Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
19. feb 2010

hups,ja neporadim,my spime 2x stale a dufam ze este aj dlho budeme 🙂

bubatenko
19. feb 2010

aj my tak, doobeda potiahne ešte tak dve hodky a poobede tak okolo 16,00 ešte jednu.....no dnes išiel spať o 10,30 a ešte stále spíme...... ale už by mohol stavať, zase bude obedovať neivem kedy...... 🙂

patkao
19. feb 2010

bubu coo? Mne doobeda pol hodku a poobede hodku..nevymenis na doobedie? 😀

andrea142
19. feb 2010

martinka: aj moja spí už iba raz ale my už dlhšie. ale začiatky boli hrozné. teraz už začína spať 2 až 2,5h čo je super
ani moja ráno neje iba mlieko okolo 7:00 a potom cca o 10:00 jogurt alebo iné a o 12:00 obed potom ju ukladám. na začiatkoch to bolo strašné ,veľakrát sa stalo že zaspala pred jedlom tak som jej dala iba mlieko a potom keď sa zobudila dostala akože obed. ak sa ti zobudí o druhej a potom o siedmej je kašu tak mu skús ešte medzitým niečo ponúknuť nejaký olovrant po štvrtej alebo pól piatej. ja tak malej zvyknem

bubatenko
19. feb 2010

patka nechcem provokovať, ale Adamko čo sa týka spánku je neskutočne úžasný, my zaspíme tak okolo 20,00 a spí bez prestávky do 7,00 a ptom o 10,00 je zase hotovson.... on rád spinká... to má po mne - ja a spánok sme najlepší kamoši 🙂

fodorka
19. feb 2010

ahojte baby no mi spime este 2x za den tiez aj ked niekedy si myslim ze nebude spat lebo pozera jak pucik na mna.inak aj mi sa furt hadame ale tak teraz je muz nervozny z toho sthaovania a blablabla...ja viem ze je to blbe ale tak budeme vo svojom tak neviem kde je problem...ale tak hadam sa to utrasie...dobre babulky tak papa zatial...

martinka17
20. feb 2010

aďa
dík, včera spal až hodinku, hore bol od 12.45...a večer sa usmieval, hral ako keby sa práve zobudil. A dokonca sa poriadne najedol keď sa zobudil, v obchode žužlal rohlík a večer spasal celý jogurt....a dnes ráno jedol s babkou, netrebalo len mlieko 🙂 Ale si ma potešila, musím len počakť, kým sa to utrasie:_))))

nikacosta
20. feb 2010

baby a ako ste prisli na to ze malinky potrebuju spat len raz za den??lebo jakub vzdy byva uz okolo strvrtej unaveny, sice niekedy ked situacia nedovoli tak nepinka druhy krat ale to uz je o siedmej uplne uplakany a nervozny..lebo ja som tak premyslala ze od roka by som to aj ja zacala menit ale nezda sa mi zeby to bol este spravny cas..hmmm?

vanilka2612
20. feb 2010

Ahojte,tak my dnes 1.rocik mame.... 😉 Strasne to ubehlo...No co sa tyka spania,ja ani neuvazujem o tom,ze iba 1 x denne..Urcite nie,sa mi zda mala na to este..a spanok potrebuje..Radsej nech si pospi hodku doobedu a hodku poobede...lebo ak sa niekedy stane ,ze spi len raz,tak k veceru je uz strasne unavena az nevie z toho zaspat..To keby mala byt hore od nejakej druhej poobede,tak to nie.. 😖 Aj pre nu je lepsie,ked si oddychne poobede... 😀 😅 😵

monika77
21. feb 2010

ahojte bambuľky

máme za sebou včerajšiu narodeninovú oslavu...malý bol úžasný,tak sa predvádzal,bláznil sa,smial,,,ja som ho normálne nespoznávala,,,takže oslava prebehla na jedničku 🙂

čo sa týka spánku,,,stále spinkáme 2x za deň a inak si to ešte neviem predstaviť,,,bo už na ňom vidím aký je unavený a šúcha si očká,,,zatiaľ spinkávame okolo 8-9 a potom po obede 13-14hod,,,nebojujeme s denný spánkom preto to nebudem ešte meniť

kočky aj ste niečo menili v jedálničku pre svojich drobcov od 1.rôčika?

andrea142
21. feb 2010

ahojte dnes len narýchlo 🙂

nikacosta: ja som to zistila tak ,že keď mi ešte spala dvakrát tak večer robila bordel. po kúpaní zaspala a kým som ju vložila do postieľky už bola hore a potom nám trvalo až dve hodiny kým opäť zaspala. potom keď som ju dala spať iba raz tak večer bez problémov zaspala a žiadne rodeo sme nemali. na začiatku je to hrozné kým si zvykne ale potom sa naučí a je to bez problémov 🙂

martinka17
21. feb 2010

aj ja som to mala podobné ako adka
Samko cez deň veľmi zle zaspával, večer sme aj pol hodiny bojovali, pričom predtým cez deň zaspal ľahunko ihneď, večer do 10 minút. A keď sme prešli na jedno spanie, tak večer zaspe v priebehu minúty a cez deň je ho tiež ľahšie uspať. Aj keď ona je schopný ťahať aj 7 hod. bez spánku a hrať sa pritom veselo, ako keby sa práve zobudil. Ja ho volám zajačik Duracel 😀 😀 😀 😀
Ale je pravda, na jedno spanie je malý, len on už nechce spať viacej. Okrem toho, najprv spal 3 krát po 30 minút, to asi od 3 mesaicov do 7, potom 2 krát po cca hodinke, teraz si ešte len hľadá rytmus na spanie, niekedy potiahne 2 hodiny, niekedy len hodinu a každý deň v inom čase 😠 🙂

vanilka2612
21. feb 2010

Babky, cistite uz zubky kefkou ??My mame zatial len dva dole,hore este len idu...ale uz som jej vodou a detskou kefkou ich umyvala a nebranila sa.. 😉

patkao
22. feb 2010

ja uz drhnem,ma 10zubov,to uz treba 🙂 inak aj vam sa deti tak jeduju?my sme boli dnes v kociku s muzovou zubnou kefkou v ruke,lebo hadzala take hysaky ked som jej ju brala,ze som jej tu kefku napchala do ruky nech uz je ticho a mozme konecne vyrazit..aj bez rukavic,kedze s kefkou jej ich neviem navliect..a takto aj doma..ach jaj..

caly8
22. feb 2010

aj my umývame a najradšej si sama..tak ako tebe Pati ale s kefkou nechodíme von 😀 😀
sme dnes ani neboli tu sneží a je na figes a ja som na to všetko chorá ☹ prechladnutá tak tu nerváčim s plným nosom 😠 😠
Elinka mi zaspinkala..ešte tiež dva krát za den a to po hodinke spáva .. skusili sme len raz ale bola nervozna unavená ... ináč ja ju tále cez den uspávam na fit lopte trošku jej stačí pohopsať a spí..a večer na cice ..

Pati..vy ako? čo s tou alergiou? kojíš stále však?

darmka
22. feb 2010

Ahojte baby, ja by som chcela pomaly tiez zacat odstavovat. Pocula som o Sunare, ze sa najviac podoba materskemu mlieku. Len som pozerala, ze ich existuje strasne vela druhov a neviem, ktory mam vybrat. Pouzivate niektora Sunar a ked tak aky?

patkao
22. feb 2010

veru kojime stale,3-4x za noc a tak 2x za den..v marci ideme na vysetrenie,tak uvidime ci jej ten traviaci trakt dozrel ci jej to zostalo..dufam ze to zmizne,lebo bez mlieka sa zle funguje,vsade to je..a elinka ako oslavovala rocik?a skore uzdravenie,nadcha je nafigu..

mamamima
22. feb 2010

Ahojte, my este spinkame 2x, zalezi na tom, kedy rano vstane a kedy ide spinkat, kolko spi atd...ale vacs. 2x

No s tym kojenim...ja som aj chcela aj nechcela odstavit, potom sa mala unormalnila s tam nocnym budenim, nevstava 10x, ale len 3-4, tak to je super, ale nakoniec musim asi...seklo ma poriadne v krizoch, mam vyskoceny stavec a seknuty nerv a mam lieky, s kt. mi moc dr neodporuca, vraj mam odstavit...no zvazujem, ale len lieky mi pomozu, lebo poobede sa uz len plazim a skuvinam od bolesti...ale keby som aj odstavila, neuvazovala som nad UM, aj tak maloktore kojene to chce, ja by som asi po troske plnotucne...neviem, uvidim, aj detska mi povedala ze plnot. je ok...tak uvidim ako to zvladneme...
patka, my za den aj 10x, ona si vyhrnie a cecka, ale sa cudujem kolkomlieka mam, veela 😵

andrea142
22. feb 2010

Patkao: umývate už zo zubnou pastou alebo bez?

ináč aj Lili si vláči zubnú kefku všade po dome ale vonku sme s ňou ešte neboli 😀 . ale ráno vojde do kúpelky a hneď chce kefku ale tá sa jej niekde povaluje v obývačke ,lebo tam jej vypadla večer z ruky.

patkao
22. feb 2010

ja stale bez pasty,pytala som sa u zubarky,ked jej prve zuby vysli..mirka dufam ze ti to rychlo prejde,s chrbticou bolavou to nemas veru lahke...hmm..

bubatenko
22. feb 2010

darmka,

my sme na sunáre a niejaký veľký výber nemáš, len to máš odstupnované od akého mesiaca, ktoré máš od 0, 4, 6, 10, 12 mesiaca .....potom máš už len na výber, že od 12. mesiaca máš aj s banánovou príchuťou....

bubatenko
22. feb 2010

my napr. teraz nepijeme čisté mlieko skoro vôbec, lebo ráno keď sa zobudí stiahne 250ml kašu od nestlé a teraz večer dalšiu 250ml kašu a idem spať, čisté mlieko nemal ani nepamätám...... vôbec sme nepriberali a nechcel moc papať, tak som ho naučila aspoň na túto kašu z fľaše, tak teraz toto pijeme , lebo o mesiac ideme na preváženie a chcem aby pekne pribral, lebo potom tie vyšetrenia čo nás čakajú..... jooooj... len nech váži aspoň o kilo viac ako pre dvomi mesiacmi....

martinka17
22. feb 2010

bubatenko
2 kg za mesiac? Čosi, bože Samko je OK a priberá už len také pol kg za mesiac, nie je to veľa. Veď teraz sa hábu, behajú....viacej vydajú energiu 😀

Paťka
máte alergiu na mlieko? Boli ste aj na endoskopiu? Lebo Samko bol akurát pred necelými troma týždňami, ešte stále čakáme na výsledky....ale u neho hrozí celiakia, brrrr. Ak je mlieko všade, predstav si kde všade je ten nešťastný lepok. A múka 1kg ide po 3,3O EUR. Tak len nech je to pekne negatívne 😝 😀 😀 😀
😀

Ja čistím zúbky, Samko má len 6, ale akosi sa mu nie vždy páči, vydrží sotva minútku. ale dávam aj pastu, elmex, ale len trolinku na chuť 🙂 A kefku má rád, ale len po čistení, potom mu ju vezmem, lebo máme tú na prst, tak nechcem, aby sa s ňou hral.

mima
to s chrbticou...sila, ale asi s netráp, radšej začni brať lieky. Abys sa to nezhoršilo 😎 Mňa strašne pobolieva hlavne krčná, aj mi trpnu ruky...ale zatiaľ sa dá, fungujem. 😉

patkao
22. feb 2010

martinka mame zatial nabeh,este sme neboli na ziadne vysetrenie,lebo nam dokyna kazala az v 13tom mesiaci sa ozvat,vraj dovtedy sa to vyvija a moze to zmiznut..tak dufam..a tiez nejeme este lepok,vraj to byva k tomu mlieku casto pridruzene..takze s varenim tazko,bez mlieka a lepku..samkovi sa ako prejavila ta celiakia?

martinka17
22. feb 2010

nijako, samko sa okolo vianoc vyhádzal, mal také suché fliačky. Lenže on vtedy dosť teplotoval a skúšali sme , citrusy....tak som po 2 týždnňoch išla k doky, že čo s tým, tak predpísala mliečko na pleť a do vody a ešte brať Fenistil. A na druhý deň sme mali mať kontrolu krvy kvôli nedostatku železa, lenže kvôli výsledkom stále vravím, čo berie. Súpomenula som teda Fenistil, ukázala fľaky a dala spraviť gasrologička rovno testy na protilátky, mlieko, lepok a ešte čosi....a vybehol lepok. Tak sme boli na tú nešťatnú endoskopiu, lebo ináč sa nedá potvrdiť ani vyvrátiť. Bolo to snáď ešte horšie ako operácia, Samko bol ako opitý, katastrofa. A teraz čakáme na výsledky, ale nemá diétu, iba mu ešte stále dávam ten fenistil 😉
Dúfam, že vo štvrtok už zavolá, neznášam čakanie....aj keď sa snažím na to nemyslieť, skrátka to zatiaľ ignorujem 🙂

nikacosta
22. feb 2010

no ja som musela odstavit uz v deviatom mesiaci, lebo som ostala tehotna a krvne testy dosst na prd. som sa bala zeby som ukracovala to malinke v brusku onieco tak som radsej prestala. Bez najmensich problemov, sice som sa toho bala ale islo to krasne..
zo zaciatku sme zacali davat sunar ale jakub ho nechcel, iba ked som mu tam dala trocha cukru, ale tak som to robit nechcela, lebo som sa bala o zubky. tak sme nakoniec presli na bebu a malinky sa ide za tym potrhat, vypije aj 290 na ranajky..a na veceru mu varim klasiku krupicovu kasu s kravskym mlieckom, taku riedku aby ju mohol vypit z flasky..a s tym sme mali tiez velky uspech🙂)
a zubky cistime, aj s pastou. jakubko to miluje, robime pri tom s muzom nad nim suchy suchy a on sa na tom pekne zabava🙂)..potom si zobere kefku sam a vycuca z nej vsetku zvysnu pastu..hh

patkao
22. feb 2010

martinka nam podobne,od mala nam vracala z mliecnych kasi,a ked som zacala davat jogurt a tak mala cely jazyk flakaty,az cervene do krvi skoro flaky..tak som sla k dokyne,ta hned vedela kolka bije a tiez nam dala fenistil a neaky gel na ten jazyk..vysadila som jogurty a za 2dni bolo vsetko ok..tak teraz mame zakaz a cakame do marca..dufam ze samkovi (aj ninke) sa to nepotvrdi..inak zaujimave ze obaja su kojeni a maju taketo potiaze..

fodorka
22. feb 2010

ahojte baby no uz od vcera byvame vo sovjom som stastna ako blcha si ce tu mam ebordeeel ale nevadi je moj a pomaly si ho upracem🙂))este stale kojme a maly uz kazdy den spravi par krockov sam...juj ale ked on tak by chcel furt sam chodit...zlaty je🙂ozaj vcera nas bol fotit ujo fotograf ked budu fotky poslem no tak pozoval a mamick apotom tiez🙂

bubatenko
22. feb 2010

martinka nie 2kg za mesiac, ale aspoň to kilečko za 2 mesiace, aj 700g mi bude stačiť, ale nech pribere... on neváži malo, len v 9 mesiacoch mal 9,5 kg a aj v 11 mesiacoch mal 9,5kg, tak preto ideme na preváženie....

martinka17
22. feb 2010

bubatienko
Neviem, či Samko už má viacej ako 9,5...kedy ste začali chodiť? Joj držím palce, neboj, iste to bude dobre 😀

paťka
hej, musí to byť ok....

fodorka
super 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre