Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lulusy
12. máj 2009

Ahojte mamulky
tak po dlhom case opat na koniku
Dominika je zlatucka vazi 5300 g a meria 59 cm, koniky pasie rada a rucicky ma este zovrete v past, za hrackami sa zacina natahovat a sem-.tam sa jej podari s ruckou aj bucnut po hracke a vtedy spusi krasny pisklavy smiech
😀 a ked chyti do ruky hracku uz aj ju dava do pusinky a snazi sa ochutnat...
Otaca sa zo strany na stranu jedna radost, raz nad ranom som sa zobudila ako mrnci slabo placka ... pozriem na postielku a ona zakliesnena s nozkami medzi tyckami na postielke, hlava vytocena na druhu stranu a ruckami mava o 106. 😀 😀 😀 NOzky mala normalne vonku z postielky a zadocek oprety o tycky 😀 mam foto dam do alba 😀

Domulke zatial staci moje mliecko a este som jej od smadu nedavala nic ... akurat ked mala problemy s hanckami tak vtedy dostavala cajik. Ale planujem jej davat prevarenu dojc. vodicku ked budu horucavy.

S kilami som na tom tak, ze pocas tehu som pribrala 23 kg, v porodnici ostalo 8 kg a teraz mam este navyse 5-6 kg a to si doprajem aj sladkosti ked mam chut. Cvicit zacnem na druhy tyzden ked mala bude mat po 3 mesiacoch, 100 brusakov denne a 3x denne po 20 min. steper, + prechadzky ...

Mam na vas otazocku maminky kedy davate miminka na brusko past ??? pocula som ze sa to ma hned po odgrgnuti, aspon 7x denne ... ja nemam odvahu ju davat hned po odgrgnuti na brusko, kedze mala mi este aj po hodinke je niekedy schopna opat grgnut a niekedy jej aj pri grgnuti vytecie mliecko - malo ale ide.
Mam obavy ze ked ju dam na brusko vyjde z nej vsetko a ja budem mat prazdne didky a nebudem jej mat co dat 😨

katulikzlatulik
12. máj 2009

lulusy... ahoj, konecne nieco o vas viem.. nejako nemam cas chodit na net... o terke viem a s martinkou chodime kocikovat, ale o tebe a Dominike som nic nevedela.. my sa mame tiez fajn... maly rastie ako z vody.. akurat na brusko ho davam hodinku po papani skor nie, lebo on aj po hodinke si odgrgne alebo odgrcne a presne kvoli tomu tiez ho nechcem davat hned po papani... a ako porod? bola si spokojna s rastislavkou?

kvietok23
12. máj 2009

katulikzlatulik - je to flasa od 0 mesiacov 😉

andrea142
12. máj 2009

ahojte

ja dávam malú na bruško aj hneď po jedený alebo keď sa jej nedarí odgrgnúť. niekedy si pekne potom odgrgne a niekedy kašle na to a spí ďalej. ....... aj tanky by mohli padať nezobudí sa 😀 😀 😀 😀

fodorka33
13. máj 2009

lulusy mi davame malu hned po odgrgnuti na brusko niekedy mu len trosku grcne ale to je nic muz ten ho stale dava do sedu lebo malemu sa tak najviac paci....inak ja cvicim kazdy vecer zacala som po 5tyzdnoch a to skoro vsetko na brucho a trosku na zadok....a moc ten efekt neni tak neviem...

ludika33
13. máj 2009

ahojte babulky,

som tu po dlhsej dobe. Ked je pekne, tak sa cele dni tulame po vonku a niekedy ani Natalku nedame do skolky a tulame sa aj s nou. Ved kedy si clovek uzije deti, ked nie teraz, ked su malicke. Velmi rychlo vyrastu a uz nam nik toto obdobie nevrati.

Ja som bola dnes na kontrole po sestonedely. Vysetril ma aj s kacicou, ale musel pouzit detsku, lebo som bola tak silno zlaknuta, ze mi normalnou nechcel ublizit. Povedal mi, ze normalne by ju nemusel pouzit, ale ja som mala pred tehu ranku na krcku maternice a chcel ju skontrolovat, ze ako sa ma, lebo mi ju nestihol doliecit, nakolko som skor otehotnela ako lekar pocital. Za tri mesiace mam ist este raz na kontrolu a to mi urobi rovno aj preventivku a cytologiu. Nasadil mi tu antikoncepciu, co sa moze pocas kojenia, tak mozme uz bezpecne aj tutu-mutu.

Vsetkym Vam prajeme krasny dnicek.

terina25
13. máj 2009

ahojte baby.

každý behá vonku,len ja s malou sedím stále doma.ale s ňou sa von ani nedá.napapá sa, hodinu až 1,5 čakáme kým si grgne,potom sa hráme, prebalíme a zistíme,že je zase hladná 😀

patkao
13. máj 2009

jaj ludika..uz som na teba myslela,ze co je s vami,ty si sa tu zvykla ukazovat a zrazu nic..no tesim sa ze sa mate dobre a ze si deticky uzivas,to je super🙂

terina25
13. máj 2009

no konečne možem dopísať,čo som začala...

takže keď sa nám nejakým zázrakom podarí dostať von,tak to max.na hodinu.po hodine spustí taký rev,že musíme utekať domov.predtým vonku krásne spala aj 3-4 hodiny a teraz nič.neviem čím to je.ale asi tým,že kým sa mi vyberieme von,tak už je zase hladná.a niekedy ,keď nám vonku reve,tak ju vezmeme na ruky a ešte aj po 3 hodinách si grgne.to je teda sila.

baby, ktoré dávate UM.chcem sa vás opýtať,či nezačnete dávať tie kašičky od 4.mesiaca.ja som sa pýtala dokiho a on mi povedal,že možeme dávať.no,len keď má také problémy s grganím pri UM,tak neviem,či je to rozumný nápad dávať kaše.

a ešte jedna otázočka.Baby,kt. ste už mali MS.ja som mala zatiaľ len raz a mala som už dostať včera ,ale akosi nič 😖 dostali ste druhýkrát načas,alebo nie?lebo pred porodom som mala presne ako hodinky.a teraz ani náznak toho,že by som mala dostať.síce ešte aj kojím,ale málo - len v noci.tak neviem,či sa báť alebo nie.

ludika33
13. máj 2009

patkao zijeme, len nejako sem nechodim teraz, ked je pekne tak sa hned tulame s detmi po vonku a ked je skaredo tak zakotvime u nejakej kamosky co ma tiez deticky a uz kvakame a ked prideme domenko, tak chytro kupat, papa a sup buvat a potom aj ja idem uz do haja. akurat dnes tu nejako ponocujem, lebo som sa zatrkotala po dlhom case na skype. a vam sa ako dari? vsetko je v poriadku?

xarah1
14. máj 2009

ahojte terina mne prvu ms vyvolaval doktor injekciou a teraz mi dal uzivat duphaston na tyzden na upravu ms tak uvidim ci pride alebo nie mne sa zdalo po porode po 6. tyzdnoch ze som to dostala a on mi povedal ze nie a pritom som zacala krvacat ako pri ms.a s tymi kasickami to vyskusaj aj mi asi zacneme a aj nasa mala grga este pred dalsim jedenim asi je to normalne

mamamima
14. máj 2009

Ahojte maminky, pisem veelmi rychlo, kym malicka spinka musim vela porobit, hlavne sa ucit, zajtra mam poslednu skusku, ale taku celkom v pohode....mame sa fajn, vcera sme boli v poradni a na ock., mame 6100g, ockovanie ani neviem ze bolo, uz je ina vakcina ako sme mali pri natalke, ta mala aj teploty a bolela ju nozicka, ale od tejto hexavakciny nie su take reakcie tak som stastna...tak sa nebojte toho 😉

natalka je uzasna, tak sa stara krasne o sestricku, ze niekedy az nechapem 😵

v utorok ideme na preplach slz. kanalika, uz ste to tu viacere absolvovali a kedze to vraj neboli, tak az tak nestresujem, ved hadam to bude ok...ma to chuda uz od narodenia, tak nam to urobia...inak viacere to tu zanedbavame...janula, xena, muriel a my stalice...ani neviem co je s nimi... 😒

tak pekny dnik, pozdravujeme babatka a my sa este ozveme 😉

mamamima
14. máj 2009

a pridala som aj nove fotky 🙂

lenk30
14. máj 2009

dobré ránko

mamamina, tak si ma podporila - lebo mi ideme na očkovanie dnes a bojím. Mali sme ísť včera, tak som tam docupiltala a doktorka už tam nebola, že musela niekde ísť, tak som sa tešila, že ho nepichnú 🙂

Filipko tiež začal hádzať riadne grcky, práve som si vyzliekla ošablené pyžamo. 2x pekne grgne a potom hodí grcku. On asi nevie kedy má dosť.

Ja menzes ešte nemám, nieže by mi chýbal, ale niekto mi vravel, že keď sa telo dostane do normálu a po menzese - že sa rýchlejšie chudne. Je to pravda?

Aj vaši drobci už sú také cicíky? Je to možné taký malý človiečik? Ja si chodím tak 2x do týždna na dve hodky do firmy a malého som nechávala mamine. Uplne kľudne som si odchádzala, lebo vždy som ich našla ako sa rozprávali, gagotal, rehlil. Ale tento týžden dva krát u nej bol a vždy ohromný plač. Aj keď som u nej a má ho na rukách, tak sa pozerá na mňa a začne špúliť papulku. Keď ho vezmem,hneď je dobre. To je aj skoro, nie? Tak neviem ako idem zvládnuť budúci týždeň.........

mamamima
14. máj 2009

lenka akoby si pisala o mojej miske, aj ta place u kazdeho a hned ako ju vezmem tak ticho...aj ja som ju kludne nechavala u svokry a ked som prisla naposledy pre nu tak tak vrieskala ze az... ake su tie miminka rovnake 😅

lenk30
14. máj 2009

mamamima, naši drobci sú rovnako "starý", tak to je asi fakt také obdobie. No tento týždeň som si roibla len pre seba, takže som mohla hneď k mamine dobehnúť, ale na budúci týždeň idem robiť školenia, tak už sa desím toho ako to zvládneme.........asi s malým vo vajci 😀

nepadajú vám extrémne vlasy? neviete poradiť niečo? okrem revalidu - ale ani neviem či sa tieto doplnky môžu pri kojení

andrea142
14. máj 2009

dobré ránko

terina : ja dávam malej už iba UM ale nad tými kašami som ešte nerozmýšlala. možno až neskôr.hoci mne malá cez deň odgrgne po jedení max do 10min. horšie je to večer, to sa ňou niekedy prechádzam aj hodinu. ja začnem dávať malej od 4.mesiaca uvarenú mrkvu a iné zeleniny a ovocie čo už môže a tie kaše až neskôr.

ja som dostala prvé MS pred veľkou nocou ale zabudla som si poznačiť kedy presne a to som ešte kojila a mala som to tak slabšie. a teraz som to dostala po druhý krát mám to tretí deň a je to silnejšie ako minule ale teraz už vôbec nekojím. pred tehotenstvom som mi MS došla po 28 dňoch občas pár dní meškalo tak 2 -3 dni. teraz som už aj stresovala ,že Lili dostane na 1 narodeniny sestričku alebo bračeka ,lebo minule sme zabudli na ochranu 😀 ale našťastie nám to nevyšlo 😅 .

vlasy padajú aj mne ja zatiaľ používam šampón a tonic od Schwarzkopf - Activ F -Dr.hoting ( dúfam že som dobre napísala 🙂 ) je to na padajúce vlasy ale tiež by som potrebovala poradiť niečo iné. asi skúsim ten Revalid len ja a tabletky spolu nepasujeme. vždy si ich zabudnem užiť a potom mi je to nanič

včera som bola u tety a malá mi zaspala v autosedačke ,spala aj keď som tam došla až potom sa začala budiť tak ku nej podišiel bratranec najskôr sa usmievala a potom zrazu ústočká dole a plač 🙂 . už si uvedomujú koho vidia každý deň a koho iba raz za čas

andrea142
14. máj 2009

pridala som zopár fotiek 🙂

caly8
14. máj 2009

ahojte 🙂

tak mi sme boli na očkovať predvčerom Elinka trošku plačkala a ja s ňou ale doma bola stráááááášne zlatá normálne som nechápala, prespala mi naraz 2,5 hod. čo sa stalo asi len ked bola mimi malinké 😀 ale naťastie žiadna teplota ani nič také..naša pani doktorka pichá do zadočku tam to menej bolí..ale vravela, že to očkovanie o 6 týždňov čo nasleduje bolí viacej...už teraz mám strach ☹

ináč, že sme veľmi šikovní..Eli je veľmi komunikatívna a ako píšete ked je u niekoho iného na rukách tak otrčí gambičku a už už ide plač...a ako náhle ju mám na rukách ticho ..ona je náročné bábo vade sa začne pochvíli nudiť ked už všetko okuká treba zmenu polohy 😀 miestnosti ...

lenka..ja som práve spozorovala, že mi vlasy dosť padajú a dosť ma bolia kĺby.. normálne večer nevládzem ani po schodoch vyjsť 😠 papám calibrum ale nie veľmi poctivo, no tak sa dojčenie prejavuje na mne 😒 ale čo človek nespraví pre dieťatko 🙂

patkao
14. máj 2009

caly tie klby bolia aj mna..som rozmýslala ze pojdem aj k dokyne, lebo ja ked vecer sedim na gauci, potom sa neviem riadne postavit..myslis ze to je z kojenia??? a pozeram ze Elinka ti robi to co nasa mala, tiez treba casto zmenu, chvilku hrazdicka, chvilku lehatko, potom na kolotoc...andrea, mima, tie vase baby su riadne kocky 🙂)..mima davala si ten lidokain? zabralo?

mamamima
14. máj 2009

dnes som tu , mala zase spi, ja sa ucim a pisem nieco do skoly, tak trosku lajdacim a citam aj vas 🙂

pati, nestihla som 3 hod pred ock., kedze som volala dr. a musela som prist do hodiny, lebo uz odchadzala, ja som planovala ze pojdem neskor a stihnem to...tak som to davala asi 1,5 hod. pred tym, ale neviem ci to zabralo, mala plackala trosku, ale dala som ju do kocika, zaspala a potom ako kazdy iny den, nebola ani mrzuta, ani nic. Natalka mala teda bolesti, ale to bola ina vakcina...dakujem za moje herecky 🙂)

a vlasy aj mne padaju priserne, aj pri natalke mi zacali po 3 mes od porodu, je to normalne, ved v tehu nam asi vacsine nepadali, tak musia vypadat...mne az chumace...ale ja mam hrozne huste, tak mi to az tak nevadi...

mne sa nechce uciiit 😝

aj aj miska ked je hore, chvilku na rukach, potom kresielko, hrazdicka, hrkalky a asi tak ako vase babatka, vsetky su si strasne podobne, aj pasticky si cele ide zjest 🙂

inak ja este stale nemam hlas ☹ ani kricat nemozem, ked zakricim na natalku, tak sa mi smeje, ze som smiesna, mam ho vtedy taky pisklavy...uz som inak z toho zufala...ale hadam sa mi raz vrati... 😖

mamamima
14. máj 2009

pati aj ninka je krasna 🙂 a jej su dobre este pampersk 2? muz isiel dnes do madarska a dala som kupit tam vyjdu teraz pampersky 92 ks 350.- to je nenormalna cena...a mokre obrusky 6ks v baleni pampers tiez 250.- u nas kus okolo 100 ked nie je v akcii... a behul novy tam ze 390.- som planovala nejaky z pod ruky kupit ze tak za 300.- a tam maju novy za tolko 😵

patkao
14. máj 2009

mima uz pouzivame 3jky pampersky,to su stare fotky.. muz doniesol z polska tiez za taku cenu pampersky, to u nas je ina drazoba...ja sa tiez dnes akoze ucim, zajtra mam poslednu skusku, ale sa mi nechceeee..nam akurat dosla predvolanka na pondelok na ockovanie, tak som zvedava ako to prezijeme, ale nech uz to mame za sebou, lebo som bola nervozna z toho 🙂

andrea142
14. máj 2009

ahojte

moja je dnes nejaká mrzutá.............. asi od toho počasia 😖 . nechce jesť a iba plačká, necháva sa nosiť na rukách.

my ešte nosíme dvojky plienky, ešte sa do nich zmestí ale už máme posledný balík a potom prejdeme na trojky.

marya
14. máj 2009

Caute baby 🙂

Petko pravu zaspinkal pod hrazdickou tak som tu 😀 aj on uz v poslednej dobe placka pri cudzich, staci len ked pocuje cudzi hlas alebo vidi cudziu tvar ze sa k nemu naklana, a uz natahuje kutiky 😀 ale po par minutach sa ukludni a ked vidi, ze ja sa s tym "cudzim" kamaratim, tak sa zacne nanho pekne usmievat 😅

My tiez pouzivame plienky 3ky, 2ky sme mali asi len dvakrat, hned mu boli male 😅 , takze uz dlho ficime na trojkach 🙂

Teri, nic sa neboj kvoli MS, ja som dostala uz necelych 6 tyzdnov po porode, a odvtedy nic, a to uz dva mesiace dalsie presli....doki mi povedal, ze pri kojeni je to normalne, ze cyklus je este rozhadzany a trva dlhsie kym sa upravi, takze moze kludne niekolko mesiacov uplne vynechat... 😉

krasulka
14. máj 2009

caute babulky, ja som bola dnes s malou u doktorky kvoli tym soplikom,ale nedala nam nic ine ze len pokracovat v tych kvapkach plus libenarm, ze to tak aj 10 dn zvykne trvat,hrdielko nema zapalene, ani nehoruckuje,ani nekasle tak snad uz to ustupi.

A inak ja som kupila plienky babylove z DM, 4-9 kilo a su uplne suproveeeeeeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 alacne a este som aj dostala tie kupony zlavove takze paradicka.

Inak mne sa mala uz stale dviha a predklana do sedu, uz sa jej moc lezat nehcce ale sediet tiez este nemoze...A baby ktore uz mate babetka ukoncene 3 mesiac uz stezacali davat stavy? mne dnes doktorka povedala ze za take 2 tyzdne uz mozem dat stavu z jablcka, mrkvicky a tak, postupne.

lenk30
14. máj 2009

čauko, čauko.
tak už sme doma z očkovania. nebolo to až také hrozné. plačkal dosť - ale boli to rovnaké decibeli ako keď prídeme domov, ja ho nechám vo vaničke a idem ciknúť 🙂
najhoršie bolo na tom to, že som bola pri tom a mala som mu držať ručičky. som sa chystala za dvere,nech to nevidím a oni ma takto použili..........
zatiaľ je divne kľudnučký, dúfam, že ani večer nebude plačkať

fakt aké sú dietky rovnaké, ako to ozaj ide po tých mesiacoch - pästičky, slinky, nosenie, krivenie pusky pri druhých ľuďoch. 🙂 . Lenže môj malý už plače aj pri ľuďoch ktorých musí poznať

kvietok23
14. máj 2009

krasul - aj ja som ich zacala pouzivat - tie plienky babylove a zdaju sa mi lepsie ako pampersky, take vacsie, vyssie na chrbatiku 😉

krasulka
14. máj 2009

leni tak super ze uz to mate za sebou, nas to caka po 3. 6. tak som zvedava. Ale mne doktorka povedala zevraj tieto ockovania uz niesu take agresivne ako kedysi tak na to spolieham. Ale pre istotu si beriem zo sebou uz aj octanovu mast a hned jej to potriem hned v ordinacii.

kvietok, fakt, presne, ja som nadmieru spokojna,lebo mne mala uz mavala mokre bodynko a teraz super, ze su take vyssie. Ja som kupila tie 4 az 9 kg a parada. A krasne saju to sa mi paci, ze ked aj mala cikne tak ozaj su na dotyk suche ten vrch plienky, no konecne sme trafili, lebo mne sa mala hned krutila aj ked mala raz cvrknute, fajnovka jedna 😀 😀 😀 😀

andrea142
14. máj 2009

nás čaká očkovanie na 20.5 ,doktorka nám to odložila lebo mi malá ochorela, už sme to mohli mať pred dvoma týždňami. no čo už.

idem žehliť lebo od rána len kukám na tú kopu a ona nie a nie zmiznúť 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre