Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bubatenko
10. apr 2010

ahojte,

hlásime sa po dlhšom čase, ale bolo toho až, až....

v utorok sme sa vrátili po týždni v nemocnici, lebo malý mi už dva týždne kašlal a soplil a nevedeli sme to zastaviť, so žiadnymi sirupmi a skončili sme z vysokými teplotami so zápalom priedušiek... takže sme vybrali dvojo antibiotík, inhalovali sme a mohli sme ísť domov, ale soplíky a kašeľ máme stále, ale už mám pocit, že nie až tak strašný...

lulusy, len odsávaj, odsávaj a odsávaj nech jej to nestiekne na priedušky, to je alfa-omega....calcium nie je zlý, ale ten pomáha hlavne keď je dieťa zachrípnuté, proti kašlu nie moc.... nám pomáha veľmi Solmucol a Trifed, ale ten je na predpis, ten berie aj teraz , je aj na soplíky aj na kašeľ......fenistil je dobrý , kombinovala som ho zo Solmucolom, pomáha k odpuchnutiu sliznice v nošteku.....

čo sa týka Adamka, tak on pije iba z Avent flaše a vypije iba Medovkovo - Jablkový čaj od Hipp.. aj pol litra denne a čo sa týka papania, tak papa ako Hanka od Zuzky, žuť ani za svet, tak všetko musíme dávať na jemno, inak mi to začne vypľuvať, hlavne teraz ako je chorý, mal zapálené hrdielko, tak keď som mu dala niečo väčšie tak sa začal dusiť... tak zase roztláčam všetko....
zubov máme 8 a idú nám stoličky, tak sme v noci hore každú hodinu a je taký umrnčaný cez deň a taký cecok mamičkin, ale za to môže nemocnica...... je to hrozné pre takéto babatko , lebo je tam strašne obmedzované, hlavne teraz keď sa naučili chodiť, v posteli to neudržíš, na izbe len chvíľu..... po týždni už pôsobil ako taký zablúdený psík v klietke, ktorý má svoj vyhradený priestor.....a hlavne to je aj pre mamku vyčerpávajúce , plus keď som spala na zemi pod postieľkou.......ani neviete aká som bola šťastná keď sme prišli domov...

tak som sa vyžalovala...... 🙂

lulusy
10. apr 2010

ahoj bubu,
kde si spala???? 😨 preboha !!!!! to kde zijeme ? normalne mam z toho husiu kozu 😠
ja by somasi prerevala den a no 7dni vkuse!
prajeme skore uplne vyzdravenie. dufam, ze u nas to prejde domacou liecbou.

bubatenko
10. apr 2010

lulusy,

spala som na zemi - zložila som si z fotelky epedá, a navliekla som sa do spacáku...ono matka má možnosť spať na svojej izbe, ale tá bola úplne na opačnej strane kde majú izbičky deti..... môžem ti povedať, že ani jedna matka tam nespala, iba tie čo mali väčši deti , tak okolo 6-7 rokov, ale z dojčenského oddelenia sme všetky spali pri deťoch... však pre tie deti je to taký stres a neviem si predstaviť, že by ma Adamko nevidel čo len minutu.......

môžem ti povedať, že by si neplakala...... matka musí byť tá silná a ubezpečiť dieťa, že je všetko v poriadku a čo sa týka toho spania, tak môžem povedať, že keď je človek unavený vyspí sa všade.. po takých dvoch nociach mi to bolo už úplne jedno ....

aj vy sa držte.... hlavne nech ste čoskoro zdravý 😉

lulusy
10. apr 2010

ved to da rozum ! Ktora matka by spala spokojne vo svojej posteli, ked jej dietatko spi chore na opacnom konci?
Boze normalne mi je do placu ☹ Nechapem, preco to nemocnica nevie zariadit a premiestnit postel pre maminku k dietatku !? Co k tomu potrebuju? stavebnu firmu? stahovakov? ved ide o zdravie dietata a ako sa rychlejsie uzdravie, ked nie pri maminke? to co uz je a vymysel umiestnit maminu inde? 😠
joj som sa normalne rozculila ! 😠

Bubu dakujeme,dufame ze Dominiku to prejde, prajeme dobru noc.

marya
11. apr 2010

Bubu, to je super, ze uz ste doma, teda to je fakt sila, ako to chodi v tych nemocniciach 😠 si ozaj silna zena, ja by som to dost tazko asi niesla, ved aj v porodnici som prerevala cely cas, a to bol Petko zdravy, len dosli na mna depky...kolobuk dole, ozaj 😉 hlavne, ze uz je Adamkovi lepsie a drzim palce aj vsetkym ostatnym detickam aby boli zdrave a by sme sa nikdy nedostali do spitalov...

Lulu, aj nas Petko dost kaslal a soplil, boli sme u dokiny, dala nam sirup Stodal a fenistil kvapky + odsavat sopliky nech nepostekaju na pluca... 😒 ale uz to ma skoro tyzden, trochu sa to zlepsilo, ale stale pokasliava, tak tiez neviem...

Patka vdaka za tip, skusim tu slamku, mozno ho to bude bavit 😅, lebo nechce ani z flase ani z poharika, aj ten sosak som skusala, to vobec nechce, betarisko jedno...iba ak mliecko odtial tecie, to si da vzdy, ale inak skoro nic...

tak sa zatial drzte 🙂

martinka17
11. apr 2010

bubu
konečne doma, to poznám, Samko začínal chodiť, keď sme na detskom pre teploty strávili 3,5 dňa,....chrúst mal ponorku z izby už na druhý deň. Našťastie sme boli samy na izbe a mal som posteľ...ale aj tak si viem predstaviť, ako si sa tešíla doma...ešte viacej ako ja a to som si vtedy pripadala ako princezná 😀

papanie
aj Samko nechce kusať, lezie mu stolička, katastrofa plač v noci, cez deň celkoom pohoda, ale nevydrží doma, každý deň chce von, aj v zlom počasí 😎 Ešte že naši majú balkón, ke´d sme doma, tak sa snažím utekať ku kámoške alebo ich zavolám k sebe, alebo šup apsoň do nákupného centra, na vláčik, pozrieť zvieratka 😵

monika77
12. apr 2010

teri gratulujem k bytíku,,,super že sa vám to podarilo

bubu fakt smutný taký zážitok v nemocke,,, neskutočné to naše zdravotníctvo či nemocnice aby nevedeli zaobstarať posteľ pri bábätko, strašné naskakuje mi husia koža z toho čo ste tam obaja prežili,,,hlavne nech je drobček už v poriadku a ty už určite šťastná že ste doma

bambuľky mi pije čistú vodu (ešte stále preváram) a niekedy mu dávam do vodičky HIPP granulovaný,,,ale striedam to s čistou vodou a pije chrústik zo slamky, v postielke ked ho idem dať spať tak ešte z dudlíka

kočky dokedy sa má dávať desiata a olovrant?

mamamima
12. apr 2010

monika, desiatu a olovrant ma jest kazdy, nie? 😉

monika77
12. apr 2010

mamamima pýtam sa len preto, bo mi nejak štrajkuje s obedíkom a normálnym papkaním,,,aj včera len dva hryzy banánu, potom húseničky kukuričné a takéto hlúposti len papal 🙂

mamamima
12. apr 2010

monika, oni maju take obdobia vselijake, ze raz papkaju vsetko a pekne a potom nechcu...to prejde, uvidis. Ale mali by mat normalne ranajky, desiatu, obed olovrant a veceru, aj ja sa tak snazim jest, vtedy si aj udrzim vahu, al. schudnem, ale ked jem vsetko nakopu, tak pomooooc 😀

mamamima
12. apr 2010

zeny, akurat davaju v zenskom ma. aktualnu temu...dojcenie do roka, lebo potom obsahuje aj chemiu a malo mineralov a vit. tak ja to asi ukoncim ... vsade o tom pocuvam...tak musim zistit ako na moju potvorku 😖

terina25
12. apr 2010

Ahojte babule.

tak sa hlásim,že sme zrušili tatry 😖 najprv sme chceli zrušiť úplne,ale dali nám možnosť presunúť to na neskor,tak pojdeme až v máji.Preložili sme to hlavne kvoli tomu sťahovaniu,ale aj počasiu,lebo včera riadne pršalo.a pozerala som aj predpoveď a tam že dážď,sneženie...a ja som chcela chodiť s malou von a nie sedieť na izbe.takže chvalabohu sa to dalo preložiť a neprídeme ani o peniaze našťastie.len dúfam,že v máji už bude dobré počasie.mali by sme byť už aj odsťahovaný od 1.5.,takže akurát nám to padne vhod si oddýchnuť po tých stresoch...

bubu:držím palce,nech je malý rýchlo v poriadku.naša Sofi bola tiež dlho chorá -vyše mesiaca,ale našťastie sme nemuseli do nemocky.takže viem,aké je to pozerať sa ako sa ti dieťa trápi s chorobou a ty mu nevieš nijako pomocť. o to horšie je to ,ak ste v nemocke.tam je to ešte deprimujúcejšie ☹ Tak nech sa Adamko skoro vylieči.držíme palce.

mamamima
12. apr 2010

Boze, co tam hovoria, ze nemala by sa davat hydina kvoli hormonom, ze dievcatkam sa predcasne zvacs. prsniky, aj u babatiek, ze potom, ked sa to vysadi, tak to zmizne...no, my mame kuracinu na obed...vsade je samy humus, co by sme tak mali jest? aj zelenina, samy dusicnan :(

terina25
12. apr 2010

inak k tomu pitiu.Sofi pije stále z fľaše.skúšame aj pohárik s tým ,,náustkom,,a chvalabohu už sa jej to aj začína páčiť,ale musím jej ho držať ja.ale horšie je,že vyše polovica čaju skončí na jej oblečení 😠 Piť dávam momentálne čaj Sunarek - malinový - mňam 😉 predtým som dávala hipp jablko medovka.

andrea142
12. apr 2010

ahojte

tak jednu svadbu už máme za sebou. dobre sme sa zabavili len, to mali blbo vymyslené. baba je manželova sesternica býva u nás v dedine chalan je z kostolnej tak to privítanie a kostol mali v kostolnej a zábavu u nás. už o trištvrte na dve sme sa autobusom trepali tam o štvrtej bola omša a o šiestej sme sa vracali ku nám. malá mi od únavy o siedmej nevládala iba umrnčaná, to cestovanie aj čakanie bolo pre ňu vyčerpávajúce.

aj ja už Lili dávam piť z pohárika ,nalejem jej tam glg čo hneď vypije ale občas sa jej podarí aj to vyliať. slamku tiež občas používame aj to sa jej páči. ale pije aj z flašky. za deň stiahne cca dve fľaše čaju. ja jej robím čaje ovocné od megafytu. .............................. k tomu pitiu. treba viackrát ponúkať ......... u nás pomohlo ,že jej neterka stále dávala piť a malá teraz častejšie berie čaj a pije sama. 😀

k jedlu: nie je dobré dlho malým mixovať stravu lebo potom iné nezjedia. ......

Lenk: ohľadne toho očkovania proti kiahňam. ja malú proti tomu očkovať nedám ,lebo radšej nech to dostane ako dieťa ako keby to dostala keď už bude dospelá alebo staršia vtedy je to už horšie.

mamamima: že sa nesmie dávať kuracie mäso? a od kedy sa môže. ..................

monika : ako malému dávaš jesť. ja sa snažím dodržať cca takýto čas že je o 7:00 ,10:00 , medzi 12:00 a 13:00 , 16:00 a 19:00 takto sa to naučila a spapá mi na obed aj polievku aj druhé jedlo. na desiatu a olovrant má jogurt alebo ovocie a to nieje tak veľa aby to ďalšie jedlo nezjedla.

aj my už vyše týždňa soplíme a kašle dávam jej calcium a mucosolvan.

lulusy
12. apr 2010

mima: to co uz je za "novinka", to kto s tym prsiel? co je v dnesnej dobe 100% zdrave? ale toto ze kuracie = zvacsene prsniky ? 😕
a odkial by sa mala nabrat chemia do mater.mlieka??? 😨 ja neprestavam kojit .....! ... aj napriek tymto cudnym tvrdeniam 🙄

mamamima
12. apr 2010

no ja som s tym neprisla 😀 to tam lekarka hovorila, a tusim aj patka malej nedavala kuracinu lebo jej dokina jej neodporucala...

a chemia do mlieka? no zo stravy, vzduchu, vsetkeho...ja chcem prestat kvoli zhorsenym vysledkom...ale to je uz kazdeho vec. 😉

martinka17
12. apr 2010

adka
dík, že nemoxovať ☹ ....len ak iné neje, tak ho nenechám hladovať. Lebo ak mäso nie je nadrobno pokrájané tak mi ani neotvorí pusu 😝 😀 😀 😀

kojenie
ani ja asi neprestanem, tá chémia je fakt všade, aj v tom umelom mlieku 😉

kuracina
to som síce počula, ale tak domáce zajace nemám, ani hydinu, ani morky....hmmmmm, tak ostanem pri tej kúpenej 😀

fodorka
12. apr 2010

ahojte s tym kojenim ja ako som vravela teraz nocne som vynechala cez den pomaly vynecham a o take dv amesiac eksoncim len potom by sme chceli druhe babo....

monika77
13. apr 2010

mamamima asi má skutočne blbé obdobie,,,štrajkuje pri všetkom,,,musím mu to ponukať aj 10x nakoniec to aj spapá no niekedy aj nie,,,včera som mu dvala obedík okolo 13h, nechcel,,,dala som mu to za 10 min a spapal skoro všetko,,,jednoducho vymýšľa,,,čo ma najviac hnevá neobsedí ani len pri papaní,,,stále sa vrtí a ked ho nahreším tak na ten truc mi potom začne vyplúvať,,,strašne je trucovitý a jedovitý hnevá ma to no len dúfam,že to čoskoro prejde a nebude takýto

baby podľa mňa je hlúposť tá kuracina,,,a dnes nie je nič 100% zdravé,,,všade sú samé chemikálie,,,žiaľ aj ked si doma vypestujete bo bezpostreku skoro nič bezproblémovo nedozreje,,,keby sa máme držať všetkého kto na niečo príde nejeme asi nič,,,príklad. vajíčka raz boli veľmi nezdravé teraz sú názoru toho že 1 vajíčko denne je priam zdravé a prospešné,,,maslá - raz bola zdravá masť potom zase nie že radšej kravské maslá teraz zase viac propagujú rastlinné,,,no vyberte si čo chcete to je môj názor že sa už nič nedáe 100% bez chemikálii

andrea tie časy máme presne rovnaké,,,ako som už písala asi len teraz štrajkuje,,,je to zrejme aj tým že nám idú zase dalšie zúbky tak je z toho nervozny ☹

mamamima
13. apr 2010

ja nevravim, ze chcem prestat kojit kvoli tomu, co vcera hovorila ta dr, ale uvazujem o tom uz dlhsie, uz som jej dala co potrebovala, potrebujem si aj ja oddychnut. Dnes hore zase 100x a stale cecala, na nervy, aj vcera...a to je pravda, ze nic by sme nemohli jest. Ale idem si urobit zahradku, nasdaim si mrkvu, rajcinky dva korene a tak... neviem ako na to, ale nastudujem 😀 snad bude bez dusicnanov, ide to hadam aj bez toho, nie? 🙂 a mam objednanych 5 sliepok na vajicka, snad budu zdravsie, uz mi riadne sibe, co? 😀 ale ked mam miesto na to...

mamamima
13. apr 2010

a ze ked sa detom dlho mixuje, potom nechcu ine...ja som nikdy nemixovala...len popucila a potom krajala neskor...

heidy26
13. apr 2010

Mima to s tou kuracinou......asi by sme vážne nemohli jesť nič. ale za dva mesiace bude iná lekárka v tom magazíne a bude hovoriť niečo iné 😀 😀 😀 😀
a ty si ešte neodstavila????? nezávidím ti. ja som tak urobila v roku a je pokoj. prespí celú noc. aj ked začiatky boli hrozné ☹ ☹ ☹
ja tiež som nikdy nemixovala, len popučila a hotovo!ale tiež som si myslela že ked pomixujem tak zje, ale nie. skusila som jej dať HIPPku však to je pomixované a aj tak zjedla len 3-4 lyžičky. Myslím že to je obdobie ktoré prejde.
Inak dnes je tu hnusne, stále prší 😠 😠 😠 😠 už nech je teplúčko!
A MIma ja mám zasadené už druhý rok - mrkva, zemiaky, rajčiny, kaleráb, re´dkovka, č.repa a super mňa, take domáce 😀 😀 😀 a nič neštuduj 😀 😀 len to hoď do zemi popolievaj a hotovo! 😀 😀 😀

caly8
13. apr 2010

🙂 ahojteee

ja som akurát včera čítala na wordpres-dojčnie píše tam annag a tak čo to o dlhodobom dojčení a neviem čo ešte všetko a tiež neprestanem kojiť aj ked ma chrbát bolí ty kokso no ale tak čo už.. ja som rada, že je to tak ako to je, ukudní sa, teší sa hrozne na cicu .. skúsila som dve noci Ele nadať cicu a to sme od pol noci nespali kľačala nadomnou a pláááááč no tak toto nie nijako som ju nevedela utíšiť len ked som jej spievala tak zaspala ale o chvíľu bola hore.. takto ked jej dám dva krát cucnúť cez noc tak spíme obe... cez deň ju už len raz kojím okolo 16h .... takže sa to dá prežiť..ináč baby ja som začala pekne priberať kúúúúúrnik 😠 😠 už som 5 kilo pribrala a to som ták pekne schudla 2kg pod pôvodnú 🙂 ale zase ja sladké musím každý deň a posledne sa neviem ovládať ale to je asi stresom ja mám potom strašnú potrebu takto energiu príjmať až nezdravo...

ku kuracine ja dávam ..a morčacie a hovädzie tiež-...bravčové nedávam .. a maslo živočíšne také klasické ťažko roztierateľné 🙂
a tiež som nikdy nemixovala len pučila a teraz taktiž alebo uvarím do mäkka a Ela požuvká na tých 5-tich zúbkoch 😀

caly8
13. apr 2010

tak tak mima zasadiť a polievať ..u mna si kupujú aj také granulované hnojivo hlavne pod zemiaky ale je to také univerzálne dáva sa to do zemi pred sejbou a sadením a toť vsjo... myslím, že pestovatelia ktorý pestujú na predaj to hnoja aj tekutým a kým rastie a zrie ...

andrea142
13. apr 2010

ahojte

no stou kuracinou hej. ja jej aj tak dávam a čo iné bude jesť. občas máme aj králika, hovädzie ...... sliepky kupuje svokra od niekoho v dedine nie v obchode ... 😅

mati: no hej, ale snáď začne papať aj nerozmixované. u nás platí to keď ju viac krát ponúknem tak potom to začne jesť. kým bola menšia aj ja som mixovala ale od 6. mesiacov už len tlačila a dosť nám trvalo kým to nevypľula ale zjedla.

monika: keď vymýšľajú tak poriadne. moja teraz začína odkukávať výmysly od sesterníc , hlavne od tej menšej ........ tá začne pred obedom revať že " hajá" a neje tak ju sestra zoberie spať a moja len "Mo hajá " a už do nej nič nedostanem. už som hovorila ,že keby sestriná malá už rozprávala tak aj Lili. lebo všetko po nej opakuje ako papagáj. medzi nimi je rozdiel 7.mesiacov.

mounty
13. apr 2010

Caute po sto rokoch.........moc sem nechodim ale mam otazku. Uz ste mali kiahne niekto? Lebo starsi synak sa pred tyzdnom vyhadzal a cakam len kedy to chyti malu ale netusim ci si trufnut aj von ked viem ze to ma dostat..........ja uz od 8 mesiaca nekojim tak neviem ci bude mat dostatocnu imunitu......dik za odpovede..

martinka17
13. apr 2010

no teraz už veľmi nemixujem, len výživku a kašu zemiakovú.....ale to už má konečne 6 poriadnych zubov. LEbo dovtedy on nevypľúval, jednoducho po prvej lyžičke prestal otvárať ústa a čakal na mlieko 😲 🙂 Lenže jeho stále boleli ďasná, preto som dlho mixovala. aj teraz, už 8 dní v noci plače pre jednu stoličku a nie a nie ju vytlačiť na svet, potvora 😵 . Ale kojenie, pohoda, Samko by aj prespal celú noc, to sme už dlho mali, ale keď ho bolia zuby, tak sa budí. Našťastie len raz za noc, tak okolo 3, niekedy ani to nie, až o 5, to je potom pohoda.

andrea142
13. apr 2010

mounty: moja to od sesterníc nedostala a ja som ju kojila iba 2,5mesiaca a hrala sa s nimi. ak ešte nemá nič tak s ňou kľudne môžeš ísť von. ak to dostane tak sa to u nej prejaví až o dva týždne. mne sestra hovorila že to najskôr vypadá na červený fľak a do večera tam už bude pľuzgier.

zuzi26
13. apr 2010

ahoj mounty 🙂 no my tiez cakame na kiahne...hanka bola s bratrancom, ktory ich vecer po navsteve mal po celom tele..ale uz preslo vyse tyzdna a nic nema...ale vraj inkubacna doba je 17 dni..tak cakame dalej. Ale chodime von aj medzi ludi, vraj sa to prenasa, az ked su vyrazky. S tym kojenim dlhodobym, ja som si myslela, ze budem kojit aj do dvoch rokov - ale uprimne by som to nevydrzala. Ulahcilo mi to tehotenstvo, odstavila som v 13mesiacoch. Podla mna to uz je pre maminu velmi narocne neskor, babo sa stale budi v noci a to sa uz neda zvladnut potom. Ja uz som bola strasne unavena, vycerpana a potom aj nervozna cez den..vacsie dobro pre dieta je mat spokojnu maminu. Ale to je kazdeho volba, ako vladze.
Vcera sme prvy krat videli nase babetko druhe, bolo to nadherne, poculi sme srdiecko, ma len jeden cm..je to taky pekny pocit 🙂 Hanka uz dava pusinky na brusko, sme z toho uplne namakko. Uz mi aj byva nevolno, pri Hanke som to nemala, musim predychavat viackrat za den a vzdy s Hankou idem okolo obeda spat aj ja, lebo nevladzem a chodim spavat o deviatej ako babo 🙂
s tym mixovanim, no ja tiez musim vsetko krajat na jemnucke kusky, jedine kusky co zje, su cestoviny.
Marya s pitim mame rovnaky problem, hanka vypije rano, vecer flasu mlieka a cez den si len cucne caju alebo vody. Skusili sme vsetky moznosti..uz som jej zacala aj sladit caj a nepomaha nic..ak to vyriesite, daj vediet ako...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre