Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
16. mar 2009

leni, ani ja zatial nedavam nic..inak ja som malu 2 krat naolejovala po kupani, telicko a sa i vyhadzala, tak ja uz len brusko a nozicky, rucicky, jej natieram telovym mliekom detskym a do tych zahybov, pod krk, pod pazuchy, pod kolienka a tak jej potieram pudrom,lebo sa jej tam robili potnicky a zmizlo jej to.tak som rada. 🙂

lasicka_
16. mar 2009

ahojte
krasulka aj nas mal vyhadzanu tvar a pomohla nam modra indulona

kvietok23
16. mar 2009

krasul, aj moj maly to ma , take ako potnicky, ked sme vonku, tak to zmizne, prideme domov a uz to ma zasa, na tych istych miestach, po sudocreme mu to na cas zmizne... ale vraj je to normalne doktorka moja vravela 😉

nada.hope
16. mar 2009

ahojte maminky,tak horšiu noc sme zatial este nemali,...uff.......co bol spln ci co? 😠 mala plakala v kuse od pol druhej do pol stvrtej, skusala som vsetko a nepomahalo, bola som z toho zufala, ale nakoniec o stvrtej zaspala, po papani 😵
Ta nasa princezna po kazdom druhom papani je nervozna a nemoze chuda moje zaspinkat, akurat mame po druhom krmeni a je opat neposlusna, tak ju mamina ukludnuje a skusa uspat, ale myslim, ze vydrzi hore do dalsieho krmenia o 13,00 a potom hadam uz budeme moct ist aj na prechadzku 😵
Inac my tiez pouzivame pampersky, zatial sme precikany neboli a prekakani iba po krajoch, ale to je v pohode. 😵

fodorka33
16. mar 2009

ahojte maminky mi sme mali peknu noc maly bol hore o jednej a potom az rano o 6tej,takze pohodicka 🙂 dneska sme celi ist von a taky vetrisko je tu ze az,tak cakame na tatina a ideme na auticku sa povozit a do tesca na nakup,kocar supneme do kufra na co chudacik maly ked uz von nejdeme tak aspom takto...

molly28
16. mar 2009

ahojte maminky, mi sme mali opať úžasnu noc - malá buvala od pol desiatej do štvrtej. 😀 😀 😀anjeliček 🙂 🙂 🙂akurát som sa vrátila z nemocky - malinkej znovu preplachovali tie očká a vo štvrtok ideme zas ☹ ☹ ☹

ináč, my tiež používame pampersky - ja som s nimi najspokojnejšia - mala som aj tesco, čo sa mi zdaju najprijatelnejšie cenovo, ale moja bambulka sa mi na prdelke neskutočne vyhadzala - až do krvi....neviem prečo mala taku reakciu ☹a to som myslela, že jej vadiť nebudu, že aspon ušetrime daku korunku ☹ale hold smula....

molly28
16. mar 2009

...maminy a ja sa vám ešte musim s niečim pochváliť... 😉 😀
CELÝCH DESAŤ DNI LEN KOJIIIIIIIIIIIIIM!!!!!!!!!!!ŽIAAAAAAAAADNEEEEEE PRIIIIIIIIIKRRRRRMOOOOOOOOVAAAAAAAAANIEEEEEEEEEEE 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duuufam, že to takto aj zostane....

tym ktoré mate ešte problém, chcem odkázať, nezuuuuufajte....bojujte....ja som bojovala 5 týždňov...ono to pride..

marya
16. mar 2009

Ahojte baby 🙂

Aj nas Petko ma take vyrazky po tvaricke ako pisete, ma ich rano, potom mu zmiznu, a najkrajsiu plet ma ked sme vonku, vtedy ani stopa po ziadnej vyrazke... 🙂 zatial s tym nerobim nic, skusala som to potierat liehom, ale nepomohlo, a kedze to raz ma a raz nie, tak to nechavam tak a snad to same prejde...

Molly, Ty mas uzasnu dcerku, krasne spinka v noci, a super, ze mas uz dost mliecka 😉 My sme nastastie mliecka mali dost od zaciatku, ale zato nas Petko pyta papat castejsie, v noci kazde 3-4 hodiny, ale kedze posledne dni pekne spinka od 22 vecer do 11 rana, tak aj s tymi papacimi prestavkami sa aj ja vyspim pri nom doruzova 😵 😵 A je to maly anjelik, teraz som s nim bola aj v Tescu a potom na poste, a bol pekne tichucko, len sa pozeral okolo a ani nemrnkol 😵 😵
joj, a ked sa na mna usmeje, to je najkrajsi pocit na svete 😵 😵 😵

martina1982
16. mar 2009

Ahojte maminky ,

Ja mam tiez februarcatko ,ale uz ma 1 rok.Na tie vyrazky na tvaricku je dobry Holtov krem.Aj moj Stevko mal na tvaricke vyrazky ked bol malicky ta mast mu pomohla.To nam doktorka poradila .

Na ritku od narodenia pouzivame sudokrem.

martina1982
16. mar 2009

Vasim Babatkam prajem ,aby boli zdravucke a pocuvali maminky 🙂

caly8
16. mar 2009

ajojte 🙂

aj moje malá má takú tváričku ako vaše bábätká a dokonca aj na uškách to má..sa jej šúpe koža dolu až také žlté šupky sa jej robia a dokonca v piatok jej to jedno uško aj mokvalo ☹ ale doktorka mi kázala potrieť to imazolom a krásne sa jej to vysušilo... niečo jej potieram sudocremom ked vidím, že je to nie suché a tie suché miesta premasťujem niveou pre baby alebo na noc jej natriem excipialom... modrá indulona nepomohla...doktorka mi povedala tiež, že je to normálne a že to zmizne..tak som kľudná a už len čakám kedy...
spinkáme pekne až na večer kým sa uložíme...trvá to niekedy aj 2 hodky s papaním, kakaním a uspaním...už si z vvykla na dudku tak sa pekne tým upokojí..ju stále rozčuľujú vetry ale jej vždy poviem, že čo by iné deti za to dali 😀 tak ju polohujem a pekne rýchlo ju to prejde...
taktiež stále len kojím a mliečka jesto tak som šťastná ako blcha 😀 😀
nuž a plienky sa nám najlepšie osvedčili huggies má prdelku suchú 😀

krasulka
16. mar 2009

caly, tu dudku ti zavidim..moja ju nie a nie chytit a to uz mam 3 druhy doma...A tak by sa zisli, lebo casto krat ked je taka nepokojna a spala by, tak jej dam podudkat cicik a v momente zaspi..

mne baby mala teraz spi uz skoro 3 hodiny...no ale ved konecne...dnes tiez od rana taky nervacik z nej..bozinku nech uz je pekne nech sme vonku cele dni..

caly8
16. mar 2009

krasulka..sme sa natrápili kým si na nejakú zvykla...máme latexovú slzičku..je mäkšia ako silikon a slzička pripomína bradavku..hneď si ju chytila a nám sa uľavilo s manželom..lebo dovtedy sme ju nosilli aj hodinu po spálni kým sme ju uspali a teraz sa napapá, opdgrgne dám ju do vajíčka pohojdám s cumľíkom a spí...potom ju preložím k sebe do postele.. 🙂

moja sa najnovšie zlostí pri cicke 😀 tak sa snažím niečo tu o tom počítať 🙂

lenk30
16. mar 2009

ahojte maminy, konečne mám čas a tu nik nie je? môj malý tigrík si hodil šlofika ..........predpokladám, že na pol hodku.
aj my máme vyhádzanú tváričku, čítala som tu, že ste odporúčali sudokrem, tak som ho včera večer natrela a ráno to bolo dvojnásobné, tak nám to asi e e .
no a zase problémy s papkaním. minulý týžden chcel papať stále, sa doslova prežieral a potom ho bolelo bruško a grckal a teraz už dva dni sa mu nechce papať. poťahá si 2 minúty a potom zaspí a medzi tým robí grimasy ako že čo za kentus mu to dávam. a pritom si dávam veľký pozor na stravu kôli tým kolikám,,,,,,,,,,,,tak ja už neviem 😒 😒 😒
caly, vidím že aj tvoja sa zlostí.......no hádam ich to prejde, ak niečo múdre vyčítaš, hod mi to do IP

krasulka
16. mar 2009

lenka aj moja uz zalomila, som jej poriadne vyvetrala izbu, a po kupkani sa najedla a zaspala..

No mne sa mala tiez zlosti pri ceciku,ale iba pri lavom lebo ten ma trochu problem chytit..tam mam nejaku inu bradavku..Na oravom v pohode na prvy sup sa prisaje..a lavy sa jej smyka, jedno s druhym tak sa trosku najeduje kym sa chyti...

lenk30
16. mar 2009

krasulka - môj už je zas hore 🙂 . hlavne myslieť pozitíííííívne

ludika33
16. mar 2009

ahojte babule,

dnes sme boli s malym skoro cely den u mna v robotke. Bol svetovy. Cele doobedie buval. Presne o 12:00 sa zobudil, naoobedoval a znovu zalahol buvkat. O tretej som ho nasilu zobudila, ze by sme aj mohli ist von, len nech si cucne

krasulka
16. mar 2009

lenka, aj mojaaaa 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀

muriel293
16. mar 2009

ahojte ja sa dneska hlásim zničenááá!
noc sme mali ukážkovú zato o desiatej keď sa napapal bol mrchavý a mrchavý takže o druhej som ho šupla do kočíka,vietor kosa,čo už....a kočíkala som do šiestej samozrejme medzitým papať sme boli ale aj tak,nohy si necítim a tuším zalomím tak že ho zas v noci nebudem ani počuť ee! 😖
Ale aspoň bol ticho a spal,lenže akonáhle sa doma prebudil a napapal tak zase vystrájal len rumázgal,teraz konečne spí ale o pol hodku budeme cvičiť,kúpať sa a papať tak som zvedavá čo na to zas povie,dakedy ma to už fakt unavuje! 😅
Už sa mi míňajú pampersky,takže potrebujem vyskúšať huggiesku alebo tescovú...a uvidíme čo bude...kamoška mi donese na vyskúšanie...och och
Ináč v ma´darsku stojí nutrilon 900g 206 korún takže som si dala doniesť rovno päť krabíc však jednu máme cca na týždeň a takto ozaj pomaly skrachujeme vrrr

nikuska22
16. mar 2009

ahojte,
molly - my mame tiez problemy s hnisavym ockom - dnes mi povedala, ze ak to do zajtra nezmizne, lebo zajtra davame posledny den pamikon, ci ako sa volaju tie kvapky...., tak mame prist asi na to preplachovanie, ona to nazvala nejako na s. mozes mi napisat, co tam vlastne s tym ockom robia?

andrea142
16. mar 2009

ahojte
ja hlásim náročný pondelok. Ráno o 7:30 sa mi zobudila tak som ju išla nakojiť ale iba pár krát potiahla a začala sa jedovať ,pól hodinu som sa s ňou mordovala ale iba hisáky chytala tak som to vzdala a spravila jej nutrilom. no ale ani ten jej akosi nešmakoval s veľkým vypätím síl vypila 50ml. potom celý deň len mrnčala a nosila som ju na rukách. prsia odmietala. o 13:00 som s ňou išla von na prechádzku už pri obliekaní mi zaspala ,taká bola unavená. o 15:30 sa začala zobúdzať hladná ..... ale vypila iba 60ml prsia zase nič. potom o 17.30 3 minútky ťahala z prsníka a po pol hodinke zaspala. o 19:00 som ju išla kúpať po kúpeli potiahla z jedného prsníka cca 10min pritom pár krát chytila hisáky druhý už odmietla, tak som jej dala ešte 60ml materského mlieka čo som mala odsaté z toho my vypila 40ml a to už bola K.O ............ tak teraz mi spí v postielke ............ som zvedavá dokedy 😖

Dúfam ,že zajtra už takýto deň nebudeme mať.

čo sa týka plienok ja používam pampersky doteraz tie newborn, ale teraz som kúpila v rakúsku klasické 2 mali ich za 11,99 a u nás sú od 18 až 22 euro. ani raz ich neprecikala ani neprekakala ani sa nevyhádzala.

tváričku máme aj tiež vyhádzanú ja jej to natieram tým Holtovým krémom. pekne jej to odchádza.

ludika33
16. mar 2009

muriel to mas pravdu,ze v madarsku nutrilon stoji tolko. kamoska tam chodi aj na kasicky detske a aj mliecka detske. ze sa to velmi oplati, dokonca aj plienky mimo akcie su lacnejsie ako u nas v akcii

krasulka
16. mar 2009

muriel a ty nemas mlieko? 😕

Inak baby to mate dobre ze vam ma kto nakupit v tom madarsku, ja by som si tiez dala kupit tie pampersky a tak.

lenkahrehusova
16. mar 2009

Ahojte, mi sme dnes boli vonku na 2,5 hodinky a malá super spinkala 🙂 aj zajtra ideme - jupí 🙂

Krasul, ani sa ti nečudujem, že sa už tešíš von. Presne ako ja. Aj ja som sa nevedela dočkať. Veď po toľkých dňoch doma 😉

lenkahrehusova
16. mar 2009

🙂 no, ja idem spať, lebo o chvíľu vstávam 🙂
želám vám dobrú pohodovú noc. Ak sa vám bude dať, pospite si 🙂

muriel293
16. mar 2009

krasulka
tak vieš malý po pôrode nebol vôbec priložený lebo mi ho hneď zobrali preč a doniesli až po troch dňoch,zatiaľ ho prikrmovali fľašou!!!! Na tú si zvykol a ke´d som sa snažila ho prikladať tak bol úplne jedovitý lebo mlieko sa veľmi pomaly rozbiehalo a jemu to samozrejme nešlo tak ľahko ako z fľašky,povedala by som že chudáčik fakt sa snažil s vypätím všetkých síl ale potom to vždy vzdal a totálne mi rumázgal! najviac ma nasralo že oni ho naučili na fľašu lebo boli lemravé dokrmovať striekačkou ( čo to pomože keď jedna to robí ako treba a druhá chytí fľašu a ešte mi povie: nič ste nevidela,hne´d to odpracem! 😠 😠 😠 ) a do mńa neustále hustili že musíme spustiť mliečko a musí byť kojený a takto ma terorizovali,nakonec sme dosiahli že mlieko začalo,kozy ma fest boleli a malý stále nechcel! Doma sa ako tak ukľudnil aj dačo začal ale to bolo veľmi málo aby sa z toho najedol a väčšinou to používal ako uspávací prostriedok...tvorilo sa mi hrozne málo aj napriek tomu že som si denne vytláčala! Po mesiaci úplných zmätkov som to už vzdala,už s tým nič nerobím,malý to i tak odmieta,čo som mu aj dávala vytlačené lyžičkou robil grimasy akože čo za humus mu to dávam,poviem vám s tým kojením som si teda užila svoje a som dosť nešťastná že sme od začiatku prakticky na UM! ☹

muriel293
16. mar 2009

a tiež sa ani nečudujem že som možno nemala mlieko aj s nervozity veď komu by sa spustilo keď by vám hneď deň po pôrode pred úžasným večerným spaním došla detská doktorka oznámiť že stav vášho dieťaťa bude závisieť od najbližších 24och hodín!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

krasulka
16. mar 2009

muroel tak to ma mrzi, ze kvoli kravam ste o toto ukrateny.. 😠 😠 😠 fakt drbnute niektore tie novorodenecke sestry..Ale nedepkuj z toho..Hlavne ze malemu sa dari a prospieva aj z umeleho. Ved on tam ma co potrebuje, neboj. 🙂

ja som si tiez poplakala v nemocnici nad pristupom niektorych sestier...ja som bola na tej nadstandardke, a tam akoby nemali asi potrebu chodit nas kontolovat ci nemam nejaky problem s babetkom...dali mi malu tam hned rano po porode a cely den som nikoho nevidela...Ked uz som na stvrty den plakala nad striekackou, co mi doniesli caj v pohari s ciernym uhlim rozrobene, ze jej to mam davat a mala sa mi s tym zacala dusit, tak Michal chcel ist uz na tu sestru nahukat, ale som ho zastavila..lebo ja som predtym za nou bola ci mi to moze ist ukazat ako jej to mam davat malej ale ma odbila ze nema cas..a takto to bolo zo vsetkym..ani mi nikto nepovedal ako napr prikladat malu..ani nic..vsetko som tak musela robit ako som myslela ze je to dobre..

A najlepsie bolo ked na ten stvrty den zistili ze mala schudla 300 g a ze mam castejsie prikladat aaa ja hovorim ze: Ved prikladam ale co z toho ked nic netecie a oni a vy este nemate mlieko? a to ste nevedeli povedat? to treba ju dokrmit...no akoby to mal clovek vsetko hned vediet...

krasulka
16. mar 2009

muriel coooo???? ty kokos..a co mu vlastne bolo?

A mna nasralo aj to ze: na vzdycharni som hovorila tej porodnej asistentke, ze: NA 4D bolo zistene ze ma mala snuru okolo krku..a ona ze, no ale to ma 90 percent deti..a zrazu na pase ozvy 80..a uz kricala, primar, primar...a ked som tlacila tak ozvy slabli a slabli..a nie a nie ju vytlacit co ju to tahalo spat ta snura..nastastie to dopadlo dobre..mne az potom doslo ake je tou snurou babetko ohrozene..co z toho ze sleduju monitor srdca, keby zrazu prestalo bit tak co...

muriel293
16. mar 2009

čo mu bolo,no to čo sa tam stáva skoro každému tretiemu! narodil sa pridusený lebo som nevládala tlačiť,trápila som sa desať hodín sestričky že nech mi dajú infúziu a doktor že á netreba,že to pôjde aj samo,jasné dali mi ju už ke´d bolo neskoro a bola som vyšťavená ako hovado,takže malého kriesili ale z papierov prepúšťacích som vyrozumela že mal aj šnúru okolo krku tiež tak neviem,hlavne že na šestonedelí mi povedala sestra že také ako ja by fackala na sále že netlačia lebo sa boja že sa potrhajú a že to bude bolieť! krava! a pritom to bolo to najmenej na čo by som vtedy myslela,veď muž tam bol videl že sa fakt snažím!

A tie ostatné sestry no comment tiež akože,si predstavujú že ty už máš všetko vedieť a ak sa dačo spýtaš tak ich otravuješ!
Malý vrieskal od hladu a mi neboli ochotné dať UM lebo že či nevidím že oni akurát obedujú,ale to,že ja som obed ani pre jeho rev nestíhala a som sa tam s ním potila kým oni neráčili dožrať to nikoho netankovalo! Keby som bola doma dávno mu dám jesť! Lenže som bola od nich závislá!

Prcka mi nechceli dať na izbu a potom mi ho z ničoho nič hodili v noci lebo už nemali kam dávať nové deti a ja som nevedela čo s ním,nikto mi nedošiel ukázať ako ho prebaliť,obliecť nakŕmiť! 😠
Prebalovanie som mala rýchlokurz ,ráno mi ho zobudila doktorka že vyzliekla,rozbalila ideme vážiť a potom že á nejdeme,zabalte si ho a odišla..len som čumela som nevedela čo skôr,malé nožky sa metali,nemala som ani šajnu a jasné potom ma ešte zjebali ako som ho zle utrela-lebo šak stres prvý raz a či aj seba tak utieram na wc!!!! 😠 Mám dosť teda ozaj!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre