Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

caly8
20. júl 2010

@frola..vyššiu materskú si môžeš zariadiť tak, že si začneš plati DNP(dobrovoľ.nemocenské poistenie) s najvyššieho vymeriavacieho základu je to 49€ a nejaké drobné mesačne.. to by ti mala vyjsť materská okolo 600€ myslím presne neviem .ale dá sa aj menej platiť to ti povedia na soc.poisťovni.. podmienka je tam ale, že musíš byť pred nástupom na MD 270 dní nemocensky poistená ... počítajú sa tam 2 roky do zadu ... čiže ak si bola zamestnana pred tým ako si porodila Oliviu tak sa ti to bude počítať plus tieto dni ktoré by sa si poistila teraz ... len si musíš dobre zrátať či splníš tú 270 dňovú podmienku ...

vanilka2612
20. júl 2010

Juuj Andrea blahozelam 😉 ...Teri,drzte sa a vela sily. 🙂
Ja si na druhe zatial netrufam,ani by som este nechcela,zatial mi staci moja narocna Petra ,,,Ked mozno niekedy tak o 5 rokov ak aj vobec a mozno ostanem pri jednej..Zatial ani neuvazujem...
Nasa sa uz tiez pekne rozhovorila,zacina vsetko po nas opakovat,zlata je,,aj taky mily hlasok ma. 😀

mamamima
21. júl 2010

Teriaj mne je ta fakt luto a drzim slino palce, nech to zvladnete...je to narocne s jednym aspon moja mala je taka urevana stale, ze kebyze je ona prva, tak druhe neviem, ci chcem...ja mam co robit s dvomi, som stale sama a to mam 4 rocny rozdiel, natalka rozumna, ale je to makacka teda, ale niekto ani nevie ze ma deti, co mam naokolo znamych, tak len kukam, ze to kde rozdavali take deti...to len kuka, lezi, smeje sa, naje sa a spi, normalne nechapem...

Andrea gratulujem 🙂 nech to vsetko uspesne dotiahnes dokonca. Uz to budes mat akuratny rozdiel. A potom aj Terka bude vysmiata, uz bude dovtedy ok, deticky budu spolu vystrajat a s usmevom bude spominat ako to tazko zvladala 🙂 lebo dve su uz fakt viac ako jedno... 🙂 moje maju akurat hnacky, v noci stale hore, Miska aj teploty vysoke, kazdu chvilu prebalovala, zabaly...no a k tomu natalka sa v spanku pokakala, ani nevedela o tom, chudatko, hnacky su teda hrozne vam poviem...

frola
21. júl 2010

@caly8 ahoj dakujem za info. ak som spravne porozumela tak ked som bola 2 roky zamestnana mozem si aj teraz zacat platit okolo 50eur mesacne a budem dostavat namiesto nejakych 270eur zvysenych 600eur? cize ked odratam tych 50eur tak vlastne 550eur? preco som o tom nevedela skor? to je nejake divne... a to sa da zacat aj teraz ked uz mam skoro polovicu materskej za sebou? a co keby som plynule pokracovala na dalsiu matersku?

shupolienka
21. júl 2010

ahojte babulky 😎
tiez som tu davno nebola ale zato vas sem tam citam 😵
Gratulujem k novym tehotenstvam 😵 😵 😵 ja by som tiez uz chcela . Le 😅 n neviem ako to financne zladit.

😒 Teri: drzim palce aby si to vsetko zvladla. Je to tazke to kojenie a kazde babatko je ine, a aj kazde kojenie je ine. Ale ako tu babule pisali ked to prekonate a zladite sa bude to super 😵
ako pisala lulusy o annag : toto je jej web stranka ma tam uzasne clanky, rady, kludne jej mozes aj napisat, poradi rychlo a efektivne 🙂 tu je aj jej clanok o mastitide http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/upchat...

caly8
21. júl 2010

@frola... je rozdiel materská a rodičovský príspevok... materskú dostávaš pol roka a tú si môžeš zvýšiš, kdežto rodičovský je zvýšený tá suma 270€ tam sa nedá nič navýšiť teda ani si priplatiť .... ak si teraz čerstvo tehu tak ak si pracovala posledné dva roky teda za ten pol rok čo ti ostáva keĎže si 1,5 roka na mat+rodič.dovolenke tak si môžeš začať ešte teraz platiť DNP..ako som ti písala choĎ sa informovať na soc.poisťovňu ... si teraz tehu však? som to dobre postreha??

frola
21. júl 2010

@caly8 aha takze sa to tyka materskej nie rodicovskeho. tak nic ... sa mi to zdalo divne 😀 😀 😀
nie este nie som tehu, teda aspon myslim aj ked mi to meska, ale vobec sa nevzrusujem lebo uz sa dostavam do svojich starych kolaji - cyklus aj 80 dni ☹ takze tehu to nemusi byt... aj ked by som uz rada...dufam ze nebudem mat problem ako pri prvom, kedze som mala take velke cykly nikdy som nevedela kedy mam ovulaciu takze sme sa snazili rok...

caly8
21. júl 2010

no tak som to nepostrehla dobre 😀 ale veľa mamičiek už je ..aj tu však áno 😉 ale aj v mojom okolí 😀 preto mám asi taký chaos z toho ..

andrea142
21. júl 2010

baby díky.....................
@a2303
@frola : to je tých 254 eur čo je odsúhlasených od januára 2010 do dvoch rokov dieťaťa. pri Lili som tie podmienky spĺňala ,lebo pred tehotenstvom som mala odrobených tých 270 dní a bola dva roky pred tehotenstvom zdravotne poistená. Normálna materská je 164 eur a ten zvýšený 254 eur. len teraz na to už nárok nebudem mať lebo nemám odrobených 270 dní. .................. dúfam ,že som to napísala zrozumiteľne. ................... keď sme uvažovali o druhom tak sme chceli tak ,že po 3 rokoch a odrobím si tých 270 dní a budem mať znova nárok na tú vyššiu materskú. ... prečo nevyužiť ak sa to dá 🙂 😉 😵

včera čo som písala ,že mi nič nie je tak celý deň som sa cítila mizerne. bolel ma žalúdok a bolo mi na zvracanie. ale asi som si len s niečím pokazila žalúdok. dnes mi nie je nič.

a čo sa týka odnaúčania od plienok, no občas už povie že "ci, no " ( cikať do nočníka ) ale niekedy sa zatne a ciká a kaká do gatiek. dnes je to týždeň čo ju to učím a to ešte nie je veľa. včera mala nejaký blbý deň 5 gatiek inokedy iba max. 3

andrea142
21. júl 2010

aha už ste to riešili neprečítala som do konca 😀

andrea142
21. júl 2010

aj som to zle napísala , rodičovská nie materská 😀 .............

heidy26
21. júl 2010

juuuuuj baby nestrašte s tými deťmi, ja som tiež tehu a čakam dvojičky!!!!!!!! a terním február 2011 😀 😀 😀 , takže presne dva roky rozdiel..........
Terina normalne mám až divný pocit ked ťa čítam 😒 😒 😒 😒 😒 😒
ach jáááj no čo nejako to snad zvladneme majte sa zatiall prajem pekny den....

andrea142
21. júl 2010

@heidy26 : gratulujem 😀 u nás to bude 50% šanca na dvojičky. aj ja som z dvojičiek .................. manžel si robí srandu ,že trojičky ,no neviem ako by sa zatváril ,keby lekár zahlásil niečo také 😀 😀 😀

frola
21. júl 2010

@andrea142 aha tak to je zas ine. no to mi nenapadlo ze uz pri druhom ak plynule pokracujes na druhu matersku uz nemas zvysene. to je blbe, som myslela ze to zvysili komplexne. 😒

andrea142
21. júl 2010

@frola no určite z čoho by potom žili politici 😀

fodorka
21. júl 2010

ahojte uz dlho sem sice nechodim ale aj ja sa chcem pochvalit uz mame oficialne potvrdene ze Marko bude mat surodenca zatial to vyzer ana termin okolo 9.3.no dufam ze si nepohne a nebude ako marko 25.2.ale velmi sme chceli ahned s aaj zadarilo tak sa velmi tesime🙂ja som si zacala predtym platit doborvolne nemocenske to nejvyssie lebo ja ma teraz pri markovi iba znizeny rodicovsky a pri dvoch detoch si to nemozme dovolit tak ja som si to uz zacala platit pred tehu 2mesiace pre istotu takz emi to vyjde tych 270dni aj keby nechce🙂takze super 😉 inak andrea vsimla osm si ze uz si sa suchla k nam ?marcovkam" aj ja som tam 😉

vanilka2612
21. júl 2010

No parada,tak nejak sa s vami tehulkami vrece roztrhlo 😀 😀 😀 😀 😀 Plodna jar aj leto. 😉 ..drzim vsetkym tehu palce!!

evkastipka
21. júl 2010

Ahojte, gratulujem tehulkam 🙂 Clovek nakukne a co nevidi, este raz gratulujem, no i ja by som rada...ale zas vsetky vysetrenia absolvovat...uf uf

Citam, ze ste riesili zvysenie materskej dobrovolnym nemocenskym poistenim, este pridam pre uplnost informacie:

Nezabudnite su dve podmienky: prva podmienka 270 dni nemocensky poistena v poslednych 2 rokoch pred porodom (tu sa zratavaju dni aj z dobrovolneho poistenia i zo zamestnania ), druha podmienka nepretržite dobrovolne nemocensky poistena min. 26 týždňov pred vznikom dovodu na poskytnutie materskeho (nepretrzite dobrovolne nemocenske poistenie).

zuzi26
22. júl 2010

Ahojte,som uz druhy tyzden na dovolenke a co nevidim,...terina z celeho srdca gratulujem k babetku,o chvilu si to budes aj uzivat uvidis, a nie je to uzasne mat doma taky batoztek? Ja sa uz tak tesim na nasu babulku🙂 Gratulujem vsetkym tehulkam, tak uz nas je vela🙂 to budu mat vase deticky skoro naraz narodky🙂 my sme boli tyzden v Zdiari v tatrach, sme s nosicom urobili aj par jednoduchsich tur..kto zhana lacne ubytko, mam kontakt na super privat,alebo skor penzion za 8 eur na noc, plus 10 eur polpenzia ak chcete,vola sa penzion Enrico a je fakt velmi pekny, v uzasnom prostredi..boli sme nadseni,preto odporucam!
Inak nechapem ze ako vase deticky kecaju, nasa len mama tata baba,a potom taku jej hatlaninu, ktoru rozumieme len my🙂 ale keca stale, len casto nevieme o com...

zuzi26
22. júl 2010

A heidy ze dvojicky??? Wow tak bude pecka🙂;)) ja som tiez cakala ci nebudu u nas dve, lebo obaja s manzelom mame surodencov dvojicky a hanka mala tiez dvojicku, ale bol to syndrom miznuceho dvojcata:(( ale teraz cakam urcite jedno. No budes to mat narocne, ale aj vela radosti to prinesie, na jeden sup a mas velku rodinu🙂

heidy26
22. júl 2010

no Zuzi ani mi nehovor...... chcela som len dve deti ale čo už narobím 😀 😀 😀 😀 😀 , vychováme aj tri. len sa nasmejem ked to budu dve baby 😀 😀 😀 manžela aj šlak trafí z takého babinca 🙂
A Zuzi nič si z toho kecania nerob, ani moja nič nehovorí, ked tak len TATA, TAM a také nezrozumiteľné slovíčka 😀 😀 😀 😀 , počkaj ked sa rozkecajú tak nas bude aj hlava bolieť.

andrea142
22. júl 2010

@fodorka : no hej 😀

patkao
22. júl 2010

tehulky supeer..blahozelam..ninus tiez veela rozprava,ale rozumie si len sama 😀

lenkahrehusova
22. júl 2010

Ahojte babulky 🙂
Gratulujem tehuľkám 🙂 teším sa s vami 🙂

andrea142
23. júl 2010

ahojte

včera sme boli v Senci v Aquaparku s malou no bolo super. malej sa strašne páčilo vo vode. malá žabka 😀 😀 😀 dala som jej na ruky tie plaváky alebo ako sa to volá a ešte koleso ľahla si na vodu a nechala sa tlačiť a hovorila si " Lile plá" " Lile plá " ( lili pláva 😀 )

terina25
23. júl 2010

jeeeeej baby,tak ďalšie tehulky pribudli??blahoželám 😉 a držím palce,aby ste to dotiahli do úspešného konca a tešili sa z krpcov

ja som už na tom lepšie.chvalabohu,prsníky nie sú zapálené a to je to hlavné.

inak chcem sa opýtať báb,čo kojili...dám malému z 1 prsníka, po 10-15 mi. sa začne jedovať,pučiť,krčí nohy a vydáva divné zvuky.tak usudzujem ,že už asi nemám mliečko.nechám ho odgrgnúť a dám mu aj z 2 prsníka,zase papá tak 10-15 min. až zaspí.po takých 30 min.sa začne zlostiť,tak ho dám odgrgnúť ale po grgnutí si zase dáva ruky do úst - od hladu.lenže ja už nemám veľa mlieka,keďže spapá z obidvoch.tak ho ešte musím dokrmiť UM,čo ma dosť štve...niekedy mu ale stačí aj moje mlieko,niekedy nie.tak nechápem ..to je taký hladný?lebo to sa mi nechce veriť.inak nosí už veľkosť 68 😅

andrea142
23. júl 2010

@terina25 : sestra to mala tak s malou. nakoniec jej lekárka povedala aby UM vynechala lebo dosť prospieva aj bez toho.

terina25
23. júl 2010

no hej,lenže keď ja mu UM nedám,tak potom stále plače a nedá sa utíšiť.nám práve detský lekár povedal,že mám nakojiť a keď mu je málo ,tak ,,dočapovať,, 😀

andrea142
23. júl 2010

aha, tak papkáč je riadny. 😀 . vodu si mu skúšala dať možno je smädný.................. ináč asi neporadím 😀 niektorý hovoria ,že kojením deťom netreba dávať piť iný že treba, takisto pri UM mi hovorili aby som jej dávala aj vodu a iný zas že ani pri UM netreba vodu tak neviem 😀 😕 😅

a2303
23. júl 2010

Ahojte,

Gratulujem tehulkám! 🙂

Idem sa pochváliť, dnes sme spravili s Drahým fyziku (na tretí krát...) takže sme už od septembra piataci! 🙂

Baby, viete mi ešte poradiť? Ja mám v tom jemný chaos... Ak som pred prvým pôrodom bola zamestnaná 8 rokov. A teraz som na materskej a plánujem ďalšie tehotenstvo - čiže by som išla z materskej do materskej a ak si začnem už teraz platiť dobrovolný príspevok, tak potom mám nárok na tú zvýšenú sumu prvý polrok???

ďakujem za rady!!! pekný večer

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre