v noci zlomiť mi skoro nos.Som videla až hviezdičky.U lekára malá straaaašne revala,stačilo,že ho uvidela a už spustila rev.No a ešte jej aj brali krv,lebo má aj trochu červené hrdlo,tak potreboval doki zistiť,či jej treba nasadiť ATB.našťastie nemusí,lebo je to od zúbkov.

zuzi26:je to ťažké zvládať to druhé tehu.Je to naozaj o niečom inom ako pri Sofi.Niekedy ľutujem to mrňa,že sa mu nemožem venovať tak ako malej.pri nej som sa viac ,,obzerala,,,prihovárala sa brušku.A teraz?som rada,že večer zaľahnem do postele.No a čo bude,keď sa to narodí...dúfam,že si budem vedieť zadeliť svoj čas tak,aby som sa rovnako venovala obom deťom.Lebo práve toho sa bojím,že budem jedno zanedbávať.A mať tak ešte aj čas sama pre seba,tak to bude asi zázrak 😖

ináč baby,neviete čo je s Maťkou?sa dávno neozvala.Dúfam,že sú v poriadku so samkom.

muriel293
11. jan 2010

teri hlavu hore,zvládli to iné zvládneš aj ty a potom koniec koncov ty už budeš mať dávno pokoj a zabehneš sa do normálneho života kým my ostatné si ešte budeme musieť "vyrobiť" druhého potomka! 😉

fodorka33
12. jan 2010

muriel aj mi sme markovi strihali uz nie ofinu ale tzv pajsle tam nad uskami co ma lebo uz to mal take dlho cizne tam sme mu to skratili nad uska...sak ho nemozem tak nechcat stacilo mi vidiet kamoskinho maleho no to jak dievcatko dlhocizne kucerave vlasy a ona ze do roka sa nesmie a on vlasky v ockach no vyprdla by som sa nato..radsej dam deco ostrihat a basta...no s tou hypotekou nam to posrali v banke a ked sme uz nasli riesenie tak ta stara suka od ktorej sme mali kupovat si to rozmyslela no neslahlo by vas???tu nam konci za necele tri mesiace podnajom super co???

martinka17
12. jan 2010

AHOJTE
dlho som nebola, ale zase sa ozívam. Konečne aj Samko už chodí 😵 😵 😵 😵 , začal asi 12.12., teraz už začína behať, štvornožkovať sa mu už nechce, len sám a ruky má pritom hore ako parašutista pri zoskoku. Ale ja som happy, ku kočiaru už ide po vlastných 😉 , nemusím ho nosiť a aj jemu sa to tak páči, ako náhle sa otvoria dvere, tak sa smeje okolo celej hlavy 😎 .
A aj nás trápia zuby. V noci sa budí a strašne plače, takže mu občas musím dať Nurofen proti bolesti, aby zase zaspal. Ale aspoň sme prestali toľko kojiť, už asi mesiac sa zobudí len o 3 ráno, napapá sa a spíme do tej 7.15 😀
A odstaviť nechcem, fungujem s jedným prsníkom, som rada, že ešte mám mlieko, občas do neho nedostanem ani na chvíľu ten druhý a vtedy trochu mizne mlieko....tak dúfam, že ešte chvíľu vydržím. Samko totiž odmieta na raňajky niečo iné ako mlieko. SKúšam všetko možné, ale len ochutná a potomkoniec, čaká na mlieko. Dnes jedol o 3 a mlieko až o 9.15...a on poctivo bez rečí čakal, vedel že ho dostane 😲 🙂

A ani mi sme nestrihali, je síce vlasatý, ale zase do očí mu nič nepadá a ani to nevidno, aké su vzadu dlhé.

A ešte sme zohnali konečne sedačku, ale len "ojazdenú". Je od kolegu, takže viem, že nebúral, Romerka. SA stráááášne teším, keď ju doniesie, vo vajíčku už nerád sedí, nemá kam dať nohy v topánkach 😅

zuzi26
12. jan 2010

heidy super ze ti mala uz spi lepsie..nasa sa teraz zacala dva krat budit zase, ale to kvoli zubkom, idu jej asi dalsie..ale nepovolim, nedavam jej mliecko, ponosim ju, skusim jej dat vodicku a potom sup do svojej postielky, ale aj tak je to super oproti tomu co som sa pred dvoma tyzdnami budila kazde dve hodiny, to bola muciaren.
marrtinka to je skvele ze uz samko chodi sam, sikulko je to. Nasa si nastastie este nepyta chodit s mojimi rukami, lebo to musi byt brutal na chrbat, ani ju nesili, nech stvornozkuje pekne🙂
terina verim, ze to nie je jednoduche, prve mesiace a roky to asi nebudes mat lahke, ale myslim ze do dvoch rokov si to nebudes vediet vynachvalit, malinky sa ti spolu prehraju, budu kamosi a ty budes mat dvojnasobnu radost. Heidy ja by tiez chcela coskoro druhe, ale zatial nic, dufam ze je to kojenim 😉 Inak vraj je to idealny rozdiel tak do dvoch rokov, ze deti na seba neziarlia.Rozdiel od dvoch rokov do styroch vraj je blbe na ziarlenie prveho surodenca. Ale to sa asi neda zovseobecnit..Inak Terina uz vies co cakate? Budes mat surodenecky kocik?
inak toto je krasny vek nasich deticiek, ja si to naplno uzivam, hrozne ja zlatunka Hanka, stale by som ju bozkavala 😅

monika77
12. jan 2010

fodo no to je blbé...čože si to rozmyslela...ved to sa nerobí

my sme nášho strihali už 2x, tiež mu to šlo do očiek aj na ušká...pover sa už nedržím 😀

bambuľky neviete mi poradiť? náš drobec má asi týždeň na krížikoch taký červený fliačik, vyzerá to ako zaparenina, natieram mu to imazolom ... je to síce bledšie ale zdá sa mi že sa to zväčšuje ... už som sa dnes aj chystala k doktorke, no tá ordinuje až v pondelok ... neviem či vydržať alebo ísť zastupujúcej ... neviete mi poradiť čo to môže byť

martinka17
12. jan 2010

zuzi
on nechodí za ruky, on chodí úplne sám. a ani za ruky veľmi nechodil, len pár dní v nemocnici a potom doma, kým sme ho odnaučili 😀

monika
aj samko mal fliačik, ak je taký suchší a červenkavý, tak je to možno exem. Samko má teraz suché miesta po celom telíčku. Ale prvý fľak bol pri vajíčkach v plienke, tiež som myslela, že zaparenina, občas zmizol, občas sa zase objavil....ale potom vyskočili aj iné a teraz natierame mliečkom, do kúpeľa pridávam parafín, berie fenistil a robia mu testy z krvi na alergie 😝 😝 😝 😝

terina25
12. jan 2010

Ahojte babule.

Tak my sme mali zase hroznú noc.Malá cirkusovala do 01.00.a ráno spala ja šípková ruženka do 10.30.aj to som ju musela zobudiť.Teraz zase spí...

Maťka,konečne si sa ozvala.Už som sa bála,čo je s vami.Dúfam,že ,,spáchame,, nejaké stretko na 1.ročik našich krpcov 😉 Ináč Samko je fakt ,,šikuliak,,,že už chodí 😀 Ale ja som zase rada,že to je so Sofi ,tak ako to je.že aspoň nemusím za ňou behať.Aj keď to tiež príde.

zuzi26:ešte nevieme čo čakáme.Som nebola na ultrazvuku tuším od novembra 😠 A idem až 18.2.Tiež sa už neviem dočkať. 😉 Čo sa týka kočiara netuším ako to poriešime,lebo máme doma už 2 a kupovať tretí sa mi veľmi nechce.Takže asi nekúpime.Veď malá už bude vedieť sama chodiť a trochu mi už hádam prejde po pieskovisko.A druhý krpec bude v kočiari.

S tým krásnym obdobím našich malých je to pravda.Teraz sú straaaaaaaaaaaaaašne zlatý 😵 😵 😵 Keby nás netrápili tie zuby,tak by to bolo super.

martinka17
12. jan 2010

terka, no mi s Katkou vieme kedykoľvek, len ty sa k nám musíš so Sofinkou pridružiť...dúfam, že ta Mirčo zase pekne dovezie 😀 😀 😀

a2303
12. jan 2010

Ahojte Babule

Už som sa pár dní nevedela dostať na koníka... stále mi vyhadzovalo stránku.

Gratulujem, chodiacim detičkám!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

Terinka, gratulujem k prvým pohybom 😵 Musí to byť fakt krásne!!!! Určite všetko zvládneš s dvoma detičkami, malá už bude väčšia.

Muriel, držím palce u dokiho!!! dúfam, že bude všetko ok!

Mimka, skúška ako???
Už aj nám sa začalo skúškové odbobie... Som z toho uplne ko! jednu skúšku už mám, ale ešte ma ich čaká 5 (matika, fyzika a tak...) som z toho celá šťastná!!!

My sa máme ok. Rebeka našťastie nie je chorá, zúbkov má vonku 6 a už sa plazí ako blesk 😀 Nelozí, len sa mi plazí. Chodiť vôbec nechce, stavia sa mi na špičky, tak ju nenútim. V chodítku sa presúvam, ale nedávam ju tam na dlho, max. 15-20 min. denne. Ak sa stavia na špičky, tak ešte nie je pripravená chodiť podľa Vás???
Je to môj malý šintel! už hovorí, mama, baba, tara (je náš pes), ňam-ňam, gurú (lopta), te (telefon) a straaašne veľa blaboce! Je zlatá!!!
Ako som vás čítala s cicikom, tak to fakt nemáte ľahké..
ja som malú asi presne vtedy odstavila, keď to tak aj ona cítila. Ani raz mi nehľadala cicik a odvtedy mi prespí celú noc. Papať papá pekne a vypije mi denne aj 500 ml sunaru. Aj ja som ju odstavila pre nočné budenie, budila sa aj 8krát za noc a obe sme vstávali unavené... Teraz je to už chvalabohu ok!!!

terina25
12. jan 2010

maťka:tak to dúfam aj ja.myslela som aj na takú menšiu oslavu,ale tak ty by si sa asi nemala ako dostať ku mne.

ináč všetkým babám,čo vás čakajú skúšky držím palce.Ja to mám chválabohu za sebou.A som rada,že som to stihla ešte bez krpca,lebo neviem ako by som sa pri nej učila...

martinka17
12. jan 2010

terka

jáááj, to by som sa musela dohodnäť s dedkom asi, lebo nerada sa trepem brikou a na športiak je zima, mi máme taký skoro ako golfáč 😵

terina25
12. jan 2010

ináč baby,nemáte nejaký tip na dovču??ale tak od februára do konca apríla.pozerala som už aj zahraničie,ale tak chceme z KE letecky a nič moc ponuky...asi to ostane na SVK.dajte nejaké tipy. 😉

terina25
12. jan 2010

baby,kt.nechodíte na FB,tak sa chystá stretko.treba dať vedieť kto ide 😉 stretko bude približne máj-jún.Ja neidem 😠

martinka17
12. jan 2010

terka
či je to FB????

monika77
12. jan 2010

ak som pochopila správne teri myslela facebook

kde to tam nájdem na FCB?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre