Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
29. jún 2009

ahojte..tak nas dnes nezaockovali, lebo sa nam zhorsilo to TBC a musime ist zajtra na cistenie tej reakcie na pliecku, tak ockovanie asi az o dva týždne..a uz som bola na to psychicky pripravena ☹ ..na tom cisteni bude mala asi dost plakat, ze? vam to niektorým uz myslim cistili, ci nie?

patkao
29. jún 2009

a este mi dokyna dala pokyny, ako zacat s prikrmami a tam ze az ked ma 7 mesiacov a 1 den babatko..a zarazilo ma co vsetko zo zeleniny nemozem davat, ze ani petrzlen,z ovocia tiez len par druhov, maso len cervene, ziadnu hydinu..to aj vy tak mate????

mamamima
29. jún 2009

pati, ziadnu hydinu? ani ryby? to som natalke davala veru a neviem preco nie...nepovedala ti? moja mala normalne krici ked ja jem a jej nedam, normalne si pyta, tak som jej mladu mrkvicku dnes uvarila a doslova ju "zozrala" 🙂 ziadny problem s lyzickou, nic a to som jej este nechcela zacat davat, ze az po 6 mes, aj dovolenka bude pohodlnejsia...ja neviem ci jej to chyba ci co ked si takto pyta...normalne ani cicik nechcela, to len na dorazenie...a ked jem banan ci jablko ide az vyskocit...neviem ci uz zacat 😒 este bude mat len v nedelu 5 mesiacov...

mamamima
29. jún 2009

a petrzlen je dost silny alergen, to hej a tiez ma vysmiali ked som povedala, ze ukonceny 6 mes je presne ako pises ty a kazdy sa so monou hada, ze to je ked dovrsi 6 mes, ale ved to je zacaty, nie?? som z toho magor normalne, ale pri natalke som sa riadila tak ako pisem...a ovocie take ze melon, jablcko, marhulku hej, jahody su zakazane, aj citrusy, kivi, proste to co sme nemali jest aj ako tehulky...

ty kedy planujes zacat?

patkao
29. jún 2009

hydinu ze len domacu, lebo v kupovanej su hpormony, co je nebezpecne pre chlapcov najmä--a ryby az po 2 rokoch...ja len ziram..a ze jablko ano, ale len cervene..

mamamima
29. jún 2009

coo? to mam dost teda...ryby myslela asi morske a take, ale nase sladkovodne asi mozu, tuniak nie, to viem a morske potvory...jablko cervene? preco? 😒

mamamima
29. jún 2009

mne moja pre istotu kazala uz v 3,5 ze mozem zacat, nie kazala teda, ale odporucila 😀

patkao
29. jún 2009

mima nie, sladkovodne..morske od 3 rokov..ja to normalne nechapem...co su tam za bludy..

mamamima
29. jún 2009

pati a to jablko preco nie? ja som jedla jablko zelene fajnove sladucke a miska sa pricucla a stavivku si cucla...je to zvlastne, nevies preco?

patkao
29. jún 2009

neviem veru,lebo mi ten papier dala len dnes a az doma som to studovala..ale idem si spisat nejasnosti a budem konzultovat,lebo sa mi to nezda..vy mate to Tbc v poriadku?my sme to na minulom ockovani mali skoro rovnake ako teraz,to nas zaockovala a dnes odrazu ze to nie je dobre a nebudeme ockovat

mamamima
29. jún 2009

no malej to vobec nehnisalo, natalka co sa pamatam to mala dost nahnisane, neviem asi to ma ok...ma tam len vyrazku...

zuro
29. jún 2009

Ahojte baby, som tu nova, odporucili ma na tuto temu,tak dufam, ze sa k Vam mozem pridat..

krasulka
30. jún 2009

Caute babule,

tak my sme si uzili v noci. Mala bola zapecena, vcera nekakala cely den a vecer sa to prejavilo. lebo ja jej obden davam nejaky prikrm HIPP, jablko mrkva. No a a vcera prvykrat co sa nemohla vykakat, tak az potom v noci o nejakej druhej v bolesti tlacila tvrde bobky chuda. ☹ ☹ ☹ tak som jej spravila mlieko do harmancekoveho caju a dnes kupim tu slivkovu stavu ako ste pisali ☹ ☹

zuro vitaj medzi nami 🙂

baby ludika su uz v chorvatsku, tym je hej 😵 😵 😵 😵 😵

ja som s tymi prikrmami opatrna radsej tiez, clovek nikdy nevie,. Masove este nedavam vobec len zeleninove, aj to nie vsetko, brokolicu som kupila, aj to len par lyziciek som jej dala okostovat, nech spoznava chut 🙂 Moja kamoska baby uz dava malemu vsetko, varene jedlo co oni normalne varia vsetko mu da a to ma necelych 5 mesiacov 🙄

klementina
30. jún 2009

krasulka, ja som citala, ze varena mrkva je proti hnacke a surova proti zapche. len neviem, ci sa moze dat surova mrkva takym drobcom?

nada.hope
30. jún 2009

Ahojte Krasulka, tak my sme si taketo zapecenie zazili v nedelu, malinka kakala s placom, pardon s revom 😀 hodinu, vykakala dva bobky, aj to sme jej museli pomahat cipkami, nejakym tym kremikom do zadocku, kupelom a stale nic,..............ale nakoniec chvalabohu tie dva bobky 😝
Ale u nas to je asi zmenou mlieka a odporucam slivkovu stavicku aj mne to pomohlo 😀 😀 😀 horsie je to s tou vyzivou, ta je na nas moc sladku a my sladke nene 😝

zuro
30. jún 2009

Ahojte..

Krasulka dakujem... akurat som sa chcela spytat na to dokrmovanie.. Tassa ma 4 meisce a 6 dni 🙂 a este okrem MM nic nedostala, ani caj.. takze teraz mam dilemu ci uz zacat prikrmovat alebo pocka t do tych 6 tich mesiacoch, co tvrdia dr. , ze do vtedy sa nic nemusi davat..

nada.hope
30. jún 2009

zuro pokial este kojis tak urcite este nic nedavaj ani cajik ani vodicku, aspon tak sa vsade pise, deti plne kojene by sa mali zacat prikrmovat az od 6 mesiacov.
My s Krasulkou uz nekojime tak preto 😉

nada.hope
30. jún 2009

Klementina nasu Ninku mrkva zapiekla tiez chudatko moje, uz jej budem davat iba s niecim zmiesane, urcite uz nie iba cistu, aspon zatial 😉

zuro
30. jún 2009

nada.hope.. aha.. to je tak , ked sa pridate do rozbehnuteho vlaku... 🙂 Len niekedy mam pocit, ako keby jej to materske mlieko uz nestacilo.. a ked nahodou nieco pred nou jem a ona vidi, ze si to davam do ust, tak mam pocit, ze by po tom najradsej skocila a potom sa na mna tak zufalo pozera, ze preco ona nedostane, ze uz radsej ju necham 5 minut samu, a rychlo sa najem, len aby na mna nehadzala ten smutny kukuc ☹ No zatial jej nic nebudem davat, uvidim co nam povie jej vaha, ked pojdeme do poradne..

a2303
30. jún 2009

Ahojte

Idem Vás len pozdraviť, lebo akosi nestíham.... Naša malá je posledné dni strašne plačllivá.... asi jej pôjdu zúbky ale ja tam ešte nič nevidím. Podľa vás je možné že ju trápia zúbky aj keď nič nevidím na ďasienku?
Skúsim k vám nakuknúť v noci, keď mi malá zaspinká.

Baby, ktoré plne kojíte, ja by som s príkrmami počkala do ukončeného 6 mes. Ale to je len môj názor....
Aj u nás sú také expertky, že uplne malinké bábo /okolo 5 mes./ je všetko čo oni... to sa mi zdá dosť nebezpečné.... Ale je to každého súkromná vec. Ja počkám, dúfam, že mi mliečko vystačí.

Idem rýchlo variť na zajtra kým mi malá spinká. Zatial sa majte!!!!

Patkao, aj Rebeke ešte to prvé očkovanie pracuje (ale nečistili ho) ešte druhé očkovanie ani nedostala. Čakáme kým sa zahojí to prvé. Má to také červené a trošku tvrdé ale nehnisá....
Držím palce aby čistenie nebolelo!!!!!

marya
30. jún 2009

Ahojte baby 🙂

Patka joj, dufam, ze to cistenie dopadne dobre, chudatko Ninka...

Mimka, dokonceny 6. mesiac je vtedy, ked ten 6. mesiac v podstate dietatko dovrsi, ved prvy mesiac je ukonceny mesiac po narodeni, druhy mesiac je dokonceny 2 mesiace po narodeni, atd....ved teraz uz v podstate su tu 5 mesiacov, takze teraz nase deticky teda koncia pomaly 5. mesiac, a nie 4. 😉 a Petko uz zacal siesty 😅 ...neratame mesiace od nulteho, ale od prveho, prvy mesiac sa zacina hned po narodeni a teda konci presne mesiac po narodeni 😉

My sme boli vcera na kontrole klbikov, a nastastie vsetko mame v poriadku, uz nemusime ist na dalsiu kontrolu 😅

andrea142
30. jún 2009

ahojte

baby mám na vás otázku. čím krémujete drobcov po kúpaní? ja som ju natierala detským olejom ale pred
nedávnom som si všimla ,že má takú suchú pokožku. tak teraz neviem

zuro vitaj

ja malej už tiež robím viac vecí. napr v nedeľu som jej dala ryžu s kuracími prsiami. ale nie to čo sme jedli my ale zvlášť som jej to varila. až kým z ryže nebola kaša 😀 . moc jej to nešmakovalo ale čo už musí si zvyknúť.

klem: ja som dala malej aj surovú mrkvu a nič jej z toho nebolo. som jej to postrúhala ako jablko a papala to až nato že saj jej z toho zafarbil dudel - z priesvitného silikónového máme oranžový 😀 aj mrkvovú šťavu pila.

nás zatiaľ klop,klop nezapieklo z mrkvy hoci bobky kakáme potom ale dvakrát potlačí a je to vonku.a ja sa z nej idem ušúlať keď kaká ...... vypúli oči ,nahodí ksychtík a ide sa na vec ..... väčšinou ju tiež zvyknem s niečím pomiešať.

raz tu niekto spomínal ,že dostal nejaký zoznam od lekárky čo môžu drobci jesť ak by niekto mal mohli by ste mi to poslať do IP ale prípadne do mailu. bola by som vďačná

clarissa
30. jún 2009

patkao, nasej malej to na pliecku zacalo hnisat po ockovani u detskej doktorky predtym to mala v poriadku,,,ani som nevedela ze sa s tym nieco robi... 😕

krasulka,krasny kocarik ste kupili..a mala je nadhernaaaa

terina25
30. jún 2009

Ahojte baby.

konečne som doma,takže rýchlo píšem.

darmka:aj my máme nález pravú nožku IIb a ľavú Ia.dávam 1 pampers a jednu bavlnenú plienku.

s tou kakou sme boli u dokiho a dal nám nejaký prostriedok na riedenie stolice.ale aj tak je zelená.na krabici nič o farbe stolice nieje písané. 😒

terina25
30. jún 2009

vážime 6330g,dĺžka 65 cm.

v piatok nás očkovali 2x.a bolo to o 100% horšie ako to prvé. 😢 Teploty neboli,ale jej opuchla nožka,tá kde jej pichali proti pneumokokom.a tam nám práve nekázali dávať obklady ☹ urobila sa jej tam taká hrčka.ale už sa to lepší.a od stredy je Sofi strašne zlá.zaspáva mi len na rukách,aj to len ja ju viem uspať a nikto iní 😖 Cirkusuje aj do 23.00.akurát dnes zaspala okolo 21.00,čo sa čudujem.uvidíme ako dlho bude spať.

takže ak sa chystáte na očkovanie dajte obklady na OBE NOHY a určite dajte aj panadol alebo paralen.ja som dávala panadol každé 4 hodiny.nie kvoli teplote,ale od bolesti.

no a asi nám aj idú zuby,preto je taká zlá.kúpili sme jej calgel ,tak som teraz natrela.strašne sa rozčuľuje,lebo ju to chúďatko svrbí 😠 Dala som jej aj panadol ,aj to je dobré pri prerezávaní zúbkov - čítala som na návode.tak to asi zabralo,keď už spí.

terina25
30. jún 2009

ešte aby som nezabudla.volala mi Maťka.Samko má niečo s ,,vajíčkom,,tak ho budú operovať.ešte mu neoperovali ani ten pruh,takže mu to urobia naraz chúďatko 😢

a bola som von aj s Lulusy.Dominika je zlatučká.celý čas spala ,nie ako naša SOFI 😀

andrea142
30. jún 2009

terina: aj u nás sa spravila hrčka po prvej injekcii a keď som jej to chytila tak začala plakať asi ju to bolelo. a potom mi mama povedala ,že keď jej to dali tak som jej to mala rozmasírovať a možno by sme ani horúčky nechytili. ale ani sestrička ani lekárka mi nič nepovedala. ešte stále tam má malú hrčku ale už menšiu ako mala pred týždňom.

terina25
30. jún 2009

mi sme po prvom očkovaní nič nemali.až teraz.A tiež nám nikto nepovedal,že sa to má masírovať.ale ona by si ani nedala,lebo ju to riadne bolelo chúďatko ☹

andrea142
30. jún 2009

to ti verím. keď som sa jej to snažila večer rozmasírovať tiež si to nenechala a začala plakať. celé dva dni bola umrnčaná. spala mi minimum, nechávala sa nosiť na rukách. nás čaká druhé očkovanie 20.7. už teraz sa desím ako to budeme prežívať.

terina25
30. jún 2009

my to už našťastie máme za sebou.poslednú dávku dostane v decembri.takže máme teraz 6 mesiace pokoj.po roku sa už tuším toľko neočkuje.naša Sofi je ešte stále zarevaná.neviem,či sa k tomu nepridali aj tie zúbky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre