Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
1. aug 2010

@martinka17 však si sama počula už v porodnici 😀 ale tam to boli aspoň také ,,pekné,,zvuky ako kocúrik.ale teraz ako keď sa ,,naťahuje,,ale to robí stále v kuse.aj teraz...a je to dosť hlasné,stále sa na to zobudím a už mi to ide na nervy 😖 a to že by som sa mala báť...a čoho?neviem,je stanovený nejaký čas kedy až krstiť??malú sme krstili na 2 mesiace a jeho akurát na mesiac.chcem čím skor,nech máme pokoj.A malé deti.No akurát tak mám neter a tá má 9 rokov,a neterin syn ten má 14 mesiace,ale tak neviem,či aj on príde.

neviem,či dobre malý priberá.ešte sme neboli teraz na poradni,takže neviem ako pribral.som sama zvedavá.a do 56 sa nezmestil už ani v porodke,62 oblečie len košielku - dupačky neoblečie až 68 😅 takže kopec vecí,čo sme kúpili možem podarovať.ešte že si ma ty zachránila a dala mi nejaké oblečko,lebo by asi chodil nahý 😀 Si moja záchrana 😵

terina25
1. aug 2010

a k tomu kojeniu..už som z toho jeleň.niekedy krásne papá,inokedy sa asi tak po 5 min.začne zlostiť.niekedy mu stačí moje mlieko a prespí aj 4-5 hodín - aj keď to je málokedy,inokedy zase plače po hodine.tak som už z toho blázon.Inak som zistila,že jemu je dobre,keď si ľahnem a položím si ho na hrudník.aj teraz v noci tak na mne spal.až na to,že ja sa tak vobec nevyspím.ale hlavne,že on chrápal o sto tristo 😀 a keď som ho položila,tak hneď spustil rev a tie svoje divné zvuky a už bol hore.

martinka17
1. aug 2010

@terina25
a ja že sú mu už malé a ste ich rovno odložili🙂
No ja myslela tých 6 týždňov, ktoré má bábo záskavať imunitu a nebyť v kontakte s cudzími, ale asi to každý berie inak 😀
A tie zvuky, neviem, SAmko veľa kričí zo sna, takže to poznám 😀

bubatenko
1. aug 2010

ahojte,

hlásime sa po dlhšej dobe, ale u nás všetko ok, len chcem reagovať vanilke,

Ja nastupujem od septembra a malého dávam tiež do súkromných jasiel.... poviem tak, že je mi ťažko , čím sa to blíži tým je to horšie, sme na seba naviazaní, ale čo mám robiť. Ide do súkromných jasličiek, do takého minikolektívu, kde je 5 detičiek. Pôjde len na 4 hodiny a potom bude u mojich rodičov, do jasličiek ho dávam hlavne aj kvôli tomu, že ide jeseň, zima a bude potrebovať kontakt s detičkami a tam ho bude mať, aspoň sa trocha prehrá, potom pôjde spať k našim, alebo príde poň manžel a potom už aj ja prídem z práce okolo 17,00. Nie je mi ľahko, ale prácu potrebujem. Uvidíme ako to pôjde, ale momentálne si prizvukujem len pozitíva, aby to bolo čo najlahšie a spolieham sa , že to pôjde všetko ako po masle: že malý zvládne adaptačný týždeň, nebude chorý, ja sa odpútam trocha od neho a nebudem taká uzskostlivá mamina, že sa naučí nové veci - ako chodenie na nočník, naučí sa básničky, pesničky, kresliť..... lepšie papať...... uvidíme ..... neviem čo bude, ale keď sme sa tak rozhodli , tak sa snažím vidieť v tom to najlepšie a dúfam, že negatív bude čo najmenej.... držím palce pri rozhodovaní, ale myslím, že či ma naše dieťa 1,5 roka, alebo 3 vždy to bude ťažké keď sa rozhodneme ísť do práce, toď môj názor.

terina25
1. aug 2010

@martinka17 no,niektoré veci sú mu malé - škoda 😖 ale do niečoho sa zmestí.napr.do tých,kde je napísané že od 3-6 mesiacov 😀 a o tých 6 týždňoch som nevedela.my už sme v kontakte s ,,cudzími,, dávno.sme dosť často u mojich rodičoch,aj svokrovci už boli na návšteve 😖 a zatiaľ - klop klop všetko v poriadku.aj vonku už chodíme.

martinka17
1. aug 2010

@terina25
škoda, tak som mala kupovať väčšie čísla, sakra, keď Sofi aj Samko boli taký krpci 😀
Tak predaj a kúp väčšie 😀 😀 😀

terina25
1. aug 2010

vanilka:ja som sa chystala do práce až bud.rok v septembri.to by mala Sofi 2 roky a 7 mesiace.ale tak vyšlo to inak 😀 ja si neviem predstaviť,žeby som mala teraz dať Sofi do školky - hneď teraz.ale ak by mi to súrilo,tak čo iné by mi ostávalo ako sa s tým zmieriť.bohužiaľ,peniaze sú tiež doležité a dieťa treba aj z niečoho živiť.ak ste na to naozaj odkázaní,aby si šla do práce,tak choď.určite to bude ťažké,ale ako spomínala bubatenko.je jedno,či pojdeš teraz alebo keď bude mať 3 roky,vždy to bude ťažké.

inak,možu ťa počas rodičovskej dovolenky prepustiť?som myslela,že nie.len ak by sa rušil podnik,či nie?viem,že ťa možu preradiť na inú prácu,lebo nie sú povinný ti ju držať,ale nie ťa prepustiť.aspoň čo ja viem.

terina25
1. aug 2010

@martinka17 no,chcela by som predať,ale zatiaľ sa nedarí 😒 inak tých vecí je dosť veľa,čo je škoda.keď som sa na nich pozrela,tak hovorím,že to može dať potom sofi pre bábiku 😀

andrea142
2. aug 2010

@terina25 : ak budeme mať chlapca tak si od teba niečo vezmem ak ich dovtedy nepredáš. 🙂

po výkende je mi na p.... ........napíšem do súkromnej témy.

ohľadne toho prepúšťania. čo ja viem aspoň u nás miesto držia do 6.mesiacov až po tej dobe ťa môžu šupnúť hocikam 😀 kým si na materskej nemôžu ťa prepustiť.

vanilka2612
2. aug 2010

Ahojte, Teri,no zatial chvalabohu nie sme odkazani na to,aby som sla do prace..ide o to,aby som nestratila miesto...I ked mne sa na 80 % nechce a 20 % chce- dost velky nepomer.. 😒 Mne zmluva v praci skoncila pocas materskej,nepredlzili mi ju..sefka mi ale slubila,ze ma vezme naspat,,takze preto to ultimatum bud teraz alebo vobec...uz ma tam neviaze prac.zmluva...No neviem,,uvidim, ☹ 😒

andrea142
5. aug 2010

ahojte

včera mala Lili 18 mesiacov 🙂 😵 😵 ....v odúčaní od plienok sme pokročili. niekedy sa nepociká za celí deň, a už aj povie občas. a ak sa pociká je to len raz za deň. cez obed už vôbec nemá mokrú plienku ale ešte pre istou jej dávam.

už sa malá stihla aj vyfarbiť 😀 . predvčerom svokre povedala " nechaj ma" ja som sa v izbe skoro pocikala 😀 a svokra že a to sa odkiaľ naučila. ............ 😀 .............. som jej hovorila ,že sme celý deň u sestry jedna neterka má 2 roky a druhá má 5 rokov tak asi od koho. nech sa nečuduje už nie je iba polročné bábo.

martinka17
5. aug 2010

@andrea142 všetkonaj 😀 😀 😀 😀

a napíš mi pls ako si išla na to odúčanie, lebo ja sa neviem pohnúť z miesta. Neviem ako to robiť, keĎ idem eráno von ,poobede von, vtedy má plienku, tak sa neviem pohnúť, stále sa pociká 😉

andrea142
6. aug 2010

@martinka17 díky 😀 .......................

na začiatku som dávala dosť často na nočník, cca po 10 minút a potom každým dňom som zvyšovala ten interval. vnútri cikala do nočníka alebo aby nemala stereotyp tak párkrát sme išli na veľký záchod. 😀 . vonku cikala mravcom,kvetinkám, nedávala som jej plienku. niekedy cikala niekedy nie. cca. za týždeň pochopila princíp. možno u nás aj preto tak rýchlo ,lebo sestra začala skôr odúčať neterku a Lili všetko opakuje po nej. plienku dávam na obed hoci teraz už má vždy prázdnu ale ešte dávam pre istotu. už aj večer máva menej v plienke ako doteraz.

.............. sestrine deti to pochopili cca. za mesiac

andrea142
6. aug 2010

a ešte som zabudla. keď sa pocikala tak vždy som jej hovorila ,že malé deti sa pocikajú a také veľké ako ona už nie 😀 a miliónkrát opakovala ,že sa ciká do nočníka nie do gatí a tiež miliónkrát sa pýtala či nechce cikať/kakať. hoci ešte sa občas raz za deň pociká .....niekedy vôbec ale to už nie je hrozné.

k mame alebo keď niekam ideme tak vždy beriem ešte plus dvoje gate, 2ks gatiek, tričko a plus jedny topánky. 😀 . doma si robia srandu ,že Lili ide na prázdniny 😀

andrea142
6. aug 2010

jáááááj a ešte nenútila som ju ak si nechcela sadnúť tak som ju nedala. alebo oblbla niečím aby si sadla. slúbila jej cukrík ak si sadne alebo dala niečo s čím sa nemôže hrať ale na nočníku áno. a vždy keď sa vycikala a vykakala tak som ju pochválila 😀 asi všetko. ak som niečo zabudla tak sa spýtaj 🙂

martinka17
6. aug 2010

@andrea142
to so svokrou ináč bolo super, učenlivá slečna 😀

Joj vĎaka, nejako sa asi budeme musieť pohnúť. Zajtra ideme na chatu, tak nevie, skúsime polievať knietky, ako to pôjde. Nasilu ho ani ja nedávam. Keď ho posadím, tak na 70 % cvrkne, ale občas aj mimo, ale tiaž sa ho pýtam dookola a sedí tam dosť často. Uvidím ako bude budúci týždeň a asi začnem naostro 😉 Ale nesúri to, plienky máme v zásobe skoro do konca septembra a ešte mám jeden kupón na zľavu v peňaženke 😀 😀 😀 Takže má kooooopec času 😅

andrea142
6. aug 2010

@martinka17 veď aj ja som si hovorila ,že k to nebude chápať kašlem na to a skúsime až budúci rok. uvidíme ešte ako to bude keď sa ochladí , v zime by som jej už nechcela vrátiť plienku ,lebo budúci rok by som mohla začať od znova. sestra tak spravila pri staršej a znova si zvykla na plienku. max. v zime zostaneme iba doma a am nevadí ak sa pociká 😀 😀 😀

martinka17
6. aug 2010

@andrea142
nie, to si ona postupne zvykne a nebude sa pocikávať podľa mňa 😀
Samko keď sa pociká, tak to ani neeviduje a na nočníku sa tiež rád hraje, len nie len s hračkami ale aj s pipíkom 😀
Ale najlepšií je, keď mu pustím Macka uška a posadím ho na nočník, sedí ako prikovaný 😵

andrea142
6. aug 2010

@martinka17 to je dobré. mne malá vyviedla jeden kúsok. teraz je zbláznená do tých malých lôpt. keď hodíš o zem skáče ... tuším s to volá skákavky alebo ako. no minule sedela na nočníku pekne sa vycikala a hrala sa s tými loptami. vytiahla som jej gaťky a išla sa hrať a o pár minút mi sestra hovorí ,že kukni Lili sa pokakala. na zadku mala hrbol . tak ,že ideme sa vyzliekať dávam jej dole gate aj s gatkami a tam mala tú malú loptu 😀 😀 😅 😅 . sme sa z nej smiali

martinka17
7. aug 2010

bebenky,
idem s probou na tie, ktoré si farbia vlasy farbami od Schwarzkopf, teda Palete a Brilance...neposlali by ste mi čiaraky z krabičiek, jasné že za poštovné

@andrea142
ako as jej tam tá lopta dostala???? Ale to muselo byť zlaté. My sme mali včera kámošku so synom na návšetve, Samko mal len slipky, najprv OK? potom sa rozšantil a sa bavil na tom, že kade chodil, tam cikal 😝 😀 😀 Ale aspoň prišiel na to, že sa ciká do nočníka, ked ho posadím a navyše, sme dnes prvý krát poliali kvietok 😵

andrea142
9. aug 2010

@martinka17 : hrala sa s tým a asi si to tam dala 🙂 . všimli sme si to až neskôr

martinka17
9. aug 2010

@andrea142
úžas, Samko má dnes blbý deň. ráno sedel na nočníku, potom zdrhol, vykadil sa na koberec, našťastie na puzzle koberček a priniesol mi vláčik, lebo MAMA BA, to je špina....totiž po hovienku ťahal vláčik 😝 😀
A potom stále sedel, pokiaľ netrbalo cikať a zdrhol....som to vzdala, lebo je hore od 5.30 a bol riadne unavený a nervózny , ja vlastne tiež, tak som povysávala a išli sme do obchodu 🙂

andrea142
9. aug 2010

@martinka17 : dobré 🙂 .... my sme našťastie v stávali 8:30 vlastne teraz vstávame cca.8:30 . o siedmej keď jej dávam mlieko vypadám ako mátoha ,nedokážem si poriadne otvoriť oči. vypije mlieko a ja padám naspäť do postele ako mŕtvola. asi kvôli tehu. a potom sa mi za tú hodinu a pol snívajú také blbé sny. celú noc nič len od 7:00 do 8:30 😖 😖 😖

................... moja pre zmenu dnes od rána piští ale takým piskľavým hlasom ,že ma ide poraziť .. 😠 včera sme boli na kolotočoch v susednej dedine, tak sa tam vyžívala ,išla z jedného kolotoča do druhého. Chcela si sadnúť aj do takého veľkého kde sedeli mladí od 15 rokov. 😀

martinka17
9. aug 2010

@andrea142
to tehu je asi ťažké, ja som dnes taká vymletá, že mi ani nepracuje mozog. Ale malý spí už 2 hodiny, idem pomaly pratať nech sa zobudí a nech sa preberiem aj ja 😀

andrea142
9. aug 2010

@martinka17 : moja zaspala teraz nedávno tak mám cca. hodinku pre seba. 😀 tak som na internete . môj spôsob oddychu 😀 😀 😀

martinka17
9. aug 2010

@andrea142 ja tiež vysím na nete, len ja mám malý byt, tak som rýchlo na začiaku niečo popratala, poskladala, teraz som sedela a teraz sa mi nechce vstať 😵

andrea142
9. aug 2010

@martinka17 : ja som u mamy a aj internet tu mám lebo doma mi to už rok nejde 😠 . doma je každý v práci tak vždy okolo 10:00 zdrhám z domu a idem k mame. tu je sestra a dve neterky tak aspoň nesedíme doma. tam dôjde svokra okolo druhej domov ale nie je to žiadna výhra ,lebo potom malá iba za ňou mrnčí a ja si potom pripadám ako keby som iba sedela na zadku a o dieťa sa mi stará ona. pritom čo iné mám robiť ak malá chce byť iba s ňou a je ako z reťaze utrhnutá. .......... aj tak budúci týždeň ideme na výkend s kamošmi na chatu a malá zostáva doma tak si ju užijú jedna radosť. troška mám obavy .a hlavne dnes keď som odchádzala tak mal muž takú pripomienku ,že musíme mame povedať aby jej nedávala jesť stále. 😖 🙄 . tak som mu povedala ,že je to jeho mama nech jej to povie. čo myslíš bolo by drzé keby som jej nechala na papieri časy keď je malá? 😅 😅 😅 ?

martinka17
9. aug 2010

@andrea142 😵 😵 tie časy sú dobré, ale tak prečo nie, ak nie si stále doma. 😀

Ja som doma doobeda, potom poobede ideme k našim, utekám, v spálni sa niečo ozýva 😀

terina25
9. aug 2010

ahojte baby.
dnes sme boli v poradni s malým.takže váži už 4540 g a má 59 cm 😀 pribral za necelý mesiac cez 600 g.bodaj by nie,keď stále len papá.UM už nedávam,takže to je z mojho mliečka.tak sa tešíííííííííííííííím 🙂 len akurát,čo ma trápi je,že ho bolí bruško.aj dnes nadránom nám strašne plakal.takže zase tie nešťastné koliky 😔 boli sme aj s klbmi na kontrolu,tak zatiaľ o.k,kontrola o 3 mesiace a baliť ďalej naširoko 😒

krstiny dopadli nadmieru dobre.Sebinko ich celé prespal a to som sa bála,že bude plakať od hladu.akurát plakal,keď mu farár lial vodu na hlavu 😀

terina25
9. aug 2010

@andrea142 tú únavu ti nezávidím.ja už o tehotenstve nechcem ani počuť.a to som hovorila,že možno ešte tretie,ale tak o 8 rokov a viac.ale teraz ani náhodou nehrozí.nehovorím,že sa to ešte nemože zmeniť,ale už mám toho dosť.a aj to 2.tehu bolo horšie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre