Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
28. feb 2009

Evkastipka ahoooj, pozerala som albumik, mala je nadherna 😵 😵 😵

ludika33
28. feb 2009

ahojce krasulka, ako sa vam dari? zltacka ustupuje? my sme sice neboli na infuzkach, ale maly je stale zlty a strasne je z toho prispaty. a tie sestricky? ozaj skoda reci teda. ved ony su tam od toho, aby pomohli a poradili. 😖 na tvojom mieste by som sa aj tak stale daco co potrebujem vediet pytala. ved ty to nemas odkial vediet a s malou navod na obsluhu nevysiel, tak sa musis vsetko predsa naucit. radsej sa fakt pytaj a hotovo

krasulka
28. feb 2009

ludika to vazne je este zltucky? chudatko. Ja cakam na vysledky krvicky ci jej ti ustupilo od vcera, dufam ze hej..ja neviem preco ju to tak drzi. Uz mame aj kociarik doma, vcera bol Michal pren, potom ked budem doma odfotim 🙂

Baby mne uz sa konecne pustilo to mlieko, odsavacka tomu pomohla vcera, ked som zacala odsavat a zacalo kvapkat tak sme sa tesili jak male deti 😀 😀 😀 😀 sranda.A teraz uz mala ked cucka a odtiahnem ju tak mam vytecene z cicika aj ona ma v ustockach tak snad sa to rozbehne naplno. Juuj.

ludika33
28. feb 2009

krasulka drzim palcoky, ze nech sa malej cim skor polepsi a ze nech mozete ist cim skor domenko. to je supris, ze uz mas mliecko. super pre obe. drzte sa a nedaj sa sestrickami odbit.

cvirko
28. feb 2009

Ahojte maminky, všekým novopečeným gratulujem a prajem vela zdravia a mliecka pre drobcov. Cítam vás ale reagovat vacsinou nemám cas.Akurát teraz mám pohodičku, starka zobrala malého na prechádzku a ja si možem pokojne podorábat zanedbané veci. Celkom to dobre padne, ked po mesiaci nemusí mať človek nastražené uši ako vlciak 😀 . My chodím s malým vonku skoro od začiatku. Najprv len na 15 minút a teraz už aj na hodku až dve.
Doobeda ho dávam na balkon a poobede sa vypravíme vonku. Celkom mi to dobre padne vyraziť medzi ludí. Pomaly sa spoznávame. Kojíme už bez klobúkov, i ked sa to zo zaciatku strasne roztecie a malý potom sa jeduje - vrieska ako pavian - ale ked sa to ustáli, pekne tahá 🙂

Krasulka neboj sa, mliečko bude 😉 Aj mne sa urobilo až v den odchodu z nemocnice. Malého tam prikrmovali, pretože sa narodil velky a bol hned aj velký hlados 😀 no a teraz plne 🙂 kojíme
Máme za sebou aj prvú laktačnú krízu..dva dni so ho musela prikladať častejšie, asi mal prvý rastový špurt a mlieka mám zase viacej. Tá príroda si to vie fakt zariadiť.. Malého som dnes vážila, ale len na osobnej váhe(digitálnej) no a vychádza mi, že má už 5 kilov 😝

lenk30
28. feb 2009

ahojte maminky. ako sa držkáte? ja som už celkom KO. ten môj malý tiger v noci nespí a cez deň len tak tak a ešte aj koliky k tomu, ale už mu dávam kvapky, tak hádam mu to pomôže. už sme boli na prevej poradni, tak aj po mojich patáliach s mliečkom, čo mal začiatkom 3.týždna rastový šprut a videla som, že mliečka má málo, nejak sme to prekonali častým prikladaním a priberá po týždnoch ukážkovo.
vám detičky spinkajú dobre? a grgajú vám po papaní? mne vôbec nie, aj keď vymeníme mnoho polôh........

a2303
28. feb 2009

Ahojte 🙂

Včera sme boli aj my v poradni, malinká už má 3910 gramov a všetko ok, tak sa teším!
Fakt sa nemôžem sťažovať, pekne papá a veľa spinká, stíham si porobiť a aj oddýchnuť.
Je to naše Slniečko!!! 😵

Janula, aj moja niekedy ťažko odgrgáva, ja ju vtedy položím a skušam o 10 minút až kým sa podarí. Aj jej niekedy výde mliečko, ale to je v pohode.. na začiatku som sa toho bála ale je to ok.
Kým si neodgrgne, tak mi ani nezaspí.. je že zatvorí očká a o 10 minút zaplače, vtedy ju dvihnem, odgrgne si a až potom vie tuho zaspať..

Registrovala som otázku o špenáte. ja som ho jedla a fakt veľa a malá bola ok. Moja mamina mi robila špenát na sladko a zjedla som aj za celý kastrol 😅

janula10
28. feb 2009

ahojte
anit no vsak musim to nejako ho naucit to grgnutie.....
a kojim len 5min max 10min potom zaspi a uz nechce asi mu staci....vsak pribera inak by nepriberal....

inak mi velmi letia dni neskutocne to bezi doma aj ked nic nerobim len o maleho sa staram...vcera som prvy krat drzla avo vanicke maximka no este 100% si netrufnem sama tak mamina moja kazdy druhy den bude chodit tyzden a potom to pojde uz snad same....

a2303
28. feb 2009

Janula, aj ja som kojela 10-15 min, teraz je to asi 15-20 min. Mne doktorka povedala, že je to ok. Že to skôr také hodinové vysenie na ciciku nie je dobré... Tak dúfam, že je to v poriadku.
My kúpeme s Drahým spoločne od prvého dňa doma 😵 Drahý je fakt zlatý!!!

a2303
28. feb 2009

Už sa aj lúčim, idem ešte požehliť kým malá spinká.
Majte sa krásne!!! Pekný večer ahojte

janula10
28. feb 2009

anoit aj mne hovorila ze 5-10min staci lepsie ako 40min no uvidime ako to bude dalej 😀
papa

muriel293
28. feb 2009

Ahojte ako to tu pokročilo????
Mńa už nebaví vkuse len žehliť tak som to nechala tak však aj zajtra je deň...malinký teraz spinká švagrinej na rukách už asi hodinu,sa nevie na neho vynadívať a on sa tvári tak spokojne tak som tu ale neteší ma že si tak zvykol na pestovanie ale tak v nemocke mi vraveli že nech cíti našu prítomnosť že s ním musíme narábať ako s bábatkom po ťažkom pôrode takže iné nám neostáva škoda že nemám viac času na neho ale ved ke´d sa vrátia svokrovci už to bude inéé 😔

ludika33
28. feb 2009

ahojcek muriel. nasa mala bola presne taka ista ako pises ty o tvojom drobcekovi. cely den sme ju iba pestovali a mojkali. na rukach spala aj hodinku - dve a ked sme ju jemnulinko polozili, tak v sekunde bola hore a hucala ako pavian. niektore deticky si vyslovene vyzaduju pozornost a objatie a mojkanie. po pol roku sa to upravilo, ze aj ked sme ju polozili uz buvala a potom ti poviem, ze mi aj to celodenne nosenie chybalo. nic som sice pri nej nestihla, kolko krat som bola v pyzame, kym sme nesli poobede na prechadzku s kocikom.

sue13
28. feb 2009

Ahojte. Mam par minut pre seba, drahy pestuje nasho anjelika 😵
Aj ona je najspokojnejsia a najlepsie spinka ked sa nosi na rukach alebo aspon drzi v naruci 🙂
A este mi zacala robit to ze ked ju kojim vzdy mi zaspi na ciciku 😀 Normalne si z neho robi cumel asi 😅
A ked vytiahnem tak place akoby som jej nechcela dat papat 😝 😀 Stava sa to aj Vam? 😅
Inak je zlatunka. V noci pekne prespi aj 6 hodin. Normalne ju budim na papanie 🙂

janula10
28. feb 2009

muriel vsak zapriahni peta na zehlenie:o))) ja sa venujem len malemu vsetky prace robi mato 😀
uplne som zabudl aist na azet kuknut tvoje foto idem....
a iden si pridat sen par maleho novych

ludika33
28. feb 2009

babule toto su najkrajsie okamihy s malymi drobcami, tak si ich musime uzit, lebo velmi rychlo vyrastu. pri malej ani neviem ako mi to ubehlo a uz ma pomalicky 5 rokov. kaslite na zehlenie a ine roboty, hadam sa niekto v rodine najde, kto sa ulotosti nad tou kopou a pomoze zehlit, alebo navarit a upratat. faktik vychutnajte si to naplno.

miskelka
28. feb 2009

Ahojte... Baby.., my ešte nemáme odpadnutý pupík a dnes jej z neho trošku tiekla krv...som z toho nervous... ☹ Vyzerá akoby sa chcel odlúpnuť..., ale tá krvička..., je to v pohode,--Bála som sa jej to také aj liehovať, aby ju to neštípalo...

janula10
28. feb 2009

misel ani mi to nemame dole este a na plienocke je malinko fliacik vzdy 😒

ludika33
28. feb 2009

miskelka je to normalne. nas na to upozornila detska lekarka, ze pupik moze trosku krvacat, hlavne sa to moze stat, ked dietatko place, tak nanaha aj brusne svaly. nam pupik odpadol na 12 den (ta velka chrasticka) a teraz tam ma este mini chrasticku, ktora tiez este moze tiect

miskelka
28. feb 2009

díky baby, ukludnili ste ma.. Máte krásne detičky... 🙂 🙂 🙂

ludika33
28. feb 2009

miskelka dakujeme ty mas krasne dve princeznicky 😵 barborka pomaha?

janula10
28. feb 2009

veru krasne su tie deturence nase vsetky 😵 😵 😵 😵 😵 ani sa mi nechce verit ze uz ich mame takmer vsetky 😀

klementina
28. feb 2009

ahojte, ja som tiez pridala nejake fotky. janula, maxim je krasny a asi aj riadne velky, Zofke je to body co mas na poslednej fotky este stale velke 🙂

miskelka
28. feb 2009

Noo...Barborka si trošku zvyká...je to aj pre ňu zmena..., tak musíme veľmi citlivo.. 😉 Ale inak sa teší.., len je viac utulkaná 🙂

janula10
28. feb 2009

klem ja to mam up to 1month a je mu dlhe este len mensie veci nemam 😀 inak noci body najmensie z tesca

krasulka
1. mar 2009

Ahojte, jejee miskelka tak ty si ma este redbehla 😀 😀 😀 super,ako sa mate? Uz si doma z nemocky co? Ja tu este trcim kvoli zltacke 😠 😠 Aky si mala porod?

Janul, a v nemocnici si nemusela kupat sama? Mne ju okupali iba ten prvy den po porode a na daslie dni uz sama som musela, aj teraz, nikto mi ju neokupe a som aj rada. Lebo si po svojom robim a mam pokoj,. Ja som sa tiez bala prvy krat ale tak co sa dalo robit. Sestricka ma tam zavrela, dieta revalo, tak som ju sup sup okupala a teraz uz to zmaknem za par minut 😉

Sue mne mala tiez zaspava na ciciku, a sestricky mi povedali ze len tak 15 min, ju mam mat na ciciku,ale to ona by sa vobec nenajedla, tak ju mam aj 40 minut sriedavo na jednom a druhom.

Inak baby ste ma povzbudili s tym kojenim, aj ja verim ze sa casom zapracujeme, teraz je to este take ze si mala vycucne menej ale castejsie si pyta. ale snad sa to bude len lepsit. Vcera mi vyberali stehy kokos som myslela ze ju rozkopem tu doktorku ako to bolelo 😀

Baby co Clarissa este nic?

kvietok23
1. mar 2009

krasul? vyberali ti stehy? a ved ty si nemala cisarsky, ... ake stehy? ci ako ta zasivali? 😕

krasulka
1. mar 2009

kvoetok ano stehy zo spodu 😉

sue13
1. mar 2009

Ahojte.
Miruska78 dnes dostala uz druhu vyvolavacku a stale nic. Takze jej Dany bude uz marcove babatko. A dufa ze do zajtra ho bude mat v naruci. Inak pozdravuje Vas. 😉
Krasulka ja sa snazim aby Karinka papala aspon 30 min. Ona si rada pri tom oddychuje 😀 To ma po mne 😀

Babulky potrebujem radu. Moj anjelik ma cervene vonkajsie kutiky na ockach. Akoby to mala zapalene. Neviem co jej na to mam dat. Najskor jej tieklo ocko. Davala som jej tam materske mliecko a myslim ze pomohlo. Ale tie kutiky ma stale cervene. Neviete co by som jej na to mohla dat? 😕

nikollette
1. mar 2009

Ahojte..

Sue tebe sa posielaju udaje o februarovych babatkach??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre