Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
7. mar 2012

@andrea142 ahoj AĎka, my sme už zdraví, v pondelok by mal ísť do škôlky, ale neviem, ako to bude lebo mu dnes začali tiecť sople ako o život 😠 Tak uvidím. Ale ináč v pohode, teraz nás čaká jar, sa veeeľmi teším 😵

andrea142
15. mar 2012

@martinka17 😀 😀 😀
dostala som sa sem 😀 😀 😀 😀

našťastie my teraz nie sme chorý ( klop,klop,klop ) ale zase sme si užili na vianoce čo som aj písala 😅

síce teraz je Lili doma ,ale preto ,lebo veľa detí je chorých od pondelka chodilo do jej triedy 5 detí ,tak včera už bol vyvesený oznam ,že dnes a zajtra nebude škôlka
............a dnes mi sestra zase hovorila ,že na poschodí kde sú väčšie deti bolo na nástenke vyvesené ,že je v škôlke šarlach ..... to už mi iné ku šťastie nechýbalo 😖 😖 🙄 🙄 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a máme za sebou aj Sofinu oslavu .....pri fúkaní sviečky ju namiesto sfúknutia chytila 😀 troška poplakala a potom jej už nič nebolo 😀 😀 😀 ......potom keď som sa jej pýtala ,že ako sfúkne sviečku tak mi ukazovala ako si fúka nos 😀 😀 😀 ..........no herečka jedna ....darčeky ju nezaujali, zato Lili sa tešila 😀 ....o rok sa asi pobijú 😀

aj sa rozhovorila keď sa jej spýtam aká je Sofi tak povie čeče ,tak sme ju potom ešte naučili aj že nach na iných ukáže ťuk - ťuk 😀 , povie ešte bábo, a baba ..........ale to je asi všetko 😀
síce možno sa ochvíľku naučí havo ,no ale je tvrdohlavá ako mulica, keď sa jej spýtam ako robí havo zavrčí, takisto aj pri aute, alebo mačke, vtáčikovi ...atď 😀 😀 😀 😀

no a ešte zbožňuje psov, naša prechádzka trvá 2h a to ideme asi 500m ( aj to som asi veľa napísala ) ale 10.minút stojíme pri každom dome kde je pes 🙄 🙄 🙄 .....no a každý pes sa jej bojí keď začne vrčať a potom výska ,lebo sa teší ,že tam je pes 😀 😀 😀

Lili sa už celkom pekne posúva na odrážadle čo dostala na narodky.

asi všetko ,skúsim hodiť pár fotiek ak mi to pôjde

andrea142
15. mar 2012

a fotky 😀

martinka17
11. apr 2012

@andrea142 ahoj Aďka, krááásne foto, hlavne tá vo vani a pri tortách. Ja som mala des mesiac a nekončí to, v práci sa veľa vecí pomenilo a mení stále a je to neisté a potom som ja akosi rozhodená 😝 😀 Krásne ako sa tie tvoje kočeny majú k svetu. Mne prechádzky zo škôlky chýbajú. Ak sa mi podarí pre neho ísť, čo bolo zatiaľ 3 krát, mám to ako oslavu. Lebo do škôlky je to len rýýýýchlo sa ponáhľame, poď chrústik. A domov je to pohodička. Ináč Samko je po mesiaci chorý, pre zmenu mal zase laryngytídu a teraz pokašlieva, ale som rada, že tak dlho vydržal. V škôlke maj teraz kiahne, ale neviem, či sa stihne nakaziť, keďže sme teraz doma 😔 Sa zase ozvem, sľubujem že skôr 😅

andrea142
13. apr 2012

@martinka17 : Mati to je v poho sem tam nakuknem a čakám na novinky 😀 😀 😀 😀 😀
našťastie nám sa tento rok kiahne vyhli ( klop,klop,klop - aby som ich neprivolala 😀 ), neboli ani v škôlke ......
......tak dúfam ,že všetko bude v poriadku. 🙂

baby tiež zatiaľ od toho decembra neboli choré , akúrat teraz Sofi už asi mesiac má sople ale idú jej zuby tak to je z toho , a už došla na to že sa s nimi kúše 😀

a máme aj novinku : Lili veľkonočný zajac zobral cumeľ tak ,tento týždeň sme už bez nočné cumla , čakala som horšie ale prvú noc troška poplakala a zaspala a teraz sa ešte zvykne spýtať ale potom pekne zaspí 😀

no a pre zmenu som dnes dostala zdrbané ,vlastne ani nie ,len som si vypočula ,že malé deti ( Lili a Sofi ) majú byť už o 21:00 posteli . dnes sme sa boli so sestrou flákať ,hodili sme mužov do BA na hokej a brali sme aj deti no a došli sme domov až o 21:00 tak svokrovi sa to nepáčilo. no nič

a kúpila som si kabát za 9,90€ ...no nekúp to 😀 ....samozrejme Lili balerínky na leto , 😀

martinka17
7. máj 2012

Ahoj @andrea142 , tak ako sa máte? My máme blbé obdobie, Samko je ukašľaný, nič nezaberalo, tak mu dnes nasadila ATB, čo ma neteší, ale verím že bude konečne OK a že už bude teplo a kašel sa stratí celkom. Ale ináč pohoda. Je teraz stráááášne ukecaný, ale fakt sa mu pusa nezastaví, ide mu to jedna radosť, okomentuje totálne každú blbosť, používa dospelácke výchovné hlášky, no proste malý chlap 😲 😀 A ináč s ním trošku hádže tá decká puberta, je panovačný a nechce sa mu počúvať, verím, že ho to ale rýchlo prejde a zase to bude v pohede. Je vidno že viacej vecí už chápe a priveľa vymýšľa. A akos a máte vy? Čo máte nové? Ako Tvoje bambulky a zdravíčko? 😵

andrea142
11. máj 2012

@martinka17
ahoj 😀 som to asi minule prekríkla s tým zdravím 😀 😅 .......Lili začala kašlať tiež dosť škaredo tak som s ňou boôla u lekárky lebo mala aj zvýšenú teplotu ,tak dostala sirup ale o týždeň už aj Sofi tak som jej dala tiež sirup ale potom už aj začala chrčať tak sme išli k lekárke ,tiež jej chcela dať sirup ale keď som jej povedala ,že za víkend sa nič nezmenilo skôr zhoršilo okamžite obe dostali ATB. takže včera dobrali pondelok ideme na kontrolu. akúrat ten kašel sa zlepšil, síce ešte kašlú ale už večer ich to nedusí.

Lili mám teraz doma akúrat dnes išla do škôlky ,lebo išli do divadla ale na obed sa vracajú a idem pre ňu.

a mám aj novinku. od 1.7 nastupujem do práce 🙂 .......volali mi z roboty či by som sa nevrátila ,lebo jedna kolegyňa ide do dôchodku. tak sme to s mužom prediskutovali ,že radšej teraz ako budúci rok si hladať a či vôbec niečo nájdem ,plus už kukajú že mám dve deti ,ktoré môžu byť často choré ,....no poviem ti moc ma tá predtava nenadchla ,som videla na sestre keď si minulý rok hľadala prácu na koľkých pohovoroch bola. ..................a tu vedia ako pracujem takže v tom vidím plus aj šefku mám super takže myslí ,že bez problémov. na rok idem na 6h a potom po roku už klasicky ,to mi už Sofi pôjde do škôlky.

tú detskú pubertu má aj Lili ináč u nej nič nedosiahnem iba ak na ňu navrieskam. čo ma poto strašne mrzí ale nekonečne ma vytáča. Sofi je asi nervák po mne, lebo hádzanie sa u nás o zem keď niečo nedostane alebo jej zakážem alebo keď ju to napadne je na dennom poriadku 😀

ináč je strašne živá, všetko opakuje po Lili hlavne blbosti, včera sa napríklad zabávali na tom ,že sa postavili na prvý schod a odtial zoskočili a bežali po dvere ...no des a hrôza 😀 😀 😀 😀 😀

vanilka2612
11. máj 2012

Ahojte, aj my prezivame obdobie vzdoru,,,hrozne nieco,,,,vobec neposlucha,na vsetko je odpoved nie alebo ona sama....Mozem sa aj o zem hodit ,proste nie a hotovo...Ja tiez nakricim a potom ma to mrzi.. ☹ ☹ ☹ S jedenim problem ako stale,,,velmi mi jest nechce,prezuvat maso to uz vobec,,,takze je same blbosti.....Vazi asi 13,5 kg a meria 96 cm...Ale zato je velmi sikovna, ovlada vsetky basnicky a pesnicky zo skolky,ucitelky ju chvalia,ze krasne spieva,,,tak ju chcem dat od 4 r. do suboru. 😀 😀 😀 Aj ju to bavi a stale kde chodime,tam spieva....Uz vie aj pocitat skoro do 20... Mate este na noc plienky ? Lebo mi odnaucame,,ale dost je to bez vysledku,,stale sa pocikava.Ked sa rano zobudi,tak ma uplne mokru plienku a to v noci vobec nic nepije a pred spanim ide cikat,,,,tak neviem ako dalej...ci ju trapit,,ako dnes sa zobudila,cela mokra,,to este horsie ked sa prechladi...Keby som videla,ze ma suchu plienku cez noc,tak nerisim...Ale ona ma tvrdy spanok, takze ani o tom ani nevie,ze cika 😖 😖

terina25
11. máj 2012

@vanilka2612 aj moja má ešte na noc plienku.a zatiaľ to neriešim,lebo to nemá zmysel.ona sa ráno zobudí a má plnú plienku.niekedy sa dokonca preciká.takže myslím si,že to nemá zmysel odnaúčať,keď cez noc toľko ciká...

čo sa týka váhy,tak moja má asi 15 kg a meria niečo cez 100 cm 😉 no a sebino,čo sa týka váhy,tak ten skoro tak isto váži 😀 😀

martinka17
11. máj 2012

@andrea142 jaaaj, tak to zdravie ma mrzí ☹ Ale nech sa rýchlo všetko na dobré obráti a bude super 😉
S tou prácou máš pravdu, viem, že ťa to mrzí, ja som rada, že som potiahla apsoň tie 2,5 roka, ale zase Samko už išiel do škôlky a to bolo fakt suepr, tá škôlka mu veľmi pomohla. Som rada že som nečakal do 3 rokov, veľmi ho to vtedy pohlo vpred. Ale zase Sofi je taká malinká, tak Ti veeeeľmi dobre rozumiem, aké je to ťažké sa rozhodnúť. Ale pravda je,že s prácou je to des. Nájsť aspoň jeden dobrý inzerát na prácu, to chce dlllllllho hľadať 😝 😢 A keď Ti vyšli v ústrety s pracovným časom, tak to bude fajn 😵
Ale teším sa s tebou, že Ti to miesto aspoň podržali 😉

@vanilka2612 s jedením je to aj u nás stále striedavo oblačno,. Jeden deň nezje skoro nič, na druhý je celý deň 😀 Ale aj tak je ako špilka, má asi tak 102cm, odhadujem a váži sviežich 14,1kg, takže nic moc, popravde letné gate krátke a trštvrťky nosí ešte stále len 80-86, jedine tie mu sedia ako tak na riťke a nepadajú tak 😀 😀
A je krááásne, že je tak hudobne nadaná, raz bude v niektorom súbore a bude hviezda😀 A ty si spomenieš, ako to začalo 😵
A plienočky, v noci ich Samko má, ja ho neodúčam, tak ako sa sám odučil zo dňa na deň cez deň ho nechávam aj na noc. Raz za 3 dni sa pociká, ináč býva ráno suchá. Tak si počkám, pokiaľ sa totálne naučí necikať a potom ich zruším. ale nechcem ho v noci budiť, dávať v spánku cikať, toto sa mi nepáči, popravde, on potom nevie zaspať 🙄 😵

vanilka2612
12. máj 2012

Ved mne to tiez prislo take drsne,,ked som isla spat, tak som ju zobudila,dala na nocnik pri postielke , ona uplne mimo,,,sice lahla a spala dalej ale mala taky tvrdy spanok a ja som ju zobudila.Potom v noci znova a ona bola uplne vystrasena,plakala 😢 😢 😢 😢 chuda male, mi jej bolo luto..Tak som dnes kupila znova plienky a nebudem ju mucit...Ked sa odnaucila na denny spanok bez plienky, tak sa odnauci aj na nocny.. 😉 😉 dufam, 😉 😉 😉 😉

martinka17
12. máj 2012

@vanilka2612 jj, ako si písala, raz sa odnaučí, ako sa vraví, vydávať s plienočkami sa nebude 😀 😀 😀 😀 a ináč, odborníci vravia, že do 5 rokov je u detí bežné, že v noci cikajú 😉 😉 😉

andrea142
15. máj 2012

@vanilka2612 : tak u nás jedenie bez problémov ,zje hocičo a pritom má 15kg oblečená a nejakých 100cm 😀 Sofi má 11kg nahá na poradni s pred mesiaca 😀 takže mi aspoň Lili vynahradila to čo som sa s ňou natrápila keď bola malá a nasilu tlačila do nej mlieko ,lebo ho piť nechcela 😝 .............čo sa týka plienky tak mi už nemáme dennej sme sa zbavili asi mesiac po Sofinom narodení a to si sama povedala ,že nechce mala 2 roky a nočnej cca. mesiac potom ,ale zase u nás to bolo bez problémov ,lebo ona cca od leta mala suchú plienku každú noc . takže som ju cez noc ani nebudila a teraz sa zobudí sama ak potrebuje cikať . sestra napr. odúčala tak ako ste písali ,že neterku budila okolo pólnoci a potom jej do rána vydržala ........... ináč ja som si aj hovorila ,že mám v tomto smere nejaké čudné dieťa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ..................no ale zase si asi užijem so Sofi tá sa s plienkou asi bude aj vydávať 😀 ,lebo stačí ak uvidí nočník a už trieli z izby ,minule som ju na to skúšala posadiť ,no to bol rev ,červená ako rak 😅 😅 😅 😅 😅 ..........a pritom vidí ,že na tom Lili sedí ale akosi nemá pocit ,že ju treba napodobniť ,hociakú kravinu po nej urobí no toto nie .......
@martinka17 : s tou prácou aj ja som rada ,kvôli tomu ,že nemusím hladať a mysleli na mňa síce som mala aj troška nervy ,lebo kolegyňa čo odchádza ma moc v láske nemala ,a že si to rozmyslí keď sa dozvie ,že ja nastupujem po nej 😀 😀 😀 😀

andrea142
11. jún 2012
martinka17
11. jún 2012

@andrea142 čo sa stalo? ?????

andrea142
14. jún 2012

@martinka17 ahoj, no v pondelok sme so Sofi skončili na kramároch , v nedeľu poobede začala hnačkovať a potom aj vracať ,ráno už aj teplota .... diagnóza rotavírus ....od včera je tu už aj Lili ..to isté 😅 ......našťastie dnes Sofi prepustili ,ináč by som sa z nej zbláznila ,akonáhle je klesla teplota tak stála pri dverách izby a revala ,že chce ísť von, ani sa jej nečudujem sme v izbe 1,5 x 4m už mám ponorkovú chorobu 😅 😀 😀 😀 😀 ......bol to nadľudský výkon Sofi zabaviť .....Lili dnes po obede klesla teplota tak sa tu mi teraz pekne hrá doteraz mi okupoval postel a ja som celý deň presedela na stoličke vedľa postele. už si necítim chrbát ako ma bolí. ale hlavné ,že klesla teplota už len naliať do nej pár litrov čaju ,mrkvového a ryžového odvaru a môžme ísť domov 😅 😀

martinka17
14. jún 2012

@andrea142 ach jaj, strašnéééé 😲 Ale som rada, že jedna je doma a verím, že aj vy dve ste v pondelok už doma. To s tou izbou, to si pamätám. Samko mal teploty ako 10 mesačný, práve začínal sám chodiť, presne taká pici izba bola....skoro ma piclo, vkuse plakal, chcel na chodbu, na izbe sa nudil, hračky nepomáhali....našťastie sme tam boli len 3 dni....ale stačilo 😖 Máš môj obdiv, kráááásne to zvládaš 😵 SKORÉ UZDRAVENIE 😉 😎 😎 😎

martinka17
18. júl 2012

@terina25
@andrea142
@vanilka2612 babyyyy ako sa máte, totálne mŕtva je ta naša téma 😲 ☹ Nie je to škoda? Nič o Vás neviem, na FTB nemávam čas, tak to nepozerám, témy ma nebavia ale táto mi chýýýba, ....čo nové?

terina25
19. júl 2012

@martinka17 Aďa chodí do roboty,tak asi nestíha a vanilka2612 mala teraz svadbu.

martinka17
19. júl 2012

@terina25 jaaj, ty vieš všetko 🙂 a vy ako? chodili ste už do škôlky, ale si neriskovala všetky choroby a ostala Sofinka doma?

terina25
19. júl 2012

hej viem všetko z FB. Sofi do školky nechodila.je zapísaná až od septembra.

andrea142
29. júl 2012

@martinka17
@terina25
Ahoj baby 😀 terina mala pravdu nemám čas. od 25.7 robím takže som rada ak večer padnem do postele. snáď sa to troška znormalizujem ,lebo už mám dosť. neviem či som to sem písala ale volali mi zo starej roboty či by som sa nevrátila ,lebo kolegyňa išla do dôchodku . tak po rodinnej porade 😝 som to zobrala. prešli sme si zbytočnými stresmi ,ale to sem nedám , 😅 .......................ale ináč v robote super po 3,5 roku som normálne vytešená ,že mám od detí oddych 😀 , vyšli mi aj v ústrety som tam na 6,5h ,kým mi Sofi nepôjde do škôlky. tak teraz kým sú prázdniny strážia ju známy a moja mama a od septembra ešte neviem 😅 . ináč sme si dosť aj užili, v máji sme boli na víkend v Betuli s babami - Babyweek , bolo tam super ,ten areál je bohovský, deti sa tam vybláznili 😀 .....potom v strede júna sme skončili v nemocnici s diagnózou Rotavírus, najskôr Sofi potom po 3 dňoch aj Lili . týždeň sme tam pobudli .o týždeň na to som nastupovala do roboty a teraz pred dvoma týždňami sa otec hral na elektrikára a kopol ho prúd plus popálil si ruku čo mu už 3x operovali a hrudník, zlomil plece .......takže samé stresy ako som už písala. teraz je už ok. možno ho už budúci týždeň aj pustia.

Čo sa týka Lili a Sofi tak čo sa týka toho ako berú to ,že robím to berú v pohode, keď prídem domov hneď sa na mňa vešajú. Sofi idú zuby ,tak už 2.mesiace je nervózna a zuby nikde 😀 😀 😀 😀 idú jej očné .....ach jaj 😀
dúfam ,že sa sem už dostanem častejšie 😀 .....budem sa snažiť 😀

martinka17
5. aug 2012

@andrea142 jáááj, moja, máš to pestré 😲 😀 To s ocinom to musel byť šok, katastrofa, môj otec je elektrikár, ale aj takmám des, keď sa vŕta vo vedeniach doma alebo v zásuvkách.
To s prácou je super, sa Ti fakt podarilo. Hlavne, ak Ti aj vedeli výsť v ústrety s pracovným časom. Teraz je to des, ja sledujem Profesiu a som rada, že mám tiež fajn prácu. Mám perfektný plat, dobrú pracovnú dobu...tak dúfam, že sa nám bude dariť aj ďalej aspoň tak ako teraz 😵
My sme sa ináč práve dnes vrátili z dovči, boli sme na 8 dní na Liptove, pozreli sme jaskyne, priehrady, hrady...prebehli sme Liptov aj Oravu, tak sme si užili ako sa dalo, aj keď Samko sa tešil domov, mal dosť toho cestovania v aute, to ho nebavilo 😝 😵 Potom pridám album, ale teraz nestíham 😉
A ináč Sámko má práve vrchol obdobia vzdoru. Asi 3 dni bol fakt dosť "zlý", skúšal dupať nohami, odvrávať, ale zabralo ignorovanie, tak sa teraz skrotil, uvidím, do kedy to bude taký v pohode. 😵
A ináč sa máme celkom v pohode, ešte budem týždeň doma, tak si chcem obehať kámošky, dúfam, že sa nám podarí, lebo popri práci to veľmi nestíham, čo je škoda.

andrea142
30. aug 2012

@martinka17 : konečne po 100% rokoch 😀 😀 😀 ... no nejako sa mi nedarí sem dostať častejšie 😀
za august sme stihli 2 dovolenku, jednu v Maďarsku neďaleko nás v Mosonmagyaróvár boli sme tam na predlžený víkend, bolo super ,baby sa vyčlapkali, a porovnávali sme to s minulým rokom čo sme boli v tatrách tak to bolo o 500% lepšie 😀 😀....a druhú minulý týždeň sme išli do Modry ,takého rodinného penziónu no bolo super, 5 detí a 8 dospelých.

v pondelok škôlka . som zvedavá ako to zoberie Lili, teraz jej to už pripomínam ale mám pocit ,že to nejako nechápe, preto som zvedavá na pondelok.

ináč všetko po starom 😀,
tak teraz takto narýchlo, skúsim inokedy častejšie 😀

@martinka17 vy sa ako máte ?

andrea142
30. aug 2012

už ani písať neviem ,ako som si to po sebe prečítala 😀 😀 😀

martinka17
30. aug 2012

@andrea142 Dovolenky, proste paráda, hlavne tá druhá. Taká veľká partia...to musela byť super pohoda 😵 😵 😵
škôlka, no to som zvedavá aj ja veeeľmi veľmi. LEbo keď mu to pripomeniem, tak sa tvári, že jasné, pohoda, teší sa na deti, učiteľky,. ale ráno sa mu nechce ani k našim, chce byť so mnou. Tak som veľmi zvedavá, ako to bude budúci týždeň. Ale mám už zbalený batoh s vecami, prep istotu 😅
My sa máme celkom fajn, momentálne zdraví, Samko má zmysel pre humor - keď mám dovolenku, ako teraz 3 dni, tak vstávame pred 6-tou, ináč ho ani o 7.15 neviem dostať z postele. Ale tak hlavne, že sme zdraví 😵

andrea142
8. nov 2012

🙂 🙂 🙂
stratená sa našla 😀 😀 😀 😀
@martinka17 , @terina25
tak leto ubehlo , idú vianoce 😀 😀 😀 , teším, teším ,možno viac ako deti 😀 ....síce minule som sa obávala ,že mi Sofi oberie stromček tak tento rok určite, to je živel, katastrofa 😀 😀 😀 , vydá za 10 chlapcov, nechce niekto vymeniť ????

ináč robota v pohode, odpočiniem si, 😀
čo sa týka ,škôlky tak Lili to zvládla bez problémov, zbytočne som stresovala, že možno bude plakať , ale to už asi preto ,že chodila, tak vedela čo ju čaká . ide na ňu obdobie ,že ignorujem každého, 50x jej treba niečo povedať aby to urobila, potom my sme zlý rodičia ,že na ňu zdvihneme hlas 😝 😝 😝 ......

Sofi ak som už spomínala, živel, všetko po Lili opakujem , samozrejme ,to zlé 😀 , hovoriť sa jej moc, nechce ale brutálne ti všetko ukáže čo chce až sa niekedy rehoceme odkiaľ na to chodí - dokonca začala chodiť na nočník, ale plienku jej dávam ,lebo nie vždy vydrží asi 10x 5 krát, a podla toho akú má náladu ostatné všetko po starom ,

vy sa ako máte ???

martinka17
8. nov 2012

@andrea142 ahoooj, si tu dlho nebola 😵 My sa máme po starom, nič nové zatiaľ nemáme🙂 Ale užívame si tiež škôlku, aj Samko ju má rád, ak pár dní nejde, tak sa na ňu pýta 😉 Ale ináč je zlatý, trošku je tvrdohlavý, ale zase je super, aký je samostatný, halvne pri hre, dokáže sa sám hrať aj hodinu, ani si nevšíma okolie, konečne ako tak normálne je a strašne veľa kecá a kecá a fylozofuje,....proste klasický skoro 4-ročný drobec🙂 Bože, že ŠTYRI roky bude mať...chápeš? Ja nie, neskutočné ako to beží a letí 😲 😲 😲
Sofi je super, typická baba, tie plienky nemajú radi 😵 Kočena..a že nekecá, noa? Kam by sa náhlila, ešte sa narozpráva dosť a dosť, nie?
A ako plánujete Vianoce a kupuješ už darčeky? Ja hej, aj ked pre Samka skôr také, čo ma práve napadne, skôr drobnosti, mám knižku, autíčko, naši jednu dráhu a asi dostane nejaké lego a neviem čo ešte🙂 Aj tak má rád hlavne autá a teraz sa veľmi veľa vie hrať s legom 😀 Ach áno, a nenormálne rád mi pomáha variť 😎 m Len na tú veľkú kuchynku už doma fakt nemám miesto 😅

terina25
10. nov 2012

@andrea142 no čau stratená 🙂 dávno si tu nebola,ale ani sa nedivím,ani ja nemám čas.no pri robote nebude ani toľko 😒 Sofi už tiež chodí do školky ,ale viac je doma ako v školke.V septembri bola len 6x,lebo sme potom šli k moru,v oktobri bola 10x lebo zase ochorela a teraz bola zatiaľ 3x.ani včera nebola,lebo nechcela ísť.páčiť sa jej v školke páči,ani neplakala v septembri ako ostatné deti,čo som sa dosť bála.ale ona je radšej so mnou.a pokiaľ nemusím,tak ju niekedy nechám s nami doma.keď budem chodiť do roboty,tak to už bude musieť ísť,či sa jej chce alebo nie.ani si to neviem predstaviť,čo bude bud.rok,keď začne aj sebino chodiť do školky.On je totiž taký zamamkaný.Určite bude aj plakať.len horšie je,že on keď začne plakať,tak sa až začne dusiť 😔 tak dúfam,že to nejako zvládneme.

Sebino plienky nenosí od apríla - to mal 21 mesiace.odnaučil sa oveľa skor ako Sofi.Na noc plienky ešte má,ale uvažujem ,že aj to zruším,lebo už 2 noci po sebe prespal bez cikania.Sofi tá má plienky na noc stále 😠 Čo sa týka rozprávania,tak to ani kecajú obaja,až ma z toho hlava bolí.niekedy sa s mužom ani nemožeme rozprávať,čo tí dvaja toľko kecajú.a najviac,keď treba spať.A také typické filozofické otázky Sofinkine - Mami a koľko krát ešte pojdem do školky?A koľkokrát pojdem do školy?a koľko do roboty?A prečo je teraz noc?a prečo je babka už stará?a aj ja budem stará?....A to sa také pýta,keď som už v polospánku 😀 😀 😀

čo sa týka vianoc,tak ja už mám nakúpené všetko pre deti 🙂 Sofi dostane kočík pre bábiky,bábiku Rapunzel -ale tú barbie-nie tú veľkú,čo si sa aj ty na ňu pýtala, knižku,vankúš do novej postele s princeznami. Sebino dostane bagre - to je jeho mánia 😀 , knižku, plyšového mikuláša-toho tiež miluje + pyžamo s mikulášom. A spoločne dostanú kocky - sú tam také zvieratká so ZOO. Viac nekupujem.Dostanú ešte od starých rodičov a od krstnej,takže to stačí.nebudem zbytočne kupovať,lebo aj tak sa potom nebudú s toľkými hračkami hrať. A sofi bude mať v januári narodky,tak aj tam niečo dostane.

a k tomu opakovaniu.Sebino tiež všetko opakuje po Sofi.a to čo oni dvaja dokážu vyparatiť,tak to je hroza.Napr.postavia sa na stoličky a vyberajú si sladkosti z linky. alebo skáču po posteli,zatvoria sa do skrine...Mama mi to nechcela veriť,ale minule sme boli na nákup a deti sme nechali u nich a chudák moja mama bola zdesená,čo vyvádzali.takže konečne každý prišiel na to,že to mám doma ,,na psychiatriu,, 😒 Niekedy sú zlatí ako sa spolu krásne hrajú,držia sa za ruky,mojkajú sa, pomáhajú jeden druhému,ale niekedy sú ako čerti - čo je často...

terina25
10. nov 2012

@andrea142 aj tvoje ,,dievky,,sú také neposlušné ako moji?tvoje asi nie,lebo neverím,že dievčatá dokážu také vystrojiť ako tí moji čerti 😖 Neviem,či je to tým,že sú tak krátko po sebe narodení..ozaj netuším.či to všetky deti sú také zlé?alebo len tie moje

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre