Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

ludika33
2. mar 2009

ahojte babule,

aj my balime na siroko, lebo na nozky pojdeme az za tyzden. Nedavam ho cely den na siroko, lepsie povedane, cez den je a v noci ho necham bez to spat, nech si moze aj pokopkat trosku. Stikutku mava aj maly dost casto. Bud mu zaberie mami mliecko, alebo cajik. Stikuta bud, ked je pocikany, alebo ked mu je trosku zimka. Staci ked sa vykope z pod deky a uz stikuta. To je strasne, ze si nemoze este poriadne regulovat teplotku. Chudatetka nase.

Krasulka vydrz, ja som bola pred porodom 9 dni a potom este 4 po porode. Viem ako Ti je. Tam pod chvilockou dakto pride, ze teplomery a ze vizita a v kuse Vas dakto vyrusuje, tak aj mala ma rozbity dnicek.
Zltacka malej Ami este neustupuje? Moje malunke.

ludika33
2. mar 2009

zanulienka ja som to mala tiez. Pred odchodom z roboty na vecko a po 10 minutach v robote znovu a to maximalne dve kvapky sli. To Ti drobec tlaci na mechur. Je to neprijemne, ale vydrz to. Mozno sa nejako ulozi inak a prejde to.

zanulienka
2. mar 2009

dakujem,uz mi zacina z toho pomaly sibat 😀

krasulka
2. mar 2009

zienky zltacka kleslaaaaaa z 280 na 245 jupiiiiiiiiiiiiiiiiii, ak este klesne do zajtra tak zajtra domooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooov. Asi jej pomohlo to vcerajsie slniecko. Kiezby aj dnes chcelo svietit ale zatial je tu mooc zamracene.

Ludika dakujem za povzbudenie 🙂 🙂 🙂

zanulienka mala som to aj ja, jedine co ti mozem poradit, ked cikas co najviac sa nahni dopredu, predklon sa nech sa ti mechur najlepsie vyprazdni. To mi poradil doktor na to 😉

zanulienka
2. mar 2009

dakujem,uz som si myslela,ze pojdem rodit.
krasulka moja prva dcera mala tiez silnu zltacku,viem ake to je strasne cakat a cakat,ze kedy ustupi

kvietok23
2. mar 2009

krasul supeeeer 😉 ale davaj jej aj mliecko tvoje, aj to pomaha na zltacku - to mi vraveli v nemocke 😉

ludika33
2. mar 2009

krasulka tak silno drzim palcoky, nech este trosku zltacka klesne, nech zajtra mozte balit kufre domenko. silno na vas myslim, ze nech uz idete domov, ved doma je len doma a hlavne vzdy je doma lepsie ako v spitaly.

nas maly je este stale zlty. zajtra ideme do poradne, tak som zvedava, co povie lekarka. ked sme boli minuly tyzden, tak hovorila doktorka, ze ked nezbledne, tak mu bude brat krvicku (au, uz teraz ma to boli aj za maleho) a ked nepriberie, tak budeme musiet zacat prikrmovat umelinou. dufam, ze ani jedno ani druhe sa nepotvrdi. mne sa zda, ze uz trosku vybledol, aj moja mama hovorila, ze je bledsi, lebo ho tri dni nevidela, tak to vie skor posudit a papka pravidelne kazde tri hodky aspon 10 - 15 minut, ked nie 20 minut. stolicu ma peknu horcicovu, nie zelenu - hladovu, tak hadam sa aj na neho uz nalepi nejaky gram. juj babky drzte nam prosim palcoky.

marya
2. mar 2009

Ahojte baby 🙂
Opat som tu na skok, kym Petko spinka 🙂 Konecne uz mame pravidelny rezim, v noci pekne spinkame, ale zato cez den je skoro stale hore a stale by sa len na rukach nosil 🙂

Krasulka neboj, ta zltacka uz musi prejst, zachvilku uz pojdete urcite domov 😉 drzim palceky 😉

Mimka, joj to je neprijemne s tymi soplikmi, nas Petko to mal tiez, tyzden vkuse len chrcal a sopliky vobec nechceli ist von, normalne som pri nom od zufalstva plakala, je to hrozne pocut to malinke babo ako chrci a nemoct mu pomoct ☹ ale uz to nestastie preslo, teraz ma soplikov uz len trosicku a idu von, tak uz nechrci a odsavame uz asi len raz - dvakrat denne, tak uz je to skoro uplne v poriadku....skus malu naparovat, my sme dali v kuchyni varit do hrnca vodu, zavreli sme tam dvere aj okna, a za takych 10 minut sa tam naparilo ako v saune a tam sme potom s malym boli asi polhodinu...to mu tie sopliky uvolnilo a zacali mu vytekat... 🙂 drzim palceky aby to rychlo preslo 😉

Ja balim nasiroko tak, ze dam papierovu plienku, potom handrovu a potom postolky...ale uz tento tyzden ideme na sono klbikov, tak snad uz nebude treba 🙂

marsela77
2. mar 2009

Ahojte maminy 🙂
Clarissa dnes nastúpila do nemocnice a zajtra začnú vyvolávať, ja ju nasledujem zajtra 😕
Tak nám držte palce,nech to máme rýchlo za sebou 😉

ludika33
2. mar 2009

juj marsela obom drzim silno palce, ze nech zaberie hned prva vyvolavacke, nech mozete mat drobcekov cim skor pri sebe 😵 😵 😵 😵

marsela77
2. mar 2009

ludika moc dakujeme 😵 aj ja dúfam že to nebude na dlho...dúfam že sa nám podarí byť na jednej izbe,nech nám je aspoň veselšie pri tom čakaní 😀

xena22
autor
2. mar 2009

Ahojte... Krasulka drzim palce nech idete domkov zajtra,doma je len doma,,,,,uvidis vsetko bude doma ine.

Aj nasa mala mala od vecera plny nos,ale nie z nadchy,ale asi z kurenia,alebo co 😒 rano to bolo v takom stadiu,ze som poslala muza do lekarne po kvapky,lebo nebola schopna ani pit mlieko,ani nemam istotu,ze by to boli kvapky pre novorodencov,ale myslim,ze sa jej nestihli ani dostat do nosteka a hned jej vybehli nazad a chvalabohu aj s dvoma "holubami" 😀 a mame svaty pokoj,nabuduce jej tam asi kvapnem teplej vody miesto kvapiek a bude to mat taky isty ucinok...odsavackou nam to neslo...

Babyyyy porodte uz konecne,nech mame rovnake problemy 😉 ja si uz na porodnicu spominam len tak matne,bola som tam 5 dni ale neskutocne som sa tesila domov,tak Krasulka ty uz musis byt naozaj na cvokhaus 😀

marsela77
2. mar 2009

xena my by sme radi,len tie naše detičky sú iného názoru 😀 ale už sa to blíži 😵

krasulka
2. mar 2009

ludia mala som malu na cicikoch uz hodinu a pol a ona stale hladi a hlada a hlada..ja uz neviem...

krasulka
2. mar 2009

claris, marsel, tak myslime na vas aj my, nech je porod hlavne rychly a bezproblemovy! 🙂

marsela77
2. mar 2009

krasulka dakujeme 😉 my vám držíme palčeky aby ste išli čím skor domov a boli zdravučký 😵

shupolienka
2. mar 2009

caute babule, mam otazocku. Kedy treba ist na urad socialnych veci a rodiny vybavit tie prispevky pri narodeni a rodinne pridavky? a ten papier co mi dali na matrike na ten prispevok musi potvrdit gynekolog? to som niekde citala. 😖

klementina
2. mar 2009

ahojte, ja tiez este nemam tu socialku vybavit, ale chystam sa tento tyzden. shupol ten prispevok ti musi potvrdit gynekolog, ze si k nemu pravidelne chodila aj detsky lekar, ze sa dozilo babo 28 dni, az potom ti to vyplatia.
mne dnes prisla satka, sme si ju boli zobrat jak som kocikovala o jednej, do tretej spala, potom sa zobudila napapala, chcela som vyskusat ju tam dat, ale hned zaspala a spi doteraz. tak sa tesim jaka cula bude v noci 🙂

janula10
2. mar 2009

shupol
ja mam vsetko vybavene ked tak zavolaj mi alebo cez skype zajtra napis dnes som vsetko absolvovala 😀 😉

kvietok23
2. mar 2009

klem - ked pojdes do socialnej tak pozor, lebo je to tam pomenene - teda ak patris na zahradnicku - treba vybavovat dochodkove a nemocenske poistenie - dochodkove vybavis tam na zahradnickej, ako je socialna, a nemocenske prestahovali na zahradnicku 153, tam ako je slovanet, takze 2x vybavujes 😠 a aj tak tam treba na tej druhej, nemocenskej odovzdat len kopiu rodneho listu, tak to vraj mozme aj na tej prvej socialnej.
Len ja som este nieco potrebovala vybavit, tak tam bolo treba ist osobne....

my uz len miestny urad vybavime a urad socialnych veci a rodiny. 😉

molly28
2. mar 2009

ahojte..no konéčne som sa sem dostala 😉 Dnes som bola s bambulkou na prvej poradni - máme 4kg a 59cm.pekne sme podrástli.... 😉

k tomu baleniu - ja ked som odchádzala z pôrodnice, mi povedali, že po sone, ktoré spravili Soničke ju baliť nemusim, bo sme mali ukážkové koxičky, ale ja ju balim aj tak, až do najbližšieho sona - máme ho v máji - moja mamča mi to odporučila - robila na ortopedickej ambulancii 😀 😀 😀 davam pampers, na to látková plienka a potom postolky...klasika 😉

s kojenim to mám stale rovnako - mliečka ako kedy, musim ju dokrmovať, ale nie vždy, napriklad dnes som ju ešte nedokrmovala 😀 😀 😀 niekedy jej stači, ale niekedy si vypyta...

claris, marsel - myslim na vas - straaašne vám prajem nech to mate už za sebou.... 😀

krasul - maj strpenie, niekedy budeš kojiť dlhšie a malá ti bude hladať a hladať, inokedy to zvládneš za 10min...ja to poznám velmi dobre....my to preživame aj dnes - každu hodinku je na ciciku, po 20min na jednom... 😀 😀 😀

patkao
3. mar 2009

dobre ranko..ja tiez balim nasiroko, pamperska, jedna latkova zlozena na 3x a postolky..my uz sme boli aj na klbiky, vsetko je v poriadku, ale lekar odporucil dalej balit nasiroko..ale uz to nerobim tak striktne, na noc jej davam len pampersku 😅 ..no dufam ze nam coskoro pribudnu posledne babulky a budeme tu uz vsetky maminy 🙂 ..ja tiez este nemam vybavený ten prispevok, ani pridavky, ale nam dokyna odporucila nechodit von, kedze tu mame prazdniny, ze je vela bacilov vo vzduchu, ze mame byt pekne doma, tak tam pojdem az buduci týžden..treba to tlacivo dat potvrdit gynekologovi, aj detskej lekarke..inak celkovo by mohli tie papierovacky zjednodusit, jedno tlacivo a basta.. 😎

xarah1
3. mar 2009

ahojte mne vsetky tie behacky po uradoch vybavil manzel hned ako sme prisli domov z porodnice nikde som nemusela byt ja osobne akurat vyhlasenie pre socialku kvoly druhemu pilieru mi doniesol podpisat domov a potom to zaniesol.

patkao
3. mar 2009

xarah ale na ten prispevok ti to tlacivo musi potvrdit pediatricka, ze sa dieta dozilo 28dni..to ti uz vtedy potvrdila, alebo ako? lebo mne to nechcela potvrdit dopredu, bola som tam ked mala ninka 25dni a ze mam prist potom..

ludika33
3. mar 2009

ahojte mamulky, deticky a kinderka,

patkao niektori lekari to potvrdia aj dopredu, dokonca aj na urade u nas to zoberu pre 28 dnom, ale vyplatia to az po 28 dnoch. dokonca odomna tetuska na urade pytala uz aj podklady na rodicovsku dovolenku, ze nech nemusim prist po 28 tyzdnoch, ale automaticky by mi to zacali vyplacat po 28 tyzdnoch akurat, ze mam dat vediet ak by sme si to rozmysleli a chcela by som ist do roboty a dajme tomu, ze by isiel na rodicovsku manzel.
zlata teta. pochopila, ze s mini detickami je ostara chodit po tolkych uradoch. aspon jedna chapava.

patkao
3. mar 2009

ludika ved to, ked si predstavim ze s kocikom absolvujem detsku lekarku, gynekologa a este ist na urad (samozrejme vsade su schody) tak to neni bohvieco..

ludika33
3. mar 2009

tak to teda fakt nie je bohvieco, a vsade je naondiatych schodov a vytahy az ked absolvujeme schody 😖

krasulka
3. mar 2009

ideme domoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ludika33
3. mar 2009

😵 krasulka super 😵

janula10
3. mar 2009

caute
na socialke na zahradnickej v okienku 8 a 9 date len 2pilier a vyhlasenie ze sa starate o dieta plus rodny list kopiu a plus fotokopiu o priznai materskeho to je uplne vsetko

na urade soc veci a rodiny vam tlaciva daju tam vypisete vsetko

a treba aj trvaly pobyt nahlasit kopia rodneho listu staci a vas OP

uz mam vsetko vybavene ja aj poistovnu chvalabohu

krasul supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer tak sa ozvi z domu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre