Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

terina25
17. júl 2010

ahojte baby.
tak my sa stále trápime.Včera celkom dobre - ráno a naobed papal po 3 hodinách,ale prišlo 15.00 a to bol stále na cicke.30 min.jedol,potom grgal,tak bol 10 min.kľudný a potom zase jedol....takto sa to opakovalo do 21.00.tak zaspal a zobudil sa asi o 2.00 a ťahal to do 4.00.takže sme super vyspatý.už neviem čo si s ním počať.nechce sa mi veriť,žeby bol taký hladný.chápem,že to može byť aj od smädu,ale to by potom robil aj ráno a cez obed.a nie len po 15.00 a o 2.00 v noci.neviem si to vysvetliť.nakoniec sme mu dali v noci sunár a konečne zaspal.mne to také pripadá ako keby ťahal na prázdno.ale keď sa vie pekne najesť ráno ,tak prečo nie aj poobede.

inak mala som zase zapálený prsník.presne po týždni,tak ako pri Sofi.ale našťastie sa mi podarilo zbyť aj teplotu.len jednému nerozumiem.každý deň mám teplotu.poobede ,,len,, zvýšenú a v noci 38 C.tak dúfam,že nebudem mať ešte aj nejaký zápal v tele,lebo to už fakt neprežijem.ako sa hovorí,keď sa darí,tak sa darí.

a Sofi mi tak strašne chýba 😢 😢 😢 Som s ňou síce každý deň,ale večer ostáva u mojich rodičoch.vždy keď sa s ňou lúčim,tak mi je do plaču.ale keby bola doma,tak by sa ani ona nevyspala.

frola
17. júl 2010

@terina25 joj terina no mas to velmi tazke. drzim ti palce!!! vydrz vsetko sa pomaly zlepsi a ustali. tak mi napadlo ci nema maly este obrateny rezim, ked tak vela pije v noci? a mas dost mlieka?

terina25
17. júl 2010

@frola pochybujem,že by mal malý obrátený režim.lebo dnes už vystrájal aj ráno od 9.00.a poobede od 15.00 -to každý deň.mlieka by som mala mať dosť,lebo keď sa stlačím,tak mi strieka.pýtala som sa lekára,a on hovoril,ževraj to može byť aj tým,že malý namiesto mlieka ťahá vzduch a preto je stále hladný.a mne sa potom samozrejme zapália aj prsníky,keďže neťahá ako by mal.

frola
17. júl 2010

@terina25 no a teda nema problem s prisatim? dobre ho prikladas? mal by mat celu bradavku v puse hlavne zospodu

terina25
17. júl 2010

@frola niekedy sa prisaje pekne na 1.x a niekedy sa zlostí a nevie sa prisať.a doslova ,keď má bradavku v ústach ,tak sa zlostí,alebo mľaská.ale inokedy mu to ide pekne.tak neviem,čím to bude,že raz papá pekne a raz nie.

terina25
17. júl 2010

ešte otázka.ako uvolniť zapálenému prsníku.teplé obklady,odsávanie,prikladanie...len keď malého priložím,tak sa pri tom prsníku jeduje.

frola
17. júl 2010

@terina25 no mne velmi pohol kapustovy list. musis ho povalkat valcekom aby sa trocha pomnagal a vysla z neho stava a tak som si ho potom vlozila do podprdy. mala som hrozne bolesti ani som nemohla malu na rukach nosit a za 2 dni bolo vdaka kapuste po bolesti. dost casto som si tie listy menila. a zevraj este pomahaju obklady namocene v bielom vine. no ale ak mas vysoku teplotu a neustupuje zajdi si radsej k lekarovi, mozno ti uz treba antibiotika. ktohovie ci aj preto maly neplace. ja ked som mala teplotu aj olivia mi pri kojeni hrozne plakala

a2303
17. júl 2010

@terina25 Ahojte, Terinka ja keď som mala zapálený prsník, tak som si ho masírovala v teplej sprche a potom som hneď dala malej sať. Dávala som jej väčšinou ten istý prsník (chuderka, tak sala, že mala až pluzgier na ústočkách). Mala som teploty a trvalo to asi také 2-3 dni. Držím palce Moja!!!

Včera sme boli na kupku, išli sme navečer o 17tej. Bolo super! Malej sa hrozne páčilo. boli sme vo veľkom bazéne, tam bola snami. Stále chcela skákať do vody 🙂 veľmi sa jej tam páčilo! neskôr vložím fotky 🙂

Pekný deň!

Idem žehliť... :( v tomto teple to bude úžasné...

mamamima
17. júl 2010

Ahojte, strasne davno som tu nebola, akosi ani nemam cas, sme stale vonku a ked aj nie, vzdy je co okolo deti robit...

Len som chcela reagovat k Terke...je to s dvomi veru tazke a este ked mas aj taky maly rozdiel, mas co veru robit, ale neboj, s malickym sa musite naladit a bude lepsie...aj Miska tak plakavala, tiez som nevedela co s nou, bola som zufala, ale nebolo to od hladu, ani smadu, ona je proste urevana az doteraz...ja som si s nou veru uzila od babatka, co s nimi, su nase 😅

mamamima
17. júl 2010

Akosi mi to skoro odoslalo...tak k miske, je zlata, strasne si ale placom presadzuje, ukecana je nenormalne, pekne rozprava vsetko zopakuje 🙂 s natalkou sa stale biju, hryzu, stipu, je to na nervy niekedy, ale aj sa o nu pekne postara, skor ta mala je cert, vzdy rypne ked ide okolo...

a natalka ma hnacky akurat, tak radost, mali sme aj uraz, pretala si cele obocie nastastie to, ma 4 stichy, ale pekne sa to hoji, tak by to nemalo ani vidiet...a idem o chvilku na zumbuuuu, tesim, tak sa tu majte, snad coskoro zavitam zas 🙂

mamamima
17. júl 2010

Teri aj ja som mala malu vkuse na cecku zavesenu a to doslova, natalka dokonca aj kazdych 15 minut, potom sa to predlzovalo a vydrzala aj 3-4 hodiny, je to tazke s tym kojenim, ale ked sa zladite, bude to vyhoda oproti umelym, je to ale narocne, drzim palce 😉

a2303
18. júl 2010

Ahojte,

Teri ako sa máte? Už je to lepšie?

Baby idem sa vám pochváliť, som v téme čoskoro v brušku, lebo ak všetko dobre pôjde, tak v oktobri sa ideme snažiť o mimi 🙂 už sa neviem dočkať!!!!!

Pekný víkend!!!

andrea142
19. júl 2010

@terina25 : aj ja som to s malou zažila to jedovanie pri prsníku a tým sa nám aj kojenie skončilo. len u nás to začalo keď mala 2,5 mes. keď som ju priložila tak sa začala jedovať a nič inokedy sa prisala hneď niekedy ani za boha iba revala a nič nakoniec zaspala. potom som ju kojila iba večer lebo cez deň keď sme išli kojiť iba plakala. potom mi aj mlieko odišlo ,aj tak som veľa nemala. 😒 .

lulusy
19. júl 2010

@terina25
teri ahoj, skusila si oslovit laktacnu poradkynu? ak nie, tak to skus, su velmi sikovne a vedia poradit, pomoct. Je tu tiez jedna sikovna vola sa Katka - annag, vo fore dakujeme annag, skus to
Prajem vela zdravicka a hlavne trpezlivosti pa
@annnag

caly8
19. júl 2010

@terina25
skús si pred tým ako mu dáš prsko trochu asi tak 15ml odsať alebo odstriekať .. jedovanie sa na prsníku je väčšinou z rýchleho spustenia a rýchleho toku mliečka .. vtedy sa odtrhajú... písala si, že máš veľa mliečka tak toho predného odsaj a nech pije hlavne to zadné mliečko .nebude ti v prsku nič ostávať a nezapáli sa .... a je dokázané, že detičky ked hlavne to zadné vypijú resp. celý prsník tak majú aj menší problém s boľavým bruškom atď. 🙂 držím palčeky aby ste boli obaja v pohodičke .. naozaj je to ťažké ale ako píšu baby treba to zladiť 🙂

moja Ela sa straaaaaaaaaaašne rozhovorila.... už pozná riekanky .. koncovky len taký fukot doplňa .ide pavúk po stene.. prší prší... hojdana hojdana... osievame múčku .. no a iné 🙂 a ako sa pozdraví ,, že ....doby deň..dobu noc... avoj ... vie ako sa volá, priezvisko, kde býva .. ako sa dedo volá mama, oco babina ... moj brat .. no odpadávam s nej ... 😵 😵
@lulusy ... ešte kojíš? mna teraz začala zase cez deň vyzliekať 🙂 už bolo len ráno večer .. a v noci tentokrát bola asi 4 krát hore ale ide ľavá stolička.. našťastie bez teploty ako zatiaľ všetky zúbky 🙂

lulusy
19. júl 2010

@caly8 ano este kojim, rano, za obedom-pred spanim, vecer a asi mesiac sa budi v noci takze aj 2 krat za noc.
najhorsie je to na kupalisku, ked mam plavky a vidi didi, tak si pyta, ale viem to hend zahovorit, takze pohoda 😉

Aj Dominika sa rozhovorila, keca jedna radost, aj teraz pred spanim sa musela este 1/2 hod. vykecat a tak zaspala, rozpravali sme si co sme cez den prezili 🙂 a ona mi k tomu rozpravaniu aj prihmkava .. uhmmm a kyva hlavkou a doplni co bolo dalej, Boli sme na "anička" a vozili sme sa na "auto brrrrrrmmmmm" a bol tam "ujo, teta" a pod. 🙂 normalne sa mam cez den s kym vykecat 😀
a tiez zopakuje vsetko co pocuje
Ma 4 stolicky vonku a rezu sa dalsie, akurat to papanie jej nejde, pokial to jedenie nezahovaram a nekomentujem cely svet naokolo tak nezje takmer nic, az na vybrane mňamky. ach jaj

terina25
19. júl 2010

Ahojte baby.

tak ja som nakoniec skončila na pohotovosti s vysokými teplotami.ledva som stála na nohách.Vo štvrtok som mala zapálený ľavý prsník.bol stvrdnutý a nešlo mi z neho žiadne mlieko,čo sa tak ,,upchal,,Ale našťastie som to sama ,,prekonala,, a spustilo sa mi.ale v sobotu sa mi zapáli pravý prsník.tam bola zase iná príčina.mám veľa mlieka,z neho mi doslova striekalo.celý prsník som mala červený,čo som si odsávala,prikladala malého-veď to poznáte.dostala som vysoké teploty,tak som šla na pohotovosť a tam mi povedali,že mám Mastitídu 😢 dali mi ATB a čípky paralen.celú noc som mala teploty.nič som nerobila len odsávala,lebo nad 37,5 C sa nesmie kojiť.ledva som stála na nohách a odsávala si v kúpelni mlieko.a obklady v žiadnom prípade nie teplé,ale studené.takže aj to mi to zhoršilo,lebo som dávala teplé 😔 teplé sa dávajú vtedy ,ak je ,,upchatý,,prsník a neide z neho mlieko len po kvapkách.ale u mňa to je naopak,že ho mám prebytok.takže tými obkladmi som si to len zhoršila...

takže celý víkend som odsávala,brala paralen,potila sa,dávala ľadové obklady...dnes som bola na kontrole.tak je to lepšie,až bol lekár prekvapený,lebo vraj som to mala strašné 😖 takže musím takto pokračovať aj naďalej aby sa to nevrátilo.len keby na to bolo čas pri 2 deťoch.aj kojiť,prebaľovať,dať jesť aj sofi,aj sa sprchovať po každej toalete a ešte aj odsávať a behať okolo sofi.ľahko sa to hovorí a ťažšie robí.

terina25
19. júl 2010

@a2303 držím palce,nech vám to vyjde.ale tiež to budete mať potom ťažké 😉

caly8
19. júl 2010

@terina25..kojiť určite môžeš ..to ti povie každá laktačná poradkyňa ja som kojila pri 38°C a to som mala takú chrípku že som skoro umrela.. ja teploty nemávam ale táto ma dala dolu...
boože toto čaká aj moju kámošku tiež má februárové a teraz v auguste čaká druhé .. držíme palce aby si to zvládla v zdraví 😔

terina25
19. júl 2010

@caly8 mne povedali ,že kojiť len do 37,5 C,že potom malý može odo mňa dostať teplotu.Ja som mala 39,3 C.takže radšej som nekojila.aj mne laktačná povedala,že možem,ale radšej som nekojila.lebo predsa je tam už aj iná teplota toho mlieka,je horúce a nemá takú kvalitu ako by malo mať.

andrea142
20. júl 2010

ahojte

vypadá to tak ,že Lili dostane súrodenca na druhé narodeniny. dnes som si robila tehot.test a vyšli dve čiarky. podľa mojich výpočtov cca. začiatkom marca 🙂

frola
20. júl 2010

@andrea142 jeeej super, blahozelam aj ja chcem... 😉 ako sa citis? zatial nic?

andrea142
20. júl 2010

@frola : díky, zatiaľ nič moc ,akúrat sa cítim nafúknutá , dúfam ,že to bude ako pri Lili ,žiadne nevoľnosti,

frola
20. júl 2010

@andrea142 no tak to dufam aj za teba, ja som mala tehotenstvo s oliviou priserne... uz by som to nechcela zazit znova. tak sa drz ... a uz si aj chcela druhe, ci ta to zaskocilo?

patkao
20. júl 2010

teri tak to mi je luto ze mas taketo komplikacie ☹..ale hadam uz bude len lepsie..inak baby klobuk dole co si trufate na dalsie babo..po tom aka bola ninka urevana,narocna a nespava si fakt este ani len nepripustam druhe..

andrea142
20. júl 2010

@frola : plánovali sme tak po troch rokoch ,že si odrobím tých 270dní alebo koľko aby som mala potom tú väčšiu materskú, že to využijeme ak to ide. no a podarilo sa. 😀 sme sa prerátali 😀 .....................
@patkao : moja našťastie nebola ,zlá až na nervy keď mi nechcela jesť ale tak že by som sa nevyspala to nie. pôrod som tiež nemala zlý ,lebo som mala cisársky ,pretože malá bola opačne a hoci som strachopud dosť rýchlo som to prekonala, až nato že pri pôrode som si zvolila úplnú narkózu lebo som sa bála iba tej polovičnej ,že by som tam počúvala lekárov alebo by som niečo cítila 😅

uvidíme ako to zvládnem. budúci týždeň chcem volať dokimu ,že kedy sa mám ukázať 🙂

caly8
20. júl 2010

no peknééé @andrea142 držím palčeky 🙂

sa to volákosi rozbieha nanovo..počkajte ako aj my dačo zamiesime by ma piclo..podobne Ela ako Ninka od Paťky 😀 náročné díte... som vysadila HAK lebo som už bola frigidná a hrozná!!!! žena akú nechce žiadny chlap 😀 😀 😀 s tých hormonov..ale už je všetko oukej... len ochrana jee ,,dávame si pozor,, 😀 😝

@frola..olivia je kráááááááááásne meno 🙂

a2303
20. júl 2010

Ahojte,

@terina25 Je mi Ťa fakt ľúto.... ☹ dúfam,že sa už máš lepšie!!!! To je to, že máš aj Sofinku a aj sňou chceš byť, je to fakt ťažké... Niekedy sa aj ja bojím, ako to budem zvládať. Byť tehotná a k tomu fit lebo malá ma potrebuje a potom 2deti.. No neviem, už len dúfam, že to nejako zvládneme! Ale zas na druhej strane sa už na tehotenstvo nesmierne teším!

@andrea142 Gratulujem!!!! 🙂 krásna správa!!! Ozaj, a ako je to stou materskou? teraz ak si začneš dobrovoľne platiť, tak potom môžeš dostať tú vyššiu? alebo ako to je?

frola
20. júl 2010

@caly8 dakujeme 🙂

frola
20. júl 2010

@andrea142 aku vyssiu matersku? o nicom neviem? ako to funguje? ak mas trocha casu prosim ta napis

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre