Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

zuzi26
17. jún 2009

caute, darmka my mame dost malu vanicku - len taku naklikavaciu na sportak a uz sa tam Hanka ledva zmesti..uz chcem prejst teraz v juni na sportak - nastastie sa da dat uplne do lahu..ale chcela by som novy sportak, taku trojkolku na zimu - uz som si aj vybrala, uz len presvedcit manzela 😉 paci sa mi bumbleride indie - novinka na trhu 🙂

ludika33
17. jún 2009

baby ja rozmyslam, ze ked je sportak co ide sklopit do rovnej polohy, tak tam by aj mohli uz drobci byt. ved chceobtova cast je aj vystuzena tvrdia, tak to by nemalo vadit uz na chrbatik. si myslim. ved uvidim ako to maly zvladne a ci vobec sa mi bude chciet vratit do hlbokeho, lebo ked som to urobila u malej, ze sla na chvilu do sportoveho uz nechcela potom byt v hlbokom

mamamima
17. jún 2009

ahojte, nadi, ten moc ti nezavidim, ja som natalke musela kazdy mesiac a to mala uz 8 mes ale to bolo trapenie...vzdy som ju dala nad vanu, al. do nej a pustila vodu, ale trvalo to teda...

ja nestiham vobec nic, akurat teraz mi spi uz vyse 2 hodiny, mam vsetko porobene a som ko, tak som si sem lofla...natalka je chorucka chudatko moje, tak mame veselo...ale dve deti to je teda uz riadny rozdiel vam poviem...ale snad to prejde a bude lepsie 😒

mamamima
17. jún 2009

mirea, prave citam o vas, no hruza, chudatko male denisko...veru ked sa mala zobudi, poprezeram ju...to ockovanie je hrozne teda a ak ich nedame, je to trestny cin 😠

mamamima
17. jún 2009

jeej ludika, vy oslavujete den ockov? neviem ci si u nas doma niekto na ten den zasluzi...na vsetko som sama, ale uplne sama ☹ este aj ked som v sprche mam malu pri sebe 😠 😠 😠 vysmazam, mam ju na rukach, proste vzdy...

ludika33
17. jún 2009

joj mima tak si na tom napodobne ako ja. muz sa s malym trosku pomojka a aj tak skonci pri mne. cely den sme skoro spolu s malym v kancli, potom ideme na prechadzku, ked je natalka v skolke tak po nu a potom domenko a domenko mam uz dve deticky na starosti az kym nejdu buvat. muz sa venuje svojej zalube "motorke" a ked mi rupnu nervy, tak mu to vykrycim a potom sa malu chvilu snazi, ale najneskor ob den je to zase v starych kolajach.

cvirko
17. jún 2009

Ahojte maminy, tak ja sa ozyvam po veeeeelmi dlhej dobe.Obcas si vas precitam, ale reagovat moc nestiham. My sa mame celkom dobre. Maly je velky pohodak a je to take nase usmievave slniecko. Zajtra aj my ideme na ockovanie, som zvedava ako to zvladne. My sa uz vozíme v športaku vyse mesiaca. Vanicku som musela dat reklamovat a tak som ho supla do sportaka a ked prisla vanicka, uz som ho tam nesla naspat vraciat. Chrbtová cast je vystuzena, vobec tam nieje utopený.Do vanicky by sa mi uz teda nezmestil.
Zatial iba plne kojime, nedavam ani caj. A pri kupani som ho od narodenia pripravovala na ponaranie, a teraz sa uz v pohodicke ponara pod vodu. Je srandovny, ked ho dam pod hladinu, ako zacne trepat rucickami, nozickami, aby sa dostal nad hladinu.a ked ho vyberiem spod vody, tvari sa akokeby sa nic nedialo.len vana nam uz bude mala, musime sa poobzerat po nejakom dojceneckom plavani 😉

evkastipka
17. jún 2009

pekny dnik vam prajem 🙂

ahojcek mamamima...ako sa mame? som tu dlho nebola...uf - uf...uz mi ostala len jedna skuska a semester mam ukonceny, sa ti pochvalim Karinka nam uz mesiac cikava a kaka do nocnika, uz aj pisti, ked ide urobit eee, tak ju rychlo supnem na nocnik, samozrejme ju pridrziavam trosku...

mojsejovka
17. jún 2009

babenky, ako to, že mi ideme na to druhé očkovanie až 15. júla? 😲 a na prvom sme boli 5. mája.. 😕

našťastie náš tato by si deň otcov aj zaslúžil osláviť, ale to preto, že je nútene ešte stále s nami doma, už 14 mesiacov maródi, tak mi aspoň doma pomáha, ako sa dá.. a aj mi povedal, že keby to sám nezažije, tak by si nikdy nemyslel, koľko roboty je s malým bábätkom a s domácnosťou..

cvirko.. to je super, že sa stále ešte plne kojíte.. 😵 my už papkáme zeleninku a kašičky pomaly, aj keď som v tehotenstve snívala, že budem len kojiť aspoň pol roka, no nevyšlo to.. ale aj tak ma teší, že sa mliečko ešte stále drží, tak malá cucká, koľko ide.. 🙂
aj my sme boli v šporťáku už vonku, trošku som jej vydvihla chrbátik, aby bola v takom poloľahu a bola celkom spokojná, kukala okolo.. ale aj tak zaspať v kočíku nevie, len v klokanke.. 😒

evka.. nech skúška dobre dopadne.. 😉 my nočník budeme skúšať až keď bude Tamarka sama pevne sedkať, skôr sa bojím..

ludika33
17. jún 2009

ahojcek mojsejovka,

tvoj muz je este stale marod? to ma este stale problem s rukou, co chodil s nou do blavy? dobre si pamatam?
moj muz je uz bez sadry, aj do roboty chodi ale nie je to este ono. mozno mu na to pomoze aj more, ze to bude mat taku malu rehabilitaciu.

mojsej aj my ideme az 15. 7. na druhe ockovanie. mali sme ist 1. 7. ale vtedy sme na dofce, tak nas posunula, ze ked prideme domov, tak hned v stredu mame prist na druhe ockovanie. ta druha vakcina moze byt podana najskor po siestich tyzdnoch od ockovania. nam to vychadzalo na toho 1. 7.

mojsejovka
17. jún 2009

ludika.. dobre si pamätáš, zajtra má poslednú operáciu.. teda dúfam, že poslednú.. 😝 a hneď po operácii rehabilitáciu a skôr nepôjde domov, kým to nerozhýbe..
aj ho bolí ešte tá noha? 😒 more by veru mohlo pomôcť, hlavne plávanie, vo vode ide všetko ľahšie..

no nám to dala o 10 týždňov, ale asi to teda nevadí.. len čítam všade, že koľkí už boli 2 krát, tak ma to prekvapilo.. 😅 a to aj poradňu budeme mať po desiatych týždňoch, tak som zvedavá na naše miery.. dúfam, že už nebude priberať tak ako doteraz, stále jej to vychádzalo 300 g týždenne a 6. mája mala 7 kg.. tak snáď viac ako 8 nebude mať.. 😅

nada.hope
18. jún 2009

Ahojte, tak po tomto druhom ockovani ani nas teploty neobisli,..............mala mala 38,1 tak som jej dala nurofen sirup a samozrejme mliecko a ked dopapala take kropaje potu 😅 , ale hadam jej ta teplota klesne, sa mi zda ze uz nie je take horuca a teda nurofen zabral 😵 😵 ale inac ja mat taku vysoku teplotu tak som ko a Ninka? vyskerena ako leco a stale si cosi steboce 😀 😀 😀

xarah1
18. jún 2009

ahojte tak ako som pisala ze druhe ockovanie v pohode mala na druhy den vecer dostala 40 horucky a stale plakala takze rusna noc a vcera znova ale bez horucky a len plakala ani jest nechcela tak mi jej bolo luto uz som normalne rozmyslala ze s nou pojdem na pohotovost mali by to ockovanie davat na vyber

caly8
18. jún 2009

ahojte..

čítam tu o tom, druhom očkovaní a už teraz mám z toho hrúzu... Ela ešte nikdy nemala teplotu a preto mám trochu strach ako ju budeme zrážať ak nááááááhodou ☹ ten nurofen si budem musieť kúpiť, lebo mám len čípky paralenové...vraj sa to nejak strieda ak nezabere čípok dá sa nurofen..ach jaj

my mám jeden úspech za sebou..Elina už ako tak vydrží v kočíku ale samozrejme už mesiac má športový..striedame nosič a kočík tak to ide celkom bez plaču...

nás poradňa čaká teraz 23-ho a aj to očkovanie ☹ dúfam, že budem zase revať s ňou 😅 chúdatká malé

fodorka33
18. jún 2009

ahojte ozyvam sa neskoro ale mi sme prve ockovanie mali hrozne najskor dost plakal potom bol klud a vystupila mu teplotka tak iba na rukach a spinkat a pod.no a to bolo este dva dni po ockovani"!!!!!takze pri druhom sa asi zblaznim pri najlespom....

nada.hope
18. jún 2009

No Ninke teplotka klesla, ale stale sme na hranici 37 stupnov. A musime sa pochvalit dnes som sa konene odhodlala a prave pred chvilou sme dopapali poharik bio mrkvicky, najprv som myslela, ze zacnem iba niekolkymi lyzickami, ale strasne jej chutila a ked som jej chcela dat mliecko tak to odmietala, takze sme zjedli cely poharik a to pred tyzdnom nechcela ani jednu lyzicku a to som jej davala podobne akurat mrkvicka s jablckami. Inac ja som sa rozhodla, ze najprva zacnem s bio vyrobkami a postupne budeme prechadzat aj na ostatne. 😉 Myslim si,ze tym nic nepokazim a cenovo je to skoro rovnake mozno trochu drahsie, ale aj ja sa zdravujem zdravo 😵
fodorka neboj vsetko zvladnete. 😉

terina25
18. jún 2009

ahojte baby.

tatino je s malou na prechádzke,tak využívam ,,voľný,,čas 😉

my ideme na druhé očkovanie budúci piatok.tiež ideme až po 2 mesiacoch a aj do poradne,tak som zvedavá ako to zvládne malá.a tiež koľko váži neviem,ale predpokladám,že tak cez 6 kg.

my sme v poslednej dobe príkrmy nedávali,hoci ich máme doma kopec.ale sama nedám,len keď je tatino doma.a to už naša bambuľka bude mať 5 mesiace.

my do šporťáku ešte nedávame,ale tiež nad tým uvažujem.no, uvidíme,lebo naša malá sa už nezmestí o chvíľu do vaničky 😖

kaku máme stále zelenú a ,,tvrdú,, ,tak neviem čo s tým.dávame aj šťavy.aj keď sme dali detskú výživo,ani to nepomohlo.uvidím,asi vyskúšame sunár.aj keď ma to už nebaví pomaly každý týždeň jej meniť mlieko.

niekto tu spomínal,že berie na vlasy reghair.aj mne od 1 tabletky bolo blbo,ale beriem teraz ďalej a je to už v pohode.

tak želám pekný deň.my sme v noci zase sami,tatino má nočnú

😠

bambulla
18. jún 2009

terina a ake mliecko davas?

bambulla
18. jún 2009

bolo to asi vcera niekto mi tu pisal ze na tvrdu stolicu je slivkova stava aj mi mame posledne dva dni taku tvrdsiu nez sme mavaliskusam tu stvicku a aj harmancek ze moze byt dneska na obed sme papali prvy raz zeleninku mrkvu karelab karfiol zemak najprv kopu placu potom trosku spapkal

terina25
18. jún 2009

ja dávam france lait.

slivkovú šťavu dávame,ale žiaden účinok ☹

krasulka
18. jún 2009

Ahojte kocky,

tak ste sa trapili s reakciami po ockovani? ☹ ☹ chudatka deti aj maminky. treba len vydrzat nas to drzalo 3 dni..tak uz sa tiez "tesim" na druhe kolo. A to tiez znova do oboch????? 😕 😕

ktoto zhanal tu vakcinu, tak som sa pytala a tu to nemaju, zevraj to si maju lekari objednavat od dodavatelov, kedze to je povinne 😕 tak neviem preco to tebe dali aby si si to sama zohnala.

mojej malej tiez zhustla kakanica, ked papa to HIPP jablko mrkva, a konecn emi zacala aj pit caj ale len ked je zriedeny s jablkovou stavou. Tak susim aj ja tu slivkovu. Z harmanceka sa zas bojim aby mi ju neprehanalo. Ci to nema az taky ucinok?

andrea142
18. jún 2009

ahojte ja len na rýchlo : krasul neboj z harmančekového čaju ju nepreženie. ja som malej robila a mala normálnu kaku. terina vyskúšaj aj ty.

zatial sa majte večer nakuknem

clarissa
18. jún 2009

krasul,moja uz ma vypitu celu pixlu kamilkoveho hippu a vobec ju neprehanalo... 🙂 mi ideme na prockovanie 1,jula..uz ked si na to spomeniem je mi hrozne 😔

bambulla,nechcem sa tu hrat na odbornika sak ja mam tiez prve babo ale kravske mlieko davat 4 mesacnemu babu neni dobry napad,,maly ti moze chytit alergiu a taky maly zaludok este take mlieko nevie stravit...mlieko kravske sa ma davat dietatu az po roku,cize neni dobre ani ked maminy davaju babtku krupicu alebo puding s obycajneho mlieka v 3-4mesiacoch..zas na druhej strane je to individualne,mozno niektorym detom s toho nic neni..ale ja by som sa asi bala.dufam ze aj vy to budete mat teda bez problemov ked uz ste s tym zacali 😉

mamamima-ja mam pocit ze vsetci chlapi su rovnaki, cest vynimkam..moj by neprezil bez piva a pocitaca 😠

sue13
18. jún 2009

Ahojte. 🙂
Drahy "debatuje" s Karinkou tak mam chvilku cas. 🙂
Uz Vas trapia druhe ockovania? Ja sa tiez toho obavam. Aj prve sme zle znasali a druhe vraj byva este horsie. 🙄
Ink sa mame super. Karinka je dobrucke babatko, skoro ani neplace. Papame Nutrilon, prve prikrmy chcem zacat uz coskoro. Lekar vravel ze este netreba ked krasne rastie a pribera. K tomu jej davam cajik kupeny z cajovne, sypany vola sa "kludne brusko". Je urceny pre babatka a Karinke velmi chuti 😵

Bambulla a preco si uz zacala davat kravske mlieko? Lekar o tom vie? Mne sa to zda velmi rychlo, dufam ze Vam neuskodi... 😕

Inak vsetky Vas zdravim, aj ked neprispievam uz casto ale kukam albumy a som z tych nasich deticiek hotova. Jedno krajsie ako druhe 😵 😵

krasulka
18. jún 2009

Caute,
kokso ja to musim napisat ale bambula som riadne zaskocena tym kravskym mliekom? 😅 preco uz pchas kravske mlieko? toto by ti mohlo otvorit oci. Skus si vazit ze mas zdrave dieta a nenic mu zdravie. Ono sa este nemoze branit, tak by si mohla byt voci svojmu dietatku viac zodpovednejsia. Zdravie ma len jedno. Dufam ze sa nenahevas,ale fakt si to este radsej rozmysli. Tu je trosku o tom ak chces.
S kravskym mliekom zacinajte u deti az po roku zivota. Obsahuje vysoke mnozstvo bielkovin takze pri podavani kravskeho mlieka dojcatam pravidelne prekracujete jeho dennu potrebu prijmu bielkovin do organizmu.
V tráviacom trakte sa to môže prejaviť nafúknutým bruškom, bolesťami, opakovaným vracaním, riedkymi až hnačkovitými stolicami, občas dokonca s prímesou krvavých vlásočníc. Inokedy zase malého pacienta potrápia zápchy. V iných prípadoch organizmus reaguje problémami v dýchacom systéme. Objavujú sa opakované bronchitídy so sťaženým dýchaním, spazmami, pri ktorých deti sípavo až piskľavo dýchajú. Časté sú však aj infekcie horných dýchacích ciest, zápaly priedušiek či pľúc. Opuchy v hornej časti dýchacieho systému vedú k prejavom dusenia. Ak sa neznasanlivost prejaví na koži, všimnete si rôzne dermatitídy, vyrážky, začervenania či žihľavku. Veľmi často sa vyskytujú drobné červené vyrážky okolo ústočiek, ktoré si dieťa stále šúcha, pretože ho svrbia. Ide o takzvaný orálny alergický syndróm. Niekedy je však kožná reakcia oveľa búrlivejšia, začervenané fľaky sa zlievajú, postupne opúchajú a dieťa sa môže dostať až do šokového stavu.

andrea142
18. jún 2009

ahojte

lenk: druhé bábo zatiaľ neplánujeme ,reálne sa mi to zdá až keď bude mať Lili 3roky ( samozrejme ak sa niečo skôr nepodarí 😀 .......... ako pri Lili 😀 ) to som iba tak napísala .........len zo srandy ,že ma môžu očakávať o tri roky a samozrejme ak bude volné miesto 🙂 ,som bola kuknúť kolegyne a ukázať malú.

Bambulla: ani ja by som nedávala kravské mlieko. ale ak malý nemal žiadnu reakciu tak asi to dobre znáša.

síce my sme mali problémy s jedením ale mlieko by som dala asi až od pól roka. dva mesiace sme sa trápili ale teraz už našťastie bez problémov. klop, klop, klop

terina,krasul: určite vyskúšajte harmančekový čaj, ak to dáte bábätkám raz tým im neuškodíte ...... píšem tu ako keby som už vychovala 10 detí 😀

my máme druhé očkovanie niekedy okolo 20.7. už teraz mám nervy ako to bude malá znášať. to prvé bolo s horúčkami. písala som ,že malej sa urobila taká hrčka kam dostala tú prvú injekciu a mama mi povedala ,že keď jej to pichli tak som jej to mala rozmasírovať a možno by sme nemali ani horúčky. ale ani sesrička ani lekárka mi nič nepovedali. ale našťastie včera už bolo všetko OK. tú vakcínu som si aj ja kupovala ,vlastne lekárka mi dala recept a potom som to kúpila. platila som len 17 centov za recept. asi záleží od lekára. 😖

mima22
18. jún 2009

ahojte.natalku este len dnes prvy krat ockovali,este to nemala stale dobre.druhy krat nas buduza tych sest tyzdnov.
o poobedia ma teploty terazvecer mala 38,7

nada.hope
19. jún 2009

Dobre ranko maminy,................ 😵
My sme hore Ninka prave dopapala a teraz sa hra s hrackou, tak mam chvilu cas. 😉 Co sa tyka teplot po ockovani vcera bola Ninka cely den nejaka nepokojna a teplotu sme mali cely den okolo 37,3 takze to zvladla bojovnicka celkom dobre a dnes rano je podchladena 😀 😀 😀 len 36,1.

Bambula skus este nedavat mlieko, vsade kde sa obzries sama alergia, deticky by mlieko nemali dostat v 1. roku zivota 😉

Baby nebojte sa harmancekoveho caju a ak nechcete dat cisty skuste cajiky na dobru noc alebo s bylinkami, tie obsahuju okrem ineho aj harmancek a teda nam strasne chutia, pijeme ich na hektolitre. 😀 😀 😀 😀
Inac aj vam deticky ako keby vrcali, nasa Ninka vrci ako maly psik ked sa jeduje alebo sa jej jednoducho nieco napaci. 😀 😅

Baby nerozmyslali ste nad fotenim niekde v atelieri nejake umelecke fotky na pamiatku?

nada.hope
19. jún 2009

bambula nechcem ta o nicom presviedcat ani poucovat, ale skus si to precitat
http://www.choredieta.sk/index.php/imunita-aler...

bambulla
19. jún 2009

precitala som vsetko co ste mi napisali beriem to na vedomie ale je to jedine mlieko ktore ked vypije tak mi ho nevigrcne.a aj kamoska davala od styroch mesiacov tiez toto mlieko a su v poriadku tak verim ze neuskodi ani nam 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre