Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
7. júl 2011

@andrea142 si viem predstaviť, ako sa tvoj otec vytešoval, keď ho načapali, čo vyviedol 😀 musela to byť večšia sranda, ako keď si ty načapala Lili 😲 😎
A už ideš prikrmovať? 😲 Ako je to asi jedno čo som čítala, ale Sofi je kojená a to je trošku iné, jej trávenie sa pomalšie vyvíja....čiste kojené deti by vraj mali počkať 6 mesiacov, teda ja som čakala. Však kam sa ponáhľať, aj tak mu jesť zachutilo až teraz pred týždňom, ináč to skôr bolo nútenie sa do jedla 😠 😀 😀 😀 😀 Alebo máš pocit že je málo priberá? A ako sati páči to kojenie? Je to iné ako pri Lili? alebo sa tešíš, keď prestaneš? Lebo minule sme zase na ihrisku riešili, aké je to až trápne to nútenie do dlhého kojenia za každú cenu. Ako je to pre bábo super, byť kojené, ale nie ak sa to robí na silu a maminka sa pritom ide utrápiť, to je tak blbéééééééé 😠 😠 😠

andrea142
7. júl 2011

@martinka17 : no ona papá za deň cca. asi 7 - 9 krát. ( výnimočne 10x ) plus ráno na obed a večer pred spaním má po kojení ešte tú Bebu. to ,že po tej chorobe začala pekne papať a nestačí jej mliečko čo mám odsať si nemám kedy lebo všetko vypije 😅 takže preto začínam s príkrmamy ,lebo dostáva aj bebu. síce neviem ako dopadneme lebo akonáhle ucíti nejakú inú chuť ako je mlieko a ešte kúsky tak to vyplúva 😀

martinka17
9. júl 2011

@andrea142 tak podstatné je, aby ty si vedela, že to potrebuje 😉 , lebo ty si maminka a ťažko radiť....popravde, Samko tiež bol na mlieko veeeeľky jedák, ale prikrmy eeee, nie. Jesť ako chlap začal až asi tak pred týždňom 😀 ako sa vraví, som sa dočkala 😎 😎 😎

martinka17
9. júl 2011

@andrea142 a ako si teraz užívate tie horúčavy? My sme boli na chate, paráááda, bazénik mal až horúcu vodu 😀

andrea142
10. júl 2011

@martinka17 : ahoj
no doma trpíme 😅 ..................ako zvyčajne pred obedom ideme k mame a sme tam do večera. doma aj tak nie je nikto ,lebo robia . vo štvrtok sme postavili bazén veľký a v piatok som deťom nafúkala detský .Peťo minulý rok kúpil Lili taký troška väčší so šmyklavkou 😀 ........takže sa od soboty čvachtajú jedna radosť 😀 aj vo štvrtok boli mokré ako myši ,lebo si v tom umývali ruky. chystáme sa aj na dovolenku asi Tatry buď v strede augusta alebo začiatkom septembra ešte uvidíme .
švagriná pred týždňom porodila takže máme doma ďalšie bábo 😀 Sofi pri ňom vypadá ako malé sumo 😀

martinka17
10. júl 2011

@andrea142 paráááda, aj Smako má detský bazénik na chate, čo bude cez týždeň netuším, iste katastrofa☹ Asi mnu napustím vaňu a tam ho budem chladiť, aj teraz sa ideme kúpať. Dovolenku,tak my by sme mali ísť niekam okolie Kremnice, Štiavnice, ešte sme si nevybrali a to na týždeň, jasné s našimi, sa teším, nech sa podarííííí 😀 a 1. nastupujem na trvalý, to bude definitívny koniec materskej, škodaaaaa ☹

andrea142
14. júl 2011

@martinka17 : tak gratulujem 🙂 aj závidím tú prácu, lebo mi už občas deti lezú na nervy. 😅 hlavne ak sú umrnčané a hysterčia 😀

včera Sofi mala nejaký blbý deň prsník odmietala a fľašku jej tiež bolo treba vnucovať , tak som stým už dnes trhla a už bude iba na fľaške ,budem si odsávať dokedy to pôjde a potom prechádzame úplne na UM . už my to za tie nervy nestojí, potom iba žeriem a vypadám ako veľryba 😝 😝 😝 ................aby sa mi tvorilo viac mlieka mi nič nepomohlo ani tabletky ani čaje tak už na to kašlem zvysoka. 😔

Lili tá ma na nohách samé chrasty ako sa stále pri behu potkýna o nohy 😅 😀
predvčerom som sa nej skoro pocikala. ráno sa hrala v izbe a keď som išla okolo tak vidím ,že si ťahá hore tričko a v ruke niečo držala . tak som sa prizrela lepšie a ona si prikladala malú bábiku k prsníku, vtedy ma zbadala a hovorí mi ,že "bábika je hladná tak ju kojím " 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ináč sa z nej stáva slovenka. je tu jedna kamoška čo býva v Prahe a má 4.ročnú dcérku a 1.ročného synčeka tak sme teraz častejšie aj so sestrou s nimi a Lili už pochytila zopár slovíčok. 😀 😀 niečo mi hovorí a hodí do vety slovíčko po slovensky

bambulla
15. júl 2011

ahojte maminky februaroviek ja som tu uz davno nebola sem tam kuknem co sa deje ale niejako nestiham sme stale vonku a bazenik mame na balkoniku takze asi tak .rozpravat sa nam nechce bohvieako a ani sa nepyta na serblik sice ma plienku iba ked ide spinkat ale to ho musim davat ja cikat on sa mi nechce sam vypytat cikat je to na porazenie ale da sa to.

martinka17
17. júl 2011

@andrea142 som sa nasmial, že závidíš robotu, ja by som radšej ostala doma, sa vymeníme 😀 Ale ináč ak sa ti nechce kojiť, prestaň sa konečne trápiť a nechaj to, už si sa dosť natrápila, užívaj si mamičkovanie. Ja som sa tiež trápila, ale mňa to aspoň bavilo 😀 a chýýýýba mi to ☹
No ináč aj Samko má nohy jedna modrina pri druhej, ani neviem, kedy sa mu to podarilo 😲 A to kojenie, úúúúžas, to je také zlatééééé 😅 Samko je už tiež konečne naostro, len na noc má ešte plienku, som sa čudovala, ako pohodička ani nie 2 týždne bolo po odúčaní, dokonca aj kakanie, čo som sa najviacej bála 😵 a že slovenka, no načase, na slovenku by sa jej to mohlo aj hodiť 😅 ale ja viem, že si písala, ako ju učíte, takže ja len srandujem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 detičky, ktoré vedia viacej jazykov to majú potom ľahšie v živote, tak len nech sa pekne učíííí 😉
@bambulla no ak sa mu teraz nechce, neboj, ešte sa budete tešiť. Aj Samko napr nočník totálne ignoroval, potom sa zrazu pri hre postavil, prišiel k nočníku a vycikal sa. Potom sa vrátil k hre, sme skoro doma odpadli. hneď sme sa chytili a behal s holou roťkou, ale ani jednu nehodu nemal, to ho naštartovalo a za 2 týždne zvládol všetko, teda aj kakanie, aj na slipky sme si už zvykli a aj vonku už ideme naostro, sám sa pýta a čo sa mne páči, nemusela som za ním dookola behať, či mu netreba piškať, cikať a kakať...skrátka od začiatku keď chcel, tak sa vycikal. A podľa mňa to čaká aj teba. A rozprávanie? A čo, chlapci sú predsa lenivý, poznám mnoho chlapcov, ktorým jazyk rozviazali až 3 roky, skrátka sú iný ako slečny 😀 ináč ja som Samka odstavila 7 týždňov dozadu, trvalo 6 týždňov, kým pochopil, že som to myslela naozaj, len ja mám od pôrodu zdravotné problémy, tak som to už chcela riešiť, akurát, že v nemocnici nemajú teraz ako ma vyšetriť, ma porazííííí 😝 😅 😅 😅
ale aj tak je na lete najlepšie to čvachtanie sa v bazééééniku 😀

andrea142
18. júl 2011

@martinka17 😀 s jedným dieťaťom som si užívala mamičkovanie dve sú nejako priveľa ale len vtedy ak obe mrnčia, plačú .......... vtedy by som niekam radšej vypadla 😝

dnes Lili na obed nespala no to bol des. umrnčaná, prsty stále v ústach, ak som jej niečo povedala tak jedným uchom dnu druhým von , no proste des, hrôza.

v sobotu som bola ako zbitý pes, ledva som stála na nohách 😖
@bambulla : neboj sa dôjde aj na neho, napr. sestrina prvorodená krásne rozprávala ako ročná a druhá až po 2.rokoch začala a vtedy po nej aj Lili všetko začala opakovať. aj som im hovorila ,že ak by Monika začala skôr rozprávať tak aj Lili začne. čo sa týka pýtania sa na nočník, neboj aj toho sa dočkáš, niektoré deti začnú neskôr ale o to kratšie vám to bude trvať kým to pochopí. 🙂

martinka17
20. júl 2011

@andrea142 a veď hej, jedno a dve to je poriadne veľký rozdiel, ale ináč je to aj tak krásne, ked podrastú, to bude suuuper 😀

andrea142
20. júl 2011

@martinka17 : už aby podrástli 😀 ....dnes mala Lili zase umrnčaný deň , je ako počasie 🙄 ..... zajtra ideme na očkovanie so Sofi tak som jej hovorila ,že aj pre ňu si od lekárky vypýtam injekciu 😝 😀

martinka17
22. júl 2011

@andrea142 mo ja a nezľakla s apríliš? Ja som teraz ináč chorá, zajtra ráno ideme na dovču s našimi, tak sa neteším, lebo kašlem ako o život a má byť do pondelka škaredo, ale krááásne prostredie vraj je tam a foto ubytka tiež vyzerá super, tak som veeeľmi zvedavá 😀

andrea142
22. júl 2011

@martinka17 nie vôbec, iba sa usmiala a povedala ,že nie 😖 😀 .................. nakoniec ju lekárka aj tak prezrela ,lebo sa vyhádzala. predvčerom som jej dala do kúpeľa penu z avonu ( síce pre deti ) ale vyhádzala sa na ramenách aj si to škrabala. tak sme dostali kvapky a krém a ak to nezmizne tak máme ísť ku kožnej. 😖 ...............Sofi očkovali tak dnes mala taký mrzutý deň ale zatiaľ nás to obišlo bez horúčky.

rýchle uzdravenie a príjemnú dovolenku. aj ja sa už teším na našu . my ideme až v auguste 17. 8 a 16.8 máme poradňu 🙂

andrea142
27. júl 2011

Kočík predaný 😀 😀 😀 😀 😀

včera sme boli na výlete v Bratislave s deťmi na hrade aj sestra s švagrom a deťmi. Sofi mala asi najväčší zážitok ...všetko prespala, budila sa iba na jedlo 😀 😀 😀 .....................Lili to je kapitola sama o sebe........už vidím ako dopadneme na dovolenke ,vrátim sa z nej viac unavená ako tam pôjdem 😖 ....včera som ju celý čas nosila na rukách alebo mi sedela na peciach a to sme šliapali po schodoch, po 10 schodoch som si už jazyk ťahala za sebou 😀 ach tá moja kondička

martinka17
31. júl 2011

@andrea142 blahoželáááám 😀 😀

my sme doma od piatku, bolo super, len to počasie, no fuj leto tento rok 😠 ináč Samko je teraz prííšerne umamkaný, asi je to tým, že ja chodím do práce, tak na dovolenke všetko len ja, nič babka ani dedko nesmeli, ako náhle ma zbadal 😅 a že kondička, ja o ten mojej radšej pomlčím 😖

andrea142
2. aug 2011

@martinka17 : ďakujem 😀

aj som na vás myslela ,že aké počasie máte na dovolenke. mám taký pocit ,že namiesto plaviek si na dovolenku asi zbalím lyže 😀
to umamkanie 😀 poznám , Lili to už robí odkedy sa Sofi narodila 🙄

včera mala Sofi nejaký blbý deň jedla o 3:00 potom až na obed som do nej niečo dostala a potom už len večer o 20:00. mala som na ňu strašné nervy. neviem čo jej bolo. normálne na nej bolo vidno ,že je hladná ale pri fľaške iba kloktala a vyplúvala. ...................dnes našťastie papala normálne .

Lili zase kašle , a v piatok sme boli aj u lekárky ,lebo má výtok. ale zobrali jej len výtery zajtra mám volať na Kramáre kvôli výsledkom a podľa nich nás pošlú buď na gynekológiu alebo urológiu. najskôr som si myslela ,že prechladla ale lekárka hovorila ,že nie......ale ,že si niekam mohla sadnúť s holým zadkom a z toho to má. no som zvedavá. ..............akúrat mi dnes mama hovorila ,že možno bude mať po mne problémy čo chodím k nefrológovi ( krv v moči ).

andrea142
2. aug 2011

pridávam zopár foto 😀

martinka17
3. aug 2011

krááásne, ani nie je pravda, aká je už Sofi veeeľka a Lili s tou bábikou v nosiči, nekočená foto 😀 😀 😀 ináč ja kašlem 3 týždeň, nič už neberiem, čakám kým to doznie, ako pruuuuuser toto počasie, včera svietilo slniečko, toooľko bolo dôvodov na radosť 😵 😵 daj vedieť, čo ste poriešili s doky u Lili, tak sa trápiť také malá slečna ☹

andrea142
3. aug 2011

@martinka17 : 😀 to si ešte nevidela foto kde kojí bábiku 😀
dnes som volala na Kramáre má tam nejaký nález ale lekárka hovorila ,že cez telefón je to dlhé ,že dajú výsledky a treba to riešiť s dermatológom alebo gynekológom. takže v piatok s ňou idem. ....výtok už nemá pomohlo sedenie v repíkovom kúpeli 🙂

martinka17
4. aug 2011

@andrea142 tak ten nález....ano ak stačí aj dermatolog,t ak to nebude také vážne...a hlavné, že sa jej polešilo 😀 A to kojenie, to musí byť straaašna srandaaaaa 😵 😵 😵 😵 to sem raz tiež pridaj,alebo to daj na chvíľu do albumu, to sa oplatí pozrieť 😵

andrea142
12. aug 2011

@martinka17 : Mati prikladám foto kde kojí bábiku 😀 .......občas sa z nej idem skoro pocikať

minule keď som si išla odsať mlieko tak som mala dve pomocníčky Lili a neterku ( 2,5 a 3 roky ) najskôr som odsávačku priložila k pravému prsníku ,odsala a potom k druhému a neterka sa ma pýta ,že prečo si odsávam to druhé a Lili jej zahlásila " lebo má 2 prsníky " .....skoro som z nej umrela

ináč dostala antibiotiká dnes sme boli na kontrole a utorok jej budú brať výtery z nosa a hrdla plus krv a moč či jej ten bacil už zmizol.

heidy26
12. aug 2011

@andrea142 tak aj u nas fičí kojenie bábik......zlate su tie naše deťúrence 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

martinka17
13. aug 2011

@andrea142 kráásna foto, ja ám blbé noci, Samko sa budí, veľmi plače, reže sa posledná stolička, ale akosi to skúša cez stred..obaja sme toho na ord..dnes sme boli hore od 11 asi tak do 1,30 a tak som na bed spala po dlhej dobe s ním, len minule som bola v práci, to bolo iné 😖
tá Urolológia, len nech je to ok, a bude to zase v pohode. Toto leto je otras, naši sú obaja chorí, Samko je s nimi celý týždeň, no som zvedavá, ako dopadne on...teplotoval síce v pondelok, ale to bol skôr ten blbí zubček 😎

andrea142
16. aug 2011

@martinka17 : Mati nezávidím ten zub , Lili má vonku asi všetky ,teda minule som jej kukala a zdalo sa mi ,že má všetky 😀 ......držím palce aby ho ten zub už netrápil a vyšiel.

zajtra ideme na dovolenku ................teším ,teším 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ......celkom prijateľné počasie dnes ukazovali ale pre Sofi to zimný overal istý aj keď jej ho neoblečiem predsa Tatry sú Tatry 🙂, do kufra sa zmestí .....aj sme s mužom srandovali ,že berieme lyže 😀

dnes sme boli aj s Lili u lekárky brali jej výtery a krv ani nezaplakala 🙂 výsledky budú v piatok dúfam ,že ten bacil už tam nebude a Sofi mala poradňu váži 7600g a 68cm 😀 ...sumo malé .......lekárka aj podotkla ,že nejako veľa pribrala za 2. mesiace 1600g 😅

ach jaj ....deti mi spia od 19:00 a ja sa flákam pri počítači ,nie že by som balila , nejako sa mi do toho nechce a potom budem ponocovať 😀

martinka17
16. aug 2011

@andrea142 Aďka, užite si poriadne dovolenku, hlavne si ty oddýchni, počasie nech bude také pekné ako sa len dááááá...sa teším s tebou 😀
Zub sa prerezáva pomaličky, ale dobačujeme to nejako a konečne bude pokoj, dúúúfam, 😀
Ja si teraz užívam tiež ako sa dá malého, ale je toho málinko, ináč on teraz zaspáva, uvidím, kedy zaspí...stále by chcel zaspávať pri čítaní, tak ale prečítame 2 rozprávky a potom nech skúša sám...je predsa veľkýý,
A Lili je iná baba, ani nefňukla kočenaaaaa.
A Sofi, malá žena...toľko mal Samko asi tak na 7 mesiacov 😀 😀 😀

andrea142
16. aug 2011

jáj a ešte nejaké nové foto ....fotil Peťov strýko

martinka17
16. aug 2011

@andrea142 kráááásne fotky, tá s prštekom v puse je dokonalá a tá rodinná je veľmi peknáááááááá

andrea142
25. aug 2011

hlásim sa 😀
dovolenka ubehla ako voda ani som sa nenazdala a bolo po nej ,vrátili sme sa viac unavený ako sme tam išli 😀 .....keď sme sa vrátili tak Peťo zahlásil keď sme sa vrátili ,že teraz necháme obe deti doma a vypadneme na 2 dni oddýchnuť si od dovolenky 😀 😀 😀

Lili tej iné nechýbalo ,len aby všade kam sme išli boli preliezky ak neboli alebo sme neurobili po jej vôli tak iba mrnčala. každý deň čo sme sa vracali do hotela som ju vláčila .lebo ísť už nechcela. .....ale ináč bolo super.

cesta tam v pohode Sofi zaspala hneď a Lili pred Trnavou a zobudili sa až v Martine....aj cesta späť celkom dobre až na Sofi , sa po jedení prebrala a nie a nie zaspať . zaspala až v Trenčíne aj to som ju uspávala tak ,že som vzadu v aute stála, nahnutá dopredu a mykala autosedačkou 😀 ...... ináč by nezaspala.

martinka17
26. aug 2011

@andrea142 krááásne fotešky, ale je Sofi veľkáááááá 😲 😀
No tak super, tak si ešte bez detí spravte predlžený víkend a hurá na normálne dni. AJ počasie ste mali super ako pozerám a hlavné, že ste relaxovali mimo dom, to je vždy iné ako sedieť doma.
A keď sú tie horučavy teraz ach aj, ja mám teplo rada, len my máme strašne horúco v kancli, tak to sa nedá.
ale zajtra ideme na chatu, tak dáme aj detský bazén a aj ja sa to užijem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre