Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

janula10
5. mar 2009

fodor gratulujem a prajem moc moc zdravicka 😵 😵 😵

krasulka
5. mar 2009

fodorka, super, gratulujem ti velmi, taksi si tiez uzila svoje pri porode ☹ ale uz to mame za sebou vsetky, a mozme si uzivat babetinka 🙂

klem, aj ja uz som sa stretla s nazormi ze nenos ju, nepestuj ju...ale ja ju aj tak stale mojkam ked je hore a rozpravame sa..ved kedy si ich uzijeme ked nie teraz? no nie? A nam sa osvedcilo uzasne to hojdacie kreslo, to je paradicka..tam zasadnem a hojdy hojdy a mala ani nemukne.

ludika33
5. mar 2009

fodorka gratulujem

fodorka33
6. mar 2009

dakujem vam.ved to je hlavne ze sme konecne domka.-)
ozaj baby tie co kojite mozem vajicka a spenat???

ludika33
6. mar 2009

fodorka vsetko s mierou mozes. spenat by sa velmi ze vraj nemal, skus a uvdis reakciu drobca. baby tu pisali, ze jedli spenatovu polievku a reakcia ziadna, tak aj ty skus. ved drobci si postupne musia zvykat na vsetko

patkao
6. mar 2009

fodorka a vajicka mozes kludne..ja sa snazim davat si pozor co zjem, ale uz sa mi stalo par preslapov a nastastie sa nic nedialo, takze uz mam sirsí jedalnicek..inak najvacsi problem mam vymysliet co varit, uz mi dochadza fantazia..co mate na obed??

ludika33
6. mar 2009

zevraj by sa nemali ani strukoviny, ja mam uvarenu kyslu luskovu polievku s koprom, uz som si aj vcera dala a maly nic nastastie. postupne musime pridavat aj ine potraviny ako len tie obmedzene co sa mozu. vajicka som aj ja uz jedla a nic. tie nam dokonca na tvrdo davali aj v nemocnici. dokonca som citala, ze by sa nemala ani brokolica, a ja ju lubim iba tak jemne povarenu v slanej vode a malemu sa nic nestalo

patkao
6. mar 2009

u nas v nemocke to bola sranda so stravou..jeden den karfiol a pomaranc, druhý den brokol.polievka a pol grepu, som sa normalne pýtala sestriciek ze ci to mam dobru stravu, ci sa nepomýlili 😖 ..tak ked uz v nemocke toto serviruju 😉

ludika33
6. mar 2009

ved praved patka, my sme tiez mali jeden den vajicka na tvrdo, kelovy privarok, sunku (co by sa udeniny tiez nemali), med atd

fodorka33
6. mar 2009

jej dakujem vam.ja som varila na obed ryzu a k tomu kuracie prsicka na platky osmazene na panvici a potom som to dala na trosku masla do pekaca a na to platok syra a broskynu.mnam:-)
inak brokolicu chcem vyskusat aj ja taky fajnovy cestovinkovy salat s nou...

ludika33
6. mar 2009

fodorka skus a ak nenaskoci u maleho reakcia do 12 hodin, tak ju kludne mozes papkat aj dalej

krasulka
6. mar 2009

ahojte, tak s tou nemocnicnou stravou mam tiez zazitky, jeden den leco 😀 😀 😀 k tomu pomaranc 😀 😀 na obed cibulovy salat a hribova polievka 😀 no komedia..

mne povedala laktacna poradkyna ze do mlika sa ti strava dostane po 6 hodinach. Takze ked babetko place od bruska, mala by si si spetne 6 hodin dozadu spomenut co si jedla, ci to neni z toho. A ze na kojenie by sme mali davat najvacsi pozor prve 3 tyzdne, potom postupne pridavat vsetko na skusku. 🙂

patkao
6. mar 2009

ludika si mi narobila chute na kyslu polievku, uz mam aj ja, ale zemiakovú kyslu s koprom 🙂

patkao
6. mar 2009

a ako zistim ci sa Ninka vysypala z jedla, alebo su to len potnicky? lebo ma par drobných výrazticiek na tvari a teraz som v pomykove 😨

krasulka
6. mar 2009

ozaj baby ktore mate ste zapalene ocka, umyvat kamilkovym cajom. Nam sa to od vcera vyrazne zlepsilo.

andrea142
6. mar 2009

ahojte
hlásim sa po viacerých dňoch. včera sme boli na kontrole s kĺbami. ..... máme ich v poriadku 😀. nemusíme baliť naširoko. ale budem v tom pokračovať aspoň do 4.mesiaca. na kontrolu máme ísť v piatom mesiaci .

na tie zapálené očká je aj mne poradili kamilkový čaj, aj som kúpila ,keby sa malej zapálili ale ... klop,klop ... našťastie s očkami problém nemáme.

ludika33
6. mar 2009

patkao natri jej tie vyrazky trosku liehom. aj nas maly je trosku botkovany na tvaricke a lekarka kazala potierat liehom a krasne sa mu zasusili

andrea142
6. mar 2009

teraz mojej malej prepichovali uško kvôli náušniciam , strašne plakala , chúďatko moje. ale teraz už spinká ako anjelik ,ako keby sa pred chvýlou nič nestalo. 🙂

ludika33
6. mar 2009

au andrea, malej ked prepichovali uska, tak som plakala s malou a kym sme prisli domenko aj zabudla a tvrdo zaspala.

andrea142
6. mar 2009

no ja som v izbe ani nebola, boli tam s ňou manžel a svokra. ja by som to nevydržala tak som zutekala do druhej izby 😅 .

ludika33
6. mar 2009

nam ich prepichovali u detskej lekarky a mna poslali za dvere do cakarne, ale ked som pocula ten krcovity zalostny plac, tak mi to teda dvakrat jedno nebolo. a ked mi ju uz dali, tak som s nou fakt plakala az som volala muzovi, ze nech po nas pride, lebo nie som schopna ist s nou cez mesto domov, lebo bucime obe

andrea142
6. mar 2009

ku nám došla domov bývala detská sestrička tá jej to robila. našťastie 😅 ......... keď som ju brala od manžela ,už mala náušnice v ušku, ešte plakala ,v očkách mala slzičky .... aj mne vyhrkli

klementina
6. mar 2009

ahojte, andrea ja som si az teraz vsimla, ze sme boli spolu v porodke 🙂
som tu citala od viacerych, ze balite aj ked vam povedali, ze uz nemusite. preco?

ludika33
6. mar 2009

nam tiez povedal ortoped, ze uz nemusime, ale ze ked chcem nic zle s tym nespravim, ked maleho este obcas dam na siroko. dnes je cely den bez sirokeho balenia a je spokojny ako american. on je velmi nervozny z toho balenia, lebo si nevie potom poriadne volne kopkat, tak neviem, ci ho vobec obcas budem davat na siroko

andrea142
6. mar 2009

ahoj 🙂 áno

mne viacerý tak hovorili, že je dobré baliť aspoň do tých 4.mesiacov. uškodiť jej to neuškodí a aspoň sa mi malá lepšie chytá, takto má aspoň nejaký zadok 😀

miskelka
6. mar 2009

ak môžete, dajte naušničky radšej nastreliť...naša doktorka nastreľuje a to je podstatne šetrnejšie...

ludika33
6. mar 2009

setrnejsie a rychlejsie a menej bolestive

andrea142
6. mar 2009

a nastrelovanie robia aj malým bábetkám alebo až neskôr?

danielitka26
6. mar 2009

kamarátka mala mať tiež februárove mimi ale mala sa popýtala skôr a tak je januárová ...ked mala Veronika tri týždne tak jej naušničky nastrelili pritom spinkala a ani nemukla tak to asi fakt nieje také bolestivé 😉

nikollette
6. mar 2009

Baby, inak ako fodorka písala, že sa maly zobudi v noci len raz.. myslite ze to staci??
nebudite kazde tri hodinky, aj v noci, aby sa male napapalo??
Mne tak v nemocke radili, ze ak sa same nezobudi aspon kazde tri hodky, tak musim ja zobudit,a dať papať...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre