Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenk30
1. apr 2009

haha, tak sa teším, že aj vy máte vreštiaky............... 😀
teraz to bolo to isté. sme prišli o osmej domov, vo vaničke sme ho ešte nechali pri okne, papáva o 21. som ho nechcela budiť a o 21:3 ako tamagoči spustil už 5. krát tento strašný rev. kedže sme boli doma, tak už mi to bolo smiešne, ale keď nás to pred tým zastihlo von, tak to je iný prúser.........

kukám, že aj oddych, aj kaderníčka, aj divadlo bolo fain - proste si oddýchneme keď sa dá.

tú Holtovú masť dostať v lekárni? bábetká nou natierali v pôrodnici, že je to to najlepšie, ale mi vraveli, že to oni si dávajú miešať........ 😒

k tomu jačaniu: žeby mali také obdobie?

ešte ma napadlo, ako nosíte dítka? ja mám niekedy obavy aby som mu nepoškodila chrbátik. ale on ležať na rovnom -ee. to sa len nosiť na rukách, hlavičku drží už sám, tak ja už ho dvíham a nosím ako riadne decko. dnes si ho svokra vo veľkej opatrnosti položila na vankúš a tak si ho chcela chytiť - no a ten spustil plač, lebo on musí byť úplne rovno hore, aby na všetko videl. a ked sa kúpe, tak sa stavia na nohy. sa smejem, že či chce preskočiť nejaké obdobie. a ked si doobeda chcem aspon niečo urobiť doma, tak vydrží jedine tak, že taký tvrdší vankúš postavím a naň ho oprem - tak aby videl.............. potom si uvedomím, že má 7 týždnov, že to by malo byť ešte bábätko, ale on je taký pevný chalan............. nemôžem mu ublížiť? ako ich nosíte?

krasulka
1. apr 2009

Ahojte baby, ja vas citam a bavim sa nevadi? ale pridavam sa do klubu jaciacich deti 😀 😀 😀 😀 😀 ako keby mame vsetky jedno a to iste dieta 😀 😀

Ale nastastie,...mne mala place len naozaj ked jej nieco je..A poviem vam ze min. noc bola hore od 7 do pol treej rana 😔 ..a to tak ze ani poriadne nechcel ajest, ked uz konecne zaspavala spustila plac a krutila sa stale a vrtela a mixovala rukami, nohami kopala..vsetko mozne som skusala, aj som ju prezliekla ci ju nikde nic netlaci, aj som ju potom nehala s holymi nozickami, stale som ju nosila..vzdy chcela zaspat a nieco ju budilo..Ale sa aj vykakala pekne tak sommyslela ze snad nejaka kolika to neni..

No a dnes som bola na poradni a som to hovorila dokine, a ta jej poklepapa po brusku a hovori ze to su prdiky..no tak jej dala hadicku a to ste mali vidiet ten fukot.. 😒 A pritom vcera aj prdkala..tak ja neviem..Dufam ze dnesok bude lepsi, teraz uz mi spi asi hodinku. Inak dnes bolo uzasne pocasie, krasa, som bola vonku aj doobeda, potom domov len najest a potom zas aj poobede vonku No nadhera,

A ktym vyrazkam: Mne dnes doktorka povedala ze ten holtov krem jej na to nemam davat, ze to je na ekzemi a hento ekzem nieje..ze nemam davat nic, ze to moze mat potnicky, takze moc ju nebalit...tak ktovie..ale ma to stve lebo je to ako krupica. Dnes prvy den umyvam tym repikom tak som zvedava ci to prinesie ucinok.

sue13
2. apr 2009

Caute baby 😀 Tak taketo ukricane deticky vy mate??? 😀
Tak ja si musim zaklopat, klop klop klop lebo nasa Karinka place malinko 😵 teda zatial 😀
Ona place iba ked je cas papania a to dookola opakuje "ejo ejo" vtedy vieme ze je iste uz hladna 😀
Je strasne zlata pri tom 🙂
Lenk30 aj mne sa Karinka stava na nohy stale pri kupani 😀 Akoby chcela rychlo ujst 😀

darmka
2. apr 2009

Ahojte, ja mám zase dilemu čo obliecť teraz malému von do kočíka, aby mu nebolo zima alebo naopak horko. Čo dávate vy?

emka1
2. apr 2009

cauko kocky, ja sem sice nepatrim, ale chcem pozdravit sue13, byvalu ferticentacku, ze ma krasnu Karinku - tusim sa podoba na tatinka 🙂

krasulka
2. apr 2009

Ahojte kocky,

tak ja som dnes bola na kontrole 😕 😕 a straaasne som sa bala a...povedal mi ze ma nebude vysetrovat s kacicou, ze by ma to este velmi bolelo a mohla by som zacat krvacat, tak ma len tak prstami, co vobec nebolelo a potom mi spravil hlbkove sono a povedal ze je vsetko ok a ze je tam este miesto pre chlapca 😉 😀 😀 😀 vtipny... 😀 😀 A bola som s malou vonku doobeda, teraz som ju nakojila a pojdeme zase von. Ved je tak uzasne 🙂 🙂 🙂 a mala spala super v noci, od 00:00 az do 5:00 super nie? 🙂

fodorka33
2. apr 2009

krasulka a preco ze by ta to este moc bolelo???nechapem..ja idem az 27.4.sice sestonedelie mi konci bud.steedu 😉

krasulka
2. apr 2009

fodor neviem..asi je to este citlive v nutri,...A napr. kamoska bola tiez po sestonedeli a ju doktor vysetroval s tym a hovorila mi myslela ze tam umre..a ze aj potom krvacala este cely den. Asi to je individualne, niektoru boli, niektoru nie, ale moj doki tam este asi zbytocne nechcel zasahovat..kedze som bola aj v nutri dost zasivana, neviem, ale bola som rada. VAginalnym sonom to kukol, ci je maternica cista a v akom je stave, tak myslim ze skontrolovane to je tak isto ako keby pouzil kacku,.

sue13
2. apr 2009

Emka1 dakujem velmi pekne 🙂
Mas pravdu Karinka sa kazdym dnom viac podoba na tatinka, je to jeho velky milacik 😵
Velmi drzim palceky aby si sa aj ty cim skor vytesovala z dietatka 🙂

wewe8811
2. apr 2009

ahojte kocky, tak ja sa pripajam tiez k "ukricanym" deckam. Vcera sme boli na prechadzke a asi v polovice cesty sa mala taaaak rozkricala. Som ju musela vytiahnut a niest chvilu na rukach. Nechapem ake decibely z takeho maleho cloviecika dokazu vyletiet 😀
My sme dnes spinkali od 21.00 do 5.15, tak som sa vytesovala. Dufam, ze pri tomto style zostaneme 😉.
Bola som pozriet v robote kolegovcov, taki boli z prtavej mimo, ze aky kludny drobcek. Prespinkala takmer cele 2 hodiny co som tam bola. Zase struhala formu a klasika, ked sme prisli domkov tak spustila na plne hrdlo 😀

sue13
2. apr 2009

wewe to je super ze struhala formu 😀 😀 😀 Aj nasa Karinka vie tak struhat formu ked mame navstevu 😀
Baby ja tiez neviem co jej mam teraz obliekat von... ved dnes tu bolo 21 stupnov 😎
Bojim sa aby sa mi nepotila... Co davate vy?

andrea142
2. apr 2009

Ahojte

ja som dnes bola s malou flákať u tety v Šamoríne.

ja malej zvyknem obliecť košieľku a na to dupačky alebo nejaký komplet ( tričko a gate ). keď ideme von tak jej dám kabátik a čiapku. dnes som jej ju dala ešte do zavinovačky na čo mi mama povedala ,že som už nemusela lebo je teplo. takže zajtra keď ideme do poradne a bude teplo tak len fusak a prikryjem dekou.

Lenk30: tú Holtovu masť dostať v lekárni. ( stojí to ešte za staré okolo 30sk +/-) ja som ju mala od sestry. večer po kúpaní som jej to natrela a na druhý deň som videla ,že to má už lepšie a po pár dňoch jej to úplne zmizlo. za vyskúšanie nič nedáš. keď to bude mať horšie tak na druhý deň mu to nedaj. má to len jenu nevýhodu tá masť strašne smrdí 😀

Ináč aj moja malá je strašne rada keď ju rovno držím a môže kukať. keď sa unaví tak si položí hlavičku na moje plece a kuká ďalej.

lenk30
2. apr 2009

baby k tomu obliekaniu mám aj ja otázku? no ako to máme vedieť? ja už fusak nedávam dlho. mám švédsku deku - tá je hrubá. a má body, gate, na nich hrubé gate, tričko a flisový svetrík.......... stále som mu niečo vyzliekala a mala som pocit, že domov prídeme holí.............. keď som ho rozbalila o 12, tak nožičky mal trošku chladné............a keď som ho rozbalila o 15, tak bol spotený...........tak ja neviem.

ale myslím, že pre detičky je horšie prehriatie.............neviem

inak my sme dnes boli vonku od pol desiatej do osmej .............totál celý deň vonku. raz papal v mete v takej cukroške pre maminy s deťmi, potom sme šli pozrieť ocina a u neho v kancli .................supre, keď už je takto super vonku.............. s kamoškou sme si dali kávičku a pizzu na lavičke............

inak asi bude malý riadny tulák ako ja. čo doma si ani negrgne, tak ked sa takto tárame, po papaní aj 4 x grgne, poserká a ide sa so spokojným bruškom ďalej................ a doma sa len pučí, dvíha labky............a nie a nie grgnúť, ani puknúť, ani ničl. No to má v génoch toto túlanie určite po mne 😀

a2303
2. apr 2009

Ahojte,

To obliekanie aj mňa ničí.... Stále si myslím, že je malej chladno, keď len leží a potom, že jej je teplo... na zbláznenie...

Idem Vás pozdraviť a popriať dobrú noc, ani ja nestíham ako väščina z Vás 😵

Majte sa krásne!!! ahojte

hanuk
3. apr 2009

Ahojte! Lenk30 nasa mala tak isto, len by sa stale niekde spacirovala, ci uz v aute alebo v nosici alebo v satke - ja kocik vobec nepouzivam, lebo mala v nom len reve a navyse su tu otrasne cesty a ziadne chodniky.
Inak tie vyrazky ma aj nasa mala, doktor vraj ze je to len sucha koza, tak predpisal nejaku mast, ale ked vravite, ze repik na to pomaha, asi aj ja zacnem.

patkao
3. apr 2009

hanuk a tebe mala chce byt v satke?ja som si tiez kupila,uviazala som si taku tu kolisku s prekrizenim vzadu a mala mi tam reve..tak len cakam kedy ju budem moct dat hore hlavickou,nech kuka..snad tu satku neako vyuzijem..

mojsejovka
3. apr 2009

ahojte.. 🙂
my sme na tváričku dávali holtov krém, asi 2-krát a pekne jej tie vyrážky zmizli.. 😵

patkao.. tiež občas nosím malú v šatke, ale keď som dala na kolísku, tak sa jedovala.. môže byť aj hlavičkou hore, ale nie na dlhý čas, mám foto v albume, tam mi malá zaspala v šatke.. 🙂

a2303
3. apr 2009

Ahojte,

Dnes som aj ja kúpila ten Holtov krém, tak uvidíme. Je v takej zelenej tube však, je to ten krém?
Konečne som bola u kaderníčky 🙂 cítim sa lepšie, Drahý sa zatial prechádzal s maličkou v meste, bolo krásne počasie. Kúpili sme jej aj taký peknúčký letný fusak do kočíka, tak mal premériu 🙂
A Vy?
Asi ste sa dnes všetky vonku prechádzali, lebo debata viazla. Ale tak to má byť, musíme využiť krásne počasie a dopriať našim malinkým čerstvý vzduch.

majte sa krásne a prajem dobrú a pokojnú noc 😵

krasulka
4. apr 2009

Ahojte kocky,

tak aj ja som bola vcera vonku totalne cely den, ved bolo uzasne. JA som ju mala len v prenosnej task eprikrytu decickou a aj tu som jej cez to najvacsie telo dala pod kociar. Lebo mala na sebe taku fliisovu supravicku a pod tym pancusky a est etenky kabatik pod tym, tak jej bolo akurat, nebola ani sparena ani zima jej nebola, uplne super. Ale dnes uz take teplo nevyzera byt, no ale aj tak lepsie ako vietor a dazd. Uvidime.

Baby viete co sa nam spravilo este aj okrem vyraziek? mam nervy na to. TAka sucha koza nad nostekom a aj nad obocim. A som to ukazovala dokine predvcerom a hovorila ze iba olejickovat. A ze keby to nepomohlo ze da taku mast na to. Vcera uz sa mi to zdalo viacej tak som isla do lekarne a ze ta mast je len na predpis ale ze mam radsej davat olivovy olej. Tak jej to teraz potieram tym, lebo uz sa jej to rozsirilo az pri oko. nemaju to vase babetka? A ma to take ruzove a suche.Chuda, ktovie ci ju to aj nesvrbi.

Anit ani nevrav, ja tiez uz potrebujem ist kadernicke, len moja co uz k nej chodim 6 rokvo tak je tiez na materskej a ma tam nejaku mladu babu tak sa bojim ci mi to spravi tak ako cchem.Ale musim ist aj ja.

fodorka33
4. apr 2009

ahojte baby aj vy si vychutnavate toto krasne pocasicko???mi chodime von aj dvakrat za den malemu sa strasne vonku paci.🙂
mi sme zdravi len akurat nam stale karpavie to ocenko ale tak co uz zatial omyvam s harmancekom a je to dost dobre tak uvidime...inak uz konecne sme mali s muzikom sex po 5tyzdnoch aj 3dnoch a v pohode a to som bola znutra dost zasivana...jaj tak sa tesim ako blska🙂maly ten akurat hajal v postielke.. 😎
dobre baby tak sa drzte aj s detickami🙂
inak uz to tu dost viazne t akomunikacia vsak?

krasulka
4. apr 2009

fodorka ahojky, no zavidim ti ze uz to mas zasebou...tenkrat poprve 😀 😀 ja sa toho tiez bojim ake to bude.

Ja som bola dnes s malou vonku a potom ze idem este do lidla kuknut a tak yplac tam spustila, co sa mi este fakt nestalo nikdy, ze som ju az musela vziat na ruky a uz bola ticho. Tak kukadlovala po Lidli a ja som nakupovala 🙂

No veru s tym pisanim, kazda len nakukne napise co noveho a fijuuuuu uz jej neni, ale som rada ze aspon pisete ako sa vam dari.

s tou suchou kozou na tvaricke, nikto nic? nemate s tym niektora problemy?

fodor a aj ste mali ochranu? ci len davate pozor?

hanuk
4. apr 2009

Patkao, mne tiez najskor doma revala, ale ked sme vonku tak zaspi hned. A asi je lepsie skusat ine uvazy , len s nimi chcem zacat az ked bude drzat hlavicku.
To suche na tvaricke ma aj nasa a doktor tvrdi, ze nechat tak, urcite neodlupovat, pripadne potierat detskym olejom a potom to zide. Ale mala to dost dlho, uz od narodenia, az teraz jej to mizne. asi si treba zvyknut, ze babatka mavaju vselico na pokozke, ale nasa mala nevyzera ze by jej to vadilo.

fodorka33
4. apr 2009

ahoj krasul,nie nemali sme ochranu davali sme si pozor no ked pojdem dokimu tak si dam predpisat tabletky.brala som aj predtym a chcem aj teraz.druhe babo chceme az tak o tri roky skor urcite nie!!! 😀
jaj maly tu teraz tak plackal normalne ze od unavy.moj muz ho zobral na pleco a do dvoch minut zaspal....

krasulka
4. apr 2009

hunuk ja som natierala olejom a sa jej to rozsirilo az na lick a a scervenalo to. RAdsej ho vysadim a pojdem v pondelok dfokine. Chuda moje, mam pocit z eju to aj svrbi 🙂
fodor tak fajne, hlavne ze nebolelo 🙂

caly8
4. apr 2009

ahojte maminky 🙂

prišla som vás mrknúť čo máte nové..s tou suchou kožou bojujeme aj my ale z obočia a očí jej to už pomizlo..teraz to máme vo vláskoch a dosť suché až také žlté lupky..dokyna nám povedala, že sa to robí v okolí očí, vo vlasoch v dekolte a môže sa aj medzi lopatkami ale, že sa nemám znepokojovať má to skoro každé dietko 😨
ináč moja Elinka keď si aj vygrcne a potečie jej po krku tak ho má taký červený a stalo sa nám, že aj za uškom mala také až jej to mokvalo...chúdaťko moje potrela som to Imazolom a perfektne to vyschlo a sa to zahojilo..doktorka mi predpísala aj takú kortikoidnú masť na to ak by sa to opakovalo ale je hormonálna tak som to nepoužila, vraj len v najnutnejšom prípade a ten nebol (klop-klop)

baby vaše dietatká spia s vami v posteli? alebo už ich máte v postielke? hlavne tie čo len kojíte..moja sa budí každé tri hodky na kojenie tak ju len pritiahnem k sebe vytrčím cicu a papáá a ja si driemem 😀 dúfam, že nie som sama čo má ešte bábo v posteli pri sebe 😕 😅 ?

a ako vám bábiky zaspávajú, moja pravidelne ked ju po kúpkaní odnesiem do spálne ešte dve hodky bdie ale aj s papaním, grganím, kajdením a plačom a o pol desiatej zaspí..dnes sme boli von do 18h a zaspala mi o 20h a spinká asi jej ten vzduch urobil dobre..

ozaj dnes sme boli na uvítaní občianky 😀 😀 našej malej a dostali sme ja ,,karafiát,, a ona hryzátko 😅 😕 🙄 no akože... ale čo už..

ok tak sa majte a užívajte si s detičkami len radostné chvíle 🙂

sksko
4. apr 2009

ahojte.. len sa tak votriem.. caly.. aj moje misko spi so mnou v posteli... spal aj Jakubko ( prvy( a teraz je uz vo svojej izbicke ( konecke 😅 - povedal si ze je uz velky, ked mame maleho MIska) a veru mi tam Jakub aj chyba.

Ved kedy inokedy budeme spavat s nasimidetickami.. ked budu mat 1-12 rokov-.. to iste 😀 😀 tak si to uzi teraz. tu blizskost a vonu malych deti... oni tiez potrebuju blizskost rodica...

a mozno tym len zakryvam moju pohodlnost pri kojeni, ale nech. aspon som rano oddychnuta.. ved musim neajo fungovat a pre druhe dieta... 😀

nada.hope
4. apr 2009

Ahojte tak naša Ninka dnes bola pokrstená, v kostole sa jej evidentne pacilo, dokonca si vyskusala aj hlasivky, ale ked ju fararko polial vodickou tak prestala 😵 😵
Inac nasa Ninka spava tiez s nami v postielke, ale nema problem spat aj vo svojej, ale zalezi podla nalady 😀 😀

krasulka
5. apr 2009

Dobre ranko,
sksko ahojky, aj moj amala spava vo velkej 😅 ale tiez ako kedy, niekedy zaspi hned po papani tak ju dam do jej postielky a niekedy ked je nepokojna a mixuje celym telom tak si ju necham u seba. 🙂

caly sa bavim na tom viitaniii , ze karafiaaat, ja umrem.😀 😀 😀 ale vas aspon vitali, tu u nas nic ☹ ☹ 😀

a mne mala zaspava absolutne bez ritualu, niekedy zalomi hned na pleci pri grgnuti, niekedy je este hore 2 hodky a potom az pri hojdani v kociari a niekedy len tak na ruke pri uspavani..A to vzdy v inu hdinu..takze my asi ziadny rezim este nemame 😀 😀 😀

Ale musim ju pochvalit tuto noc spala tak ze ked sa aj zobudlila na papanie po papani hned zalomila a zas spala, takz super! 😉

bika10
5. apr 2009

Ahojte,
ja som k Vám neprispievala, nakukla som, mám tiež babatko nar. vo februári. Čítam, že ste riešili vyrážtičky a suchú pokožku. My sme mali vyrážky na líčkach - takú krupičku a aj suchú kožu na obočí. Nám perfektne pomohol krémik INFADOLAN - je to taký mastný krémik s vitamínmi určený aj pre babatka na obnovu pokožky.

bika10
5. apr 2009

...som zabudla napísať, nie je drahý - stojí okolo 50 Sk a kupuje sa navoľno v lekárni 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre