Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
23. mar 2009

dobréééééééé nevyspaté a škaredé ráno.

no čo robíte s tými bruškami, čo som sa pýtala včera????????????????????,,
nikuska, môj filipko mal tiež v pôrodnici žltačku, ale domov sme šli už ok, niekedy púšťajú aj s trocha zvýšenou hodnotou - asi tvoj prípad a to by mala sledovať pediatrička. keby bolo pekne stačilo by ti ho vytrčiť na slniečko.
a aké má hovienko? ak krikľavo žlté, tak ešte tam tá žltka je - mne to tak povedala doktorka. a aj tie vyrážtičky sú normálne, ja som bola v piatok v poradni a malý ich má tiež - že to môže byť z tvojej stravy, reakcia, alebo sa len čistí

ozaj a akú farbu už majú mať hovienka? ako prestalo byť žlté, tak stále sa znepokojujem, že niečo nie je v poriadku.

písali ste o spávaní na brušku.............cez deň ho dám keď som pri ňom. ale v noci keď je uplakaný kôli brušku a nepomáha ani natriasanie, ani cvičenie - položím ho na bruško a zapí na 3 hodky ako špalík..........aké tam je to riziko, keď si hlavičku už zdvihnúť vie sám, pretočiť - tak toho sa nebojím, že by sa zadusil.

mamamima
23. mar 2009

Ahojte 🙂 tak aj my sme boli v poradni v piatok a ze vela pribrala, za 2 tyz 750 g, mame 5050 g, ale ze to je len dobre 🙂 ale papka tak kazde 3-4 hod, tak asi sa dobre navala, lebo neprekrmujem ju, si dr myslela, ze jej davam aj sunar ci co...

a ja nemam stale hlas, uz 7 tyz. bude o chvilku...bola som dnes na krv a stery a zda sa, ze to nebudu odidene hlasivky od revu z porodu, chcela mi dat atb, ale ze pocka na zajtr. vysledky, tak som zvedava...

a mam dost co som citala ze clarise kazali vodu s cukrom 😨 to keby mi v nemocnici povedali, si myslim, ze si robi zo mna sestricka prdel...to je dost cudne teda 😕

inak mala sa uz vie poriadne certit, uz neni len ticho, dobre vie plakat 😀

krasulka
23. mar 2009

Ahojte,

nikuska, ak sa ti mala zda zltsia v tvari na to neozeraj..tvar bledne az posledna..dolezite je telicko. Podla mna sa uz zltacky moc bat nemusis, v takomto tyzdny uz zltacka nezvykne nikdy vystupit, uz zacne len klesat.

lenk30, no ja planujem po 6 nedeli zacat chodit do fitka, mame to hned pri cinziaku..tak snad sa bud dat aspon na hodinku par krat do tyzdna, ked mala bude spat z emi ju mama postrazi alebo pokocikuje. Ja jednoznacne musim cvicit, lebo ja mam tu kozu hroznu a aj sehna mam velke...

mamamima
23. mar 2009

krasul, pozerm ti fotky, ty si ake dievcatko 🙂 podarena si 🙂

mamamima
23. mar 2009

aj malicka samozrejme 🙂

krasulka
23. mar 2009

mamamima dakujeme 🙂 no ale ze dievcatko, ha ha, hlavne s tou pneumatikou co mi ostala na bruchu 😢 😢 😢

ale tvoje babiky su krasne, princeznicky, pockaj ako sa za vami budu tocit v lete vsetcia ked pojdete vyfesakovane 😵 😵

baby zajtra ma caka katastrofa..idu mi trhat zub mudrosti, lebo sa mi nemoze prerezat druha polka..a asi to budu musiet narezat. Lebo mam bolesti uz dva dni tak musi von. A ja bojim bojim..len dufam ze neosprostiem ked mi ho vytrhnu 😀 😀

a2303
23. mar 2009

Ahojte,
Návšteva odišla ale ešte prídu naskok naši mi zagratulovať.
V poradni bolo všetko ok, malá má 4600 gramov, pekne rastie.
Majte sa krásne a prajem vám pekný večer a pokojnú noc 😵

molly28
23. mar 2009

....takže ty máš dnes narodky - tak ti prajem všeeeeeeeetko naj naj naj 😀 😀 😀

tak to ano, malá ti ma peknu vahu...my ideme na poradňu až o týždeň ☹ potom dam info, že kolik mi pribrala...

ludika33
23. mar 2009

ahojte babule,

krasulka drz sa zajtra. dobre, ze ti ho vyberu, lebo moj otec mal z neho v kuse problemi s uchom, lebo tiez mu tlacil na tu kost vzadu a nevedeli mu prist na to, ze preco a nakoniec v tom bol zub. drz sa zajtra. silno na teba budeme mysliet a drzat palcoky, ze nech boli co najmenej.

anit vsetk naj k tym krasnym osemnastinam 😉

baby mi ideme zajtra na poradnu. aj sa trosku bojim, ze co vaha, ale hadam uz je kriza zazehnana, tak bude uz len pribuda na vahe cisielko. dufam.

ozaj s tou vyhadzanou tvarickou stale bojujeme. zacala som mu to umyvat niekolko krat denne repikovym odvarom a dokonca aj tie mokvajuce co uz mal sa krasne zhojili a uz ma aj o polovicku menej na tvaricke bolaciek. tak som velmi rada. bala som sa , ze skoncime v spitaly ako pri natalke. s tou som musela ist lezat, kvoli tvaricke ako mala vyhadzanu. ☹

patkao
23. mar 2009

ahojte..my aj napriek hnackam pekne priberame,dnes bola poradna,uz mame 5020gr.,to je kilo za tri tyzdne..ale nemame na mimu a jej misku🙂..anit vsetko naj k narodkam..lenka to som aj ja zvedava ci sa tie kosti bedrove stiahnu,lebo ja preto nezapnem ziadne nohavice☹,len tehotenske a teplaky😀

evkastipka
23. mar 2009

Pekny vecer Vam prajem babulky 😉

krasulka
23. mar 2009

no ahooj evulik, ako samate s karinkou? ved ta neni vidiet poriadne ani na ksype ani tu ☹ ☹ ☹ ☹ ste okej?

ludika no s tou tvarickou nezavidim. Dufam ze mu to prejde co najskor..ved to uz ma nejak dlho chudatko.A zajtra pisni ako ste dopadli na poradni oki?

patka no ti ekosti mam ja tiez otras..som siroka jak titanik

ludika33
23. mar 2009

krasulka dam zajtra vediet. dufam, ze uz preskocime cez porodnu hmotnost a ideme k piatim kileckam. dufam.
tvaricku uz mame cez tri tyzdne taku vselijaku. len jedno sa utesujem, ze mu to komplet nemokva a ze sa mu to po tom repiku krasne hoji a hlavne dalej nerozsiruje.

nikuska22
24. mar 2009

dakujem velmi pekne za rady a postrehy
a2303 - asi to bude tym, skusim ju menej obliekat
my sme vcera boli preplachovat ten kanalik, no keby som bola vedela, co ma caka, tak tam veru neidem, som ju musela drzat a ihlu jej do kutika ka pichali, strasne plackala
😢
moly - mojej sa to po tom zakroku hrozne zhorsilo, vkuse ma cele ocko polepene zelenym hnisom, tak teraz neviem, ci to tak ma byt, ze jej to tam spriechodnili, alebo ako....dali nam antibiotikove kvapky a sanorin. a vy?
nejako sa vsetko na nas lepi, mala mi prestala papat, v kuse len spi, co predtym nebolo, mne sa tym padom netvori skoro vobec mliecko, dufam, ze to nie je tou zltackou. a navyse stale mi priberala za tyzden 250 g a teraz mi za 3 dni schudla 60
☹ pojdem s nou dnes pre istotu do poradne, hoci sme mali prist az o mesiac, inak je to divne, ze nam dala prist az o mesiac a pritom videla z testov, ze ma zvyseny bilirubin, podla mna by to mala kontrolovat, no ved uvidime, som dost nervozna z toho vsetkeho, si namyslam rozne diagnozy

muriel293
24. mar 2009

ahojte ako sa tu mávate? mne včera nešiel koń večer vrrr

Baby máte aj vy tie odsávačky soplíkov na vysávač? juj taká som spokojná,mali sme predtým tú hadičkovú čo sa ústami ťahá ale to bolo revu,normálne keď ma už s tým zbadal tak sa všelijako krútil tak som sa už nahnevala a kúpili sme tú na vysávač,trochu som sa bála ale ani sa nezlakol a ani slzičku nevyronil len pozeral ako puk,čo sa deje,taký bol zlatý...
My máme poradňu zajtra,anit naše bábatká sa narodili rovnako "ťažké"... 😀 😀 😀 My sme naposledy vážili 3895g tak som zvedavá lebo je to totálny pažroš 😀
A ináč už sa vám aj rysuje na koho sa bábanká podobajú? xixi nechcem nič hovoriť ale môj synátor je celý jaaaa... 😀 😀 😀

ludika33
24. mar 2009

ahojcek nikus

nas maly mal zltacku a tiez bol z nej prispaty a vobec nechcel jest. ja som si na silu odsavala a davala mu mliecko z flasky, lebo tu som mu na silu (fuj strasne to vyznelo) vedela dat do pusinky, alebo som ho nutila papat cez klobuciky. v kuse som ho prikladala, alebo som si odsavala mliecko a este som si nasadila tie homeopatika na mliecko a podarilo sa nam postupne trosku pribrat a hlavne udrzat mliecko. skus vydrzat a odsavaj nech podporujes tvorbu mliecka

mamamima
24. mar 2009

patka, akoze nemate na nas? 😀 ved my sme pribrali za 2 tyz. 750, to je tak ako vy, len my sme sa narodili uz o kusok tazsi, teraz ma 5050, takze asi narovnako s priberanim 😉 a akoto ze ma ninka hnacky? kojene deti mavaju hnacky? to od coho? aj moja ma stale vodove kako, niekolkokrat za den, ale to je ok, ze take to ma byt...

ludika33
24. mar 2009

mamamima vy mate teda nadhernu vahu. tichucko zavidim. som zvedava ci aspon 4 kg budeme mat dnes, ked ideme do poradne. taku vodovu teda redsiu stolicu ma aj nas maly a to je v pohode. taku by mali mat, nakolko su len kojene deturence.

fodorka33
24. mar 2009

ahojte baby.mi ideme dokine stvrtok tak aj ja som zvedava ako je na tom maly s vahou no odkedy sme prisli z nemocky je stale zo dna na den vacsi ducinko 😉 ale hlavne ze mu chuti mliecko tak som stastna...aj nas malinky ma take vodove....

mamima ako sa mate???

mamamima
24. mar 2009

ludika no veru a to som sa bala ze nebudem mat mlieko, tak to na zaciatku vyzeralo, ze jej nebudem mat co dat, tak sa tesim 😵

fodor no da sa, len to pocasie, ani von sa neda ist, vsade sa terigam autom, uz by som isla na prechadzku keby bolo pekne...chodime okolo vas, cumim ti do okien, len neviem, ktore su tvoje, z ktorej strany 😀 , aj som ta videla na prechadzke, ale autom som isla, tak som ta neobachla 😉

fodorka33
24. mar 2009

nehnevaj ma mala si zatrubit 😉 vies ktore okna normalne spredu ked ides jak su garaze tak tretie poschodie-blizsie k vode....takto sa ty vyvazas?no veru to pocasie hruza..mi dneska asi nejdeme von vyzera ze dost fuka... ☹
to neni fer ze si ma videla mala si zastavit 😀

patkao
24. mar 2009

mima ved to,ze vy uz taku vahu mate teraz🙂..ninka ma 2-3x denne vodove kako,ale uplne vodove,az to z nej strieka.a stale jej crievka strasne skvrkaju.samozrejme ze dokyna hned na mna ze co som pojedla,tak som uplne prisnu dietu nasadila a nepomohlo..tak ze tam je asi neaky bacil,co sme si mohli z porodnice este doniest tak davame stale Hylak kvapky..a zatial nic..a mima klobuk dole ze stihas skolu,ja sa uz 3tyydne chystam zacat sa ucit a nic..ale uz musim zacat😀...ako sa to da postihat??

mamamima
24. mar 2009

no ale bola si pred lipou vo velkej debate s niekym a ja rozbehnuta, to bolo tak z dialky, poznala som kocik z fotky a a j teba som 1x videla...nabuduce zastavim 😉

pati take kako a to iste ma aj moja mala...aj jej skvrka a tak ma minule ostriekala ze kebyze som tam neni ja, tak mame nanovo vymalovane 😀 uplne vodove, to asi tak maju mat kojene babence...ti povedala, ze to je hnacka? moja sa teraz v noci 3x pokakala a nemyslim si, ze je to hnacka...aj povedala dr, ze niektore nemusia aj 2 tyzdne kakat, ze im dobre vsetko spracuje a ine aj po kazdom jedle...natalka bola ten prvy pripad...

mamamima
24. mar 2009

pati no s tou skolou...keby si ma videla 😀 s jednou nohou malu hompalam v kociku, lebo neni pravdaze naucena tak ze ju polozim a spi, v druhej varechu a medzitym sa ucim, na skusku segra so mnou, vonku ma caka...potom rychlo do skolky, ale da sa vsetko, neboj 😉

mamamima
24. mar 2009

ja sa stale neviem odhodlat na tie nausnicky...asi jej ich dam az ked ma bude vediet vyfackat za to...lutujem, ze som jej nedala tak ako natalke v nemocnici este, ale bolo mi jej luto, ze ju vtedy aj ockovali, aj do vsetkych prstekov pichali, tak som nechcela este aj toto, ale teraz sa zase uz na mna tak pozera ze jej mi je luto...ja som truba, pri natalke som to uplne inak brala...asi bude musiet ist tatinko s nou 😒 a krstiny mame 20.4. az...fodorka vy nie?? stihas dovtedy, boli teraz v nedelu a teraz az 20.4. budu...teda ak chcete dat marka pokrstit...my nechodime do kostola, ale je to taky maly zaklad, tak ju dame a potom nech sa ona rozhodne ked bude velka ze co a ako...

fodorka33
24. mar 2009

aj ja si myslim ze ta kakanica je normalna aj sestrina mala este ked bola takata maluska tak mala taketo v plienocke.inak miri ako pises mna minuly maly tak okakal ze som bola cela sprepacenim osrana 😀 ale keby si videla na nom tu ulavu a ako sa zacal potvora usmievat 😀 😀 dneska mi uz stihol okakat lachtu na postely tak som ho dala na pult mam len tu podlozku esteze je kozenna aj tu mi celu pokakal a to mal prilozenu plienku len to strieka vsade 😀

fodorka33
24. mar 2009

a v ktorom kostole tam uvas ?lebo tu v tomto surianskom to nepripada do uvahy skrz toho knaza sice neviem cxi neni aj u vas,lebo mi sme neni brani v kostole ale to by nebol problem len krstna je moja sestra a ona je slobodna mamicka a ma iba krst...ako to je nevies v tychto veciach?a jak to ze vies dopredu ze 20.4.?to by inak vyhovovalo...lebo chceme tak neskor trosku

mamamima
24. mar 2009

no lebo my sme ten isty pripad, my ani v kostole svadba, ani sestra nema to co k tomu aby bola krstna potrebuje, ale to ze sme neni v kostole pri natalke nebol problem, skor to, ze segra nema birmovku, ale je tu nejaky iny ten dekan ci ako sa vola a mam prist, tak uvidim, ale sestra ked krstila malu, ja som jej krstna, tak tam zapisali ako krstnu moju mamu, ona ma vsetko ale potom na krstinach nebola, tam som bola ja, to len na papieri, co je nic, ale krstna som pre ne ja...tak ak bude s tym problem, tak to poriesim tak a bude...a viem ze 20., lebo moj muz predaval tomu dekanovi auto a hovoril mu, tak mozno to aj vybavi, ved vies, ze ked sa chce, tak ide vsetko 😠

ludika33
24. mar 2009

my sme boli v sobotu na pouceni, lebo 5.4. bude mat maly krstinky. farar nam hovoril, ze to ze rodicia nie su sobaseny v kostole a ze nemaju vsetko ako krst .... to nevaci, ale ze krsni rodiacia musia mat vsetko od krstu az po sobas (ak su manzelia) v kostole

mamamima
24. mar 2009

a kde u nas? ved ja som zo surian...jaaaj ty myslis na KS? 😀 ani ma nenapadlo ze aj tu je 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre