Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

kvietok23
3. mar 2009

janul .- ten trvaly pobyt to u policajtov ci na miestnom urade, lebo toto jedine neviem 😒

bubatenko
3. mar 2009

ahojte,

aj my už máme všetko vybavené, len úrad SVaR nám chýba, lebo 28 dní budeme mať až v sobotu, ale v piatok ideme do poradne, tak si to dám už potvrdiť.....

a ešte ja som dávala kópiu RL aj môjmu zamestnávateľovi, som to musela náhlásiť.... neviem na čo im to je, ale aj to treba vraj... a ešte aj manžel bral do práce kvôli daňovému bonusu.....

kvietok neviem ako to je vo vašej mestskej časti, ale my sme trvalý pobyt nahlasovali tzv. ohlasovni, uvádzajú sa tam všetky zmeny občanov, žijúcich v danej mestsekj časi. U nás je to pri mestskom úrade.

kvietok23
3. mar 2009

ano bubu, aj my sme davali zamestnavatelovi - aj koli prispevku pri narodeni, aj koli danovemu bonusu 😉
idem zavolat na miestny urad, nech mi povedia.
😉

kvietok23
3. mar 2009

takze na trvaly pobyt sa prihlasuje naozaj len na miestnom urade staci rodny list. 😉

bubatenko
3. mar 2009

kvietok a ako malý poslúcha? Spinkate, papate dobre? Už ste boli vonka... ako kočík spokojnosť? Ja stále len okolo neho chodím... doktorka nám stále nedovolila íst von, v piatok ideme do poradne, tak som zvedava a v sobotu štartujem motory a vyrážam 🙂

mamamima
3. mar 2009

Ahojte maminky, vobec nie som v obraze neviem co ste popisali,kto je este kinder a tak... nestiham akosi, mam skolu, aj ked je miska strasne zlata len spinka, aj v noci, celu noc prespala, cez den asi dve hodky kukuckuje a rozpravame sa a potom spinka, je uzasna 😅

vcera sme boli v poradni a mame 4250 g, ze pekna vaha 😀 ale sak sa aj navala poriadne 😀 pekne si pri nej stiham, kebyze nemam tu skolu, tak sa aj nudit zacnem 😀

ja nemam este urady vybavene, len ZP a matriku, ale UPSVR si nechavam na 28 dni ze to vsetko naraz, uz vo stvrtok mame mesiacik 😉

ludika33
3. mar 2009

ahojte maminky, tak sme boli v poradni. za tyzden maly pribral 40 g. to je dost malo, ale lekarka povedala, ze aspon daco zacal priberat. su deti, ktore maju problem prvy mesiac pribrat, aj natalka bola taka a potom po prvom mesiaci sa to pekne rozbehlo, tak dufam, ze to tak bude aj pri andrejkovi. aspon, ze neschudol. moje zlatko malunke.

lenk30
3. mar 2009

ahojte,tak my sme po poradni. aj ked som mala starosti, ze mam malo mliecka, tak maly pribera ukazkovo. a nedaju sa prehliadnut ani tie licka a dve brady, tak som rada.

z papierovaciek uz mame vsetko az na tie prispevky. som sa pobavila, ze prihlasit ho na smeti / ale pravda je, ze stale je plny kos pampersiek 😀
na tu socku treba potvrdenie z gyndy< od detskej lekarky to viem, to tam bolo k tomu aj tlacivo, ale toto som nepocula...........to ma tlacivo na gynde, alebo na ziadosti je nejaka kolonka<

a este jedna otazocka> kolko vam drobci spavaju cez den, lebo ten moj cimko len kuka a vobec nespi, teraz aspon v kociku, tak uz sme vonku aj 5 hodin

ani k tomu odsavaniu ste mi neodpisali, ci si po kojeni aj odsavate.....

molly28
3. mar 2009

ahojte maminky...tak ja som dnes malá s malou bambulkou náročný deň... ☹ ráno sa zobudila o siedmej, napapala sa, poobliekali sme sa a išli sme pre prastaru mať, lebo som potrebovala pomoc, pri behani po lekároch...s malinkou som bola na očnom - hodinu - má zapálené očká - neskutočne množstvo hnisu nám dokáže vytiecť za jeden den...dali jej kvapky a chuda moje sllzné kanaliky jej preplachovali - išlo mi srdce roztrhnuť, ked mi ju brali....uplakaná bola jak šlak ☹ ☹ ☹ hned po tom sme sa išli prihlasiť na rehabilitáciu, bo po porode sme mali skrátený krčný sval, a treba ho rozhýbať...tam sme boli 2hodiny...no viete si predstaviť aká je uťahaná....dala som jej papať a už 2,5hodinky buva.... 😀 a vpiatok absolvujem to isté...No hruuuza...Neviem kto je viac unavený....či ona, či ja...

molly28
3. mar 2009

lenk30 no vidiš....to je super, že malý ti tak priberá.....mne moja bambulka spi cez deň ako kedy....rano ked sa zobudi - vačšinou okolo siedmej, osmej, potom je niekedy hore aj 2-3 hodinky, a niekedy po kojení zaspi...Máme to tak striedavo, akokedy...

ja ti k tomu odsavaniu len tolko - bolo mi doporučené si odsávať, bo vraj tým zvýšim tvorbu mlieka, tak sa snažím odsávať po každom kojení, len v noci nie...ale poviem ti, že nie vždy sa mi podarí odsať - stále mám toho mliečka dáááko pomenej ☹

ditka1
3. mar 2009

ahojte kocky straaasne davno som tu nebola... 🙂 inac vsetkym vam gratulujem k babatkam 😉

janula10
3. mar 2009

kvietok na urade miestnom tam das kopiu RL zober si aj origos na ukazku....a je to ak nahlasis maleho aj na bytovy ze byvate 3ja dostanes aj 1000sk my sme nenahlasili naco dvihnu najom a maly nespotrebuje nic 😅

janula10
3. mar 2009

kvietok dnes som bola 1x vonku spal jak dudek takze ja uz zacinam z vychadzkami a buduci week po 3tyzdnoch vyrazam do shopingu 😀

krasulka
3. mar 2009

Cafte tak ja uz z domu 🙂 🙂 🙂 🙂 parada mala spala po obede 3 hodiny!!!!! asi citi ze sme domka. JA som dnes cely den mala malu na cicikoch, ale teraz vecer som uz dokrmila, lebo jej akosi nestacilo. NAsadila som uz ten RICINUS COMUNIS tak som zvedava ci to zabere.

Neviete co Clarisa, Dnes mala dostat vyvolavacku

patkao
3. mar 2009

ahojte..krasulka vitajte doma 🙂 ..molly aj my sme mali skrateny krcný sval, mala troska hlavicku nabok, ale mne hned v porodnici na druhý den ukazali ako mam s nou cvicit a ako ju polohovat a teraz na poradni uz dokyna skonstatovala ze sa to napravilo..vy ste tiez doma cvicili?

janula10
3. mar 2009

krasul tak super vitajte doma a uzivajte si to a zvykajte si 😉 😵
co je to ricinus comunis??? 😨 😕

nada.hope
3. mar 2009

Ahojte babulky,................ako? 😵
Jani ricinus communis su homeopatika na podporu tvorby mlieka, aj ja to uzivam 😉 😉

krasulka
3. mar 2009

janul dik za privitanie, je to super pocit byt doma!

nadi a myslis ze ti to pomohlo nejako? Mne aj doki povedal ze zo vsetkych homeo jedone tieto ze su take ucinne. TAk dufam z ehej

janula10
3. mar 2009

aha ja si davam cajik teekane mother & child 😉 mlieko zatial mam

ludika33
3. mar 2009

ja pijem cajik pre dojciace maminky od weledy, ale nemam pocit, ze by to bolo nejako moc ucinne. pri malej som mala viacej mliecka, dokonca, ked som sa sla sprchovat, tak mi striekalo v sprche a teraz nemam ani tie bolave hrce a nie to este striekanie v sprche ☹ neviem ci to je tym, ze maly menej taha a tym padom sa menej tvori mliecko. este skusim tie homeopatika.

janula10
3. mar 2009

ludika hrce som mala ale uz nemam ani ja len ked maly spi dlho vtedy sa mi urobia ale to velmi malo.....maly taha tiez len 5-7min a to kazdu hodku dve alebo tri ako kedy

ludika33
3. mar 2009

aj ten nas taha malo ale zato v 3 - 4 hodinovych intervaloch a este k tomu pocas kojenia si stihne aj pospat, tak som hnusna a steklim ho na paticke, nech sa preberie a pekne papka.

kvietok23
3. mar 2009

baby, mna strasne boli jeden prsnik, ked maly zacne papat, a potom to prestava pomaly, neviete, co to moze byt, pozerala som bradavku, ziadne prasklinky, nic ☹

sue13
3. mar 2009

OTVARAME SAMPANSKE!!!! Sprava od Clarissy 😉
Ahojte, volam sa Miriamka. Narodila som sa dnes o 19.35 a mam 4,24kg a 53cm 😵 😵 😵

Clarissa moc Vam gratulujem 😉
A Marsella je na rade zajtra. Dostane vyvolavacku 🙂

janula10
3. mar 2009

zuzi to je normalne ja to mavam ked davam bez klobucika malemu 😉
zajtra nepojdes na prechadzku??? ja idem 😵

ludika33
3. mar 2009

juchu clarisa gratulujem, super spravicka, zelam vela vela zdravicka a dobrucke mliecko od maminky a nech su cim skor obe v poriadku domenko.

kvietok, tak skus kojit cez klobucik na tom bolavom prsniku. mne to aspon pomohlo. aj mna boleli, tak som malemu davala cez klobucik a pekne sa mi bradavky zahojili. moze byt, ze ta trosku drobcek dokusal, tak ju maz citlivejsiu

janula10
3. mar 2009

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej clarissa gratulujeme s maximkom 😵 😉 zelame vela zdravicka a zaroven aj sa certime ze ste nas vo vahe a dlzke predbehli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marsella ide zajtra??? a kto je este kinderko???

ludika33
3. mar 2009

babule idem off, dnes som nejako KO. prajem este krasny vecer a peknu prespinkanu noc.

kvietok23
3. mar 2009

ale tak, ze by si az plakala od bolesti janula?
no, chcem ist zajtra, o 7.30 ideme na krv potom sa pojdeme domov asi vyspat a potom hned poobede by som sla von 😉 dame si vediet, ked pojdem ja a ked pojdes ty a nejako to spojime, lebo ja neviem, ako mi maly bude papat 😀

kvietok23
3. mar 2009

bubu - kocik je ta najuzasnejsia vec po malom, 😵 super sa v nom kocikuje, maly papa, spinka kaka - mame sice obcas dni, ked si aj poplace, ale nemoze byt stale dobry. A ked si pomyslim, ze v piatok mame mesiac, az sa mi nechce verit. 😅 straaaaaaasne to leti, za chvilku budeme chodit 😅
neboj, aj ty uz urcite buduci tyzden najneskor budes kocikovat. Sme sa inac prechadzali v nedelu po parku a taky isty kocik oproti nam isiel, len sme tak zazreli po sebe s tou maminkou a ja som sa rozculovala, ze JANULA mala pravdu 😅 😅 tak sa na to priprav. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre