Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

xarah1
9. mar 2009

dobre rano celkom fajn len teraz ma mala problem zaspat stale sa vrti stisa pasticky a kope nozickami uz som zufala neviem ci to ma koliku alebo co vsak dnes ideme do poradne tak sa opytam dr.

ludika33
9. mar 2009

dobre ranko, tak my mame blbu noc za sebou. maly sice spinkal celu noc, len sa krutil ako keby sa nevedel vyprdkat a mrnkal, tak som bola celu noc pri nom hore. obcas som mu pocvicila s nozickami, tak pomohlo na chvilocku. teraz spinka kludne a s blazenym usmevom na tvaricke, len ja som total ko.

lusilia
9. mar 2009

Dobre ranko, tak my sme mali vcera vesely vecer...od 18:30 az do pol noci nas malicky len papal a plakal...utisil sa jedine v kresielku a aj to mu to muselo pod prdelkou vybrovat, ale nechcela som ho tam nechat spat...ako nahle som ho z neho zobrala, tak plakal....ale nastastie v noci spinkal do stvrtej a potom az o pol osmej a teraz haja, tak ja odsavam...
Ale inak kazdy vecer mi robi sceny, neviem preco, klebo cez den je kludny, len ked dojde tato s roboty, tak zacne byt ako cert 😀

martinkasch.
9. mar 2009

Prajem aj ja dobre ranko, hoci je uz den.
My sme spali celkom dobre, malicky sa budil tak ako vzdy kazde 3 hodinky. Napapal sa a spinkal dalej.
V noci sme mali plienocky len popiskane, takze to bolo fajn, ale rano uz bola znova ta kakanica s penou. Tak ja neviem. Idem zavolat Dr. ze co na to povie. Zajtra mame inst do poradne, ale skusim brnknut uz dnes.

Krasulka a vy ste mali aku noc ? Mala spinkala ?

krasulka
9. mar 2009

no vidim ze to mame vsetky vesele 😖

lusil aspon ze v tom kresielku ti maly buvka 🙂

xarach a mas malu zabalenu v zavinovacke ci odbalenu? Aj nasa mala toto robieva, a ked je zabalen tak ju odbalim, necham ju ponatahovat,alebo ju poriadne pozri ci ju niekde nieco netlaci, nejaky faldik z dupaciek alebo tak.

Baby my sme tuto noc spali dobre, klop klop...asi mi to mala chcela vynahradit za tu predchadzajucu noc 😲 🙂 A pol deviatej sme vstavali, prebalila som ju cucla si cicika a este spi. TAk ja som sa spon naranajkovala a kukam nov telenovelu na markize 😀 😀 😀 ale mala by som sa rozhybat, musim ist prat a zehlit. Ale ved to neujde..este vyuzijem chvilku pokoja. Akurat sa nam asi pustaju tie sopliky..mala tak chrci nosom chuda..Takze ked sa zobudi poodsavam jej to, som zvedava ako mi to pojde.

xarah1
9. mar 2009

krasulka -keby bola zabalena robila by este vacsi cirkus a uz som ju pozrela x-krat ci ju nieco netlaci a nic a ona sa stale vrti ostane strasne cervena pasticky ma zopnute a kope nozkami a nervaci sa strasne

krasulka
9. mar 2009

tak ju popestuj a skus jej brusko hladkat..mozno ju to upokoji..toto je najhorsie ze? Ked im nieco je a nevieme co 😅

lenkahrehusova
9. mar 2009

no, ja som spal len tak na pol oka 🙂
malá tiež prevádza. V noci od 2 do 4 nechcela spať, stále plakala a nevedela som, čo jej je ☹ napapaná a prebalená bola 🙂 Občas máva svoje dni 🙂 naštastie zatiaľ iba cez deň.

Baby tiež máte problém s prdíkmi a kakaním?

Naša sa občas nevie vykakať. Urobím jej rektálku a je to OK. Ale nechcem jej to robiť často, aby si na to nezvykla a kakala sama. Dávam jej infacol - to mi poradila doktorka. To je proti kolike.... a pije aj feniklový čajík.

fodorka33
9. mar 2009

iha ako vas citam tak tie nase deturence su asi prepojene 😀
ten nas malicky je od vcera ako taky certisko.... 😀 stale by len papkal potom vrackal a kakal...no s prduskami mame trosku problemiky tak cvicime s nozickami,trosku mu to pomaha...

a2303
9. mar 2009

Ahojte 🙂

Ja som sa len teraz dostala k raňajkám. Malinká mi cez deň od tých soplíkov nevie veľmi spať, inokedy prespala aj celý deň. Ale v noci spala dobre. Zaspala oko 10tej večer a zobudila sa dnes ráno o 05:30...
Len cez deň je taká umrnčaná... chúďa moje... už aby boli tie soplíky preč!!!
Asi je niečo vo vzduchu čo nedá našim malým spať.... ☹
Idem teraz žehliť, poobede ešte prídem.
Zatial pekný deň!!!

lusilia
9. mar 2009

N Krasulka, docela ma to potesilo, ze aspon tam zahajal, ale on ma krivu chrbticu, takze ho tam nechcem moc casto nechavat...nastastie cez den pekne spinka aj v postielke, aj ked momentalne ho mam v posteli na bruasku, aspon trosku ina poloha, ako na chrbatiku, ale idem si k nemu lahnut, lebo som docela unavena...A teda ja mojho muzika upokojujem, ze niektore deticky este viac placu, ako nase, tak nech je rad 😀

zuzi26
9. mar 2009

ahojte, my mame tiez za sebou tvrdu noc, mala od pol osmej do polnoci bola hore a plakala, lebo sa nevedela vyprdkat ☹ chudatko male, bola uz uplne vycerpana a nevedela zaspat - a pritom to nesuvisi s kakanim, lebo kaka casto po kazdom jedeni..snazim sa ju davat na brusko obcas, hybat nozickami, masirovat, nosit..no nefunguje to moc. upokoji ju len vysavac, ale ked ho vypneme krici znova..a v noci sa to z vysavacom neda 😠 😉

ludika33
9. mar 2009

zuzi tak tvoju malu upokoji zvuk vysavaca a nas zase zaspi v sekunde, ked tukam do klavesnice. to je zvuk co pocul cele tehu a nejako mu to ostalo. ked ho mam na rukach a popritom pracujem na pocitaci, tak je faktik tvrdy, ze ho ani nic netrapi. akurat mi tak zase zaspal na rukach, tak som ho polozila do postielky. lusilia tu vibrujucu sedacku mame aj my a maly v nej rad sedka a buvka. len to nie je este asi velmi zdrave ich tam mat dlho, lebo predsa je tam taky pokruteny.

zuzi26
9. mar 2009

inak ja ten vysavac fakt odporucam..citala som niekde ze to najvernejsie kopiruje zvuky, ktore poculo babo v maternici a preto to deti upokojuje..nechcem vidiet tie ucty za elektrinu a co si o nas myslia susedia 😉 , ale u nas to fakt zabera.. 😅

miskelka
9. mar 2009

😀 😀 😀 s tým vysávačom sa pridávam... Asi to dôverne pozná ešte z bruška, lebo som vysávala skoro každý deň. 😅 Vysávačom odsávame aj soplíky...a ani nemukne... dva-tri krát v noci... 😀 len neviem, čo si o tom myslia susedia 😅 ....že nám pekne vyhráva... 😎

mirea
9. mar 2009

ahojte baby,

tak to je sranda s tým vysávačom. Môj malý minule tiež kľudne spinkal kým som vysávala a rozplakal sa až keď som prestala 😀

fodorka33
9. mar 2009

ahojte babulky.chcem sa len opytat najde sa medzi vami taka ktorej babenko odmieta dudlik???ja som mojmu skusala davat uz v porodnici no nie anie ho naucit ☹

ludika33
9. mar 2009

fodorka nenut ho. su deti, ktore ho jednoducho nechcu. nase krsniatka ho ani jedno nechcelo, dokonca malu aj napinalo z dudlika, ked sa jej ho kmotra snazila dat na silu. vyskusala aj rozne druhy aj tvary a ziadny nevyhovoval. teraz ked ma cez dva roky ho chce. nasa mala zase takto odmietala flasku. najprv aj pila z nej cajik a potom, ked som vymenila dudel na nej, tak jednoducho odmietala. velmi skoro sme presli na sosacik.

krasulka
9. mar 2009

fodorkaaaa myyyyyyy...moj amala nechce dudlik ani vidiet, a obcas by sa tak hodil..ked chce iba dudkat cicik..snazila som sa jej dat cumel a chvilku ho chyti a vypluje ho..Inak moja mala bola od 11 hore doteraz..teraz konecne zaspala,ale nejak slabo, uz trikrat sa prebrala a zas zaspala..no uvidime dokedy vydrzi 🙂

lusilia
9. mar 2009

Babulky ako sa vam budia deticky ked su hladne? lebo ten nas spusti strasny krik, ako keby v zivote nejedol a place az do kym nedostane flasu, ani dudel nepomaha, co on ho teda inokedy neodmieta...no hrosny hysterik 😀
A som inak na nervy, lebo asi z porodu sa mi spravila zlata zila, tak parada, asi budem musiet ist lekarovi 😒

hanuk
9. mar 2009

Fodorka, my tiez ani nevieme co je to dudel. Citala som, ze ked babo nepotrebovalo do 6 tyzdnov, ze uz ho ani potrebovat nebude. Iba cicik jej dam a je klud.
Krasul nasa mala bola hore od 8 do pol 2, uz som myslela, ze ma trafi slak. Konecne zaspala a mala som cas sa aj naobedovat 🙂

krasulka
9. mar 2009

lusil, mne sa mala zobudi jemne, zacne sa krutit, mixovat a az potom spusti 😀 😀 😀
Inak k tej zlatej zile..Ja som po porode prve dni kakala vpohode, alepotom sa mi to zhorsilo..au au au..tak som si kupila mast, homeopatikum Kosmin, pri hemeroidoch a odvtedy je to zas lepsie. A este ak mas problem sa vykadit sksu glycerinove cipky.

lenk30
9. mar 2009

nazdárek, pridávam sa k tvrdej noci, lebo po kvapkách infacol mu asi nejak rýchlejšie spaľuje a papká nie každé 3 hodky, ale každú hodke............takže celú noc non stop na cici, dúfam, že to nezostane, inak plakal papal pestičky ...........fuuuuuu

ludika33
9. mar 2009

poraza ma. nieto, ze v noci zle spal, ale aj teraz sa budi a mrkoce. len by chcel byt pri mne na rukach a pestovat sa. akurat som mu dala do ruciciek bavlnenu plienku, co mam na ramene, ked ho pestujem, ze nech ma citi. tak dufam, ze na chvilocku to zaberie a pospinka si trosku.

lusilia
9. mar 2009

Krasulka dakujem, tak poviem nech mi to kupia, nastastie s kadenim nemam vobec problem, len tam citim to crevo, ci co to je, ze mi to tam trci, ma to otravuje...

ludika33
9. mar 2009

lusilia aj mne sa to spravilo po porode a dokonca ma to obcas aj pali trosku. budem asi muset zajst k doktorovi s tym, ale najprv skusim co pisala krasulka, ci to nepomoze

lusilia
9. mar 2009

ludika, no aj take stipkanie to je, ale zsujimave, ze sa mi to spravilo az teraz...ako keby som nemala co robit, este aj ja po doktoroch budem musiet behat...

wewe8811
9. mar 2009

ahojte kocky, taaaaak po odmlke sa zase hlasim.... ako vidim rozoberate nocne spanie a prdiky nasich drobcov 😀 Nasa bambulka ma od kedy sme prisli domov celkom fajn rezim, napapa sa vecer okolo 7,8, potom zaspinka do nejakej 12-01 a potom sa zobudi okolo 4. Len niekedy vymysla a krmime aj hodinu a pol, lebo si to vzdy rozmysli ked ju chceme ulozit a zase spusti na plne kolo ako keby tyzden nejedla. No a s tymi prdikmi mame zase opacnu situaciu, ta nasa si veselo poprdkava, niekedy by sa ani namornici nemuseli hanbit 😉

wewe8811
9. mar 2009

ozaj baby mate dost svojho mliecka ci prikrmujete aj umelym? mozno ste to rozoberali na predoslych stranach, len nestiham citat, tolko ste toho popisali

ludika33
9. mar 2009

lusil tak to mame asi to iste. uvidim ci mi zaberie ta masticka a ked nie budem musiet s tym zajst, lebo je to neprijemne, ked sedim a z nicoho nic ma to zacne stipat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre