Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

clarissa
10. jún 2009

sue,kedykolvek..kedy budes mat cas najlepsie cez vikend-napriklad buduci co povies?
ja uz malu plne krmim sunarom 🙂 aspon sa napapa a neni chudatko hladne

mamamima
11. jún 2009

ahojte , my sme boli vcera na ockovani a ani neviem ze nas ockovali, takze aj po druhyraz super, dufam, ze uz nebude malej nic...klop klop...ani moc neplakala, len trosku, ale hned ako som ju vzala hore, tak veliky usmev 🙂 a mame 6400g.

mamamima
11. jún 2009

lenka, filipko je sikovny teda 🙂 pozeram ho zase, nenormalny fesak to je 😅

krasulka
11. jún 2009

Ahojte kocky,

clariss mne uz mala aj teraz na obed zjedl apolku tej jablko mrkva 😵 😵 😵 😵 tak je chuti, som rada. Ale za tym aj tak stiahla flasu sunaru 😀 zas.

inak mala je velmi chora, boli sme u doktorky, dostala to odomna chuda..Ma aj hrdlo, aj kasel, aj sopliky, ocka jej slzia no otraaaas a to sa jej to v noci pustilo ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ takze odsavacka ide zas na plny plyn. dufam ze jej to rychlo prejde lebo najhorsie su tie noci. ☹

mounty
11. jún 2009

teda, ja ked citam o tych prikrmoch...............uf, ja nedam do siesteheo mesiaca nic iba materske, mame doma dost alergikov a maminkine mliecko je teda najlepsie 😵

fodorka33
11. jún 2009

ahojte mi sme boli dnes "konecne"na prvom ockovani boli obrovitanske kriky....dala som mu nato ako sme prisli dva namocene kapesniky a teraz tu haja drobcek.inak mame krasneych 7kg..!!!!!som stastna ako blska ja absolutne nerozmyslam nad prikrmami,ja zatial plne kojim nedavam ani cajik nic a dufam ze to mliecko mi dlho vydrzim.inak kupila som si do podprsenky vlozky ale textilne pracie od Aventu a su uplne super.mozem odporucat.... 😉

a2303
11. jún 2009

Ahojte,

Lenk, šikulák je ten Tvoj Maličký 😵 😵 😵 😵

Ja dnes upratujem (kým malá spí) mám čo doháňať nakoľko som teraz dosť veľa bola v práci a keď je malá hore, tak šaškujeme 🙂

Zajtra ideme do poradne a na ultrazvuk nožičiek, dúfam, že to dobre dopadne. Držte palce...

majte sa krásne a pekný deň!!!!

ozaj, kúpila som kravské mlieko (originál 😀 dnes ráno dojené ) tak ho prevarím a budem ho piť, dúfam, že aj môjmu mlieku spraví dobre... 😵

wewe8811
11. jún 2009

ahojte kocky tak konecne sa mi podarilo vas aj docitat. Ja ledva fungujem. Mame za sebou stahovanie, ale som rada, ze to najhorsie je uz za nami. Cakaju na mna este krabice na vybalenie, ale tie nikam neutecu 😀
Ozaj baby, keby ste nahodou niektora hladali podnajom, mame k dispozicii 1-izbak v Petrzalke pri Drazdiaku. Keby ste mali zaujem, poslite IP.

My sme dnes boli na kontrole klbikov a vsetko OK. Ja som malu nebalila vobec. Ani si to neviem predstavit, ze by som na nu mala dat tolko plienociek 🙂 Min. tyzden sme absolvovali aj ockovanie. Trosku si poplackala, potom bolo vsetko ok az podvecer zacala tak strasne plakat asi 2 hodiny, ze som jej davala obklady a paralen cipok. Inak vy mate krasne velke babatka. Nasa bambulka ma 60 cm a 4,8 kg, taky slizik po mamine 😀 Ale ked si predstavim nase vychodiskove hodnoty, tak som spokojna. Hlavne, ze pribera.

Fiha vy uz takto naplno s roznymi prikrmami? To vam lekarky povedali, ze uz mate takto prikrmovat? Ja ju zatial len kojim a davam Bebu. S prikrmami zacnem asi az v auguste ked bude ma 6 mesiacov.

terina25
11. jún 2009

ahojte baby.

tak my sme zase menili UM.hrozné.nič jej nerobí dobre.včera ho znášala celkom dobre.konečne mi zaspala o 20.30 a spala do 5.00,ale dnes zase plač.som už z toho zúfalá.a chudák manžel je po druhej nočnej a nič nespal...

leni:ja sa neteším,že mi končí materská.žiť z cca.150 eur bude hrúza.ale čo už.

ludika33
11. jún 2009

veru teri, keby clovek nepotreboval tie hnusne peniaze k zivotu. ja tiez chodim do robotky. zatial matersku mam dobru, takze vyplatka ide na setrenie, ale od jula prechadzam na rodicovku a to uz bude aj vyplata dobra potom. obdivujem baby co dokazu vyzit iba z rodicovskej.

krasulka drzim palcoky, ze nech je Ami cim skor v poriadku. posielam vela boztekov na uzdravenie malej princeznicky. maly to nastastie odomna nedostal, tak som rada. staci, ked je mala chora a ja a nie to este aj maly do toho.

ja sa chystam prikrm zaviest az od ukonceneho 6 mesiaca, tak som aj pri natalke zavadzala. ovsek ak mliecko vydrzi do vtedy, lebo zmena moze nastat hned. zatial ani UM nedavam, tak som rada, lebo na zaciatku to vyzeralo vselijako.

andrea142
11. jún 2009

ahojte

mám na Vás otázočku: baby čo ste mali cisársky bolí ( lepšie povedané cítite ) vás ešte tá jazva? mne včera došla mrcha a deň predtým som to mala také citlivé a včera mi do toho kopla malá tak ma to dosť zabolelo. ináč to necítim tak asi kvôli tej mrche. ........... neviem.

ludika33
11. jún 2009

andrea a uz si bola na kontrole po sestonedeli? robil ti vnutorny ultrazvuk?

andrea142
11. jún 2009

bola, síce ultrazvuk mi nerobil ,pozrel jazvu ,že sa to pekne zahojilo ale vtedy ma to ani nebolelo. dnes to už citim menej.

ludika33
11. jún 2009

andrea ja som jazvu citila dost dlho po cisaraku a teraz tu po normalnom tiez citim, lenze ja som citliva na poranenia, lebo mi rany zahnisavaju a potom su citlivejsie, lebo sa dlhsie hoja. mozno si ju mala aj mrchou citlivejsiu a mozno aj pocasko reagovalo.

wewe8811
11. jún 2009

andrea ja tiez este sem tam citim jazvu a hlavne ked bambulku kojim po leziacky a ona mi do nej veselo kope 😀 Niekedy ani neviem, ze mam jazvu a niekedy je to citlivejsie. Mozno tak reaguje aj na pocasie...

wewe8811
11. jún 2009

hehe ludika az teraz som si vsimla, ze aj ty si spomenula pocko 😉

wewe8811
11. jún 2009

kocky mate uz babatka v ohradkach? Ja akurat rozmyslam, ze by som si nejaku kupila. Neviete poradit nejaky obchod, kde by sa dali kupit za rozumnu cenu?

ludika33
11. jún 2009

wewe ja som si kupila ohradku v ba v samo-kociky. maju aj www. oni mi to doviezli aj domov a aj na cene sa da s nimi celkom dohodnut. kukni. mam ju odfotenu v albume.

wewe8811
12. jún 2009

ludika dakujem, ta tvoja ohradka je nejaka velka, ci to sa mi iba zda? Ake ma rozmery? To je ta Disney Dream?

wewe8811
12. jún 2009

inak dobre ranko vsetkym 🙂 jaj vonku zase tak fuka a je zima 😒 ako ste sa vyspali? My sme mali klasika budicek o pol 3 na papanie a potom od 4 uz len vymyslala a vymyslala, takze tu predo mnou rozvoniava kava aby som aspon ako-tak fungovala 😉

xarah1
12. jún 2009

ahojte uz registrujem februar 2010 ale zatial len jedna tehulka

a2303
12. jún 2009

Ahojte,

Ja mám malú v prenosnej postielke (ohrádke - mám ju aj v albume, to bola naša dočasná postielka ale už máme drevenú tak z tejto je ohrádka) ktorú mám v obyvačke-kuchyni (máme spojenú obyvačku a kuchyňu) a je to fakt super. Malá namňa vidí a má tam aj kolotoč, tak sa zabáva. Je to fakt super vec!!!!

Dnes sme boli v poradni. Ortopéd tam nebol (tak až bud. týždeň) ale v poradni mi malú odvážili, 5860 gramov. Za 3 týždne pribrala 410 gramov 😵 Strašne sa vytešujem! zatial ju len kojím, tak super. Očkovanie nedostala lebo ešte jej očkovanie na ručičke stále pracuje. Tak sa ešte počká..

ludika33
12. jún 2009

ahojte babule, to je dnes cas teda. ako v aprili. chvilu svieti krasne slniecko a chvilu leje a fuci a hrozna tma je. no des dnes.

wewe priestor ohradky je 1 m x 1 m, vyzera ze je velka ale nie je az tak velikanska. prenosne postielky su uzsie ale zato dlhsie, takze je to + / - to iste

andrea142
12. jún 2009

ahojte

jazva už ok .... dnes som ju minimálne cítila ...... len raz keď som si na ňu spomenula aj to len keď som prebaľovala malú a kopla ma. 😀

čítam ,že tu riešite prenosné postieľky/ohrádky ...... aj ja som nad tou možnosťou rozmýšľala ale potom ma od toho odhovorili ,že sa to môže prevážiť keď sa do toho malá zapre ( keď bude väčšia )

ludika33
12. jún 2009

andrea aj ja som vahala, lenze sa chystame na dovolenku a este k tomu chodim aj do kanclu, takze maly volakde musi byt, lebo akosik mu kocik uz nevyhovuje, tak preto som to riesila ohradkou. Natalka robila doma testing, ze ci je mozne prevratit sa alebo daco, ale to ma kovovu konstrukciu na bokoch a este aj zo spodu, takze sa jej to nepodarilo prevratit a je to dost vysoke na to, ze nevedela ani ona vyliezt alebo vliezt bez pomoci. je to na kazdeho rozhodnuti. pri natalke som nemala ohradku a prezila som, len teraz pendlujem s malym, tak je to o inom.

krasulka
12. jún 2009

Ahojte,

ja tiez uvazujem ze v irsku kupime ohradku, kedze tammae poschodovy domcek, a ked budem dole v kuchyni alebo v obyvke mala moze byt tam..bude to predsalen bezpecnejsie 🙂 ako sa maju drobci? tu dnes bolo tras pocasie zimaaa brrr 😠

a minule som tu aj muriel zahliadla 😀

a inak s xenou som pisala na skype, ma toho doosot takze je rada ked si kukne na nete co potrebuje 🙂 ale mala j euz podarena, slecinka 🙂

andrea142
12. jún 2009

Ludika: no veď hej ..... my sme dostali jednu postieľku takže jedna je dole v izbe a druhá hore v obývačke. zatiaľ ju mám tam ...keďže na posteli ju už nemôžem nechať. 🙂

my sa máme dobre ... čo my dovŕšila 4.mesiac tak mi začala malá pekne jesť. papanie už u nás nie je hororový scenár ale kľudne vypije svoju dávku ...... takže klop,klop,klop,klop,klop,klop,klop..... 1 000 000 klop 😀 😀 😀

čo sa nám včera stalo ... manžel je teraz doma,lebo má zlomenú nohu, tak som išla so svokrou nakúpiť. Lili mala jesť tak došla manželova sesternica ,že pomôže manželovi ak bude treba. a o chvíľu telefón že kedy dôjdeme lebo malá strašne vreští. nič nepomáhalo , prebalili, prezreli či ju nič netlačí .... proste nič nedala sa utíšiť. nakoniec som volala mojej mame nech sa u nás zastaví ..... tej sa potom podarilo ju utíšiť. jedlo odmietla .... celý večer som rozmýšľala ,že čo jej mohlo byť .... ešte mi potom mama hovorila ,že sa malá mohla báť manž.sesternice .... a ja že nie veď minule sa jej nebála. . a dnes sme boli u rodiny a bola tam sesternicina kamoška a zobrala si malú kecala s ňou a potom malá spustila ten vreskot a trvalo mi dobrých 10min. kým sa upokojila .normálne jej slzy tiekli tak plakala.................. takže mama mala pravdu ....

ludika33
13. jún 2009

jooj andrea, muz ma zlomenu nohu? nech sa mu dobre zrasta, nech moze cim skor poskakovat. moj muz mal zlomenu patu, ked som ja finisovala s tehu a chory chlap hotova pohroma. nastastie mu dali dolu sadru, ked som sla do nemocky, tak sa vedel aspon trochu postarat o Natalku. Nech sa skoro uzdravy.

andrea142
13. jún 2009

no on by si to dal dole už aj teraz.na kontrolu ide 23.6. až potom sa ešte uvidí či to má už v pohode alebo nie. doma ho už mrle žerú. ....... nevie čo od dobroty 😀

ja len dúfam že 23.6. už to bude ok lebo ma z neho porazí 😀

ludika33
13. jún 2009

andrea hovor mi o tom. moj muz bol nestastny, ze len sedi na zadku a nemoze nic robit. bol hotovy a este ktomu mu do toho padla aj oslava 40, bola som happy a on este viacej. ☹ no nastastie sme to zvladli a drzim palcoky, nech 23 zahodi muz sadru. a kde ma zlomenu nohu, v ktorom mieste?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre