Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
6. jún 2011

@andrea142 ináč to spanie trápi aj nás...Samko raz zaspí večero pol deviatej, potom po deviatej, ráno spí do 6 alebo až do 8 a potom o obednom spánku len snívam, resp. spí pár minút a budí sa unavený a s plačom ☹

andrea142
13. jún 2011

ahojte 🙂

hlásim sa 😀 .......no strašný týždeň mám za sebou, ani neviem kde mi hlava stojí . nič nestíham a strašne rýchlo to letí 😅 ,večer padám mŕtva do postele, muž sa už sťažoval ,e si neplním manželské povinnosti 😀

Lili ma vytáča poriadne , Sofi si teraz žačala papať ruky, a slintá tak aj Lili má v puse ruky celý deň , ( dudel jej nechcem cez deň moc dávať ,lebo jej idú dopredu predné zuby a nech si už navykne na to, že iba na spanie, lebo potom ma drží iba za ruku 😖 a mrnčí ),

plienku už nemáme občas sa stane malá nehoda ale nič vážne ,ale ešte večer má lebo to som iba schopná nakojiť malú aj pritom zaspávam a to ju kojím posediačky 😅 , vložím do postieľky a už neviem o sebe 😅, nie ešte dávať Lili na nočník

minulý týždeň sme mali aj poradňu Sofi váži 5700g a 61cm ale pribrala za 3 týždne iba 220g , kvôli chorobe nechcela moc jesť ,čo si teraz už vynahrádza, lebo po kojení si ešte vyžaduje fľašku a stiahne ju za pár sekúnd . normálne dobré na ňu pozerať ako papá 😀 😀 😀 ....sumo jedno malé 😀 😀 😀 ...................jeden mesiac a vyrastie mi kočík ,a do športového ju ešte nechcem dávať

@martinka17 Lili taká istá čo sa týka toho spánku až na to ,že ju ráno musím budiť ináč by sa mi budila asi o 10:00 a to nechcem ,lebo v septembri vyskúšame škôlku a tam cez obed spia tak nech z toho nemá aspoň mindráky, ale bude pekne vedieť ,že má spať , no som veľmi zvedavá.

a ešte som chcela ,že sa od včera Sofi otáča na bruško sama a aj späť na bruško. ideme sa z nej pocikať. najskôr sa prevalí na bok potom sa dá na brucho ale trup má ešte na boku potom vysunie hore zadok, zdvihne hlavu a vytiahne ruku s pod seba a už kuká 😀

no a ešte k Lili tak tá má nejaké blbé obdobie ,závidí ,že Sofi je na rukách, absolútne ma neposlúcha , v sobotu sme mali deň detí na ihrisku a išla s mužom skôr ,lebo ja som ešte dávala jesť Sofi, keď som tam došla tak sa ma chytila a iba všade ťahala ,keď som ju chcela dať cikať tak spustila rev ako pavián ako keby som ju týrala, normálne mi bolo do plaču ( a tlak som mala 250 ) ☹ 😖

martinka17
14. jún 2011

@andrea142 prepáč, že nepíšem, ale teraz mám tak blbo nabitý program, že ani neviem ako sa volám 😠 už aby bol víkend a to je len utorok 😖 😀 😀 😀 Sofi je šikulka, Samko sa točiť začal až na pol roka pomaly 😀 😀 😀 😀 A ináč Lili...že neposlušná, sa smejem. Samko ani nemá dôved, ale niekedy je doslova hluchý a počuje len to čo chce 😎 😎 😎 joj, ale ináč krásne napredujete, hlavne lili, neboj, ona je teraz v prvej puberte, doma má konkurenciu🙂 Ale aj tak šikulka. U nás cikanie nič,a le ani neskúšam...ešte čakám, že sa odhodlá aj sá 😲 😀 😀 😀

andrea142
17. jún 2011

@martinka17 : to nič ani ja nejak nemám čas občas kuknem ,teraz som požičala sestre notebok aby si niečo kukla tak preto tak neskoro odpisujem aj ja.

máme aj novinku : Lili spí od stredy na veľkej posteli, a postieľku sme zniesli do obývačky a v tom jej teraz Sofi ,lebo sa ju bojím nechať len na gauči. jedno si zmyslí a prehodí sa na brucho .
prvý večer došla ku nám do izby sama okolo 1:30 😀 ,akúrat som sa prebrala a kukám ,že niekto ide ku nám do izby 😀

martinka17
20. jún 2011

@andrea142 jej, to je super, že lili je v posteli....Samko teraz pár dní spal so mnou a asi sa mu zapáčilo, lebo sa v noci zobudil a pýtal sa na postel. A na jeseň by som chcela aj ja nejako zrušiť postielku, len neviem, ako to doriešim so spaním, musím vymyslieť, či sa ja odsťahujem do obyvačky alebo malý len príde ku mne na postel 😀

andrea142
20. jún 2011

moja snaha ,že vstanem skôr a upracem sa nekonala 😖 😀 , hoci som vstala o 6:10 ,vtedy si zmyslela aj Lili ,že chce cikať, potom som jej ešte dala mlieko, a potom sa aj Sofi hlásila ,že je hladná tak aj jej som dala najesť a už bolo 7:10 tak som iba vynosila orchideje do kúpeľky a poliala hnojivom. ................ešte sú stále tam 😀

v sobotu sme kúpili Sofi nový kočík ,lebo sa už nezmestila do vaničky 😅 a do športového som ju ešte dávať nechcela................musím sa pochváliť ...je úžasný som z neho vytešená viac ako malá 😀 😀 😀 ..........síce aj jej sa páči ,je červený a keď som tam dala malú tak sa len obracala z jednej strany na druhú a kukala, že kde to je 😀 a kecala si tam sama so sebou alebo kočíku 😀

@martinka17 : výhoda v tom ,že pôjde malý k tebe na posteľ je že nemusíš kupovať ďalšiu ,teda ak má veľkú 😉

andrea142
20. jún 2011

@martinka17 : potrebujem radu: chcem predať kočík po Lili , peg perego pliko s vaničkou, plus šport.kočík aj pásy do auta, plus je k tomu ešte aj potah čo ušila moja aj s dekou plánovala som za 100€ ale teraz váham síce kočík je už trocha rozheganý, ale ešte v dobrom stave na poťahu žiadna škvrna a ešte súpravu do auta sme iba teraz kupovali takže asi to mám ponúknuť zvlášť ? nie

martinka17
20. jún 2011

@andrea142 ja mám manželskp postel, tak by bolo super, keby sme spolu ostali ale zse nechem, aby bol z neho mamičkin mazánek 😀

vanilka2612
22. jún 2011

Andrea, aky kocik ste kupili malej? Ja som predala tu na konikovi po malej kocik za polovicu ceny,tiez bol ako novy, nic mu nebolo, bol 8 mesiacov pouzivany,,,ale tu je uz ponuka velka,,, za 100 e dobra cena....drahsie asi nepredas...ved skus, uvidis,,ja som tiez najprv mala cenu vyssiu o 30 e,ale postupne som znizovala, lebo nikto sa nehlasil a chcela som ho predat....

andrea142
26. jún 2011

@vanilka2612 : teraz sme kúpili Teutonia Mistral S už športový kočík ......ale je dobrý v tom ,že teraz ho mám ešte ako vaničku len jej nižšia ako klasická vanička. má preklápateľnú rúčku, odpružené kolesá,a športová časť sa dá nasadiť aj opačne, je dlhý a pekne sa tam malá rozvalí 😀 .............
ohladne kočíka ponúknem za 100€ a uvidím aká bude reakcia

martinka17
26. jún 2011

@vanilka2612 tiež tak nejak aj ja...postupne idem dole s cenou a to je ešte v záruke a o tretinu lacnejší nula bodov ☹ 😉

@andrea142 tak to má byť, aby ste boli spokojné obe 😀

andrea142
26. jún 2011

@martinka17 : no zas hej ,buď ušetríš na posteli alebo mu kúpiš vlastnú 😀

martinka17
26. jún 2011

@andrea142 😀 😀 😀 😀

andrea142
26. jún 2011

Ináč Sofi začala tak troška hysterčiť 😀 lepšie povedané ak ju nezdvihnem z postele, keď si ona zmyslí ,ž sa už naležala dosť tak spustí taký rev ako keby ju z kože drali.........dokonca až zaslzené oči má .......... akonáhle ju zdvihnem už jej nič nie je a škerí sa na mňa a kecá o dušu 🙄 🙄 🙄 🙄 😀

Lili tam je všetko po starom, papá si ruky ako Sofi 🙄 😅 no des , hrôza a ja s nervami v koncoch hlavne ak neposlúcha

no malá je hore idem jej dať papať

dobrú noc

martinka17
27. jún 2011

@andrea142 jajaj, takže vie ako na mamu...a Lili, to je asi u všetkých rovnako, aj Samko sa tvári, že je hluchý a slepý, keď sa mu to hodí 😀

andrea142
27. jún 2011

@martinka17 : no hej špekulantka malá 😀 .............už len vydržať kým vyrastú a budem mať pokoj 😀
Mati niečo som od teba chcela ,len mi to nejako vyfučalo z hlavy....na niečo sa spýtať 😅

andrea142
27. jún 2011
andrea142
27. jún 2011

tak inzerát pridaný 😀 ....som zvedavá na ohlasy 😅 😀

martinka17
30. jún 2011

@andrea142 ja dávam 1 s hviezdičkou na inzerát, hlavne foto sú krááásne 😀 ja som svoj predala za polovicu nakoniec 🙂

martinka17
1. júl 2011

@andrea142 tak ja sa tak vytešujem dnes, Samko sa včera rozhodol, že je už zdravučký a je čas pišať do nočníka...skrátka sa postavil a cikal rovno do nočníka. A dnes je hoľačik a keď mu treba, tak sa postaví nad nočník, namieri a strieľa gól 😀 Ani sa ho nepýtam, či treba....len nesmie mať slipky, tie považuje za plienku 😲 😀 a pociká sa, resp. nestihneme ich stiahnuť 😎

andrea142
3. júl 2011

@martinka17 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no bude sranda po lete ak tie slipy bude mať 😀 ................šikovný je , vidíš a sám od seba .

včera mala Lili nejaký blbý deň. čo bola u mamy tak sa pocikala 3x ,čo už dávno nie tak neviem čo sa jej zase nepáčilo 🙄 🙄 🙄

včera sme opekali tak som teraz ako chodiaca mŕtvola ,nie som vôbec vyspatá. ach jaj, potrebujem výdatný spánok alebo aspoň 2 dňový oddych od detí 😅 😅 😅 😀 😀 😀 😀

avuska19
4. júl 2011

ahojte, tak sa tu opäť hlásime... 😅 chceli by sme vedieť či sa tiež chystáte v septembri do škôlky a ako ste na tom- s plienkami, dudlíkmi, obliekaním, ...... lebo my by sme radi dali malú do škôlky, ale stále máme na noc plienku, aj ked niekedy je suchá, niekedy nie a stále nevieme piť samostatne z pohárika a nevieme sa ani obliekať 😢 .

andrea142
4. júl 2011

@avuska19 : ahoj no aj my sa chystáme dať malú v septembri do škôlky, plienku máme ešte tiež večer, na 99 % je ráno suchá, mama mi už aj hovorila ,že aby som jej nedala,. cez deň už je bez, max. keby sa v škôlke pocikávala asi zoberiem nočník a nejako to vyriešime. z pohára pije sama hoci občas sa jej podarí obliať sa - istý to náhradné oblečenie 😅 a čo sa týka obliekania tak pančusky alebo ponožky si natiahne aj gaťky , nohavice alebo sukňu. horšie je to s tričkom to ani za svet, no uvidím max. jej s tým pomôžu alebo keď už bude tam tak to uvidí robiť iné deti a bude aj ona. čo sa týka obuv tak tam je to bez problémov obuje sa pekne a istia to topánky na suchý zips 😀 ...........tak uvidíme v septembri čo bude 😉

andrea142
5. júl 2011

ahojte

no Lili mi vynecháva obedný spánok. ráno sa budíme okolo 8:30 a potom na obed už nespí ale zase večer je unavená a behom sekundy spí 😀

Sofi má dnes 4.mesiace 😀 .....................ku gggggggggggggg už pridala mmmmmmmmm 😀 .......je na zožratie 😀

martinka17
6. júl 2011

@andrea142 Sofinke všetko naaaaaj 😀 A Lili, no ak je jej tak lepšie, tak nie je čo riešiť. Aj Samko má dni, že nespí cez deň...ale potom je poobede mrzutý, večer nevie zaspať, tak som radšej pokiaľ si zdriemne 😉

andrea142
6. júl 2011

@martinka17 : ďakujem, 🙂

dnes som skoro skolabovala , totiž Lili dala papať Sofi arašidy 😖 , skoro som infarktovala, keď som vošla do izby a videla ako drží v rukách arašid a Sofi to oblizuje. a k tomu mala ešte jedno aj v ústach keď som ju zdvihla tak to Sofi vypluľa . ani nepomyslím nato čo sa mohlo stať ak to prehltne ,príp. vdýchne . 😢 😢 😢

martinka17
6. júl 2011

@andrea142 preboha, preboha, ja by som tiež skolabovala 😲 ☹ ako popravde, Samko ani nevie, že arašidy existujú, na druhej strane miluje pukance, len poviem, že dáme si pukance, beží do skrinky, vyberie misku pre každého a stepuje, kedy otvorím mikrovlnku a dám mu jeho dávku, tú si stráží a ešte kradne cudzie, zje a piští ešte 😀

martinka17
6. júl 2011

@andrea142 ja keĎ zase mi došlo, že lili takto ukázala ako miluje sestričku, sa chce deliť, ona nevie, že by ublížila, moja zlatáááá, tak sa snažííííííííííííí 😀

andrea142
6. júl 2011

@martinka17 : no hej teraz sa delí a keď bude treba tak sa iba hádať budú. 😠 😅

mňa ani nenapadlo ,že ju s tým bude núkať ,lebo aj keď dávam Sofi flašku tak mi pripomína ,že ona pije mlieko z prsníka 😅 ................. pekne sa tam hrali, Sofi ležala pod takou hračkou a s neterkou ju tam zabávali, hýbali s hračkami a keď som tam išla ich kontrolovať tak už jej dávala papať...... ešte ma stále zmrazí ak na to pomyslím ..............už jej budem kontrolovať čo má vo vrecku.

v sobotu zase otec dal piť Sofi z Lilinej flašky ,ešte šťastie ,že tam mala iba lucku......... mama ho skoro prizabila 😅

dnes som dala ochutnať Sofi mrkvovú šťavu, chutila jej 😀 ....jednu malú lyžičku , pomaly jej už budem dávať aj prvé príkrmy keďže papá už 3x cca. 120 - 150ml beby

andrea142
6. júl 2011

@martinka17 : ináč Lili je na arašidy zaťažená ( ale to až od 2 rokov som jej dovolila jesť )a ešte Dru tyčinky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre