Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lusilia
5. mar 2009

Mamamima, ja som sa na tu odsavacku tiez pytala mojej dr. a ona mi povedakla, ze ta je super, ze vsetko odsaje...a inak preco by to predavali, keby to malo babatkam ublizit...a co viem, kto ju ma, si ju len pochvaluje, takze podla mna nevahaj a ak s nou nebudes spokojna, tak ju nebudes pouzivat a hotovo, nie je to az take drahe...

A teda gratulujem vsetkym novopecenym maminkam 😉

mounty
5. mar 2009

kto este ostal s bruskom? Ci uz sme vsetky obabatkovane?

janula10
5. mar 2009

ahojte

k tej odsavacke na vysavac len tolko ze ja som ju kupila este ked som bola tehu nepouzila som ju este ale mam ju na odporucanie kazdej kamosky maminy ze nic neodsaje tak ako obycajne odsavacky.....co sa tyka nastavenia da sa tam nastavit sanie takze nebude to mega tahat novorodencovi staci to najmenej ..... 😉

Baby co sa tyka tuberkulozy ockovania mali vasi prckovia resp. princeznicky flak? moj maly nic nema a ma v preukaze ze bol ockovany no papier neznamena nic... 😒 😕

hanuk
5. mar 2009

Janula, nasa mala len akoby od komara postipane, ale to sa prejavi az za 14 dni po ockovani, takze este mozno treba pockat.

nada.hope
5. mar 2009

Ahojte maminy,................Jani a to musi mat?
Si pamatam, ze ked sme my v detstve nemali ziadnu reakciu tak to bolo v pohode alebo nie? 😕 som z toho zmatena 😨

janula10
5. mar 2009

volala som doktorke na antolsku ze ked ma v preukaze ho ockovali ze sa to moze objavit aj po mesiaci tak teraz je len tyzden tak som kludna...

nadi mal by mat ockovanie je to povinne ale fliacik ze az neskor sa moze ukazat

patkao
5. mar 2009

neviete niektora ci na ten UPSVaR musim ist do neakej doby? lebo sa mi nechce trepat ku gyndosovi len pre to potvrdenie, ked o dva týždne aj tak idem na kontrolu..ze by som to naraz vybavila potom..

ludika33
5. mar 2009

patka najskor po 28 dnoch od narodenia dietata a najneskor do pol roka aj rodinne sa da do polroka dietata, netreba tam hned utekat

sue13
5. mar 2009

Ahojte. Sms od Mirusky78...

Ahojte, moje meno je Daniel a som tu uplne novy 🙂 Na svet som prisiel 4.marca o 14.30 hod a startujem na 3420g a 54cm 🙂 Mama aj ja sme v poriadku 🙂

Miruska gratulujeeeeeeeeem 😵 Nech st 😵 zdravuckí a nech mate vela mliecka 😵

Tak uz nam iba Marsella ostala? 🙂

Ludika hned ako budem mat cas odpisem 😉

ludika33
5. mar 2009

ahojcek sue,

to je v pohode. nemusis sa ponahlat s odpisovanim.

marsela porodila tiez vcera ma dcerku, pisala sem vcera jej znama. takze vyzera, ze sme uz komplet mamulky

ludika33
5. mar 2009

miruska srdecne gratulujeme k drobcekovi

sue13
5. mar 2009

Fakt? Vcera porodila? Tak potom uz sme asi fakt komplet 🙂 To je super 🙂
Marsella tak blahozelaaaaaaam 😉
Rychlo sa s Clarissou dajte do kopy a vyrazime kocikovat 😀

janula10
5. mar 2009

hej marsela vcera rodila som videla
gratulujem vsetkym novym maminkam? uz sme komplet porodili vsetky????

ked ano zalozime temu 😀 😵

ludika33
5. mar 2009

na chvilocku sa lucim, idem s malym na klbiky

janula10
5. mar 2009

ludika papa
a daj vediet ako ste dopadli s andrejkom
aj nam snad po klbykoch daju hned ze nemusime nosit lebo sa certi niekedy ked mu ich davam 😠

bubatenko
5. mar 2009

ahojte,

opäť po dlhšej dobe, nešiel nám net... ale už som vás aspoň dočítala.

gratulujem všetkým maminkám novým, hlavne rýchle zotavenie a babatkam všetko dobré do života 😉

my ideme až 17 na klbiky... tiež by som bola rada, keby povedali, že nemusíme, ale ako poznám našich doktorov, tak ti povedia, že minimálne do 4 mesiaca... ja tak vidím rozidel na malom, ked idám večer dole poštolky, ako sa mu uľaví... najradšej by som sa na to vyprdla , ale svedomie mi nedá 😒

Inak tie soplíky.. my máme len každé ráno šušníky, to mu dam paličkami vonka a cez deň v pohode... budem musieť spustiť ten zvlhčovač v izbe, máme suchý vzduch v izbičke..... a k tej odsavačke... v mojom okolí inú kamaratky ani nepoužívajú, len tu na vysavač.... že to je pre babatka to najlepšie, čo momentálne na trhu je...

zajtra ideme do poradne, tak som zvedava koľko sme pribrali... mame presne mesiac..... ale je vidieť ako sa zväčšuje zo dňa na deň a už to nie je také malé mimčo...ale hotový človek... čo vie čo chce... a stráááášne prifikaný..... si vynucuje čo chce.....a teraz ide kto z koho... kto vyhrá..... 🙂

patkao
5. mar 2009

my sme mali klbiky dobre a kazali postolkovat dalej 😒 ..ale uz to nedodrzujem tak presne..nastastie my sopliky nemame, ale trapime sa s refluxom ☹

klementina
5. mar 2009

ahojte, u vas je tiez take super pocko? tu prsi uz od rana, tak ani von nejdeme.
my sme boli na poradni v utorok a pribrali sme presne 1kg a narastli 3cm. a na klbiky ideme az 24. do karlovky, ale myslim, ze nasej to az tak nevadi, aspon sa netvari, ze by jej to nejako prekazalo.
vcera sme sli prvy krat autobusom do mesta a zvladli sme to v pohode, som sa bala nastupovania a vystupovania, a ci mala nebude plakat,ale chodia nam tie nizkopodlazne autobusy, tak som nepotrebovala ani pomoc. boli sme u segry v kancelarii na navsteve a celu navstevu prespala, ani jej nevadilo, ze je niekde v cudzom prostredi, len v poslednej dobe chodi spavat okolo polnoci az jednej nadranom, budi sa sice na papanie az o piatej, a potom vstaveme o desiatej, ale cely den prespi a jej aktivita zacina okolo osmej vecer. som sa pytala doktorky, ci ju mam budit cez den, aby furt nespala, a povedala, ze sa to casom upravi, tak som zvedava. inak budeme nocny vtak, ale mne to mozno aj trochu vyhovuje, aspon si rano pospim. 😉 len viem, ze by bolo pre nu asi lepsie, ak by mala normalny rezim rany a nocny. 😒

klementina
5. mar 2009

patkao a preco mas balit dalej, ked to mate v poriadku? a dokedy?

patkao
5. mar 2009

taký mladý lekar tam bol, ze krasne to ma v poriadku a na zaver ze balte na siroko dalej, kontrola o 3 mesiace..tak neviem preco...

marya
5. mar 2009

Caute baby 🙂

Gratulujem novym mamickam k ich babatkam 😵 😵

Ohladne tej odsavacky, je super a odporucila mi ju aj detska doktorka aj orl, tak sme nevahali a kupili sme ju a ozaj pomaha 🙂

Anit, my sme chodili s Petkom von aj ked mal tie sopliky, dokina povedala, ze pokial nema teplotu, tak kludne moze ist von, ze cerstvy vzduch mu len prospeje 🙂 Trvalo mu to tak okolo dvoch tyzdnov, uz som bola zufala a myslela som ze to nikdy neprejde... a este doteraz ma obcas sopliky, takze ono to ozaj trva dlho u tych babatiek ☹ Aj dost kaslal, som sa bala, ze mu to stieklo na priedusky, ale nastastie ich mal ciste 🙂 ale uz nekasle nastastie...

klementina
5. mar 2009

asi blba otazka, ale ako viete, ze babetka maju sopliky? im to tecie von?

marya
5. mar 2009

Janula, nam sa ten cerveny filaick z ockovania vytvoril asi tak pred 10 dnami, takze uz mal skoro mesiac...tak klud 😉 🙂

marya
5. mar 2009

Klem, u nas tie sopliky zacali tak, ze Petko tazsie dychal, na co mi povedali, ze to zo sucheho vzduchu ( to este v porodici ) no a potom mu zacali tie sopliky niekde hore bublat a chrcat... ☹

klementina
5. mar 2009

k tej tuberkuloze, nasa to uz ma skoro mesiac bez troch dni, teda je po ockovani taky cas a nema tam nic, ale ockovali ju urcite, lebo som tam s nou bola. to je zle, ze tam nema ziadnu reakciu? podla mna to nevadi 😒

patkao
5. mar 2009

my uz mame skoro 5 týždnov a po ockovani NIC aj dokyna to videla a nepovedala nic, tak keby to bolo le snad by mi povedala... 😉

mamamima
5. mar 2009

dakujem baby za rady, uz som ju kupila, aj libenar, tak som kvapla, pockala a vytahala, no fakt to taha...a som sa pytala v lekarni a zenema sa ten prach ako dostat spat...tak zase nejaka mudra dr na krcnom to bola 😒

marya my mame sopliky uz skoro tyzden, spanok v noci ziadny, mala spinka, len vzdy o 2 sa prebera tym chrapotom, zatial dycha dost dobre, eln okolo 2 vzdy kaka a tie zvuky pri tom...aj pri papkani dycha celkom dobre, ale chrapoce ejj to tam ☹

janula nam sa fliacik asi po vyse 2 tyz. spravil...a reakcia tusim taka ma byt ze ten flak musi byt nie ze nema...len ked zacne hnisat, NEMOZE sa vytlacat ten hnis, to musi vytiect same...a moja mala pri tom ako ju ockovali spala 😀 a pichla ju nie do tamena, ale pomaly az na chrbatik, ze sa aj detska cudovala ze to kde ma? 😠 a to spala a nemetala sa...

mne este nedala ani papier na klbiky ked sme boli v poradni, aj som sa chcela opytat, ale zabudla som...

bubatenko
5. mar 2009

čau klem,

to máš dobré , že má aktívnych len nejakých 5 hodín, lebo náš krpec začne mať aktívne obdobie za chvíľu okolo tej 2-3 poobede a bude kukučkovať tak do 21,00-22,00 a niekde zaspí až o 23,00 a samozrejme každý večer s veľkým krikom... lebo už je unavený, v postielke nechce byť, je mrzutý, pučí sa ako keby ho bruško bolelo, ale to je len také tlačenie na prázdno od nervov...tak ho musím ukolísať na rukách až kým tvrdo nezaspí a potom som zrelá do postele aj ja... ale potom spinká aj 6 hodín, napr. včera zaspal o 22,30 a zobudil sa až o 4,15 a potom ešte spinkáme tak do 8-9.. takže celkom v pohode.... len teraz som tri dni sama a keby som tu nemala večer mamu, ktorá ho na hodinu stráži, tak nestihnem sa ani osprchovať a dať sa ako tak dokopy, lebo večer je to sním o hubu..... 🙂

Ako inak si žijete? a ako sa nastupuje s trojkolkou do busu....

mamamima
5. mar 2009

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tu je nieco o tom...a ze vytlacat sa to nemoze preto, lebo ta ziva bakteria sa moze odtial dostat von...cooo?? tak to som netusila ze to preto 😕

pietra • 1d • 11. feb 2008 o 17:18

marushka, k spominanej pani primarke sme chodili aj my Ono to zaockovanie ma zahnisat, musi zahnisat, ale nema hnisat dlhsie ako par dni. A ako si pisala, za ziadnych okolnosti nevytlacat. Dokonca by to nemali vytlacat ani pediatri, cistenie patri do ruk len plucnemu lekarovi

patkao
5. mar 2009

tak ja dufam ze nam to este ocervenie, lebo kontrolovat nam to vraj este raz budu v 3tom mesiaci 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre