Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

muriel293
17. mar 2009

terina,ja sa na kontrolu vychystám tak zhruba po tých šiestich týždňoch-teda chcela by som takže ešte dva musia prejsť,ťuťu muťu už robíme veselo ale kontroly sa aj tak bojím predsa len predtým nebude žiadna predohra a predpokladám že to bude bolieť 😀 😖

krasulka
17. mar 2009

Ahojte, ja som na kontrolu objednana 2.4. s tym ze prveho tam pridem na krv a 2 uz bude mat hned aj vysledok. Ajja sa vysetrenia bolim, leboma boli ta jazva na suske dooooost teda.

Baby mala ma dnes otras den.. a az teraz zaspava a to len na ciciku, a ked vyzera byt tuha, odtiahnem cicik a zrazu oci dokoran a plac, co by spala a nevie ako..juuj kebyze mi aspon ten dudlik chytila ale nechce..ani taky ani iny, anionaky..iadny druh jej nevyhovuje.

muriel293
17. mar 2009

ahoj krasul,vidím že aj ty tu "ponocuješ." No náš malý je dneska pre istotu totálne urevaný,a spí tak že ho má Peťo už vyše hodiny na hrudi...som na nervy už neviem čo furt tolko rumázga! Tak dokáže plakať že je celý vrelý z toho a spotený! 😖 😖 😖

janula10
18. mar 2009

ahojte
kvietok tu som 😀 😵

ludika33
18. mar 2009

ahooooooj janula

to som rada, ze som ta tu objavila dnes. zajtra budete mat mesiacik prvy ze?

janula10
18. mar 2009

ahoj ludi hej hej a v piatok ideme do poradne som zvedava na kila lebo citim ze pribral maly....som dala aktualne foto prcka do alba kukni...
bola u nas v sobotu dokina na kavu a kukla ho ze pekne pribera ze aj ona je zvedava na presnu gramaz 😀 a to kojim len 5min som happy nemam ho na cecku neviem kolko a naberie si to co potrebuje tece mi mlieko same a maly hlta jak blazon ajmu vyhcadza mliecko sem tam lebo hlta a predsa vzduch ked je tam aj 😕

vy ako s andrejkom? kolko ste mali po mesiaci?

ludika33
18. mar 2009

jani mi sme boli minuly tyzden na poradni. my sme chodili kazdy utorok lebo maly priberal a chudol a zase pribral a zase schudol, tak sme museli chodit na vahu. minuly tyzden mal 3740 g co bolo este pod porodnou vahou (mal 3820 g ked sa narodil), ale uz pomalicky zacal priberat. teraz ideme buduci utorok do poradne, tak som velmi zvedava, ze kolko budeme mat, lebo uz vidim, ze aj licka mu nabiehaju a aj ked ho drzim sa mi zda tachsi trosku. tak dufam, ze 4 kg prekrocime aspon o mini kusok. maly mi je 10 minut a to tiez taha ako o zivot. nastastie sa to uz naucil, lebo zo zaciatku som ho musela nutit a budit v kuse. obcas sa mu zadari aj 15 - 20 minut tahat, ale to ozaj iba obcas.

janula10
18. mar 2009

jasne vsak on si zvykne a nauci sa 😉
a vahu ma dobru si myslim 😉 😵

ludika33
18. mar 2009

jani uz ma celkom dobru vahu, len po dva krat mi shodil na 3500. najprv po porode a potom znova doma ked sme boli. mal zltacku a z tej bol prispaty, lenivy a hlavne nie hladny. ale uz sa to lepsi. dufam, ze krizu sme zazehnali. snazila som sa ako sa len dalo, nech nepridem o mliecko. som rada, ze sme to spolu s malym prckom zvladli

fodorka33
18. mar 2009

ahojte baby ja sa len cem opytat na tu odsavacku na vysavac to kupim v lekarni?co to stoji?je to dobre?ja sa bojim cci to neni silne ci to nijak neublizi lebo mam len taku kde s ustami taham a to mu nevytihane vsetky sopliky a teraz ich mame akurat dost ☹

kvietok23
18. mar 2009

fodor, ano, v lekarni to kupis, stoji to asi 13eur, tak nejako sme to my kupili a vysavac zapnes na uplne slabucko... malemu to vsetko vytiahne, ani nemukne, drzi sa a vcera sa aj smial 😉

lenk30
18. mar 2009

ahojte maminy, môj filipko si hádže už neuveriteľného hodinového šlofíka a dokonca v postielke.
sú fakt o toľko lepšie tie vysávačové odsávačky? ja mám obyč. malý nemá moc soplíka,ale nad ránom tak chrčieva, ja keď ťahám tak nič - pred tým mu streknem tú morskú vodu a vytiahnem len ju, ale keď saje drahý, tak sú tam aj výsledky......
ja sa chystám na kontorlu v piatok, super, že 6to nedieľky u mojej doktorky nečakajú, takže tam nebudem oxidovať.
ale ja už v pohode, ved už sme aj sexovali, takže len bežná prehliadka

janula, si tu dlho nebola........už si sa zabehla? maximko je krásne mimi. a už si bola na prechádzke s našimi kočiarikmi..............ja si ho fakt neviem vynachváliť, aj skladanie do auta, aj všetko..,.

fodorka33
18. mar 2009

jej kvietok dakujem lebo od vcera sme take sopliky chytili ze az.... ☹ a tak mi ho je luto lebo s tou ustnou sa ozaj natrapim a stale ma plny nostek.☹ tak ked pride drahy z prace hned ho poslem kupit....a inak ako???
mi sme doma lebo tu fuka nehorazny vetrisko vonku...

krasulka
18. mar 2009

Ahojte,

fodorka a neskusila si ten Libenar na sopliky? Ja som s nim velmi spokojna.

Janul maly je nadherny 😵 😵 😵 fesacisko, jooj. A vies co ti zavidim? to ako papa. Fakt. No moja je na cecku dllllhooooooo predlhooo..a ked aj pije odstriekane z flasky, tak to tiez taha aj tristvrte hodinu napr. 80 ml.. 😖 asi este nevladze tak tahat alebo co, lebo tecie to dobre..

fodorka33
18. mar 2009

nie krasul to je sprej alebo co?

krasulka
18. mar 2009

fodor, to su tak eampulky v umelom baleni, kupis to v lekarni, nemusis cele balenie kupovat, napr, ja som si iba polovicu balenia kupila, a normalne kvapnes do nosteka, jednu, dve kvapky podla potreby. A moze sa to pouzivat aj ako prevencia, hocikedy napr. po kupkani na noc das babetku..udrzuje to tu sliznicu taku ako ma byt..Nie su to ako klasicke kvapky, zeby to mohlo nostek podrazdit...Nam to velmi pomohlo.

nada.hope
18. mar 2009

Ahojte maminky, tak za nami zasa jedna uplakana noc. ☹ 😢 , ale zacinam si zvykat 😉
Ja som na sopliky kupila tiez odsavacku do vysavaca, a musim povedat, ze nikto nic neplcie nemohol vymysliet, malickej sa to paci a pri odsavani dokonca spolupracuje, je to rychle a hlavne ucinne, velmi som as to bala kupit, ale urcite by som ju uz za nic ine nevymenila 😵 😵
Ja sa chystam na kontrolu po sestenedeli v piatok, dufam ze tam nebude vela ludi, alebo aspon menej ako v pondelok, a musim ist dat potvrdit aja tie papiere na prispevok 🙂
Dnes tu zasa strasne fuka, takze ziadna prechadzka 😠 kedy tu uz bude konecne jarne pocasie ☹

terina25
18. mar 2009

ahojte baby.

tak my sme mali včera celkom v pohode deň aj noc.No, uvidíme dnes aké to bude.Manžel ide na nočnú ,tak som zvedavá...

musím sa pochváliť. Už som dostala peniažky - tých 25 tis. a aj prídavky. HURÁAAAAAAAAAAA.

ešte sa chcem spýtať .baby,tie čo ste už sexovali.Bolo to také ako predtým,či iné??a používate nejakú ochranu?lebo ja sa bojím,aby som zase neostala tehotná 😒 Ešte ani MS nemám,tak neviem,či teraz mám plodné dni alebo nie.

zatiaľ papa

muriel293
18. mar 2009

ahojte,bože dneska ako fúka! takto vnútri keď pozerám von oknom a svieti slniečko vyzerá byť nádherne ale ten vetrisko....ee,malého som vyhodila na dvor samého nech si spí,ja tam mrznúť nepôjdem,aj tak mám sople ako hovado!

baby,ktorá dávate UM? Ja mám s ním hrozné problémy,malý papával každé tri hodiny nutrilon 100ml (už zarobený) podľa návodu na krabici,teda do ôsmich tt by mal mať tých 100ml(akože cca 6razy denne) a potom už viac tak sa to tam píše ale včera večer začal totálne rumázgať ako blázon,som pozerala pocikaný nebol,bruško ho nebolelo tak už zo zúfalstva čo sa nechcel utíšiť som mu dala jesť o pol hodinu skôr a bol hladný...dneska detto to isté,začína si pýtať jesť častejšie a ja neviem čo robiť,asi to odsledujem a ak to bude príliš často opýtam sa doktorky lebo predsa ja ho nemôžem prekrmovať a myslím že ten nutrilon má určené koľko dávok denne nechcela by som mu nejako ublížiť ale zas ani nechcem aby bol hladný....baby to je taký pažroš ja už fakt nechápem! V noci keď sa zobudí,Peťo musí utekať pripraviť mlieko a ja ho zatiaľ prebalím lebo ak by som to mala robiť sama tak kým sa dostane k jedeniu tak by vrieskal ako pavián,hneď ako otvorí oči si predstavuje už fľašu nachystanú a ak to tak nie je tak otrasne vyvádza,keby bývame v paneláku tak zobudí asi všetkých susedov! 😠 Keď už ide jesť celý sa trase za tou fľašou,keby mu to nedávam na štyri razy tak to vychľastá všetko za chvíľku a naraz a potom by zas mraučal kôli bruchu,pije to pahltno a ke´d skončí tak na mňa pozerá či to bolo všetko! Čo s ním mám robiť??? 😅 😅 😅

muriel293
18. mar 2009

terina,my sme tak nikdy ale teraz zo strachu frčíme na "gumách"...asi by som zdochla keby mám o 9 mesiacov znova ísť rodiť a starať sa o dve také malé deti a Peťo sa toho tiež bojí! 😀
Ja som sa bála že to bude iné,horšie ale je to stále dobré....len ešte musíme ostať pri jednej polohe lebo keby na neho ja vyleziem tak sa asi rozpáram! 😀 😀 😀

fodorka33
18. mar 2009

ozaj baby chcem sa opytat uz ste si dali kupel????ja by som sa uz tak rada okupala ale tak asi este nemozem vsak ked mam 3tyzdne po porode?

muriel a aku polohu?misionara? 🙂
jaj uz ja chcem sex ale moj drahy ze az po sestonedeli.... 😒

terina25
18. mar 2009

muriel: ja síce kojím,ale občas malú prikrmujem tiež nutrilonom. no snažím sa len raz za deň - aj to večer. Zaujímavé je,že niekedy jej stačí MM a niekedy reve o dušu,že sa jej máli.raz sme jej z manželom dali dokonca Nutrilon 100 ml to mala tuším len 2-3 týždne a furt jej bolo málo.Takže to asi záleží od nálady. čo som pozerala na tom návode,tak tam sa píše tuším od 3,5 kg a viac 670 ml za den.takže to vychádza na viac ako 100 ml.Veď vyskúšaj dať napr.110 ml.to mu určite neuškodí.

Jaaaj s tým sexom vám závidím.Ja sa toho strašne bojím.Už by som aj chcela,veď už som ho nemala straaaaaaaaašne dlho.No zároveň sa bojím aby som zase nebola tehotná,lebo to si ani neviem predstaviť čo by som robila.

fodorka:ja som si už kúpeľ dala a bolo to super.Ale odvážila som sa až po šestonedelí. vidíš ,tvoj muž nechce a ty áno.a ja mám opačný problém 😀

fodorka33
18. mar 2009

terina tak radsej pockam este aspom 2tyzdne....no ale tak este by som neskusila sex len hovorim ze chcem ale tak ja som sa dost potrhala zvnutra tak neviem radsej vydrzim aj ked sa citim fit....ale tak hovori sa po sestonedeli tak sa toho budem drzat.ja si dam hned predpisat antikoncepciu brala som aj pred tehu tak nebudem riskovat

muriel293
18. mar 2009

terina a teba aj šili? ak á áno tak vonku či aj vnútri? ja som mala šitie odspodu,som si tam furt pozerala zrkadielkom a potom ako ma to už tak nebolelo a keď som videla že to celkom fajn vyzerá tak som muža nahovorila nech si hopsneme už konečne....už chodím po štyroch týždńoch len s intímkami konečne,bolo to otrasné tie vložky stále

Ja keby teraz zAs otehotniem tak si to asi hodím!

Tých 670ml za deň ale potom nevychádza ke´d si zobereš že dávok za deň odporúčaných je 6 krát sto ml to je len 600ml a kde vezmem tých zbytných 70ml? To mu mám pár dávok zarobiť viac alebo čo mám robiť??? Som z toho jeleň!

krasulka
18. mar 2009

Babule tak chut na sex uz mam aj,ale aj tak muz adoma nemam takze len cakat 🙂

no ja sa tiez bojim toho aby som hned nebola tehu, ufff..ale ani by som nehccela hned tabletky, lebo ja som zatial z kazdej antiky pribrala..a teraz mam kil na sebe viac nez dost aj bez dalsieho priberania..Tak neviem co vymysliet..okrem gum je este nejaka ina moznost?

fodorka33
18. mar 2009

krasul je ta najhnusnejsia predcasne ukonceny sex 😒

clarissa
18. mar 2009

muriel napodobne stym otehotnenim...ale ja zatial nemam s coho 😀 este sa nectim moc na to po tom siti..aj ked mala som minimalny nastrih a uz by to malo byt zahojene ale veru este niesom vo svojej kozi 😅

lenk30
18. mar 2009

fúúúúúha, mne dnes dieťakto normálne spííííííííí. tak aspon si robím papiere, čo sa mi kopili na stole............
keď ste zas pri sexe, tak drahý včera akože "zasrandoval", že či dnu...............ja také šoky...........hneď som sa videla na tej pôrodnej koze.............fuj. to z hlavy kedy odíde?

xarah1
18. mar 2009

muriel293:tie davky na krabici su vypocitane len zo statistiky tak sa neboj a pridaj mu nam mala tiez stale vrieskala ze je hladna a pridali sme 30ml takze teraz spapa 120 a niekedy aj 150ml ked uz nechce tak vypluje flasu nam to takto kazala pediatricka ale mi papame sunar a mame po probleme mala prespi od vecera 21:00 do rana do piatej az siestej.tak vyskusaj drzim palce

terina25
18. mar 2009

muriel: áno šili ma. Aj z vonku a asi aj zvnútra.Aspoň si myslím,keďže im to trvalo hodinu a potrebovali na to 3 šitia.to je podľa mňa dosť...zo zrkadlom som sa pozerala aj ja a nevyzerá to,žeby som mala zospodu veľa stehov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre