Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
6. mar 2009

nikol, presne ja mne povedali ze babo treba budit ked spi dlhsie ako 3 hodky,ale ja malu necham v noci aj 4 ked spi..potom sa vacsinou sama zobudi.

pishulina
6. mar 2009

Ahojte, mne v nemocke radili, že cez deň budiť najneskôr do 3,5hod spánku, aby sa do 4hod babätko napapalo. V noci budiť netreba, a dať napapať iba, keď sa samo zobudí. Takto ho možno naučiť aj režimu, aby v noci dlhšie hajkalo a nebuntošilo.

krasulka
6. mar 2009

Patkao, Ninuska je nadherna a ten usmev 😵 😵 😵 😵 juuuj. A kukam ze ako ma pekne cumlik, moja mala cumel vobec nechce, a to som kupila aj tak yuplne drobunky, pre predasne narodene ale vobec ho nechyti..tak jej ho ani nedavam.

patkao
6. mar 2009

krasulka dakujeme 🙂, ja zasa u vas obdivujem to haro, Ninke uz aj tie biedne vlasky zacali vypadavat 😉 ..cumel zacala asi tak len posledný týžden, aj to ziadny nechce len obycajný gumený z lekarne za 20Sk..nam Ninka niekedy spi aj 6h v noci, tak dokyna kazala ze ju mam po 4h budit papat, ale potom ked videla ze pekne pribera, tak povedala ze ju mame nechat, ze sa zobudi ked bude sama chciet, takze odvtedy konecne aj nieco pospime 😎

a2303
6. mar 2009

Ahojte!!!

Novým maminkám gratulujem a prajem veľa zdravia im aj bábätkám 😵

Baby, s tym očkami čo sa trápite, je to fakt hrozné... ☹ Držím palce, aby sa malinké vyliečili a aby sa nič nemuselo prepichovať..

Ja som sa dnes nehlásila.... som uplne mimo....
Ráno sme zobrali malú k dr, ale mala dovolenku. Tak nás sestrička poslala na ušno-krčné, tam všetko ok.
Malinká má ešte vždy soplíky, ale asi ako ich hltá, tak mi sem-tam kašle a ako keby pískala (keď dýcha, myslím priedušky). Dnes poobede som nad ňou už len plakala, tak strašne mi jej bolo ľúto.....
Už si predstavujem hororové scenáre. Ale keď spinká, tak dýcha tichučko ani ju nepočuť.
Dnes sme kúpili tie ampulky otrivin, v spálni mám jednotku sporák a v kuse tam zohrievam slanú vodu aby sa dobre parilo. Zajtra vyperiem aj záclonu a zavesím ju morkú aby bolo vlhko.
Baby, ja sa o ňu tak bojím.... dufam, že to nebude nič vážne.... Horúčku nemá, len je taká nekľudná, plačlivejšia a ťažko zaspáva...
dnes som si celé poobedie hovorila, nech radšej mňa bolí šitie a zlatá žila, len nech je malinká v poriadku...
K tomu mi aj Drahý ochorel, takže je zvlášť v detskej a na malú som sama ☹
Dnes som asi fakt nejaká hysterická....

miskelka
6. mar 2009

Neboj...soplíky majú asi všetky naše dietky... Tiež sme dnes zadovážili zvlhčovač, dúfam, že to trošku pomôže. A tiež mám doma chorú staršiu dcérku...takže sa spolieham, že v mliečku je dostatočná imunita ... Ale samozrejme som si poplakala tiež, keď som si predstavila, že by malo malinké chrípku.., horúčky.. ☹ ☹ ☹

krasulka
6. mar 2009

joj kuriatka tak mi je luto tych babetiek vasich soplikovych..anit, snad sa jej ryhclo polepsi, ked paris aj tu slanu vodu..aj s tymi kamilakmi si to uvarila? A podloz jej pod matrac do posielky nieco, uterak alebo tak, aby mala vyssie hlavicku, aby jej sipliky vytekali von. Je to strasne fakt..take drobciatka a su chore..

anit,ale neboj, zvladnete to, sopliky prejdu aj kasel a mala bude zdravucka...len treba vydrat a snazit sa jej ulavit co najviac.

miskelka a ako mala si zvyka na sestricku? 🙂

krasulka
6. mar 2009

mne teraz mala spi od 6 ako som ju okupala a najedla sa tak spi...tak tiez neviem ci ju mam zobudit alebo ju este neham..ale asi ju neham

a2303
6. mar 2009

Vy ste zlaté, ďakujem!!!!!!! Hlavičku má vyššie, prehla som vankúš a leží naňom tak je vyššie hlavička.
Dnes som fakt asi hysterická 😅
Zajtra bude lepšie 🙂
Ale ako vidím, ani jedna z nás to nemá ľahké...

Miskelka, staršiu dcérku máš chorú??? Juj Moja, dúfam, že sa čoskoro uzdraví!!!!!

Krasulka, a Vy sa máte ako???

krasulka
6. mar 2009

anit, vsetky sa este len ucime, aj ja niekedy kukam ako puk 😕 😕 😕 ale zvladneme to 🙂 ..uz sme mami, a priroda nas obdarila intiuiciou aby sme vsetko robili co najlepsie pre nase babetka. Aj nase maminy toto s nami prezivali, teraz mi musime tu lasku posunut dalej.

my v pohode, malej uz ustupuje to ocko, uz jej tak nehnisa, asi aj tie kamilky robia svoje jej to viackrat za den s tym umyjem, na tamponiku. Inak sa stale mordujem s nedostatkom mlieka, ale dnes mala celkom vydrzala aj na mojom..tak stale verim ze sa to este rozbehne..Ja som si predtym ani nepomyslela ze by som mohla mat problem s kojenim..

a2303
6. mar 2009

Krasulka, tak Ti pekne spinká 😵 😵 😵 To je super!!!
Aj Moja mi večer zaspáva (v normálnom stave, keď nie sú soplíky) okolo 9tej, potom sa budí okolo 1nej v noci a potom až nad ránom okolo 5-6.
Teším sa, že sa očko lieči 😵 dúfam, že to nepotrvá dlho!!!
K mliečku, viem Ti poradiť, čo zaberá mne. Pijem veľmi veľa nesýtenej vody, jem polievky, vajcia (tie vraj veľmi poháňajú tvorbu mlieka), pijem veľa mlieka a jem na litre špenát s krupicou (na sladko) a každý večer pijem koktail (mlieko + vanilkový prášok ktorý som si objednala od firmy flp obsahuje veľa vitamínov a je vraj dobrý na tvorbu mlieka). Zatial mi tieto veci zaberajú, tak dúfam, že mliečko zostane.

a2303
6. mar 2009

Babule, idem si dať sprchu a zalahnem kým malá spinká.
Držte sa a prajem vám dobrú noc!!!
zajtra prídem 🙂
Ahojte!!!!

krasulka
6. mar 2009

anit ten spenat s krupicou pocujem prvy krat ze nasladko..potom hod recept, aj nieco blizsie mozes o tom prasku, ja skusim vsetko, mozno nieco zaberie.

TAk bru nocku, mne sa mala uz nejako kruti, tak ju idem prebalit a sup na cici 🙂

a2303
6. mar 2009

Krasulka, ešte na skok 🙂

Špenát: dáš si do kastrolika mlieko (koľko myslíš, aj liter môžeš), necháš ho skoro zovrieť, potom pridáš mrazený špenát (celý balík), pol poharika detskej krupice, a asi 4 lyžice cukru. Mešiaš to asi 10 min a je to hotové. Ja to jem s vareným vajíčkom, mamina nám to takto robila keď sme boli malý. A dodnes to zbožňujem.

a2303
6. mar 2009

K tomu prášku, je to aj ako náhrada stravy. Ja si ho dávam namiesto večere, myslím, že je to bohatšia večera na vitamíny ako keby som si dala chleba s paštekou 🙂
Kojace, môžu ten vanilkový (nie čokoládový!!!), kľudne sa môže piť neobsahuje L-carnitin.
Ja som sním spokojná.

tu si to vieš prečítať:
https://distrib.foreverliving.com/cms/downloads...

Už fakt bežím, ahojte 🙂

krasulka
6. mar 2009

anit dakujem ten spenat s rou krupicou isto skusim,znie to zaujimavo. Ja som prave dokrmila, prebalila, mala si grgla,ale čumakuje ma mna okale 😵 😵

a2303
7. mar 2009

Ahojte,
Idem Vás len pozdraviť, malá je natom ešte asi rovnako, ale dufam, že to už bude lepšie. Na tie soplíky celkom dobre spinká, večer papala okolo 21:00 hod, potom až ráno o 4tej a potom ráno o 8mej... tak dúfam, že keď takto dobre spinká tak to nie je nič vážne.
Prajem vám pekný a pohodový víkend 😵

krasulka
7. mar 2009

ahojte,

anit aj mys me tak dobre spali 🙂 Len nech si pobuva ked je chorucka..ale urcite uz jej to prejde coskoro. Hlavne ze sa jej da spat, lebo niektore deti ked su zasoplene tak ani spat nemozu chudatka.

a kde ste vsetky? urcte prebauluejte, kojite a mojkate 😀 😀 😀 ja cakam malu kazdu chvilku by sa mala zobudit

lusilia
7. mar 2009

Ahojte babulky, tak j som vcera nasmu prckovi musela dat UM, lebo som zaspala a nemala som odsate a o tri hodiny v noci sa mi hrozne dogrckal ☹ bolo to fakt strasne, esteze som ho mala pri sebe na posteli, som pocula ako sa mrvy a zrazu sa to z neho valilo, hned som ho dala na bok...no teraz neviem, ci mu mozem to mlieko este niekedy skusit dat, alebo nie, lebo uz dva krat som mu ho zarabala a v pohode, tak ci len nahodou mu nesadlo, no neviem...mam bebu HA...
a tie sopliky, skusal som tu odsavacku na vysavac, ako je super, dokonca jemu sa paci, normalne je pri tom kludny, co pri klasickej hadickovej nie je, tak neodsaje mu aj tak vsetko, no neviem, kde mu to tam chuda viazne ☹

muriel293
7. mar 2009

ahojte bambulky,čítam máte soplíky? anit nebuď zúfalá,aj Martinko má soplíky,kýcha,pokašliava a tiež sem tam "píska" ale ešte to nie je také hrozné...a dneska som ho i tak zobrala von poriadne som ho zababušila lebo jeden deń sme neboli a potom sa s ním nedalo vydržať tak dúfam že mi neprechladol ešte viac... 😖 Prajem skoré uzdravenie...

fodorka33
7. mar 2009

ja som hovorila dokine ze maly sa v noci zobudi iba raz a to okolo 2hej a potom okolo 6tej takze je tam normalny odstup.a to tiez neni v poriadku ked je babo na ceciku kazdu hodinu potom si zvykne a dakujem za krasne noci.moj maly cez den pekne papka kazde 2hodky a v noci je ako anjelik a krasne priberame a kazali nebudit.

a2303
7. mar 2009

Lusilia, to grckanie vie poriadne nastrašiť... 😨 Možno, že grcká aj zo soplíkov, nie? Ako to steká, možno to malinké irituje....

Muriel, aj Vy máte soplíky????
Neviem, fakt čo sa deje, dosť veľa bábeniek má tie soplíky... Aj Tvoja ako keby píska keď dýcha? Ale o nie je z nosa, skôr z priedušiek, nie?
Zaujímavé je, že keď spinká, tak ani nechrčí ani nepíska..

muriel293
7. mar 2009

Anit myslím že teraz majú soplíky malí aj veľkí...mňa a muža zase trápi hrdlo,dačo je vo vzduchu...eee! Hej píska aj malý ale nie stále....a navyše nám často pípa v noci monitor dychu,pred pár dńami pípal v noci tri razy tak si vieš predstaviť!!!!

Ja ho cez deň tiež budím každé tri hodinky ale v noci ho nechávam nech sa sám zobudí ,naposledy papá okolo pol noci a potom sa sám prebudí o tretej a potom zas o tej šiestej alebo siedmej,ako kedy,fakt je že je hrozný pažroš! V utorok máme poradňu tak som zvedavá koľko pribral! Ale podbradok a pupčo má teda riadne už! 😀

lusilia
7. mar 2009

Anitka, ani nehovor, dufam, ze sa mu uz take nieco nestane...a urcite ho aj tie sopliky otravuju, byva z toho dost nervozny a ja ani nehovorim a to mu trva uz asi mesiac, teda nema ich cely den, ale v priebehu dna par krat je to dost pocut ako chrapci...
No teraz nastastie s mliekom stiham, tak dufam, ze nebudem musiet dokrmovat...
Babulky inak viete kolko vase deticky spapaju za den?, mne sa zda, ze nas zje malo, tak v priemere 700ml za den, ale tak pribera nam pekne, tak neviem...

miskelka
7. mar 2009

Ahojte...tak čítam, samé trápenie.., niekto so soplíkmi, s grckaním, s mliečkom... ☹
My sme pustili zvlhčovač..., pravidelne dávam libenar.., coryzaliu(homeopatikum) a konečne sa jej soplíky pustili trošku aj von...doteraz jej to nešlo ani odsať. Kúpili sme tú odsávačku na vysávač, myslela som, že to bude lepšie.., ale nevytiahli sme s ním nič.., nezmestí sa jej to do nošteka a tak z kraja to malo nejaký slabý dosah. Tak sme k tomu na vysávač priložili tú ústnu 😅 ...to som jej poriadne strčila do nošteka a toľko vyšlo...jedna radosť... 🙂 Lenže vysávač to nezvládol( tá malá dierka na ústnej) a prehrial sa... viaac nešiel 😀 Až keď vychladol..., manžel sa už bál, že budeme musieť kúpiť nový..., ja zase, že s čím budeme odsávať v noci 😀 😀 😀

krasulka
7. mar 2009

miskelka 😀 😀 😀 😀 no tak ste mali komediu teda...Ale ti esopliky su fakt hrozne u takych babetiek ☹ ☹ ryhlo sa vyliecte.. Inak kedy pojdes s malou von prvy krat? Mne doktorka povedala ze este aspon tyzden nie, ze nieje vhodny cas vonku. Lebo ze je veterno, uprsano, a plno bacilov. Potom by sme mohli dat stretko v batovke, sa tam dohrmim k segre a k svokre a mozme sa stretnut 😉

miskelka
7. mar 2009

Krasul..., mne na mliečko zaberá zase toto: uvaríš krupicu, normálne ako robievaš...s vanilkovým cukrom, napr. z pol litra...a ešte do horúcej zašlaháš vymiešaný sneh z troch bielkov. Naleješ do pohárov ako puding..ja si narobím aj sedem a potom vyjedám dva dni. Na vrch trošku masla, posypať škoricou, alebo troškou čokoláda..., prípadne nejaké ovocie.. Je to vynikajúci dezert... 🙂

miskelka
7. mar 2009

Jasné, môžme 😀 ... Von ešte nemáme ísť...do poradne...potom sa uvidí... A poradňu máme zajtra 🙂

miskelka
7. mar 2009

Malej sa páči kúpanie?...Naša strašne huláka, až kým ju nezabalím do osušky.. a keď ju začnem mastiť a obliekať, tak pokračuje, až kým sa nedostane k ciciku 😀

krasulka
7. mar 2009

no ja tiez idem na poradnu tento tyzden tak sa uvidi. No taky dezertik si spravim veru, to je nieco pre mna Ja krupicu milujem len v tehu ma z nej palievala zaha.
No mne mala zacne plakat ked ju dam do vanicky, ale sa jej prihovaram a trosku s nou akoby plavam po vanicke, alebo si dam k nej hlavu na licko a ona sa utisi..stale na nu rozpravam a hybem s nou hore dole po vanicke a je tichucko ako myska 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre