Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
8. mar 2009

martinka, ja pouzivam klasicke pampersky zatial newborny a tie mu nerobia zle. tie som pouzivala aj pri malej. nesmeli byt ziadne parfumovane ani pri malej ani teraz pri malom dokonca aj vlhke utierky nemozu byt kamilkove iba klasicke a najlepsie su obycajne tescacske. pri malej sme neskor presli zo zelenych pampers na biele tescace a tie jej nic nerobili.

lenk30
8. mar 2009

ahojte.
krasul, dík za navigáciu, asi už mi klesá IQ 😀
ten ricinus som si kúpila aj ja, keď som mala pocit, že mám málo mliečka. ako ho užívate? v pôrodnici mi dala bobulky kamarátka čo jej zostali a ona mi povedala, že na rozbeh 3 x denne po jednej a v lekárni, že 3 x denn po 5?
ako kojíte po ležiačky? vôbec sa nám to nedarí a pritom je to vraj najpohodlnejšie.
včera som nakúpila plienky babylov z Dm, vôbec nie sú dobré, ritka je fain, ale v zadu hore nie sú tie gumičky ako na pamperskách a preteká mi cika z toho, keď ho zoberiem na ruky, alebo pri papaní. ďalšie mám huggies a tie sa mi zdajú najsuper. vraj sú dobré tie tescové, máte skúsenosti?

k tým papierovačkám ešte: k tomu prídavku pri narodení treba aj potvrdenie z gyndy? 🙂 Pekný deň

Noc sme mali ťažkú, lebo večer sa poriadne napapkal a celú noc chcel po hodine, inak papá po 3..........veď nás za chvíľu spapká 😀

ludika33
8. mar 2009

lenka ja ich beriem 3 x denne pred jedlom po 5 granuliek. tak je to aj letaku co mam k tomu.
my sme pri natalke pouzivali tescace plienky dobre su aj biele a aj fialove, akurat tie biele maju nevyhodu, ze ked ich raz rozlepis tak ich uz nezalepis naspat, ale absorbciu maju vybornu a mala ich nikdy neprecikala a to som jej vecer dala a rano menila. nemusela som ju v noci prebalovat.

terina25
8. mar 2009

AHojte baby.

konečne som sa dostala na net po neuveriteľne dlhej dobe 😖 No pri našej malej sa to vobec nedá.Stále máme s ňou nové a nové problémy.Dostala asi pred 3 týždňami koliku a stále sa s nami teraz ťahajú problémy s bruškom.Napapá sa za 10-20 minút a potom aj hodinu čakáme kým sa jej odgrgne,čo nie je vždy. Raz ju trápi zápcha, inokedy dosť grcká a teraz momentálne ju trápi hnačka.To je hrozné...

terina25
8. mar 2009

lenka:k príspevku pri narodení dieťaťa,čo je okolo tých 4 tisíc,netreba potvrdenie z gyndy.treba ho k tomu príplatku k príspevku - tých 20 000,čo je po tých 28 dňoch od narodenia dieťaťa. 😉

terina25
8. mar 2009

no, ja mám zase šťastie ,že tu nikto nieje.tak nič...

ešte sa chcem opýtať,ako sa zmrazuje materské mliečko?hlavne do čoho ho dať zmraziť a ako sa potom rozmrazuje.Napíšte mi prosím ale do IP,ale ktovie kedy tu zase budem a čítať všetko nemám čas.

tak sa držte.

papa

ludika33
8. mar 2009

teri ja som tu.

ja som mliecko zmrazovala tak, ze som ho nechala v odsavackovej flaske vychladnut a potom som ho dala do mikrotenoveho sacku, zauzlikovala som, odatumovala som a sup do mraznicky. po vybrati som ho nechala pri izbovej teplote roztopit a dala som do flasky a na radiator a ked maly moc hucal, tak chytro do mikrovlnky a sup papkat. existuju aj take nadobky na to, ale ja ich nemam a viem ze kamoska davala mliecko do tegligov od jogurtikov a na vrch mikroten s gumickou.

lenk30
8. mar 2009

ja som kúpila také špeci sáčky na mličko do mrazky v lekárni. je to od tej medeny, čo robia odsávačky

avuska19
8. mar 2009

ahojte, aj my máme taký problémik s bambulkou, že si nevie odgrgnúť a má soplíky, ale nejak hlboko, lebo ich odsávačka nevie odsať, tak ju to napína, že sa až povracká.
Čo by poradili???

krasulka
8. mar 2009

baby prosim vas aky caj davate babetkam? Sladite to? Ja mam klasicky detsky cajik,ale mala ho vypluva, lebo nieje sladky V nemocnici davali sladky. Ale cim to sladili? Cukrom asi nie obycajnym.

nikuska22
8. mar 2009

ahojte,

terina - ja zamrazujem tiez do tych sackov, co pislaa lenk
ludika - sa mi zda, ze materske mlieko sa nesmie zohrievat v mikrovlnke

aj nas trapia koliky, dnes sme celu noc nespali a tiez hnacky 😒
cez den mi pekne pospi a v noci sa v kuse budi a place 😒 a moja skoro vobec sii neodgrgne, aj ked sa pol hodinu o to snazim, potom ju polozim a tak si odgrgne, ze jej dost vela mlieka vyjde, proste sa pozvracka

ludika33
8. mar 2009

nikuska nemalo by sa zohrievat, ale zadarilo sa nam, ked som bala este bolave didule, ze sa nejako maly skor ozval ako sa stihlo rozmrazit a zohriat na radiatore, tak som bola nutena ho dat do mikrovlnky. 😅
destka strava by sa celkovo nemala davat do mikrovlnky. malej sme tie jej kasicky na radiatore rozmrazovali

miskelka
8. mar 2009

Veru pozor na ten ricinus...treba kúpiť 5CH..lebo 10CH je na zastavenie tvorby mliečka...
Krupica určite nie je alergén... akurát detičky nemôžu krupicu do 8.mesiaca, lebo obsahuje lepok...
Avuska...so soplíkmi máme to isté.., ale už sa jej trošku pustili, že sa dajú aspoň odsať... poraidne zvlhčujeme vzduch..., dávam llibenar do nošteka a homeopatikum coryzalia...

xena22
autor
8. mar 2009

Avuska a si si ista,ze to ma mala sopliky?Mozno ma len zdurenu sliznicu,na to pomahaju kvapky,,, nasa mala ma zasa asi vzdy zapchaty nos od sucheho vzduchu,tak jej kvapkam prevarenu vodu kvapkatkom,tym sa jej susniky odlepia,par krat si kychne,holuby vyletia 😀 a mozeme ist jest...

Krasul ja davam Hipp fenyklovy a kamilkovy,,,,ten je tiez sladeny 😒 ale tak co uz,osladme im zivot,,,aj tak tomu caju vela neda a mala by,kedze je na UM tak potrebuje aj tekutiny,ak jeden den nepije cajik,tak ma tvrdu stolicu...tak sa jej ho snazim nanutit,,,

Ten ricinus som si dala aj ja pred porodom kupit,ja mam 9ch a nikdy som si ho nedala,lebo som nasla o tom take info,ze niekde pisali ze je to na podporu,niekde,ze je to na zastavenie a niekde ze je to proti zapalom,,,no kazdopadne 5ch je na podporu mlieka...a 30ch je na zastavenie,,,, vsetko co je medzitym,je nejake diskutabilne 😀 ze som si ich radsej ani nenasadila,,,

Baby nestiham vas citat ani sem velmi pisat,ale pozeram,ze nie som sama 😉 Zajtra ma uz nasa krpana 1 mesiac,to je des,ako to leti,,,,

A ozaaaaaaaj vsetko najlepsie k MDZ 😀

krasulka
8. mar 2009

baby aj vy ste take unavene? ☹ dnes som akosi KO.

ludika33
8. mar 2009

krasulka dnes som aj ja ko. hore som bola od pol piatej ako maly jedol. maly si zvykol spat na mne cez den, tak som si s nim schupla na pol hodku doobeda a asi na hodinku poobede. neviem ci je to pocasim, alebo na mna uz dolieha to moje ustavicne nespanie, lebo velakrat medzi dvomi jedeniami v noci ani nestihnem zaspat a uz pyta papkat. co uz vydrzim, ved raz sa hadam dospim.

krasulka
8. mar 2009

ludika presne aj ja..mali by sme sapt vtedy kedy aj babetka ale ne vzdy sa to da..

ludika33
8. mar 2009

veru nie vzdy sa to da, lebo aj domacnost existuje a aj hlad a este aj druhe dieta, ktoremu sa treba venovat.

krasulka
8. mar 2009

no to vas obdivujem baby co mate viac deticiek..ja zatial som ko pri jednom..

ludika33
8. mar 2009

krasulka da sa to zvladat, len obcas je to vycerpavajuce. cez tyzden je Natalka cez den v skolke, tak som na to tak isto ako ty cez den akurat, ked pride mam o jedno dietatko viacej. mala je moja velka pomocnicka. snazi sa mi podat co potrebujem aj spolu kupkame a hrajkame sa s malym.

krasulka
8. mar 2009

ludika tak to je super ze mala tak prijala surodenca, ale sa vravi ze dievcatka su take, bude maleho ochranovat a starat sa o nho 😵 😵 😵 😵 Ale to asi len tieto zaciatky su take vycerpavajuce, nie? Snad sa to zlepsi. Mne mala spi uz od 4 teraz, tak cakam ked sa zobdi a ideme kupkat. A potom bud eisto hore zas aj do polnoci..no som zvedava...Ja uz by som si isla lahnut aj teraz a spala by som az do rana 😀 😀

ludika33
8. mar 2009

krasulka tak to ti verim. mne pomohlo, ze som si dnes cez den schrupla aspon na chvilocku. skus si obcas aspon na pol hodku polozit hlavu, tatina mate kde? vratil sa do cudziny ci uz ostal doma?

martinkasch.
8. mar 2009

Ahoj krasulka, mozem sa spytat?
Co robi tvoja mala za ten cas ako pises, ze zaspi az okolo polnoci ? Lebo moj Sebinko sa necha nosit len na rukach ked nespi. Ale zatial to nie je take hrozne. Keby nas netrapili tie uz spominane penive kakiny tak ani nevieme ze mame druhe babatko.

avuska19
8. mar 2009

baby dík za rady, aj my sme začali poriadne zvlhčovať vzduch,kladieme mokré plienky na radiator a do aromalamp
kvapkám eukalyptus.no a noštek odsávame ako sa dá.

a2303
8. mar 2009

Ahojte,

dnes som nestihla prísť, malá mi nechce dnes spinkať... spala cez deň len nejaké 4 hodiny, inokedy prespí skoro celý deň. ale v noci spala dobre, papala večer po 21:00 hod a potom sa zobudila až okolo 4tej... Len dnes asi nemá svoj deň.

Baby, vedeli by ste mi poradiť?
Vyplňujem papiere do sociálnej (zbožňujem to!!!) a neviete, to dôchodkové poistenie, mám sa z neho odlhásiť alebo nie? je na to taký formulár do sociálnej. čo to vlastne znamená???
ďakujem za rady!!!!

K pusteniu soplíkov je veľmi dobrý sprej do nošteka pre deti,morská sol. Nám to pomáha

krasulka
8. mar 2009

martinkasch, no mala ked je napapana a prebalena a nespi tak kuka na mna a musim sa s nou rozpravat, alebo si s nou sadnem do hojdacieho kresla a hojdame sa a rozpravam jej vselico mozne a ona na mna kukadluje..

ale vcera to bolo ine..lebo po 2 dnoch konecne kakala, ale islo jej to tazsie, tak tlacila chuda o dusu, tak sme s tym zapasili, hore nozicky, masaz bruska, aj jej to dlho trvalo kym sa vykala, potom som ju zabalila a o 15 minut zas kakanica..ale uz to islo pekne.no a potom zas kukala na mna dobru hodinku a az potom zaspala nalepena na ciciku...Medzi tym si aj poplakala takze tiez na rukach..ale sa mi osvedcilo ked si ju dam k sebe do postele a citi ma, chytim ju za rucicku alebo este dobre zaspi ked jej palcom hladkam cielko alebo jej dam zlahka dlan na celicko a hladkam ju.

kvietok23
8. mar 2009

a2303 - v socialnej poistovni sa na dochodkove poistenie musis prihlasit ako poistenec statu to je jedna vec a druha je to, ci chces , aby ti posielali 1/2 poistneho do druheho piliera, do DSS.. na to je zvlast papier, nejake vyhlasenie som ja vypisovala, ze mam zaujem. Ak to nevypises, peniaze ti tam oni automaticky posielat nebudu.
😉

a2303
8. mar 2009

Kvietok, ďakujem!!!!!

Dobru noc prajem všetkým 😉

krasulka
8. mar 2009

cafte, musela som malej kvapnut ten Libenar, zacala aj ona nejach chrcat..tak jej to teraz povolilo..ach, dufam ze to neprepukne do soplov velmi...A mna boli hlava jak kona..kurnik..inak cele tehu som nebola chora, myslim tak virusovo, dufam ze ma to teraz nelapne...Dobru nocku maminkam aj babetkam!

krasulka
9. mar 2009

Dobre ranko, tak ako ste spali?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre