Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
28. mar 2009

babky skuste dobre papiernictva,take kde su aj hobby potreby,u nas take farby mali jednu dobu aj v hypermarkete tesco..alebo objednat z netu

ludika33
28. mar 2009

ahojte kocky,

my robime otlacky s prstovymi farbami. su dostat bezne v papiernictve. prstekom sa nanesie vrstva farby na rucicku alebo nozicku (su take feste huste) , urobi sa otlacka na vykres a potom to pekne ide umyt cistou vodou. my ich robime pred kupanim. pri natalke sme ich zacali pouzivat a mame krasne zaarchivovane rozne stadia velkosti nozicie a ruciciek. staci nechat trosku preschnut a potom sa to vobec nemaze. my chceme kupit velky format vykresu a spravit si do ramu odtlacky ruk a noh maleho, malej a tata s mamou. taku papiatku budeme mat

andrea142
28. mar 2009

ahojte
včera som nestíhala. bola som malú odmerať a pribrala mi rovných 200g tak sa tu vytešujem. 😀 už váži 4790g .takže plán na budúci piatok 5kg

tie otlačky by som chcela aj ja spraviť. ja som najskôr rozmýšlala ,že jej to natriem s takou modrou vodičkou čo jej používam na natretie úst. ale keď dostať také farby tak radšej to. ( tá modrá farba by troška trvala kým by zišla )

fodorka33
28. mar 2009

ahojte,no to s tymi farbami je zaujimave asi ich pojdem kupit aj ja nech to mame zdokumentovane 😀
inak ako deticky posluchaju???nas Marko v noci stale sa zobudi iba raz no cez den si to zvykne kompenzovat 😎 ale tak niekedy musi byt hore....mali sme ist stvrok do poradne a doktorka si vybrala volno skoro ma slak trafil!konecne trosku jarneho pocasia.... 😉

lenk30
28. mar 2009

ahojte. no tak tie farbičky pohľadám v tescu.
fodorka o akom jarnom počasí to hovoríš? u nás v MT je riadna kosa, som prišla vymrznutá.
sa smejem ako sa kočíkačky grupujú, baba s kočíkom išla oproti a hneď sa usmiala, pozdravila, opýtala sa ma ktorým smerom idem a už mám kamošku na kočíkovanie............ 🙂

inak kto má problém s mliečkom - dva dni som jedla ten riccinus a mliečko strieka ako z hadice a štvorprúdom 😀

wewe8811
28. mar 2009

ludika prstove farby? to som este nepocula, ale urcite pohladam a ten napad so spolocnymi odtlackami aj rodicov je super, mozno aj my nieco take spachame 🙂
lenk30 super, ze ti tie homeopatika pomohli. Ja ich papam stale, ale aj tak mi mliecko nestiha ☹

fodorka33
28. mar 2009

lenka u nas pri NZ bolo dneska pekne doobeda slniecko svietilo a potom sice veter fukal ale bolo fajn....vidis prejdes dalej a tam je kosa..sranda...ja si musim zaklopat ze zatial je mliecka dost a na malom je to aj vidno ze mu chuti....hlados moj malinky aj ked mam niekedy pocit ze uz mam vytahane prso tak stlacim a furt strieka...dobre baby dobru noc vam aj babetkam

ludika33
28. mar 2009

baby zajtra odfotim tie prstove farby a dam do mojho albumu a oscanujem aj odtlacky malej

dobru nocku aj vam

wewe8811
29. mar 2009

dobre ranko prajem. Dufam, ze ste sa dobre vyspinkali a babatka velmi nevymyslali, aj ked nasa bambulka zase strajkovala od 3.00, ale asi si uz zvykam 🙂 .
ludika dakujeme za tip, asi to tak urobime a tiez si ich nascanujeme.
Ozaj kocky, davate babatkam aj cajik alebo trosku Lucky od smadu? Niekedy mam pocit, ze bambulka je iba smadna a ja jej dam mliecko a niekedy sa pogrcka ako keby sa prejedla.

krasulka
29. mar 2009

Ahojte zienky,

tak mne mala zazracne prespala od polnoci do 5 rana 😅 . Ale predtsym bola hore od vecera od 19:00 az do tej polnoci..ufff

wewe8811
29. mar 2009

ahoj krasulka tak nasa to ma prehodene, spinka od tej 19.00-20.00 do 2 alebo 3 a potom sa budi pomaly kazdu hod a pol

lenk30
29. mar 2009

ahojte. hlásim sa k totál nevyspatým...............ten môj cirkusant by bol stále na rukách. ja už s jednou rukou zvládam dosť vecí, práve sme spolu vyvesili prádlo..................

wewe, kojeným detičkám že netreba čajíky, že len v lete.................ja môjmu dávam feniklový čajík, ale to len kôli prdom

lenk30
29. mar 2009

hej, ten ricinus je super, po dvoch dnoch užívania musím odsávať, lebo mi idú prasknúť,,,,,,,,,,,,,,

wewe8811
29. mar 2009

lenk a ked ju aj prikrmujem bebou? no neviem, asi sa spytam pediatricky co ona na to...

ludika33
29. mar 2009

wewe az prikrmujes tak trosku cajikov mozes dat. ja maleho zatial iba kojim, ale obcas mu davam cajik trosku. hlavne ked ideme na prechadzku, tak si ho beriem ako istotu, keby chytil vonku stikutku.

pridala som do mojho albumu tie prstove farby, ale odtlacky malje mi zial nejde pridat. skusim sa s tym este pohrat. mozno sa mi zadari.

inak total nevyspata som aj ja a ked vidim maly ako sladucko buvenka, najradsej by som si k nemu lahla lenze nemozem, lebo cakama kazdu chvilocku navstevu.

fodorka33
29. mar 2009

ahojte ludi super ze si prihodila tie farby musim to u nas pohladat... 😉
inak ja si musim zatial zaklopat...pretoze maly sa napapa o tej 19:00a hned zaspinka a zobudi sa az okolo 2:00 a potom az rano o tej 6-7 takze mi sa chvalabohu zatial pekne vyspinkame 😉
ale tak niekedy musi spinkat ked cez den sa jedujeme...🙂 ale tak ked ho dam kocara a ideme von tak tie dve hodyk mi spinka....

nikuska22
29. mar 2009

ahojte

ani sem nestiham chodit, mala mi velmi malo spi, cez den skoro vobec, iba ked s nou idem von, vtedy spi ako zarezana, lenze ja s nou dlho von nemozem byt, lebo ta starsia chce ist po hodine domov 😒

molly - co sa tyka tej zltacky, sa mi zda, ze trochu ustupila, lekarka nas chcela poslat do nemocnice, ale vysledky ukazali, ze sa to da liecit aj ambulantne, lenze je velmi chudokrvna, vraj kvoli tej zltacke, takze nam predpisala zelezo aj jej aj mne 😒
- musim byt pri tych vyplachoch, lebo ju musim drzat, hrozne je to, zajtra ideme znova, aj my mame nejake ant., ktore ale nejako nezaberaju a este sanorin

co sa tyka tych vyrazok, ani nam neustupuju, ma ich uplne vsade na tvari, aj na usiach a na cele a dokonca uz aj na hlave hore a na krku ☹

na mliecko mi velmi pomaha ta zaprazena polievka a hlavne vtacie mlieko (take ako vanilkovy puding, len sa to robi aj s vajcami)a este vinea a cierne pivo, lenze sa mi zda, ze z vinei mava mala koliky. tie homeopatika som zatial neskusala, ale ked uz bude najhorsie, tak skusim, sme mali asi take 4 dni laktacnu krizu, presne v 6. tyzdni ako sa aj hovori, ze zvykne byt, to mala vkuse len plakala, ruky si hryzla a cele dni som ju kojila, hoci cucala naprazdno 😢 , som si aj poplakala a vela nechybalo aby som jej nasadila umele mlieko, ale prekonali sme to, vydrzali sme nejako a teraz je to zase v pohode 🙂

krasulka
29. mar 2009

ludika diky a inspiaciu, ajtra pojdem aj ja hladat do mesta 😀 😀 😀 BAby inak dobra sprava, od stredy a byt 18 stupnov a bez dazda. 🙂 dufam ze im to vyjde.

lenk, super ze ti homeo zabrali, mne tiez pomahaju 🙂

nikuska a tu vienu pijes taku s bublinkami? Lebo nam kazali ju vytrepat a pit odbublinkovanu aby neboli deti zdute z toho.

ludika33
29. mar 2009

nikuska tak mala moze mat koliky z vinei dokonca sa deticky lubia aj vyhadzat z vinei, alebo aj viacej grckaju, ked sa pije vinea. ja ju nemozem, lebo ked pijem, tak maly po kazdnom papkani grcka a ked ju nepijem ani raz negrcka. cierne pivko mi tiez pomaha a aj tie homeopatika. vtacie mlieko velmi lubime doma, ale nepocula som , ze je to dobre na mliecko. ked vravis, ze hej tak mnamky na to. hned zajtra robim. je to super sladucke a na to ja teraz mam velmi chut. baby aj vy mate taku prisernu chut na sladke?

nas maly je tiez stale vyhadzany na tvaricke. minuly vikend som mu to cely vikend umyvala repikom a do utorka to mal uz ako tak dobre. v utorok sme boli na poradni. lekarka mu dala taku masticku Excipial, ze mu to mam radsej tym potierat ako repikom a sme tam kde sme boli predtym. dnes som mu masticku vysadila a zase mu to umyvam iba repikom a ma to teda krajsie. kaslem na vsetky masticky a budem iba umyvat. dokonca som ho aj kupala vcera v repiku.

krasulka keby im to tak vyslo s tym pocasko. joj to by bolo suprovne. vcera u nas bolo pekne, ale dnes to je des. mala som ist do mesta na jedno stretko a aj som ho zrusila. ved komu by sa chcelo ist do toho necasu. este aj dunca mame v chodbe, nech nemokne. tu od obeda v kuse prsi a dost silno. blaaaa.

wewe8811
29. mar 2009

ahojte, co sa vinei tyka, tak tu ja pijem dost, ale miesam to s vodou, aby to nebolo take sladke a aj bublinky zmiznu a zatial bambulka nemala problemy. Hmmm vtacie mlieko, to by som si hned dala 😝 .
Jooj som sa tesila, ze tym posunom casu sa aj mala trosku posunie a bude chodit spinkat okolo 20.00-21.00 a ona sa asi prestavila spolu s hodinkami a zaspinkala uz teraz 🙂. Tak dufam, ze opat vydrzi aspon do 2. rana.

krasulka
29. mar 2009

baby kukmoj album co sommalej objednala tie bodynka kurnik sak uz jej aj budu male 😅 😅 😅 😀 😀 😀

a2303
29. mar 2009

Ahojte,

Celý víkend som sa neukázala.. Včera som robila veľké upratovanie (mamina zatial bola vonku s malou), spálňu mám kompletnú, okno umyté, záclonu vypratú, všetko pouteriané,prádlo vymenené,uplne je tam super vzduch 😵 Teraz ma to čaká v každej izbe spraviť to isté.. Večer sme si s Drahým trocha vyrazili 😵 Malá zatial spinkala u maminy a potom sme išli preňu. Dnes sme mali oddychový deň 🙂

Ludika, Ty toho fakt veľa stíhaš!!! Klobúk dole!!! A aj robíš??? Ako to stíhaš? Ale máš pravdu, dobre si spravila, že si mužíčka trocha na to upozornila. Môj má tiež motorku, tak Ťa viem pochopiť... 😉

Majte sa a prajem vám dobrú noc

evkastipka
30. mar 2009

Pekne ranko Vam prajem bambulky... 😉

Uf...normalne kukam, ze mate cas aj sem skocit poniektore...no ja len tak na chvilku, skuskove v skole nepusti...uf uf...

andrea142
30. mar 2009

ahojte
dobré ránko prajem aj ja 🙂

Anit: závidím ti to veľké upratovanie. aj ja by som už mala ale nechce sa mi. dnes ma čaká aj žehlenie. 😝

chuť na sladké mám aj ja a to strašne.

zatial končím ,pôjdem von s malou je celkom pekné počasie. ( aspoň z okna tak vidím 😀 ) nech je už leto

lenk30
30. mar 2009

ahojte, u nás zas prší. dnes mi tu prišla mamina, tak môžem byť pri PC a dorobiť si papiere..........uf, tú kopu papierov

na sladké mám sátle chuť aj ja, no ale takto sa mi nepodarí schudnúť? 🙂 a také somariny zjem.......

baby včera sa nás drobec kúpal vo výrivke..........no my sme za rodičia.........drahý sa večer kúpal, napustil si plnú vaňu.........filipko sa pokakal a išla som mu umyť ritku do umyvadla, provokačne som mu ponorila nožičky k drahému do vane a on také okále, tak som ho vyzliekla a dala mu ho...........taký spokojný - on nám vo vaničke jačí o sto dušu a tu sa mu to páčilo. no samoška, že sme ho potom vyumývali, ale asi to už budeme takto praktizovať, aj hlavička sa nám lepšie umývala. ved nech si zvyká, veď sme jeho.......... 😒 . keby to čítala nejaká sociálna pracovníčka............

wewe8811
30. mar 2009

ahojte, tak ja hlasim celkom fajn prespatu noc. Od 19.00 sme vstavali iba raz o 3.00 a potom az o 7.00, tak dufam, ze si na to mala zvykne 😀
fiha lenk kupat maleho vo vyrivke, hehe no to muselo byt vesele. Hlavne ze sa mu to pacilo, len treba asi davat viac pozor. Nasa bambulka si kupanie celkom uziva. Plakala nam len prvykrat, ked sme sa na nej ucili 😀 a teraz sa uz len obzera a kopka nozickami 🙂

clarissa
30. mar 2009

ahojte babule,
ja uz sem chodim len tak sporadicky.,doplnit fotky do albumu a pokukat co je nove 😕
my sme dnes mali blbu noc,mimi sa o 2 zobudila a do piatej bola hore 😔 ale aspon to dospava teraz
s kakanim musim zaklopat sa nam to dava pomaly do normalu konecne,vcera sa vykakala po 5 dnoch bez rurky a to hned 3x za den 😵 😵 😵 😵
zatial len kojime,ziadne prikrmovanie aj ked uz sme mali na male ale drzime sa pokial je mlieckoa dufam ze bude co najdlhsie.inak vazime 4400g,-to je z piatka z poradne-takze sme prirali 210 g od odchodu z nemocky
dlho som tu nevidela Sue, ale sak chapem ani ja moc nemam kedy,.inak som rozmyslala ze ked deturence trochu podrastu by sme mohli dajake stretko spachat... 😉

wewe8811
30. mar 2009

ahoj clarissa ty mas asi najmladsie babatko z nasej grupy, ci sa mylim?
super, ze sa s mlieckom drzite, nasu malu prikrmovali uz v nemocnici 😒 lebo ja som nemala mliecko a teraz to nejako kombinujeme, nasej malej hladoske nestiham
s tym stretkom suhlasim, boooze tolko detureniec na jednom mieste, to bude vesele 😀

sue13
30. mar 2009

Ahojte 🙂
Tak ja sem chodim tiez uz velmi malo ale citam Vas aspon priebezne 🙂 Dufam ze ste vsetky v poriadku aj s babatkami 😉
My nekojime, prisla som o mliecko vraj koli silnej anemii pri porode 😔 Ale nevadi uz som sa s tym zmierila.
Dolezite je ze nasa Karinka pekne pribera, rastie a tvari sa spokojne 😵
Papame kazde cca 2 hodinky a vecer naposledy okolo 21vej a budi sa az okolo 5tej rano takze sme aj vybuvani 😵
Kakame, prdime o 106 takze vsetko v poriadku 🙂 Mame trosku sopliky ale odsavacka na vysavac nam super pomaha, neviem si ju vynachvalit 😀
Uz sa na nas Karinka aj krasne usmieva, vsetko obzera, pocuva ked rozpravame a dviha hlavicku uzastne. Aj doky ju pochvalil 😀 Tie deticky su naozaj zazrak, som najstastnejsi clovek na svete 😀
Vsetky Vas zdravime a Clarissa uz sa nam otepluje!!!! za chvilku dame stretko 😉
Idem pridat nejake fotecky tiez.

a2303
30. mar 2009

Toto počasie ma zničí.... zas prší.... ☹
malá má zas trochu soplíky, ale ani sa nečudujem... veď to asi robí aj toto pojašené počasie.
Idem sa naobedovať a trochu porobím, kým malá spinká.

Zatial sa majte!

Na sladké mám aj ja vždy hroznú chuť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre