Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

martinka17
30. mar 2011

@andrea142 mám pocit, že si veselšia, aspoň si zase písala ako pred pôrodom, akosi bezstarostne. Akurát som videla v reflexse, babenka opísala, ako sa snažila kojiť, dostala silný zápal prsníka nevedela sa ani pohnúť, nie to ešte behať okolo malého, tak prešli na UM. a PANI laktačná poradkyňa...maminky si to rady zjednodušia a siahnu po UM 😠 😠 😠 😠 Tak má ta ženská vytočila 😝 😝 😝 Som si na Teba spomenula, nenadarmo sa vraví. Spokojné je bábo, ak je spokojná maminka. Ak Sofinka prospieva, tak je to super. Ináč to grckanie...tak to mal Samko tiež, vol to mierny reflux a prestal asi tak keď začal chodiť, okolo 10 mesiacov 😅 Ako krémový vyzerá koberec, čo majú rodičia v obyvačke, to nebudem opisovať 🙄 😅

@terina25 tak to už je chlap, toľko mal Samko na cca 20 mesiacov 😲 😎 . A že celá výživka, ani dnes mi celú výživku chrústik nezje na posedenie...tééééda, to je apetít 😀 😀 😀 😀
Ináč popravde si ma prekvapila, ty s tvojou chrbticou dávaš spať Sebiho posediačky 😕 nebojíš sa o neho? Resp. o jeho chbátik? Lebo ja som si po roku vyčítala tenulinký vankúšik pod hlavou v postielke, ale tak ináč si ľahol na paplón, tak som nemala na výber 😅 Ale ja som asi " trafená", ja sa o chrbátik fakt bojím, nemala som rada ani dlhú cestu autom, po hodine von zo sedačky a pochodiť, ako sa patrí 😀 😀 😀 😀

terina25
30. mar 2011

@martinka17 ja tiež nie som nadšená tou autosedačkou 😔 ale čo robiť...popravde.keď je miro doma,tak sa snažíme ho uspať inak-na rukách,pri nás v posteli.ale keď som sama,tak to veľmi neide.lebo len čo uspím malého,tak ho sofi zobudí.keď je miro doma,tak ju jeden z nás zabáva a druhý uspáva Sebiho.ale keď som sama ,tak je to horšie.tak ho uspím v sedačke a potom ho prenesiem do postele.len škoda,že keď ho prenesiem,tak mi pospí max.30 min,lebo cíti ,že je sám a už plače 😢 Dnes je napr.miro doma,tak zaspal sebi na posteli a ja som bola so Sofinkou.

ale aj tak je to už oveľa lepšie ako keď bol menší.to zase spal len na rukách.teraz je to už lepšie,že dokáže zaspať aj sám,len cez deň sa mu nedarí,lebo je ruch.večer s tým nemá problém.a pritom sofi kecá v postieľke niekedy aj hodinu a on zaspí bez problému.tak neviem,kde je problém.

inak ešte k spaniu.niekedy ma to už riadne serie.povinne musím ísť s nimi spať aj ja .pozriem šeherezádu 😅 a potom ideme spať.tak by som už chcela,aby spali aj bezo mňa,ale tak čo už.hádam sa dočkám.ale radšej nech je to takto,ako keď to bolo na začiatku.Sofi plakala sama v postieľke a ja som bola s malým v obývačke,lebo jeden druhému vadili.a teraz si už na seba chvalabohu zvykli.

terina25
30. mar 2011

a takto náš Sebinko práve spí 😀

martinka17
30. mar 2011

@terina25 tak to je iné, ak len zaspáva, menšie zlo, ako sa vraví 😅
A to že chodíš skoro spať.....aspoň sa dobre vyspíš a nemáš problém cez deň fungovať, ja zaspávam okolo 11 a potom sa mi ráno nechce vstávať, tak končím s netom ookolo 21.30 a pri telke sa snažím odkvecnúť 😀 len nič nechodí, tak nie je čo pozerať 😅

andrea142
30. mar 2011

@martinka17 : pravdupovediac mi to dosť zdvihlo sebavedomie, že toľko pribrala 😅 ...že som v siedmom nebi 😀 😀 😀 ......................dosť som kvôli kojeniu stresovala a teraz keď vidím že koľko pribrala tak som sa troška aj ukľudnila. 😵

dnes som ju iba kojila teda výnimkou večera , vlastne rána 4:00 keď som ju dokŕmila 60ml UM ,lebo som nemala odsaté materské ...........a potom ešte po obede som ju tiež dokŕmila 40ml ale už materským mliekom 😵 .............takže keď to zhrniem tak máme celkom dobrý deň za sebou 😀 ............Sofi spinkala cca1,5h - 2h medzi jedlom..............síce dudel sala o dušu ako keby jej z toho tieklo 😀 😀 😀 ale myslím si ,keby bola hladná tak reve o dušu ,takže niečo v bruchu musela mať ..................raz sa stihla aj ovracať ale to jedla strašne hltavo ako keby jej to niekto išiel zobrať a dnes sa pri prsníku ani nenervačila
@terina25 : a sťažuješ sa ,že nespí 😀 😀 😀 ........

terina25
31. mar 2011

moji krpci u fotografa

martinka17
31. mar 2011

@andrea142 tak paráááda ako vám to už ide.A malá je šikulka, vie, čo sa patrí, pekne ti priberáááá 😀 😀 😀 😀
Ono bude ešte asi aj horšie občas, ale hlavné je, že pekne papá a dudunku že ťahá, to nič, asi ju to ukľudňuje, ak by bola hladná, tak sa na 100% ozve a to patrične. 😅 A čo Lili, ako sa jej nová situácia páči? Ako to celé teraz zvláda ona?

andrea142
2. apr 2011

@terina25 : super foto 🙂

@martinka17 : no dá sa povedať ,že celkom dobre, som zvedavá koľko priberie za týždeň ............. síce Sofi sa aj po najedení tvári ako keby nejedla ( dudel saje ako keby jej odtiaľ niečo išlo 😀 ).......ale potom zaspí, občas už pri kojení, niekedy sa nervačí inokedy nie , napr .dnes sme mali taký deň.................. čo sa týka vracania tak občas ešte vracia aspoň raz za deň aby sa nepovedalo ,inokedy sa podarí viac krát 😅 😖 ale to asi bude mať z toho ,že strašne hltavo pije a podľa mňa nevie kedy má dosť.

no a čo sa týka Lili tak tá troška závidí......... keď malá papá tak ma drží za ruku alebo si vymyslí ,že potrebuje cikať alebo niečo iné 😅 😀 ..................keď sme u mamy tak za každú blbosť plače ak jej niečo neterka zoberie, doma to napr. nerobí ....................a má novú mániu vláčiky Tomáš 🙄 🙄 🙄 ..............jedno DVD kuká stále ( podotýkam ,mne z neho už o chvíľu bude šibať 😀 a ona to už o chvíľku bude vedieť naspamäť odrecitovať 😀 ) a ešte aj Snehulienka 😀 ................ale ináč celkom pohode to nesie.

andrea142
2. apr 2011

chcela som priadať aj ja foto ale zabudla som vložiť 😀 😀 😀 .........tak dodatočne 😀

terina25
3. apr 2011

@andrea142 krásne babulky 😉

martinka17
3. apr 2011

@andrea142 tak som rada, že si začínate hľadať ten správny chod so Sofinkou...pomaly ale iste to bude malina 😀 😀 😀
čo sa týka Lili....tak je jasné, že žiarli, kto by na jej mieste nežiarlil, zrazu sa musí deliť o maminku, teeeda. Ináč Samko je teraz príííšerne umamkaný, nikto mu nesmie pomáhať, len ja a to nemá súrodenca 😅 😅
Ináč čo sa týka Tomáša....Samko na ňom frčí už skoro rok. Takže poznám niektroé rozprávky veeeľmi dobre. Ja mám iba stiahnuté z netu, ale sú súúúúper dobré, on si mrkne ráááád, u našich to pozerá na JimJam a nevadí mu, že stále to isté a už mi dopredu vraví, čo bude🙂 Všetky vláčiky vie pomenovať...no proste ťažká mánia. Aj keď posledné dni objavil Krtka, tak doma mu púšťam krtka...mám asi 35 rozprávok, ale asi zoženiem aj iné.Len tam sa netozpráva, tak to vnímam len tú hudbu 😅 a babulky sú krááásne 😵 😵

patkao
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darmka
4. apr 2011

Ahojte dievcata, rozmyslali ste uz nad ockovanim proti hepatitide A pre nasich drobcov? Neviem ci dat zaockovat?

terina25
4. apr 2011

@darmka ja som nad tým rozmýšľala a určite dám zaočkovať oboch.kamoška teraz dávala dcéru a je to teraz aj lacnejšie.aj keď neviem dokedy je tá ,,akcia,,Jedna vakcína ju stála 20 eurá.a druhú treba dať až o rok.ale ja keď dám,tak až bud.rok.

martinka17
4. apr 2011

@darmka ja nie, tie vakcíny majú v sebe dosť svinstva(ktosi mi poslal jeden článok a potom aj video...no fuj, hnus, ešte že som to nevedela pred 2 rokmi), tak tie povinné stačia 😔

martinka17
4. apr 2011

@darmka ale ináč som si spomenula, že mi kámoška spomínala, že si maminky dávajú, lebo na piesočku je riziko nákazy vždy.....ak navyše máte v okolí nejaké tie rizikové skupiny alebo faktory, tak sa ešte poraď s doky, nie? Ona by mohla byť nestranná, či nie? Neviem, toto som ešte neriešila 😲 😅

andrea142
4. apr 2011

@martinka17 : Liline najoblúbenejšie sú Toby ,Gordon a Emily ..........musím ešte kúpiť Emily aby mala kopletnú zostavu 😀 ................

pozajtra ideme na to preváženie , držte palce 🙂 ............som strašne zvedavá ako dopadneme, a som z toho aj poriadne nervózna 😖 😅

včera mala malá dobrý deň ,dnes už nie iba stále plakala 😖 ako keby ju bolelo bruško ...........jedla v 2h. intervaloch z toho necelých 20min. jedla, potom grgala, hodinu plakala a cca .10 min. spala 😖 ......asi jej vadilo to počasie 😅 😀

martinka17
4. apr 2011

@andrea142 no som zvedavá, ale iste ste pekne papali a pribrali 😀 Ináč aj Samko reaguje na počasie od narodenia dosť intenzívne 😉
No u Samka tiež ináč vedie Tomáš, on má drevené koľajnice z Tesca, k to mu mal vláčiky a ja maniak som na nete našla drevené vláčiky, ktoré pasujú ....pôvodné vláčiky a príslišenstvo je v boxe a Gordom vedie všetky vlaky dookola🙂

andrea142
6. apr 2011

tak po dnešnom prevážení malá má 4710g a za týždeň pribrala 170g ...............len nechápem prečo som bola v om že mala minule 4500g a lekárka má poznačené 4540g 😕 ....no nič.................budúci týždeň znova na premeranie

ale dnes nás poslala aj na chirurgiu kvôli pupčeku, lebo sa jej nezdal. vyteká jej odtiaľ niečo také žlté, ale tam jej to iba pretreli liehom a poslali na sono kde bolo všetko v poriadku 🙄 ..... v piatok sa máme ukázať znova čo ako.

malá má aj vyhádzanú tváričku ,vypadá ako pubertiak 😀 , na to nám dala nejakú masť volá sa Lipo....neviem čo 😅 ,že ak jej to nezmizne tak nás pošle na kožné 😖

zajtra ideme na sono kĺbikov a Lili idem kupovať boty na leto nejaké sandáliky alebo niečo podobné ,nech má pekné boty k šatám na krstiny a v piatok ideme aj na fotenie v škôlke na pohľadnice na veľkú noc.

dnes som chcela žehliť no ale nejako sa mi do toho nechcelo ......presedela som to pred počítačom...no idem spať ,lebo sa nezobudím keď bude malá plakať.

no a ešte jedno Lili kašle 😖 ,tak dúfam ,že to nebude nič vážne , kašle iba keď spí večer a na obed, hoci dnes mame nechcela zaspať tak sme ju uložili v tom momente zaspala 😀 😀

andrea142
6. apr 2011

večer hneď zaspala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martinka17
7. apr 2011

@andrea142 tak pekne priberáááte, paráááda🙂
ten pupček, to prejde, asi sa jej to pomalšie hojí, aj Samko mal dlho ničo podobné, jednoducho to chce čas ale je lepšie, že sa na to pozreli, aspoň si v kľude.
vysypaná tvárička...Samko mal aj tento problém. Ja som totiž baštila jahodový a čokoládový jogurt. A paradajky. A prežil to. Ináč tá masť, nie je to náhodou Lipolotion? Je to mliečko, je suuuuper a ja na neho nedám dopustiť, Samko má suchú pokožku a toto je to najlepšie, čo sme používali, teraz má strašne drsné ramienka, tak asi zase jedno kúpim🙂
Tak to musí byť Lili parádnica, veď to budú krstiny jej malej sestričky. Potom sem pridaj aj foto, aby sme vedeli, ako ste pochodili.
A že sa ti nechcelo žehliť? ani sa nečudujem....musíš si občas oddýchnuť a ak by svokra niečo hundrala, tak jej povedz, že si si všimla, že ak si príliš unavená, máš menej mlieka. Teda ja tento problém mám, ak sa pár nocí nevyspím, tak mi mliečko sotva nabehne, ak noc prespím, tak sa malý naťahá aj 3 krát za noc, tak overenééééé 😅 😅 😅

Samko sa ináč budí o život, tuším, lezie posledná dvojica stoličiek. Ja idem dnes ku kaderníčke, idem si dať ostrihať vlasy na krátko a chcem aj ofinku, aby som vyzerala mladšie, tak som zvedavá ako to dopadne, hlavne ak to chcem dať ostrihať len na sucho 😲 😀
A mieso slniečka máme vonku hnusné počasie,a le aj som rada, si vravím, že to slniečko bude až zajtra a ja sa teda môžem tešiť na chatúúúúúúú, lebo ideme na 1 deň minimálne, ak počasie dovolí, tak v sobotu zaseeee 😅

marya
8. apr 2011

@darmka ja som dala Petka zaockovat, pred mesiacom prave dostal uz druhu davku a bolo to uplne bez problemov, ani pri prvej ani pri druhej ziadne sprievodne priznaky 🙂

@andrea142 dodatocne gratulujem ku krasnej dcerke 😵 pozeram, ze mas dost starosti o to, aby dost pribrala, ale naozaj sa neboj, podla mna Ta doktorka zbytocne stresuje, ved pokial papa a je inak v poriadku, tak bud hlavne v klude a uvidis, ona si porastie svojim tempom 😉 drzim palceky 😉

andrea142
12. apr 2011

@marya : ďakujem 🙂

ahojte po dlhšom čase 😀 ...nejak nebol čas ...od stredy každý deň iba do Blavy behám ako sprostá 🙄 ................piatok na kontrole so Sofi s pupkom .................jediné pozitívum ,že som sa tam stretla so Zuzkou Trúchlou tuším má nick kvietok21 😀 ..................takže ešte k piatku muž bol s Lili u lekárky ,lebo kašle a mala sa fotiť v škôlke na veľkonočné pohľadnice ale nakoniec z toho nič nebude ,lebo slečna si zmyslela ,že sa fotiť nebude a iba tam vrešťala a mohla som jej nasľubovať hocičo ani za nič si nesadla na tú stoličku 🙄 🙄 🙄 ............samozrejme aj u lekárky sa ukázala, muž hovoril ,že vrešťala ako pavián a to ju iba lekárka počúvala 😅 🙄

v nedeľu sme mali krstiny ....malá to celé prespala 😀

nakoniec sme s tou tvárou skončili na kožnom a dnes na to dostala antibiotickú mastičku . ak sa to nezlepší máme sa ísť ukázať ešte behom týždňa a kontrolu máme v pondelok. našťastie som tam nemusela čakať dlho ,lebo ma zobrala lekárka skôr ,že som tam s novorodencom, ináč by som tam asi pobudla do 16:00 🙄

čo sa týka kojenia tak sa kojíme, a večer je ešte potom raz dokŕmená Bebou, prípadne cez deň ak je veľmi hladná jej zvyknem dať mateské mlieko čo sa mi podarí odsať .
zajtra ideme znova na preváženie .
@martinka17 : ten krém čo dostala predtým sa volal Lipobáza

martinka17
12. apr 2011

@andrea142 tak to fakt máte riadne pestré...ale to patrí k tomu.ach také voňavé bábätko, joj, hneď by som ho brala ☹ 😀 😀 😀 😀
Ale tak tá tvárička ma mrzí, nech jej to rýchlo zmizne. ale podstatné je, že kojíte a ste obe spokojné...tak sa pekne držíííte, ale hlavne sa nestresujete 😵
Lili...to je asi také obdobie, lebo aj Samko minule na Kardio prevrieskal celééééé vyčetrenie, aj usg aj ekg, no prose rota paviánov bola u doktora, skoro som sa od hambi prepadla, že ho neviem nijako utíšiť. Teraz je umamičkovaný, ukecaný a stráááášne rád vyjednáva a proste je na zjedenie 😵 Len sa nevie presadiť, som zvedavá, čo s ním spraví škôlka, lebo ak mu niekto niečo vezme, tak sa rozplače, ja to za neho neriešim, on plače...neviem, ako ho naučiť byť priebojnejší 😅
A tú Lipobázu, to nepoznám 😉

vanilka2612
13. apr 2011

Ahojte baby,mate aj vy problem s jedlom a papanim?? Teda hlavne so zutim,,moja vobec nechce nic hryzt ani prezuvat,najradsej ma preto polievky,jogurty,vyzivy,,,toto stale dookola jeme a mlieko samozrejme,...Sladke vobec nemusi a ani nechce,,,,jedine co ,tak slane tycinky alebo biele lupienky....ale co sa tyka ryze,masa,,,to zje jedine pomixovane 😠 😠 😠 .Ak jej dam nepomixovane,tak to bude drzat v puse na boku aj pol dna a potom to vypluje...Chlieb,pecivo to vobec neje,,,robim ,co mozem ale ona nic nechce...Este ma rada aj pyre,ale to preto ze je to kasa...Nema rada ani krupicu....Ona by zila len s mlieka a polievok,,,hroza....\ako ju prinutit zut a prezuvat?????

martinka17
13. apr 2011

@vanilka2612 tak to si opísala Samkov jedálniček...teraz mu potajme začínam dávať mäso, ale len trolinku a drobno posekané, lebo on také nebude žuť. A chlieb len bez kôrky, zo zásady len s maslom, nič iné nesmie byť...ako katastrofa. Keď opíšem kámoške, tak nechápe 😀 A ináč nenútim ho, čakám, raz začne...ináč posledné dni je to o kúsok lepšie. Minule neolovrantoval, tak som mu do ruky dala pozdlžne rozrezaný rožok s maslom a zrazu ho nemal 😲 😲 ...on ho zjedol, skoro som odpadla 😅 Skús ešte počkať, ona sama začne 😵

klementina
13. apr 2011

@vanilka2612 som sa fakt nasmiala, my jeme kazdy den na ranajky kase, polievku zje vzdy tiez hocijaku, ale katastrofa s hlavnym jedlom, dnes som jej robila tri jedla, kym nieco zjedla. lebo mam take obdobie, ze sa jej pokusam robit nove jedla, lebo je dookola maso(to zase zboznuje hocijake-ale mne sa to moc nelubi, nechcem jej ho robit viac ako 2x do tyzdna) potom halusky spenatove, zemlovku, palacinky, cestoviny s rybou, cestoviny s baklazanom a rajcinami a to je tak si vsetko. potom vzdy nove co urobim, aj tak odmietne a nakoniec varim nieco z vyssie uvedenych.
minule ju mal muz na starosti, urobil jej miesto zemiakov na veceru (tie som zabudla, este tie je) bataty so zeleninou nechcela ich, tak u dal hladnu spat, rano sa zobudila a hned kricala banan, ze je hladna, tak zjedla dva a o chvilu ich cele vyvracala. tak vyvaram jak diva kazdy den, mi to ide pekne na nervy.
aj s tymi ranajkami, tie kase striedam, ale aj tak by som bola rada, ak by niekedy ranajkovala aj nieco ine, ale nic. chleba a rozky u nas neficia. pomazanky sa mi vyhadzovat nechce, ked tak vynimocne raz za dva tyzdne si da kusok chleba s maslom.
a ozaj, jogurty jej nechutia, ked tak zje trosku z pribinaka.
som dnes hovorila muzovi, ze by som potrebovala doma kucharku 😉 lebo ma to uz fakt nebavi, stat nad hrcom dve hodiny a potom to vyhadzovat
tak dajte nejake tipy na oblubene jedla vasich drobcov.

patkao
13. apr 2011

vanilka tak ninka je rovnako..tiez len cakam kedy to skonci..pecivo nezje ziadne,ale fakt ziadne,dookola jogurty,polievky,mlieko..a maso musim pomixovat aj do polievky,uplne na kasu skoro..a vrchol je ze mi zacala z jogurtu vypluvat tie kusocky ovocia co su tam a este aj slivku a hrozno chce osupat a pokrajat na drobno..minule vstala poobede a vyplula mi este z obeda ryzu co drzala v ustach..tak teraz pred spanim vzdy kontrola ci ma usta prazdne,nech sa mi tu nepridusi..no des s jedenim,co dodat

vanilka2612
14. apr 2011

Tak aspon, ze nie sme sami ,co tak katastrofalne jeme,,,,,My mame denno denne rovanky jedalny listok,,rano mlieko,potom jogurt alebo nastruhane jablko s piskotami, potom ide spat, to vypije mlieko..Ked vstane tak polievku, asi o hodinu druhe jedlo ak ho teda zje, potom znova ovocie alebo jogurt a vecer znova mlieko 😒 😒 😒 ..To co my mavame na obed,to ozaj vynimka , ze zje....Ona ani lentilky, cokoladu vobec, ani keksik 😝 😝 (zato ja si dam s radostou hm)...

andrea142
14. apr 2011

ahojte
baby no u nás s jedlom nie je žiadny problém požuje všetko a aj zje všetko e jedno čo jej dám .......dokonca minule jedla aj tú vajíčkovú polievku s kmínom ,čo si teraz zvyknem robiť ( aby som mala mlieko ,čo pochybujem že to pomôže 😀 😀 😀 ).............nemá problém ani s pečivom či je to rožok alebo chlieb ,takisto zje aj polievku aj druhé jedlo.

včera som bola s malou na prevážení a váži 4860g o týždeň máme už poradňu.

dnes jej prepichovali ušká tak už nemáme doma malého Peťka ale malú Sofi 😀 😀 😀
@vanilka2612 : ani moja nemusí sladké max. tie kinder tyčinky ale zato slané je jedna radosť 🙄 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre