Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mounty
24. feb 2009

ahojte, som po poradni a vysledok, ze som na rozsypanie.......tak sa tesim, ale predbezne sme sa dohodli s doktorom ze nastupujem v piatok rano do nemocky, takze stihame este februar🙂zatial sa majte a netusik kolko nas este ostalo ale drzte sa vsetky, papa

patkao
24. feb 2009

ahojte,ja som dala nausnicky uz v porodke a za 3dni to bolo zahojene.sestricka malu zobrala,aj nausnice a doniesli mi ju uz s nimi..ja som nechcela vidiet ako to robia,ani ako placka..

bubatenko
24. feb 2009

ahojte,

hlásime sa po dlhšej dobe, ale medzi papaním a odsávanim mám 2hod času a to vždy tak rýchlo zbehne, že väčšinou stihnem len prečítať, čo ste napísali a nestíhnem nič napísať .

Čitam o klobučikoch.... my sme odchádzali s pôrodnice s tým, že jedol cez klobučiky, lebo moju bradavku nechcel malý prijať a riziko je to, že ked dlho pija babo cez klobuk neprijme bradavku vôbec, lebo to je defacto ako cumel... len náš malý už nechcel potom ani klobučik, lebo mu cez to tieklo vela mlieka a nevedel si to regulovať, tak naše krmenie skončilo po hodine neskutočným revom, zjedol tak 20ml a to bolo všetko, takže nakoniec bol hladný ako pes a ako píšem skončili sme tak,že musím odsávať každé 3hodky.....ale zase pekne priberá.....dnes v poradni mal krásne 4kg a to ked sme odchádzali z nemocky mal 3480, takže za týždeň mi pribral 520g.... celkom slušné 🙂

xarah pýtala si sa čo na bolave bruško, my sme už mali koliku , tak sme v lekárni kúpili feniklový čaj na bolavé bruško a malému to krásne zabralo , teraz krásne prdká a kaká.. lekárka nám odobrila ten čajík, že je to dobré aj proti smedu, hlavne aj teraz v zime, ked v izbách je vysušený vzduch a nám to krásne pomáha na bruško... vrelo odporúčam......

Inak gratulujem všetkým novopečeným maminkám.... nech sú ich uzlíčky zdravé a rastú im do krásy 🙂

bubatenko
24. feb 2009

muriel my máme tuším podobný problém s papaním... skús odsávať každé 3h oba prsníky a davaj mu svoje mliečko , kým môžeš, takto by si ho mala udržať čo najdlhšie ... ja zatial stíham aj ked vidím, že mlieko sa mi moc nevytvára a som rada, ked každé 3h vydolujem zo seba tých 100ml, ktoré spapa a spí potom +- autobus 3hod.

patkao
24. feb 2009

ja krmim tiez cez klobuciky,kvoli popraskanym bradavkam,menej ma to boli.ja som podla shupolienkinho vzoru vcera skusila bez klobucika,ale mala mi na 2tahy stiahla tu chrasticku a videla som vsetky hviezdy..tak pokracujeme s klobucikmi..inak mne mala kakala aj 5x denne a teraz 3ti den nic,je nervozna a strasne sa puci,no nic..ja som ju cez vikend dokrmila 30ml sunaru,lebo som mala teplotu a malo odsateho v zasobe a to ju asi zapieklo

krasulka
24. feb 2009

baby vam sa nestavalo ze v porodnici sa vam deticky zacali tak kuckat este tou vodou co vypluvali?

avuska19
24. feb 2009

hlásime príchod! 🙂

NAš anjelik Petra Maria sa narodila v piatok,20.2.2009 o 8h 12min, 3350 g a 48 cm.zdravá a krásna.
Je úplne úžasná a robí nám s ocinom nesmiernu radosť.

clarissa
24. feb 2009

avuska gratulujeme!!!tak uz ste nas tusim upne vsetky popredbiehali...a ako zacal porod??

bubatenko
24. feb 2009

krasul stávalo, náš kuckal ešte dva dni, nič nejedol, len sa ešte čistil.... kuckal a kíchal o dušu... to je normálne 😉

bubatenko
24. feb 2009

avuška gratulujeme... tak si užívajte prvé chvíľe doma a rýchlo aklimatizovanie .... 😉

avuska19
24. feb 2009

ďakujeme, neskôr sa ozveme, ideme si užívať domov, je také užasné byť znovu doma

krasulka
24. feb 2009

bubu, mne sa to stalo teraz az mala zmodrela a museli jej to poodsavat aj z nosteka 😕 😕 😕 a to tiez len take slinky este z porodu zevraj.

avus, gratulujem! a prajem vela zdravicka! 🙂

mirip
24. feb 2009

ahoj krasul, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem už aj tt zmeníš na 1D že...? malá je zlatá 😵 😵 😵

ludika33
24. feb 2009

avuska gratulujeme, pekne sa aklimatizujte a pekne papkajte a priberajte.

baby ja mam nervy. dnes sme boli na druhej poradni a od minuleho utorka maly schudol z 3600 na 3520. ma dost velke intervaly medzi jedenim a velmi malo taha, ci cez klobucik, alebo aj ked mu dam na priamo. mlieko mam, lebo si aj odsavam a potom mu na silu davam aj z flasky. este stale je zlty a lekarka hovori, ze on je taky prispaty aj z tej zltacky. vyhrazala sa mi, ze ak do dalsieho utorka nezacne priberat, tak budeme musiet prikrmovat. viem, ze mliecka je dost, len neviem ako maleho donutit tahat. ked on 5 krat potiahne potom 5 minut tvrdo spinka. babule som zufala.

marsela77
24. feb 2009

avuska gratulujeme 😵
mounty takže v piatok? ešte nás aj predbehneš 😀 😀 😀
My ideme zajtra s clarissou do nemocky na poradnu tak som zvedavá čo nám povedia 😕

clarissa
24. feb 2009

inac aj ja by som chcela pocut taky verdikt ze som na rosypanie..to musi byt super 🙂

katulikzlatulik
24. feb 2009

ahojte, tak ja som opat po tyzdni tu, ale len na chvilu, lebo nas maly posledne dni nejako moc vystraja.. cize kazdu hodinu chce papat a malo spi, takze net v ziadnom pripade... vcera sme boli na druhej poradni, tak pribrali sme ani malo ani vela... ale skoro stale po papani grckame, takze nas objednala doktorka na gastro, ci nahodou nemame ten reflux, ci co to je... tak dufam, ze nie... verim, ze vy sa mate lepsie...
novopecenym mamickam BLAHOZELAAAM!!! a tym, co su na rade DRZIM PRSTEKY!!! 😉

katulikzlatulik
24. feb 2009

a este som sa chcela spytat... uz mate potvrdene od vasej gynekologicky tu Ziadost o priplatok prispevku na dieta? ak ano, tak kolko si pytala vasa doktorka za to? lebo zevraj by to mala byt bezplatna sluzba...

ma niekto nejaky jedalny listok pre kojacie mamicky? mne tie iste polievky, cize rascova, zemiakova, kuracia lezu na nervy a to masko na stavicke... katastrooofa... poradte nieco dobre a hlavne, co mozeme.. DAKUJEM PEKNE

katulikzlatulik
24. feb 2009

bubatenko... a ten feniklovy caj moze byt aj BIO? a pije ho maly alebo Ty?

lenk30
24. feb 2009

ahojte,
bubatenko a to papká len z fľašky? ja som takto odsávala a dávala z fľašky celú dobu v pôrodnici, lebo mal žltačku a spinkal a nechcelo sa mu ťahať. viem, čo je to za fuška.
ja som bola zúfalá včera, sa mi zdalo, že mám málo mliečka. malý mi papával po 3 hodinách a včera od 17 do 20 stále na prsiach a plakal, papal pästičky, potom sa naťahal vzduchu, grgal. Bolo mi smutno. manželík išiel kúpiť hami, keby niečo. potom som to nejak rozťahala, tak len dúfam, že hami ostane čím dlhšie v skrinke.
Máte aj vy problém s mliečkom? čítala som, že laktačné krízy sa objavujú práve v 3 a 6 týždni, kedy má bábo zvýšené nároky.

ak máte taký nejaký jedálny lístok, čo píše katulikzlatulik, tak mi ho prosím hodte do IP

clarissa
24. feb 2009

mozno vam pomoze toto ..ja siceeste malu ani nemam ale na nete toho najdete celkom slusne..dufam ze som tu adresu napislaala dobre http://www.rodinka.sk/index.php?id=570881

nikollette
24. feb 2009

Ahojte, no maly sa narodil 19.02 2009, nakoniec celkom pekný datum, o 2:50 v noci, s mierami 3300g,49cm..no píšem este z nemocnice, nakolko maličky je žlty ako citronik, tak je pod fotolampou 😅 ale to bude v pohode 😉 tak idem Vám napísať celý moj príbeh... 🙂

V utorok som bola v poradni u mojho dokiho, a hned si ma uz nehal v nemocnici..Isla som na 10te poschodie, bol volny nadštandard, tak som sa tam ubytovala na jeden den, nakolko druhy den rano mi mali vyvolavat porod..tak o šiestej ráno stredu som bola nachystaná, na porodnici, a dali mi cipky, na vyvolanie porodu.. Zacali mierne kontrakcie, nic strasne, a trvali asi tri hodky, ale vobec som sa neotvarala, a nakoniec prestali uplne.za ten cas tam moj doki bol dvakrat ma kuk, ale zveril ma kolegovi doktroivi Divekymi, super doktro, mily, ludsky, super pritup, cely cas voal s mojim dokim, ze co a ako..Tak lekar povedal ze to nebudeme silit,a dali ma spat na 10te, a znova sme to mali skusat az v piatok.. isla som spat, a dali ma na monitor vecer, a pytaju sa ma ci nemam kontrakcie, no poviem vam, nic som necitila, mozno nejake slabucke bolesti v podbrusku, co som za kontrakcie ani nepovazovala.. ale lekraka ma uz znova poslal na porodnicu, ze sa zacinam otvarat, takze cipky zabrali, az okolo 10tej vecer.. isla som na porodnicu, tam ma privital službukonajucci lekra REDECHA, najprv som si myslela ze je to nejaky medik,vyzeral tajky mlady, ale bol super- ODPORUCAM!!! Mily, ludsky, snaživý, zlatý 😉 skontroloval ma , a otvarla som sa, tak volal mojmu lekarovi prof.Šuškovi, a ten tam v noci dosiel..Na porodnici bol klud, takze sa mi vsetci venovali, asistentky, setricky ,lekari.. Dve hodinky pred porodom, cca okolo24hod, dosiel aj priatel..To mi uz pichli prvy EPI, takze bolesti neboli skoro ziadne.. O hodinku dalsia EPI,ale tu som si uz nemala dat, ankolko som mala tlaky na konecnik slabe, ale nepovedala som to, lebo som vedela ze mi ju nepicnuá tak som to zatajila, aby som ju este tesne pred porodm dostala..a prislo samotne tlacenie.. ja som ani kontakcie necitila, nia tlaky nakonecnik, takze som nevedela ani kedy mam tlacit, ani nic 😕 😅 Oni mi museli vraviet kedy ide kontrakcia.. Samotne vytlacanie trvalo okolo pol hodinky, podla mna tak cca.. nevladaal som vobec tlacit, nakolko som necitila ani tlaky, ani kontakcie 😒 Praietl mi podopieral hlavu, okolo mna bolo asi 5 asistentiek, moj lekar a este aj sluzbukonajuci lekar.. redecha ten mi tak tlacil na brucho,ze som ani dychat nemohla aby to chcelo ist von, ale nepomahalo, Šuška, ten ma rodil spredu.. ale maly sa nijak neposuval.. Asi cca 2min pred vytlacenim babatlka, setricka zavolal mojho priatela, nech ide na chvilu von, lebo vsetci sa tam uz velmi zlaknuto a červeno tvárili.. Maly mal pupocnik okolo krku, ale este nebol priduseny.. Moj lekra musela pouzit ten vákuomer, či ako sa to volá, lebo porod neprebiehal lahko.. potom m ito aj vravel, ze som mala tazky porod, aj malý.. Za tie dve minuty vytiahli maleho..To bola uuuuulava.. mysela som ze ma roztrhne 🤐 baby ja som bola taka statsna, ze som to mala za sebou, a ked maly zaplakal 😀 redecha, ten maldy doki, ma tam hladkal, po hlave, po ruku, a a utesoval ma, ... bol fak velmi mily.. Hned ma chceli zasivat, no ja som hned skrikla ze chcem na zasivanie EPI, tak pockali, Šuska s Redechom, a dosli mi pichnut EPI.. len co mi ju pichli, ma chceli zacat zasivat, no zase som skrikla nech pockaju, kym zaberie, teda cca 15min.. tak povedali že dobre 😅 no a potom ma spolu zasivali, asi tak max 5min.. mam tam tusim 4 stehy.. Necitila som to, mozno fakt iba trošička..este som si dve hodky polezala na sale, ukazali mi maleho, chudacik, velmi mal opuchnutu hlavicku z toho vakua, uplny opuch, modry, aj krvicka mu tiekla.. tak som sa dost zlakal.. ale dnes ju uz ma krasnu 😉 uplne peknucku gulatu, bez znamky vakua 😀 😉
Potom ma zaviezli na izbu, priatel isiel este somnou, rozlucili sme sa, a o piatej rano, som uz lezala na izbe...
Poviem Vám takto.. kontrakcie ma neboleli, dalo sa, šietei nebolelo, trosku som citila ale dalo sa, ale ten samotny porod, nakolko som ho mala tazky, aj pomahat museli, tak to ma bolelo velmi...
co sa týka porodníkov, Redechu odporucam, aj ked vyzera ako mlade ucho, mne sa velmi pozdaval, dalej Diveky starší, ale super, taky ludsky pristup, a aj profik.. a mojho dokiho prof.Šušku, tiež.. bol super.. a ked sa ma pytali tu na oddeleni sestonedelia, žekto ma rodil, a povedala som Šuška, tak kazdy eln pozeral, že áno, on.. ved tak to vas rodil ten najvyšší a najlepší, že on je vam nejaka rodina, že vas odorodil?? ze on uz porody ani moc nerobi, on ma ine aktivity, je profesor, vedec, mudr, phd,.. takze on je velká kapacita 😉 a bolo to aj ciiti..
po porode ma bol pozriet kazdy den, este aj maleho, ked lezal pod fotolampou.. a poviem vam, niketore sestricky boli fakt hnusne, neochotne a ked videli, ze som prof pacientka, uplne ine zosatli.. sama som nechapala, mile slova, usmevy, aka ochota 😠 zrazuu...
Mala som ho zazmluvneneho, no ked som videla ze sa aky je, sanzil sa, a tak, tak sa mu este nieco pridalo, do vačku 😉 a to som nechcela.. ale zaslúzil si myslím.. zachranil mi maleho, tak prečo neprjavit nejak vdaku?? 🙂
No neviem ci som nieco vynnechala,alebo nie... myslím ze som to tak zhruba napisala, co a ako prebiehalo...
chcela som nadstandard, nebol volny a ked sa na 4ty den uvolnil, uz som nemala zaujem, ked som sa zabyvala.. mal som suepr spolubyvajucu 4dni, jeden den som bola sama, a dnes mi prisla po porode v pohode spolubyvajuca..dnes mi priatel doniesol comp,tak som hned napisala svoje story.. fotky maleho dam az ked pridem domkov, dufam ze najneskor štvrtok 🙂
Co sa tyka sestriciek, vacsina je ok taky priemer, su tu tri štyri velmi dobré, milé a ochotné, a asi 3úúúplnééé kravy, ae maximaaaalneeeeee 😠 😠 😠
jedlo je tu také nemocnične to je pravda,ale mam svoje zasoby 😉 Je tu dost malo mamiciek teraz, neni nas tu nejak vela...
No takže tak... ak by som nieco zabudla, dopisem, alebo sa opytajte.. ale viem ze rodit uz asi nechcem 😀 😝

shupolienka
24. feb 2009

jeeej Nikollette: tak si is zazila ti poviem...obdivujem ta 😉
A kde si v ktorej porodke?

nikollette
24. feb 2009

V ružinove som 🙄 uz chcem ist domkoooov 😒

shupolienka
24. feb 2009

a fotolampa je ktore? take to modre co svieti ako solarko na com lezka a musis ho otacat na brusko a po troch hodkach na chrbatik? 😕

nikollette
24. feb 2009

ano to je ono... to oni ho tam otacaju.. moj maly citronik...

ludika33
24. feb 2009

ahoj nikolette, gratulujem k drobcovi. aj ja som bola v ruzinove a s redechom mam tiez len najlepsie skusenosti. je tam viacero velmi milych lekarov. a sestricky vacsina je super, ale najde sa tam aj par papuc, ktore daju poriadne pocitit, ze ich otravuje vasa pritomnost. prdet do nich. ved sme tam boli kvoli drobcom

nikollette
24. feb 2009

ludika dakujem..
ja som nechapal s toho redechu.. fakt najprv som myeelal ze nejaky maldy medik do 22rokov maximalne, a na koniec jaky super lekar, prijemny, ludsky, mily.. jak ma hladkal ked som dorodila, to bolo mile 😉

ludika33
24. feb 2009

nikol mam s nim podobne skusenosti, vysmiaty, stale vesely a uctivy.

nikollette
24. feb 2009

A kolko moze mat rokov??? mne pripadal strasne mlady 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre