Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

molly28
4. mar 2009

Clarissa tak srdečne blahoželá... 😀 konečne si sa dočkala 😀 😀 😀

patkao - mne tiež doki ukázala ako s malou cvičiť, aj sme doma cvičili a aj hlavinku už pekne otača na jednu aj druhu stranu, ale nie je to ešte ono....na dotyk je ten svalik evidentne nie v poriadku....

ja ked som bola v pondelok na poradni s malou doki mi povedala, aby som skusila malu bez prikrmu a buduci týžden sa máme prisť odvažiť,že či schudla alebo nie....takže som sa snažila, ale nejde to....navečer som ju dokrmila bebou - vypila 60ml. kočky je fakt dobré davať dieťa najprv na cicik a až potom dokrmovať....nerobte to tak, že jedenkrát cicik, jedenkrát dokrmovanie....Moja kamoška to tak robila a malý sa jej dosť skoro odnaučil od ciciku...spohodlnel....takto bude nutené to babatenko ťahať...a dufam,, že každá používate tie správne cumlíky na flašky 😉 dajte si na to pozor...ja som z prvoti mala zlý dudel na fľaši, nevedela som, že to mám rozlišovať...našťastie mala ťahá o sto šesto 😀 😀 😀

molly28
4. mar 2009

lusilia kojiš ho, alebo aj dokrmuješ?

krasulka
4. mar 2009

lusil ako krasne ste pribrali, super! 😵 😵 😵

baby skuste na tie sopliky ten Libenar, aj ja ho mam doma a akurat som bola dnes v lekarni a som sa pytala ze to sa aj preventivne moze dat 🙂

a2303
4. mar 2009

Ahojte 🙂

Marya, ďakujem pekne!!! Ani nevieš ako sa mi ulavilo.... 😕 ja som si už premietala hororové scenáre o zápale priedušiek a tak.... dnes som už skoro nad ňou plakala, ako som videla, že ju tie soplíky trápia...
Ja som dnes celé poobedie zohrievala vodu v hrnci a dávala som ju na zem pri postel, kde malá spinká a aj prádlo vešiam v spálni. Dúfam, že to pomôže.... Marya, a môžem chodiť s malou von? To nevadí na tie soplíky?
Aj ja som dnes dala kúpiť ten nasivin, mám aj tú morskú sol a odsávam, tak dúfam, že to pomôže.
Už aby bolo potom....

mamamima
4. mar 2009

krasul to som aj ja pozerala ten libenar, mam aj ten marimer morsku sol, ale to si ja streknem s nou do oka a nie malej, taky blby rozprasovac to ma...ten libenar je co? kvapky, ci ampulky, ci ako to je s tozprasovacom? a babatkam sa vraj nema kvapkat, len vytierat vatovou tycinkou, lebo sa im upcha nostek a babatka nevedia dychat ustami...vy kvapkate? mozno je to lepsie, nemam skusenosti, len co som v mudrych knihach citala 😉

mamamima
4. mar 2009

anit, idem ti odpisat 😀

mamamima
4. mar 2009

marya dik za info, to fakt ze az mesiac? uz to ma od soboty a je to hrozne ☹ keby sa jej to dalo aspon odsavat,. ale nic nejde von, skusim dnes to naparovanie...dakujem za tip 😉

a2303
4. mar 2009

Ahoj Mimka 🙂
Ani nehovor... Tie soplíky sú fakt hrôza... A nemáš odsávačku na vysavač? Aj mne to ide len stým. Ale ako Marya písala, aj oni to mali dlho.. Dúfam, že to čo najskôr prejde. Ak budeš prať, tak podľa mňa aj prádlo vyvešaj tam, kde spí malá. či sa má kvapkať to ani ja neviem... 😕 Ako to že bábätká nedýchajú ústami?
je to fakt záhada!!!! čakám IP 😵

mamamima
4. mar 2009

no babatka nevedia dychat ustami, len nostekom...tak zajtra idem kupit tu odsavacku, ale ked ona ich ma hlavne v noci, cez den v pohode...a v noci hucat s vysavacom 😒 tak hovoris ze je dobra? no my mame dost vlhko v dome, tak vyse 50% a teraz veru mam pradlo vyvesene...a ideme varit harmancek 😉

lusilia
4. mar 2009

Molly no davam MM z flasky, vobec nedokrmujem, zatial mu stiham... 🙂

a2303
4. mar 2009

Mima, mne len tá odsávačka zaberá. Ostatné ani mne nič nevytiahli. Dúfam, že to tie naše bábätká skoro prejde... ☹

Majte sa krásne, musím bežať za malou.
Pekný večer!!!!

krasulka
4. mar 2009

ahojte, to mi je luto s tymi soplikmi, je to fakt hrozne ked su zasoplene take male deticky ☹ Nam zas strasne tecie jedno ocko, az take zlte sa jej robi, ale davam jej tie kvapky a zajtra sa mame hlasit u detskej dokiny tak uvidim co mi povie.

Baby ale viete co sa chcem opytat? Mne mala vobec nekakava. teda naposeldy kakala predvcerom iba raz a teraz zas druhy den nic..ja neviem. Ale brusko ma makke, ani nevyzera z eby ju bolelo. Aj som skusila pred kupanim rektalnu rurku ale nic..zeby to vsetko vstrebala co spapa?

ludika33
4. mar 2009

baby ja tu odsavacku na vysavac nema, ale pri Natalke som skusala vsetky mozne vtedy dostupne a prd pomohli. najlepsie som jej vycistila nostek s vatovymi tycinkami. kamoska pouzivala tu odsavacku na vysavac a nevedela si ju vynachvalit, lebo mala aj tie co som ja mala a hovorila, ze su odveci iba ta vysavacova je poriadna. tak sa chystam ju kupit, ze vraj nestoji cely majland. maly zatial sopliky nema, ale zacina mi trosku pochrapkavat, takze mi to pride ako nejake prve stadium tych soplikov.

ludika33
4. mar 2009

krasulka mne mala raz dokonca 10 dni nekakala. aj sme skusali rurku aj u doktorky sme boli a doktorka povedala, ze crievka ma uplne prazdne, ze co spapa aj spali, takze nema co vylucovat, ze to zvyknu mat obcas deticky. pokial ti neplace od krcov a nezvyja sa v bolestiach, tak je to normalne, ale ked ides zajtra k lekarke, tak pre istotu jej to spomen. mozno vam da taky sirupcek myslim, ze sa to volalo duphaston a potom sa to malej upravilo, len neviem od kedy (od akeho mesiaca) sa to moze brat, lebo malej to davala okolo pol roka.

lusilia
4. mar 2009

No Krasulka u teba neviem, ty tusim dokrmujes, tak tam by mala byt stolica, ale pokila nema bolesti tak je to asi v pohode, lebo mi vobec nekakame pravidelne, ale, ze pri MM je to normalne, to si vsetko babatka zuzitkuju...tak drzim palce, aby nezacalo boliet brusko, ved uvidis co ti povie doktorka...

A ta odsavacka stoji okolo 13,-Eu dneska som ju kupovala, takze to je docela normalna cena...

a2303
4. mar 2009

Už len na skok, tá odsávačka stojí 13 euro (asi máme Lusilia rovnakú 😉 )

Krasulka,
Moja malá kaká aj denne 2-3 krát ale doktorka v nemocnici hovorila, že ak by nekakala aj 2 dni, že je to normálne a že je to v poriadku. Tak dúfam, že to bude aj u Teba ok!!!
Ale ani Ty to nemáš lahké s tým očkom.... ☹ Prajem veľmi skoré uzdravenie!!!!

Ahojte

nadenkaaa
4. mar 2009

Krasulka dojcene dieta nemusi kakat aj 5-6 dni pokial teda je v pohode nema tvrde brusko a neplace pri dotyku na brusko

nadenkaaa
4. mar 2009

ak by ju bolelo brusko treba jej urobit masaz bruska jemne si naolejovat alebo nakremovat ruku a masirovat brusko v smere hodinovych ruciciek 😉

krasulka
4. mar 2009

jaaaj baby dakujem za rady. uvidim co zajtra doktorka povie.Ale mala tak prdi a smrdi to ze uz som ju odbalila zr jr naisto pokakana a to bol len prd smradlavy

krasulka
4. mar 2009

nemate nikto info o marsele?

a myslim na claris, ja som mala druhy den po porode hrozny..brutal bolelo sitie, dufam ze ak ju sili tak ju to boli menej ako mna, lebo to bol des..

sticker
4. mar 2009

Ahojte 🙂 Nepatrím sem, len chcem dať info, že Marcelka je už mamina malej Dianky 😵 Viem len dĺžku 51 cm 🙂 Pekný večer 🙂 😉

krasulka
4. mar 2009

jeeeej tak marsel to ma uz tiwz za sebou, gratulujem!!!! 🙂 🙂 tak sme kompletto?? 😵

baby nejak ma rozboleli trochu cici a akesi hrcky sa mi spravili..zeby sa nalievali? No pockam az sa mala zobudi a skusim ju nechat len na cicikoch. Ale o 20:00 vypila 60 ml umeleho mlieka. Neni to vela na to ze ma len tyzden a dva dni?

ludika33
4. mar 2009

jej supek marsela gratulujem. tak sme uz teda koplet iba maminky a deticky a ziadne kinderka supris, vsetky sme sa dockali. 😵

caly8
4. mar 2009

ahojte maminy 🙂
blahoželám k bábätkám a prajem veľa zdravíčka všetkým 😉
nestíham ani čítať čo píšete a ked idem na MK tak práve sa snažím dočítať sa čo to o dojčení..ja plne kojím malú pribrali sme 900g ako sme doma z pôrodnice čo je aj vidieť 😀 mliečko si aj odsávam a chcem sa vás opýtať vy keĎ odsávate dávate ho bábätkám z flaše alebo striekačkou?? čítala som, že keď sa dáva z fľaše bábätká si zvyknú, že im to ide lepšie...ja som malej pár krát večer dala MM z fľašky ale len som ju dokŕmila a nemám pocit, že by jej šlo ľahšie ako z cici..však mi mliečko strieka len taký fukot 😅 a cumeľ mám na aventke 1...čo vy na to? nerada by som ju odstavila nechtiac kôli tej fľaške..
ináč plač máme večer a hlavne keď prdíkuje ale bruško má mäkké a kaká do každej druhej plienky v pohode ,,praženicou,, tak neviem prečo sa tak zlostí 😒 pijem aj tie čajíky pre kojace maminy tak dva za deň ale napr. v lekárni mi povedala, že jej syn mal práve s týchto čajov kolilky 😕 čo ma dosť prekvapilo, vraj bol nafúknutý ako balónik..tak ja už neviem..asi treba len skúšať a skúšať...

shupolienka
4. mar 2009

ahojte, tak my sme boli dnes v poradni a mame uz 3920g takze skoro od pôrodnej vahy 3050 je to super 🙂 a narastli sme osem centimetrov 😀

Caly: no flasa by sa nemala pouzivat popri kojeni ani nie z toho dôvodu ze to lahsie cez flasu ide, ale preto ze cez prso taha jednym spôsobom a cez flasu taha inym sposobom a dokonca aj cez dudel sa taha inak. A vtedy sa stane ze babatka su zmätene teda ten ich saci reflex a mozu potom odmietat prso alebo nebudu sa tak na prso dobre a efektivne prisavat 😉

posledne kinderka gratulujem k babatkaaam

tesim sa ze sme uz komplet 😝

mamamima
5. mar 2009

Ahojte maminky, novym mamickam gratulujem

len som chcela ohladom tej odsavacky na vysavac, prave sa ju chystam ist kupit a som na vazkach, ci ano, ci nie...som volala s dr z krckonosnousneho a povedala ze tu v ziadnom pripade, ze sa to tam nejako moze podfuknut ci co a dostat z vysavaca prach a bordel do nosteka...neviem ci je to mozne, ale teraz neviem co mam robit, to bola taka moja nadej, ze sa mala konecne lepsie bude citit, ale zas jej nechcem ublizit ☹ co uz mate viac deticiek, nemate s tym skusenosti?

mounty
5. mar 2009

Ahojte, hlasim sa ze sme stihli prispiet k februarovym detickam nacas, Johanka sa narodila presne na termin, 27.2 2009, doobeda o 11.27, porod trval len 1h.32minut, aj ked mi PEDU nezabrala, super rychly!!!! Malinka je zlata vlasacka, krasne papa a spinka, v noci taha uz od tretieho dna aj styri hodky........aha a miery: 3380g, 50cm, tak akurat..........idem, budi sa.........papa

patkao
5. mar 2009

tiez sa pripajam k blahozelaniu pre vsetky nove maminy, nech ste vsetky zdrave a rychlucko domka.. 😉

mounty
5. mar 2009

mame uz babatkovsku stranku?Teda forum?

ludika33
5. mar 2009

ahojte, gratulujem vsetkym maminkam a zelam len vela zdravicka a spolocnej radosti.

babatkovske forum zatial nemame. dokoncime toto a aj tak za chvilu budeme musiet zalozit uz nove forum, lebo prekrocime limit. babtkovsky fotoalbum s tabuleckou a foteckami uz je, len mam pocit, ze tam este nie su vsetky miminka doplnene

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre