Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
13. júl 2010

@avuska19 : niekde treba plavky ,niekde nie. pre istotu si zober aby si potom nemusela naháňať. alebo jej dáš iba plavky a ak sa opýtajú povieš ,že už ciká sama. plavky som kupovala v Tescu kúpacie plienky v DM.
@martinka17 : ja mám ešte od minulého leta daylong baby 30 a teraz čo sme išli k moru som kúpila Garnier kids 50. aj moja má ruky ako cigán ale u nás už to mala keď iba začínali teplá. má tmavšiu pokožku a hneď ju chytilo slnko. to som ju ešte nenatierala.

andrea142
13. júl 2010

@terina25 : super pôrod. ešte raz gratulujem k malému a držím palce

caly8
13. júl 2010

ahooj 🙂

baby mna asi picne.. moje dieťatko už tretí deň spí celúúúúúú noc 😵 😵 a ja neviem čo od radosti tak sa v noci pre istotu budím ja 😀 😀 dúfam, že jej to vydržíí . .

@terina25 ..tak to je skvelé, že máš takýto super pôrod za sebou 🙂 tak a ešte k tomu keď je aj Sebastiánko dobručký zlatučký tak ešte lepšie..a čo Sofinka na bračeka?

ja malú natieram Niveou 50 a je len tak mierne opálená ..tiež ju dobre do hneda chytá ale aj my s manželom sme taký ..tiež nás tak pripáli do hneda 🙂

avuska19
13. júl 2010

martinka17 , alline, ďakujem za info, cestou na kupko skočím teda do dm a kúpim plienky.Inak ja malú každý deň keď ideme von natieram niveou 50, lebo má bledú pokožku, zatiaľ sa nespálila, ale dnes bola veľmi dlho u babky na dvore v bazéniku a tuším ju trošku "chytilo" 😅

avuska19
13. júl 2010

@andrea142 ok, dík.

martinka17
13. júl 2010

@andrea142
nechcem strašiť, ale opaľovacie mlieko za rok stratí polovicu ochrany uvedenej na obale, ja som preto kupovala nové 😀
Ale Samko je od prírody tmavý, tak možno preto ho neviem chrániť úplne. a k moru nejdeme a na SR dávať 50 sa mi zdá prehnané 😀 Neviem, ak by som mu teraz dala 5é, čím ho ochránim pri mori, kde je ešte ostrejšie slniečko 😔

terina25
13. júl 2010

Sebinko nám od včera plače 😢 celú noc som nespala a aj cez deń plakal.aj teraz plače.a nevieme z čoho.naje sa,grgne si a stále plače.dám mu jesť a potom zase plače.Len ho nosíme na rukách,kojím a stále dookola.už sme z toho zúfalí. 😔

vanilka2612
13. júl 2010

Teri, blahozelam k porodu 😉 ....drzte sa ,ved sa to upravi..
Ja si nemyslim,ze natierat 50 je prehnane..Male dieta ma citlivu pokozku a treba chranit..Ja natieram tiez,ale Petka je dost bleda,,My mame plienky z DM ,aj z Rakuska ale za dobru cenu som videla v kauflande...do 4 €..Huggies sa mi zdaju drahe cca 8 € za par kusov,,,to je ale biznis.. 😉

a2303
13. júl 2010

@terina25 Ahoj Terinka, ešteraz Ti zo srdca gratulujem!!!!
Maličký plače? Nemôže to byť aj z tepla??? je fakt hrozne teplo... alebo bruško?
Držím palce!!!

martinka17
14. júl 2010

@terina25
nebolí ho bruško, ako Sofi? Teda koliky nemá? alebo nechce zavinovačku, resp. ak ju má, tak nechce byť bez nej? Teraz ma nič ďalšie nenapadá ☹

martinka17
14. júl 2010

@vanilka2612
ja viem, že treba chrániť, len neviem, ak by sme išli na silnejšie slnko, čo potom použijem, keď si pleť zvykne na min., 50? Neviem, fakt je to hrozné s tým slnkom 😠 😲

sonya08
14. júl 2010

@terina25 ja si spomínam, že aj my sme mali minulý rok obdobie s Lukym, keď "bezdôvodne" plakal, aspoň ja som nevedela prísť na príčinu plaču, bol najedený, odgrgnutý, mal čistú plienku, vetry mu fungovali a aj tak neustále plakal, presne viem čo prežívaš, aj my sme boli zúfalí, keď človek nevie ako drobčekovi pomôcť, lebo nevie určiť príčinu plaču, boli momenty keď som s ním chodila po dome, húpala ho ako "indiánska babička" a plakala s ním ani doktorka nevedela určiť presnú príčinu, lebo zdravý bol, tak vravela, že to pravdepodobne je z toho tepla, vraj má byť len v plienke a aj keď je kojený má v tomto teple aj taký malinký vypiť lyžicou troška kojeneckej vody alebo čajíku, držte sa

andrea142
14. júl 2010

@martinka17 : neviem nepočula som. v lekárni som sa pýtala a tam mi tá pani povedala ,že je to ešte dobré. tak neviem. ale teraz používam tú Garnier 50. v tom druhom je už aj tak málo tak to vyhodím.
@terina25 : možno mu je teplo ,preto plače. neviem. dospelý znášajú tieto teploty zle nie ešte malé bábätká. včera sme boli pozrieť u manželovej sesternici bábo má2.mesiace a tiež hovorila ,že malý ťažko znáša teplo. tiež jej dosť plače, hoci je najedený ,prebalený . . .
@caly8 : aj ja som sa budila keď mi už malá prespala noc, hoci už nebolo treba. trvalo mi pár mesiacom kým som sa už nezobudila 😀

martinka17
14. júl 2010

@andrea142
sorry, ja som to zle napísala, mlieko stráca účinnosť až rok po otvorení, ako keby oxidovalo či čo...už si nepamätám, kde to vraveli, asi niekde v TV. Ja sa totiž slnka bojím 😒

alline
14. júl 2010

V sobotu smer Taliansko, huraaaaaaa 🙂

martinka17
14. júl 2010

v sobotu sme Bojnice, hurááááááá 😀 😀

martinka17
14. júl 2010

@alline
nech máme dobré počasie, nie 😉 😵

alline
14. júl 2010

@martinka17 tak, tak prajem pre obe dobre pocasie a nie tieto horucavy. Este teraz je hrozne teplo a to je uz hlboka noc...

martinka17
14. júl 2010

@alline
doma mám skoro 30, to som ešte žehlila, ani spať sa mi nechce, ale musím, lezie konečne stolička, neviem čo ma čaká 😉

terina25
15. júl 2010

podľa mňa to teplom nebude.lebo stačí,že ho vyberem zo zavinovačky a už kýcha.Kojím cez deň aj každú hodinu 😔 keby som mala len jeho,tak to nejako zvládnem.ale mám aj Sofinku,tak neviem ako ďalej.zatiaľ je u mojich rodičoch,chodíme za ňou každý deň,lebo bývajú hneď pri nás.na večer ju tam nechávame spať.ale keď ju vezmeme domov,tak neviem ako to pojde ...Veď aj jej treba dať jesť,prebaliť a venovať sa jej.a keď mám malého stále na cicke,potom grgá,kaká,tak to sa jej vobec nemožem venovať.Je to ťažké 😒

a2303
15. júl 2010

@terina25 Terinka, fakt Ťa chápem!!! Ja si to ani neviem predstaviť ako sa to dá zvládnuť.... Moja Rebeka si vyžaduje pozornosti až,až a ledva stíham pri nej variť a starať sa o domácnosť. Držím Ti silno palce!!!!!!!

andrea142
15. júl 2010

ahojte

my sme dnes prvý deň bez plienky. Konečne som sa vzchopila a začala odnaúčať 😀 .. zatiaľ bilancia dvakrát sa pokakala do gatiek 😀 .................. ráno ale nechcela cikať. zadržiavala dosť. až okolo pól desiatej troška cikala mravcom vonku 😀 a potom do obeda ešte vo vnútri do nočníka a druhýkrát som bola ja na záchode a došla za mnou a aj ona si chcela sadnúť na záchod tak som ju tam dala a cikala do záchoda celá vytešená 😀 😀 😀

@alline , máš zbalené aj repelent ? a aj do zástrčky si zober raid alebo podobné neskutočne nás tam tie komáre žrali 😀 😕 príjemnú dovolenku.
@martinka17 : želám príjemnú dovolenku.

@terina25 držím palce , malý ešte stále plače?

martinka17
15. júl 2010

@andrea142
to kakanie...som sa táááák dobre zasmiala 😀

frola
15. júl 2010

ja som pocula dermatologa ako sa vyjadroval k opalovacim kremom. a vravel ze medzi 30 a 50 je minimalny rozdiel aj ked to tak podla tych cisel nevyzera. a ze ta 50 skor navodi falosny dojem ze sme 100% chraneni a mozme byt cely den na slnku ale ze to teda nie je pravda lebo ze aj tak sa da dobre spalit. ja teraz pouzivam Ladival 30 sprejovy rozprasovac a som max spokojna. natieram 2 krat denne rano a poobede a malu vobec nechyta slnko, je lacnejsi nez daylong a lepsie sa rozotiera.

martinka17
15. júl 2010

@frola
téééda, super, hlavne že cena sedí 😝 ☹

a ďakujem za pekné želanie, začínam baliť 😝 NEZNÁŠAM TO ☹

patkao
15. júl 2010

@martinka17 ja sa balim rada, ale neznasam to vybalovanie ked sa vratime..to je strasneee...

martinka17
16. júl 2010

@patkao
vybalovanie je jednoduchšie, polovica do práčky, poodkladať zbytok...ale to trepanie do tašky alebo kufra, mne to ide stále tak na 3 pokusy, kým ju všetko zbalené 😲 😀

frola
16. júl 2010

@martinka17 prepac ale som na materskej a niekedy mi nezapaluje 😉 mozes mi vysvetlit co si tym myslela?

martinka17
16. júl 2010

@frola
Jáááj, 😨 ja ťapa som to napísala skrátene. Že cena na 50 je často vyššia, veď je to aj lepšia ochrana a pritom to nie je tak ako sa to odráža na tej cene. Ale dík za to info, zase som múdrejšia o niečo 😀

andrea142
16. júl 2010

@martinka17 : 😀 😀 😀

náš včerajší deň prebehol v pohode ( trikrát kakala do gatiek )čo sa týka odnaučenia. vonku cikala autu, mravcom, kvetinkám ......, vo vnútri do nočníka. a kakať kakala do gatiek 😀 no nič aj to sa naučí. dnes iba raz kakala do gatiek. teraz sa zobudila tak cikala do nočníka a podarilo sa jej aj kakať 😀 . celá z toho bola vytešená a maminka dvojnásobne.

aj ja nerada balím lebo, celú izbu pri tom á rozhádzanú ako keby am vybuchla bomba a keď už konečne mám zatvorený kufor tak ho ešte 10X otváram lebo vždy zabudnem niečo tam dať 😀 .......... vybaľovanie je rýchlejšie väčšina ide hneď do práčky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre