Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

krasulka
7. sep 2009

fiiha hunuk tak sa stahujete? a kvoli robote ci ako? To je sila ze ti malinka nic nechce hmm..ani zmiesane nechce s nicim? ze by si si na cestu odstriekala a tak,alebo zmiesala s tovjim mlieckom kasu alebo nieco podobne. Alebo skus dat piskotku alebo ten keksik co si od 6 mesiaca rozmocenu v cajiku a do vyzivy primiesat. Treba kusat mne mala napriklad tieto dva dni ako je chora nechce nic len mlieko 😒

teraz tusim budem mat na kona viac casu ako ked osm bola doma, kedze budeme povacsinou casu travit doma zavrete 😖

kvietok23
7. sep 2009

ja tiez nebudem davat Miska do choditka- tak dneska som varila zemiak+mrkvu na pare,dala tam trosku vody, trosku mliecka mojeho a nic....skoro sa pogrcal, tak zajtra mu dam hipp-ku a uvidime ☹

krasulka
7. sep 2009

kvietok tak treba skusat vsak tie vyzivy su od toho nebojsa. Nasa mala ich papa a v pohode vsetko a este su aj z bioproduktov, bez vseljakych konzervantov len s prirodnym cukrom z ovocia alebo zeleninky. Vsak on si najde to svoje co mu zachuti neboj.

kvietok23
7. sep 2009

no ved to, ze snad mu to bude chutit, a potom, ked si zvykne, mu budem zasa varit - ja som sa tak tesila ☹

hanuk
7. sep 2009

Krasulka, tu sme boli len na tri roky, teraz manzel dostal zmluvu v Mnichove tak ideme tam, ale chceli by sme sa sem vratit ked bude moznost.
Moje mlieko som neskusala davat, moc sa mi s tym nechce cickat. Skusala som zamiesavat veci co jedava s tymi co neje, ale okamzite to rozpoznala a nechcela ani to co predtym zjedla. Budem skusat vselico, sak hadam ju nebudem kojit az kym pojde do skoly 😉

kvietok23
7. sep 2009

ozaj, ako vam spavaju v noci? mne sa budi kazde 2-3 hodiny, co je hladny...

krasulka
7. sep 2009

Hunuk no to by bolo hadam na Guinnesa 😀 😀 tak sa premiestnujete podla muzika? sak treba ani ja by som uz nechcela aby sme boli od seba.

kvietok nestracaj nadej, niektorim detickam to trva dlhsie kym si zvyknu uvidis on sa rozpapa casom, trpezlivost ruze prinasa. Skuda jablkove HAMi prva lyzicka ked tak 🙂

kokso mne tak tece z nosa to je sila ze nas to takto chytilo 😕

baby co ste varili? mne uz to zas zacalo kazdodenne varenie kua 😖 na dnes mame ale zajtra uz budem muset volacooooo

muriel293
7. sep 2009

ahojte ja si malého všade beriem so sebou teda do každej miestnosti nech ho mám na očiach...kým upratujem našu izbu on sedí vo svojej postieľke a hrá sa,keď niečo robím inde dám ho do chodítka a keď som v kuchyni sedí vo vysokej stoličke,rozhadzuje hračky,pozerá sa na mňa alebo ničí nafúkané igelitové vrecko 😀 Takto pri ňom v pohode aj navarím aj napečiem aj riady umyjem....

vám už detičky sadajú samé z ľahu??? môj iba z poloľahu napríklad v kočíku alebo v kresielku sa vedel ale z rovného sa nevie sám ešte posadiť...

mima22
7. sep 2009

aj moja mala sa posadi z pololahu z lahu vobec.
natalke idu dalsie dva zuby ked vyjdu tak ich bude mat uz 7

patkao
7. sep 2009

ahojte..hanuk mne tiez mala nic nechce,skusali sme zatial mrkvu,zemiak,cuketu,banan,jabko, a nic..len kojit sa chce,drnda mala 🙂..ani pit nic,ani cajik,ani vodu,ani tu s jablckom,ani slivk.stavu,ani z lyzicky,ani z flasky..ale skusam dalej..kvietok aj my vsavame kazde 2-3h v noci,uz som si zvykla..hlavne ma pobavilo v novom mama a ja,ze 6mes.deticky uz nepotrebuju v noci jest a mozu prespat celu noc😀

a2303
7. sep 2009

Ahojte,

Muriel, som rada, že je všetko ok 😵

Krasulka, teším sa, že cesta dobre dopadla!

Nadahope, to vážne Ti malá stojí???? 😕 Fiha, je fakt šikula!!!!!

Naša malá ešte sama ani nesedí, nič, ani zúbok ešte nemá... Len sa prevracia a sedí s oporou, to je všetko. Dúfam, že to príde. Papať mi papá už pekne.. najradšej má veci od sunarky. je tam aj taká mliečna kaša, kupuje sa v tekutom stave (buď medová alebo hruška-piškota príchut) tú pije ako o život. zajtra jej niečo navarím.
Od budúceho týždňa idem sňou asi na plávanie do patiniec. Tam je plávanie (kurz) + sauna (pre zvyšovanie imunity), pre miminká tak dúfam, že to bude ok.

Hanuk, mojej malej ako prvá strašne zachutila kaša Sunarka od 6 mes. príchuť lesné plody-jogurt. 😵

nikollette
7. sep 2009

Ahojte,

Vidím že detičky robia pokroky 😵

Krása ako nám rastú...

My máme okolo 73cm, 7800g...

no tak my v 6,5 mesiacovh uz vieme sami sedkať, obcas sa ešte prekoprcneme nabok, ale inak ok..
v kocik usa uz posadí sam ako nič... pravraca sa, po celej posteli, na styroch sa hojdá ako koník...
a už by najradšej cupital 😅 stojí ako klinec ked ho na chvílku dám 🙂 už by aj krôčik robil ,ale to mu ešte nejde, to chce čas... máme dva zúbky a tlačia sa nám dalsie...

wewe8811
7. sep 2009

kvietok neboj nie si sama, nasa bambulka s ovocim a zeleninou tiez vymysla a o inych tekutinach ako mliecko ani nehovorim. Uz som tolko vyskusala, doma vyvarene z jablcka, hrusky, kupovana hruska, slivky, marhule, cista lucka, vyvar z fenyklu a kminu a tooootal nic. Vsetko odmieta 😒.

My sme tiez zatial bez hlodacikov a ani ziaden naznak, zeby sa nieco chystalo, tak uvidime.

Dnes sme boli zase plavat na Jankolovej, super bolo, boli sme tam same, takze sa nam teta Eva venovala exkluzivne 😀.

kvietok23
7. sep 2009

krasul - ja idem toto , aby sme mali na zajtra varit - http://www.najrecepty.sk/story.php?id=389

mima - coze, 5 zubkov uz mate?teda, zavidiiim, nam uz idu asi 2 mesiace a stale nic 😒
no, budem skusat krasul, snad nieco spapa

a2303 - my sme boli v lete v patinciach, je to tam uzasne, na jesen sa tam chystame znovu - je to blizko od BA, super ceny, bazeniky ciste, velmi sa nam tam pacilo, dokonca teraz tam maju akciu na ubytovanie+vstupy do bazenov

😵

wewe - som rada, ze nie som sama

nada.hope
7. sep 2009

Anit ano mala mi uz stoji, kuk v mojom albume..............ale zato sedka iba ked ju posadim ale pekne uz drzi chrbatik no a tie neposlusne zubky, ja neviem ale stale nic natieram, trochu ju to upokoji a aj lahsie zaspi, no uz by mohli vykuknut, aby nebola taka nervozna a s nou aj ja 😕 🙄 😔

wewe8811
7. sep 2009

kvietok v tych patinciach ste to mali ako vyriesene? Chodila si plavat do nejakeho speci bazeniku? Akurat som pozerala ich stranku, maju tam 5 tyzdnove kurzy plavania babatiek, ale ked tam chces ist napr. na predlzeny vikend?

wewe8811
7. sep 2009

nada ninka je nadherna 🙂 a aka sikovnica, to je az neskutocne, ze uz stoji, waw ako to vsetko rychlo bezi...

nada.hope
7. sep 2009

Wewe dakujeme,.............. 😵 😵 Zoinka je tiez chutnucka 😉 ,.....................
Ja uz normalne myslim dopredu, co bede ked mi donesie prveho frajera, ake to bude ked bude chciet ist na discu, no des
Inac sa mi snivalo, ze okrem Ninky sa mi narodil aj chlapcek Marek, bolo to strasne realne, som rano hladala este jednu postielku 😀 neviete co by to mohlo znamenat?
A este nieco moja Ninka nevie kedy ma dost, ona by jedla stale ci je plna ci nie stale by len jedla, co mam robit aby zistila a dala najavo kedy ma dost?!! 😖 😖 lebo za chvilu zje aj nas z manzelom 😕

miskelka
7. sep 2009

Hanuk...mne to doktorka tiež potvrdila... Najnovšie výskumy hovoria, že od 6. mes. treba dávať lepok... Zistili, že v Izraeli, kde deti od malička jedávajú tie ich múkové placky, čo je lepok ako vyšitý, nemajú takmer žiadne alergie, celiakie a pod. Vraj sú teraz plné pediatrické časopisy tabuliek, kde porovnávajú výskyt alergií a zavádzanie lepku a ostatných alergénov.. a fakty sú jasné. Telo si potrebuje vytvoriť enzýmy na trávenie čím skôr ... Akurát odborníci, ktorí doteraz tvrdili niečo iné, si ťažko priznávajú , že sa mýlili. Takže mne doktorka povedala, aby som už aj začala... aj kravské mlieko do varenia... 🙂 Ešte pár stránok dozadu som vás pobúrila, keď som vyjadrila pohoršenie, čo dávate deťom jesť a dnes som malej uvarila klasickú krupicu 🙂

wewe8811
7. sep 2009

nadi hehe mna sem tam tiez napadnu take myslienky, ze ake to bude, ked bude mat 16 a pod... vyprovokoval to moj endokrinolog, ked mi minuly tyzden povedal, ze ved ked bude mat Zoe 18, tak nech sa pride ukazat, ci nahodou nema dedicne problemy so stitnou zlazou. Som sa pozrela na nu a potom na neho a on sa len zasmial, ze ved uvidite ako to rychlo zbehne...

pridala som nove fotecky, konecne som sa k tomu dostala 🙂

hanuk
7. sep 2009

Miskelka, tak hadam skusim nejaku tu kasu s lepkom. Bohuzial tu maju uplne ine veci ako na SK - prichute kasi akurat vanilkova a cokoladova (to akoze od 6 mes., asi im fakt preskocilo). Mlieko zatial nebudem davat, podozrievam totiz prave laktozu, ze na nu ma mala alergiu, uz som vylucila aj vsetko co malo v sebe sojovy lecitin, lebo dost vracala par krat, no proste idem na to opatrne. Sranda je, ako sa menia nazory na detsku vyzivu, ked pocujem co sa v maminych casoch davalo detom, tak sa cudujem, ze tu este som 🙂

kvietok23
7. sep 2009

wewe- my sme byvali na chate v tom areali a kupat sme sa chodili do hotela, ale teraz tam chceme ist tak na 2-3 dni a je tam detsky bazenik ale my sme chodili do toho sedacieho ci kludoveho ci ako sa volal. je tam teplucka vodicka, su tam prebalovacie pulty na satniach, super fakt 😉

caly8
8. sep 2009

ahojte 🙂

tak aké novinky s tým lepkom 😕 no pomaly všetko začneme dávať ..

patkao..aj mne sa malá budí v noci 2-3 krát na kojenie a celkom si cucne 😀

tiež už sa v postielke postaví na nohy a hojdá sa , najnovšie skúša či sa udrží jednou rukou a potom si prechytí a tak.. no a chodiť ako veľmi by sa jeje páčilo...ked ju držíme pod pazuškami len tak metlikuje nožičkami 😵

baby čo ešte robievate vašim krpcm krásnym papať.... dávate aj zapraženú polievočku? mne kázala dokyna dať takú svetlú zápražku s masielkom...ja som jej ešte polievku nevarila..len také zeleninové pyré a mäsko len v poháriku od hami čo sú.... no a dala som jej do ruky tú kukuričnú chrumku bez soli a to oblizovala, len sa jej to priliepalo na podnebíčko ale vytešila sa ..je tam vraj len kukuričná múka a rastlinný olej..

dajte nejaké tipy čo a ako im pripravujete 🙂 ak budete mať kus času 🙂

wewe8811
8. sep 2009

dobre ranko prajem,
my tiez vstavame v noci - raz na papanie (medzi 2-4) a asi 4x, aby som jej dala dudel a prikryla ju, aj ked to prikryvanie nema velky vyznam, kedze sa raz pretoci a perina je tatam... 😀
caly uz mas davat zaprazenu polievku? hmmm ja stale davam iba zeleninku, aj to bojkotuje, takze vymyslam, ale vacsinou len kombinujem zeleninku (mrkva, zemiacik, karfiol, kalerab, brokolica, zelena fazulka, hrasok, spenat), masko/zltko, lucka a mliecko. Tie kukuricne chrumky uz mozeme davat?

Inak chcela som sa spytat, ci mozeme davat zlty melon. Vcera som prvykrat skusila a celkom jej chutil (konecne som nasla nieco, co jej chuti 🙂 ) tak len dufam, ze to uz moze papat.

krasulka
8. sep 2009

Dobre ranko, tak mala uz spala lepsie ale zub nikde a dasno stale nenormalne cervene a oliate 😠

caly presne to som sa chcela spytat bab nech daju recepty co vyvaraju dietkam. Ja tu este nemam mixer, musime ist kupit staci zatial kej jej to prepasirujem cez sitko? ci ako si poradit? Michal dnes ostal doma lebo je velmi chory, ale pomaha mi aspons malou, ale uz je lepsia nastastie. Akurat sa hra v ohradke 🙂

wewe, zlty melon sa davat moze tiez som sa na to pytala mojej lekarky 🙂 len bacha na zrnka 😀

caly8
8. sep 2009

baby..no tak tie chrumky čo sú to také veľké,,húsenice,, sú podľa zloženia vhodné, podľa m§a len treba dávať bacha aby si neodhryzli veľa ..ja som jej to dala len tak ochutnať čo sa jej troška rozpustila na jazýčku ale len v mojej prítomnosti 🙂
no moja doky vraj ked sa už bude blížiť koniec 7m tak jej mám dať takú polievočku.. my tiež len to čo píšeš dávame plus cukina..tá u nás je na prvom mieste...je veľmi sladká tak mi s ňou zbaští všetko 😝 dnes jej dám aj ja žĺtok .. 🙂 špenát som jej nedala zatiaľ aj keĎ ja ho milujem ale tak skúsim pomaly aj to..

krasulka..ja som male v živote nič nemixovala..ja jej to robím na pare mám taký hrniec a tam sa to urobí úplne do mäkka a potom jej to len vidličkou popučím..Ela nemá ani jeden zub a normálne to prežúva 😀 dokyna vravela, že oni tie jasienka majú tvrdé tak si s tým poradia... zo začiatku to bola lyžička dve teraz už zbaští celkom slušne...

ináč žltý melón dobrý nápad 🙂 ochutnáme tiež

no a ten tretí príkrm ja nedávam...vraj kašu ešte netreba..moja El má už určite 9kg 🙂 lebo pred dvoma týždňamy to bolo 8700g

kvietok23
8. sep 2009

caly - aj ja varim presne tak isto - na pare a popucim, vraj je to tak najzdravsie 😵

caly8
8. sep 2009

kvietok..je to zdravé a aj chutné, mne samej to chutí veľmi 🙂

ináč píšem ako hotentot teraz čítam...takže ,,týždnami,, 🙄 a tak pod 😀

no a ovocie..jablčko som napr. len postruhala na sklenom struhadle a ani ho nedusila a ako jej chutilo 😝 hrušku a marhuľku sme mali od hami a banánik jej tiež bral..

však sú piškoty nie vôbec vhodné ešte? teraz tu v obchode pri mne bola hjedna zákazníčka má malé bábo teraz bude mať 7m a dáva jej už piškótu 😕 no neviem či je to dobre..ale tak každá mamka asi vie čo robí 🙂

kvietok23
8. sep 2009

ano, aj my si s manzelom robime na pare zeleninu a je to vyborne 😉

wewe8811
8. sep 2009

tak super ze melon mozeme 🙂 cuketu som tiez chcela vyskusat, ale vzdy ked som bola v obchode, tak ju uz nemali 😒
vidite, ja zeleninku vzdy varim vo vode, na pare je to zdravsie, len ked nemam taky speci hrniec, tak ako mam inak varit na pare?
krasulka super, ze Ami je uz lepsie, uz len nech ten zubcek vybehne, aby ste si to tam zacali poriadne uzivat 🙂

caly klasicke piskoty sa mozu az po roku, lebo su tam cele vajicka a bielko babatka mozu az po roku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre