Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
13. jún 2009

ani nie zlomenú ale má odštiepenú kosť pri hornej časti členku. najskôr mu dali dlahu a obviazali,potom mal íst na kontrolu tam mu to druhý lekár dal do sádry a minulú stredu sme boli zase na kontrole a tam mu ďalší lekár hovorí ,že prečo to má v sádre .... tak mu to dal dole a znova do dlahy a obviazal. 🙂 hotová kalamajka 😀 ...som naozaj zvedavá čo mu povedia 23. vtedy mu urobia znova RTG.

ludika33
13. jún 2009

a kam chodite na chirurgiu?

andrea142
13. jún 2009

najskôr bol na pohotovosti v Ružinove ( v nedelu) ,tam aj patríme. tam mu aj vraveli že v stredu má prísť na kontrolu tak tam došiel a lekár mu vraví že patríme ku Milosrdným ( ale zobrali ho a lekár dal mu sádru ) ,že o týždeň má ísť tam. tak v stredu sme boli u milosrdných a aj 23. tam ideme

ludika33
13. jún 2009

uzas ja ti tu vypisujem a tento inteligent mi napise, ze nejde pridat odpoved. 😒 to je teda kamarat.

moj muz chodil iba k milosrdnym, ale pokazde prisiel s dacim novym. raz mal dlahu, potom sadru, potom dajaku podkovicku. ale nastastie to uz mame za sebou a dufam, ze aj na dlho, lebo to boli stresy pre celu rodinu.

andrea142
13. jún 2009

tie stresy to hej. manžel stresuje kvôli robote .... ( má obchod ...teraz sú tam jeho rodičia ) a je to dosť vyčerpavajúce pre nich celý deň v robote... ja na materskej ( síce ja som tam nerobila ) ale zas som zostala na malú sama ,lebo mi ju vie postrážiť iba keď sedí alebo malú položím na postel ale malá by najradšej na rukách a pekne s ňou chodiť po dome 😀 , takže hoci je doma nič moc pomoc pre mňa 😀 a dnes mi pribudol ďaľší maród ( švagrík ... tomu teraz operovali koleno tak má tiež obmedzený pohyb )

ináč aj mne niekedy blbne .... niečo napíšem a ma to odhlási a hodí na prvú stranu a odpoveď nepridá .... a hlavne ak napíšem niečo dlhé to ma ide poraziť

andrea142
14. jún 2009

ahojte

každý sa v nedeľu fláka vonku keď je pekné počasie 😀

toto sa mi ešte nestalo ,že môj príspevok je posledný a potom zase iba ja píšem .... inokedy ( cez tehu ) som vás nestíhala čítať ,nieto aj prispievať 😀

ináč včera po jedenástej mi začal štrajkovať počítač a už mi to nenačítalo žiadnu stánku hoci som mala plný signál 😠

mirea
15. jún 2009

Ahojte žienky,
ja som tu nebola asi 3 mesiace ak nie viac, vidím že detičky pekne rastú.
My sme chorí, chodíme po nemocniciach a tak, takže nemám ani čas čítať či písať. Ale myslím na vás často.
Držte sa, hlavne nech ste všetci zdraví, to je fakt to najhlavnejšie 😉 😵 😵 😵

krasulka
15. jún 2009

Ahojte,

mirea a co vam je? 😕 😕 😕 😕 jooj ze nemocnica brrrr ☹ ☹ veru hlavne nech su deti zdrave a ostatne jenepodstatne 🙂

ludika33
15. jún 2009

ahojte,

joj mirea, ze nemocka. dakujem neprosim. pri Natalke som bola ako s trojtyzdnovou v nemocke aj sme tam lezali urcitu domu a stacilo mi. Len nech ste cim skor zdravucki. Zdravicko je na nezaplatenie. Tak ako krasul pise, ostatne sa da kupit alebo ozeliet ked na to nemame.

xarah1
16. jún 2009

ahojte tak mi uz mame za sebou druhe ockovanie a zase do obidvoch noziciek ale mala to znasala lepsie ako to prve to vobec nekopkala a bola velmi kludna a teraz sa meta jak z divych vajec ako keby jej nic nerobili ani teploty nenabehli tak som spokojna a vazime 7000g.takze fajn prirastok a aj dr. nam kazala davat jej prikrmy

nada.hope
16. jún 2009

Ahojte maminky,..................teda tuto to zije 😀 😀 😀
Ale hadam sa nasa tema este rozbehne, ked si pomaly zvykneme aj my aj nase deticky na nejaky ten rezim.
Nas zajtra caka druhe ockovanie a zaroven "chytanie" mocu Ninocky, co si neviem este predstavit, ale hadam nejako, 😀 dajte nejaky navrh, sacok co predavaju mam, ale vraj je skor pre chlapcov 😅

a2303
16. jún 2009

Ahojte,

Dnes som konečne vložila nové fotky o malej a odfotila som aj drevenú postielku. Ja sa nebojím, že sa nám tá prenosná postiellka neskôr prektotí, je stabilná. Podľa mňa závisí od typu postielky - ohrádky. Ja sa teším, že ju mám, lebo takto môže byť malá somnou v kuchyni.

Plač u druhých už robí aj moja malá.. Včera tu bola svokra, zobrala si Rebeku a o minutu nato hrozný plač.... už to robí u každého okrem mňa, drahého a môjho brata... Asi majú také odbobie..

lenk30
16. jún 2009

ahojte.......no tu to fakt žije 😀

my ideme k doktorke až 26.6.....ani som nevedela, že to je zasa 2. očkovanie, chúďatká malé, len ich pichajú.

ďasienka už prestali bolkať, ale spinkáva stále nepokojne v noci. aj teraz mi zaspal doma a po 10 minútkach spískne, tak len chodím hladkať, tak neviem či to zúbky, alebo bruško, ale niečo ho hnevá ☹

písali sme si tu o tom padaní vlasov. ja som si kúpila reeghair, tablety, šampon aj tú vodičku. tabletku som zjedla 1 a bolo mi z nej poriadne grcno a za 6 hodín čo asi tak vychádza, že prejde do mliečka začal plakať a šponovať sa aj malý.........takže liečba ukončená 🙂

a aj malému sa už začali meniť vlásky, tak som zvedavá, či to narastú hneď druhé, alebo bude mať aj plešinky. všade samé vlásky. veď ja si toho môjho vlasáčika ani neviem bez nich predstaviť

Tak sa držkajte

patkao
16. jún 2009

ahojte..mne mala spi teraz uz 3h,tak normalne len ziram a hned som to tu sla docitat s kavickou a tu ledva pol strany pribudlo..nada daj potom vediet ako si zachytila ten moc😉

andrea142
16. jún 2009

ahojte

my sme včera boli na prvom očkovaní troška plačkala ale skôr to bolo také žalovanie. celý deň bola taká kľudná vôbec sa nedávala na bok, ledva mi niečo spala večer o 19:00 bola taká unavená ,že nevypila ani svoje mlieko a na rukách do 5.min zaspala. teploty nás neobišli večer mala 37,7 potom jej to kleslo a ráno mala zase 37,6. dala som jej nurofen sirup ,hoci lekárka mi povedala aby som jej dala paralen čípky ale na letáku je ,že sa dáva až bábätkám od 7kg a malá ešte nemá toľko.

včera ju aj odvážili má 6210g a je 68cm dlhá.

ináč sestre lekárka poradila jednu fintu keď brala malej moč ( podarilo sa jej to po 2 mesiacoch 😀 ) povedala jej ,že nech jej na bruško dá studenú plienku ( nie dlho aby neprechladla) a malá by mala cikať. tak ja to idem dnes večer vyskúšať potom vám dám vedieť.

bambulla
16. jún 2009

ahojte babule mi mame dneska presne styri mesiace......sme niejaky mrzuty uz dva dni mame dole na jasienkach niejaky pupacik zeby to boli zubky 😉

bambulla
16. jún 2009

ozik uz davate drobcom von kratky rukav a kratke nohavice? 🙂 a od kedy sa chystate dat drobcov do sportovych kocikov?ja nemam kedy dat ani nove fotky maly spinka medzi jedlom pol hodinku a ked nespinka tak len na ruky alebo by iba sedel na kolenach takze nestihnem za cely den skoro nic.

nada.hope
16. jún 2009

bambulla ja davam malej kratke rukaviky, ked je vonku teplo, ale stale ju prikryjem aspon plienkou, 😉 my sme sa teraz vratili z vonku mala este spinka ,......a to uz spinka 4 hodiny 😉 ale ked spinka ja ju budit nebudem.
andrea daj urcite vediet ci sa ta plienka osvedcila, nech tu zajtra nematurujem od rana 😀

lusilia
16. jún 2009

Ahojte zienky, tak my sme boli dneska na druhom ockovani a maly ani moc neplakal, tak som rada, dufam, ze teplotovat moc nebudeme, minule sme to celkom dobre zvkladli. Maly ma uz 7210g, tak sa tesim, ze je taka chlapina. Dr hovorila, ze uz mozme aj s prikrmami zacat, ale ja este chvilku pockam, naco sa mame ponahlat, prevazne papa este mpje mlieck, len obcas dokrmujem, tak hadam tak o dva tyzdne zacneme s mrkvickou...ale inak sa na to tesim 😀
Tak sa drzte a pekny den 😉

kvietok23
16. jún 2009

ahojte, pisali ste tu o nozickach, my sme uz mali asi v 2 mesiaci ok a doktro mi napisal, ze kontrola a neviem kedy.. odovzdala som to pediatricke - ale sa mi zda ze v 8mesiacoch...
no, rana po cisarskom boli aj mna obcas
dneska bol drahy vybavovat na USVaR rodicovsky prispevok, cert by v tom bol, aby sa nieco vybavilo na 1x .. este potvrdenie zo socialnej treba, tak to tam musime poslat, potom nam to oni potvrdene poslu naspat a potom az naspat na USVaR....neskutocne 😒

wewe8811
16. jún 2009

ahojte babule, tak konecne som sa ku vam aspon na chvilu dostala. Zoe ma posledne dni nejake umrncane, takze cely den okolo nej beham a v noci tiez vymysla. Som straaasne unavena. Neviem co to do nej voslo.

kvietok23 ja som sa bola este davnejsie pytat na UPSVaR ohladom rodicovskeho a tam mi dali taky lajster ze ho treba vyplnit a cca mesiac pred ukoncenim materskej to treba zaniest na socialku kym to vybavia. Hmm ako tak nad tym rozmyslam, asi by som to mala zacat aj vybavovat 😀

andrea142 kvoli comu musis doniest moc?

nada.hope
16. jún 2009

wewe aj mi mame doniest moc, uz sa vraj bude nosit pravidelne, kvoli kontyrole, ako ty davas u doktorky tak aj malicki cloviecikovia 😵

wewe8811
16. jún 2009

nada aha, tak nam zatial nekazala. Heh to bude ina zabava zachytit ho 😀

nada.hope
16. jún 2009

no uz sa tesim na zajtra rano 😅 dufam ze nebude potopa 😀

wewe8811
16. jún 2009

nada tak drzim palce 😉. Potom daj vediet, ako na to treba ist 😀

andrea142
16. jún 2009

baby nakoniec som to neskúšala ,lebo malá je ešte stále nejaká nesvoja. má ešte teplotu 37,5 tak som jej utrela iba zadok ,dala mlieko a uložila spať.

na nohe kam dostala prvú injekciu sa jej urobila taká zdurenina. je to také tvrdé a červené okolo. mali ste to aj vy?

wewe naša doktorka zvykne okolo 4.mesiaca dávať skúmavku a káže doniesť moč potom posiela na kontrolu ale bližšie ti nepoviem.

wewe8811
16. jún 2009

andrea u Zoe som si ziadnu taku reakciu po ockovani nevsimla. Tak dufam, ze bude Lili coskoro v poriadku.
Idem pomalicky ulozit drobca, tak vam prajem krasne snicky 🙂.

andrea142
16. jún 2009

dúfam, idem spať aj ja lebo behám z obývačky do izby kvôli malej. dnes dosť nekľudne spí. zajtra som ju chcela zobrať do roboty ukázať ,lebo idem nahlásiť ,že ma uvidia až po troch rokoch .... no uvidím ako na tom bude ráno

teraz spí ako anjelik ..... 😠 ..... asi cíti že som v izbe ...... aj tak v telke nič nedávajú.

tak sa majte ...dobrú noc

krasulka
16. jún 2009

Ahojte,

andrea a nemas octanovu mast? to ma mala reakciu. Na to treba octanovu mast, studeny obklad alebo obycajnym maslom potriet.

baby k teme vlasy: Mne uz zabrali vitaminy Zinkosel, a vtierat lopuchovu vodu do vlasov, teda do pokozky na hlave, 2 krat denne, po celej hlave. Ta voda je dostuona aj v drogerii aj v lekarni. Pokial by to nezabralo tak v lekarni kupit vodu na vlasy Kapilan.

ja uz malej davam tak obden na obed HIPP alebo HAMI, jablko mrkva,ale mala ma potom stale taku tuhsiu kakanicu.Ale to preto ze ona mi stale moc nechce caj..A dnes som kupila od HAMI jablkovu stavu a zriedila som jej to s cajom..a cuduj sa svete..stiahla celu flasku 😵 😵 😵 tak musim jej to davat,elbo ona mi okrem mlieka nechcela moc pit. 🙂

darmka
16. jún 2009

Ahojte, ja mam tiez problem, ze maly mi nechce pit, ale my mame problem s flaskou. Teda neviem, ci nechce alebo nevie. Uz som skusila 3 druhy - Chicco, Canpol Babies a naposledy Avent. Tak mu davam z lyzicky. A ozaj, kolko vam tak denne vypiju?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre