Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
24. jan 2009

krasul, asi je to nejaké znamenie 🙂

krasulka
24. jan 2009

leni, inak pravdu povediac by som sa nenahnevala ani keby sa mala narodi ale za 2 tyzdne...Uz by mi veeeelmi odlahlo..to ako mi je zle posledne dni tak mi nebyvalo cele tehu..Este ja nohy mi opuchli...poslickovia chodia..asponze tlak mam dobry 🙂

ty sa ako citis?

muriel293
24. jan 2009

no vidím že už nikto z nás na tom nie je bohvieako dobre s tými pocitmi,už to asi len musíme vydržať nič iné nám neostáva,ja mám v pondelok poradňu tak som zvedavá čo mi povie...Ja už tiež upratujem len tak sporadicky,jeden víkend utriem prach z jednej poličky a druhý z druhej 😀 😀 😀 Aj tak pritom už funím ako hroch a keď porodím muž popresúva nábytok,umyje podlahy,prach,proste uprace,donesie postieľku do izby a ožehlí a nahodí baldachýn,ja mám už v paži... 😀

krasulka
24. jan 2009

muriel, dobre to mas zariadene 😀 😀 ale fakt ved toto uz su na nervy stavy. Ja som pisala Michalovi minule ze som aj rada ze neni doma na jednu stranku.Lebo ze ja som v takom stave ze len vzdycham, nadavam, pochodujem po nociach, chodim hltat sodu a grgam 😀 😀 A isto by som mu len nadavala a vrcala nanho. Mne este pride skrina buduci tyzden a postel manzelska o tyzden neskor..a potom uz mozem rodit.

marya
24. jan 2009

Baby nebojte, uz len chvilu a porodime 😉
Ja by som uz aj dnes sla, len neviem, stale sa citim ako v siestom mesiaci, nic ma neboli, neopucha 😅 ....keby niet toho bachora tak ani neviem ze som tehu 😀 tak som zvedava, kedy sa mlady rozhodne 😀 😀

Ked hovorite o tom obliekani ku kocaru...ja som prave otvorila suflik a nadabila som v nom na svoje plavky...akesi mini sa mi zdaju, tak som zvedava, ci sa vobec este niekedy aspon priblizim takej velkosti ako predtym 😀 😀

krasulka
24. jan 2009

marya, tebe je hej s takym tyzdnom 🙂 🙂 🙂 neboj tebe uz to dlho nepotrva. No o plavkach mi ani nehovor. Tiez som objavila tke pidi bikinky 😀 😀 😀 Ale ja som stale optimista, verim ze snad takakto nezostanem naveky. Ale leto to bude krute..si to viem zivo predstavit. Ako sa budem lepit v horucavach a ako sa mi budu stehna suchat o seba...no bleeeee....ja chcem iast na 55 kilo som zvedava ci sa mi to podari.

muriel293
24. jan 2009

marya
ja pre istotu ani veci čo som predtým nosila nevyťahujem a neštudujem len ľúto by mi bolo lebo ozaj netuším kedy a či sa do nich napchám ešte... 😠 Vlastne vôbec neviem čo budem po pôrode nosiť,určite mi ešte zostane dosť veľké brucho a jediné gate čo sú mi dobré sú tie tehu čo stále nosím a keby aj z nich dám dolu ten pás na brušku čo sa dá,tak z nich ostanú bedráče a to veľké brucho mi fajn bude vytŕčať a si budú myslieť že som zase tehotná!
Takže ja si asi kúpim ozaj dáke tepláky ale tak ja som na dedine a tu to môžem okašlať a do mesta dačo vymyslím-budem musieť...

inak ja som otrasná maniačka,máme červeno čierny kočík a určite sa budem snažiť ladiť ešte aj farby nášho oblečka hahahaaa ja všetko tak ladím,akurát som včera frfotala že sme do izby vymaľovanej na broskyňovo kúpili zelený prehoz na posteľ normálne ma to štvalo! 😀

Fuuuha tie predmenštruačné bolesti ma už driapu aj cez deň,je to normálne?!

krasulka
24. jan 2009

muriel ze by si uz aj ty isla za chvilku? Ale neboj, to mozes mat aj 2-3 tyzdne pred porodom take bolenie.

Inak ja som rozhodnuta ze po porode budem nosit tie stahovacie nohavicky ale si odstrihnem ten spodok na susku co je, nech ostane len ten pas a nejak to skombinujem. lebo ja sa bojim tiez hlavne toho ze ake brusisko mi ostane..

muriel, to asi vsetky sa budeme chciet ladit s kociarmi 😀 😀 nahodou mne sa to paci velmi.

muriel293
24. jan 2009

no krasul ale to si ma bohvieako nepotešila keď si predstavím že ma to má takto pobolievať ešte také tri týždne tak fakt "úžas"!!!!
A vraj tie nohavičky sťahovacie nepomáhajú...ja si ich nekúpim budem proste musieť prestať žrať a hýbať sa! Iné nepomôže!

Idem teraz už asi zalahnúť lebo už nevidím ani na klávesnicu...eee
😝

krasulka
24. jan 2009

muriel ja som pocula ze to pomaha v tom sestonedeli lepsie stiahnut tu maternicu na povodne miesto..ale vidis sama..ze asi kazdy inu skusenost s tym ma 🙂

tak si poriadne oddychni, ja to tiez vidim dnes na nejaky poobedny spanok,ale ckam segru s deckami tak asi az potom.

xena22
autor
24. jan 2009

Priklanam sa k nazoru,ze stahovacie nohavicky nepomahaju 😉 clovek v nich lepsie vyzera,to ano,ale ked ich da dole,tak akurat tak vypusti krakena v podobe sadla 😀 takze nezrat a cvicit to isti ... ale mne asi nepomoze ani to,dnes som mala taky desny sen,ze mi zostala na bruchu koza ovisnuta,ze mi ani susku nebolo vidno 😀 a dnes ked som sa kukla do zrkadla - no fyzicky je to celkom mozne ze tak aj dopadnem 😀

Potom si dam inzerat: Darujem meter dobre premastenej koze so striami 😀 Zn. za odvoz 😀

xena22
autor
24. jan 2009

Inak dnes mi tak fajne zasvietilo slnko do kupelne, a v zrkadle som sa videla aka som sama stria nenapadna,na tom svetle to bolo fajne vsetko vidno,takze okrem toho,ze mam strie na celom bachore,tak ich mam aj na bedrach,stehnach - skratka vsade ☹ ale len take perletove jemne,,,ale v lete v plavkach sa to bude dobre na slnku vynimat...

Krasul aj mna vytacaju tie typy co pridu z porodnice v povodnych rifliach a po mesiaci su este chudsie,lebo sa nevyspia - kurnik,ako keby som ja mala pri dvoch deckach bahamy do kelu!

fodorka33
24. jan 2009

muriel chystas sa rodit v NZ?aj si zavolas dokiho alebo nechas na nahodu?a je to normalne ja mavam bolesti aj cez den....

mojsejovka
24. jan 2009

ahojte.. zase všetci víkendujú? 😀

xena.. ešteže v našej činžákovej kúpeľni nie je okno.. 😀 ja na bruchu strie veľmi nemám, ale stehná a zadok, to je strašneeee.. 😠
ja som si už do skrine dala moje pôvodné veci, som zvedavá, kedy sa do nich napracem, ale keďže som si povedala, že si nebudem kupovať celý šatník o číslo väčší, vlastne si nič väčšie kúpiť nechcem, tak sa budem musieť snažiť.. prípadne tepláky to istia. 😉 ja tiež bývam na dedine, takže nikto nebude zírať.. 😀

inak my tu máme dnes tretiu svetovú.. na hrone odpalujú pyrotechnici ľadové kryhy, tak od rána počúvam riadne šupy.. 😅

xena22
autor
24. jan 2009

Mojs. ja tiez nic vacsie nekupim na seba,ba prave predtym nez som otehotnela,tak som bola zrovna odhodlana poriadno schudnut - no muselo sa to odlozit a teraz neviem neviem,ci sa kedy dopracujem k tomu aby som mala aspon o 20kg menej - zda sa mi to cele take nezrealizovatelne,do leta isto nedam dole na 70kg ale aspon do dalsieho by som uz chcela byt na takej normal vahe... no sci-fi ...

Idem cosi vyludit na obed - uz su dve hodiny skoro (u nas) a nikto nic nepyta 😕 to mi je divne...

mojsejovka
24. jan 2009

no ja sa spolieham, že ten prvý mesiac pôjde dole aspoň 10 kg.. 😀 som zvedavá, aká bude realita.. moja pevná vôľa už nie je to čo bývalo.. 😉

mne drahý na obed uvaril párky.. 😀 to je jedna z mála vecí, ktoré vie uvariť a mne sa teda dneska maximálne nechce.. malú mám u starkej, tak je dnes suchá strava.. 🙂

bubatenko
24. jan 2009

haloooo,

čo len všetky čítate ako ja a nikto neprispieva 😀

caly8
24. jan 2009

asi tak 😀

ahoojte..

mne je dnes baby tak divne, od skoreho rana ma boli bruško resp. posličkovia a mala sa podala nižšie je to vidieť a veru ma aj poriadne tlačí.. ☹ neviem ako ležať, stáť ... nič príjemné.. neviem či vydržíme do 3.2. bola by som šťastná na 30r taký krásny darček 😀

xena22
autor
24. jan 2009

Ved hovorim,ze dnes mal kazdy tusim pracovnu sobotu 😀 mozno k veceru niekto pride 😉

xena22
autor
24. jan 2009

Caly ked to bude skorej,tak si mozes povedat,ze si rodila ako 29 rocna 😉 a do 3.2 je este fura casu,ak sa takto citis,tak asi pojdes skor - myslim...a co na tom nezalezi,uz mas pekny tyzden...

caly8
24. jan 2009

as ipôjdem veru 🙂 môj manžel práve teraz ide na týždeň preč tak sa nám to skomplikuje trochu..včera malej dohováral nech ešte trošku počká 😀 v utorok pojdem do poradne ak stihnem a som zvedavá čo mi povie doky..
ty už máš tiež pekný týždeň, a pocity aké? ty už vieš čo ťa čaká 🙂

marya
24. jan 2009

Caly, ono to bude krasny darcek, nech sa narodi kedykolvek 😉 😵 😵 Ale kludne sa mozes este tak citit aj do 3.2., mne maly klesol uz aj pred 10 dnami, pohyby citim uplne "na dne" 😀 😀 , tlaci mi na mechur takze teraz beham na zachod kazdu chvilu...a stale sa tam drzi ako kliest 😅

BUbatenko, tak ani Adamko dnes nic...no tym drobcom je v tych bruskach asi moc dobre 😅

xena22
autor
24. jan 2009

No mne sa tak moj starsi syn narodil 15.1 a 22.1 som mala narodky a vtedy nas necakane pustili domov a to bol este krajsi darcek ako na taky den priamo rodit 😀 Mozno uz 3.2 budes doma tortu krajat 😀

xena22
autor
24. jan 2009

Caly a ake mam pocity???No cez den na tehotenstvo skoro vobec nemyslim,ale v noci hromzim a ratam dni,zda sa mi to aj tak nekonecne daleko ten 9.februar 😒 tak bud rada,ze mas vyhliadky na to,ze to uz skonci 😝

caly8
24. jan 2009

a tiež vás tak poslíčkovia mordujú trebars aj celý deň? 😕 ja som stále mala sobotu,nedelu také pocity lebo som práve prechádzala z týždna na týždeň, tak možno už zajtra bude lepšie 😉

marya
24. jan 2009

Xena jej vidis, to mi ani nenapadlo 😵 aj Petko by sa tak mohol narodit, ze na moje narodky by sme uz prisli domov v trojici 😵 😵

lenk30
24. jan 2009

ahojte, tu sa nič nedeje?

marya
24. jan 2009

Xena, ja som na tom podobne, cez den sa mi to zda take ze super vec, ze ideme rodit, ale v noci 😕 take sa mi to zda strasidelne, v noci skratka na to nemam naladu 🙄 😀

Caly, ja poslickov nemam vobec, akurat mi sem tam tvrdne brucho, ale inak nic...ale aspon vies, ze sa nieco deje, len asi je to neprijemne, kym to prejde...drzim palceky, aby uz bolo lepsie 😉

caly8
24. jan 2009

xena..to je možné 😀 dnes som manzelovi v obchode ukazovala ktoré detsk.šampanské mi má priniesť do porodnice ak porodím na termín 😀 😀
ach jo.. tie noci veru to je teraz ako za trest, aj tým babuliatkam v brušku musí byť tesno

xena22
autor
24. jan 2009

Ja neviem ci mam poslickov - obcas mi stvrdne brucho a sem tam musim predychat nejake bolesti,ale mne prichadzaju od hora dolu,take menstruacne vobec nemavam,chrbat ma neboli,tak neviem ci ide o klasickych poslikov,alebo len tvrdnutie brucha.A kedze babo je otocene naopak,tak mechur mam volny,na krcok mi nic netlaci,ale zato mam stale hlavu v zaludku a kyselinu az po hrdlo,dnes ma cely den ta hlavicka tlaci do tej kosti medzi rebrami,nemozem poriadno sediet,ani dychat,musim byt narovnana ako pravitko,bojim sa,ze ju ta kost tlaci ☹ tak si davam pozor na to...jedine co na nu zabera,ked sa napijem ladovej vody,vtedy klesne dole,asi nema rada studene na hlavu 😀 SOm ale svina,ale obcas ju tak doslova vydurim z reviru,lebo ona keby mohla,tak mi vylezie az po mandle...najlepsie je mi ked lezim na boku,ale to sa zas po chvili ozvu bolesti bedrovych klbov,takze nenazvala by som to,ze som uplne fit 😀 ale uz sa to krati,niekedy su dni lepsie,niekedy horsie,pokym nemam ine problemy tak toto je ozaj len taky sprievodny jav tehotenstva...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre