Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nikacosta
3. nov 2009

jeeej ahojte februárove maminy..ja som to tu objavila trocha neskoro, ale konecne je tu niekto s babatkami ako mam ja🙂)
takze my mame doma Jakubka, bohužial teraz choručkého so zápalom pipíka:( chudátko:( a zubkov mame uz osem..akosi to doslo naraz, ale to boli noci..doteraz vlastne neviem co je to spanok:P..este aj chorucky je teraz, tak zas je nervozny z toho:(

a baby ak by som vas mohla poprosit nejake ssrandicky co stvarate s drobcami by ste mi mohli poradit..lebo niekedy mi uz stoji fantazia a neviem coby som tomu mojmu kubkovi vymyslela🙂)
dakujeem:P

patkao
3. nov 2009

no to by aj mna zaujimalo co s malymi robite..lebo ja dookola citam 4 repolela,hram tap tap tapusky,leti leti lietadlo,skaceme na fitlopte, hrame kukuk a nahaname sa na 4roch..

a2303
3. nov 2009

Ahojte Babule

Terina, gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😵
Určite sa bojíš, ale bude dobre!!! Ja Ťa uplne chápem, ja by som z toho asi mala riadny šok. Ale zas na druhej strane, budú sa Ti detičky spolu pekne hrať, zaspávať, a budeš to mať naraz zasebou 😉 Myslím plienky, nespanie... A teraz si vtom ešte čerstvo, tak druhé bábo podľa mňa zvládneš ľavou zadnou.

My sa máme dobre, včera aj dnes sme boli plávať. Včera mi po plávaní Rebeka zaspala o pol piatej v aute a spala do osmej. Potom som jej dala kašu a zaspala mi po deviatej a spala až do rána do osmej. Prvýkrát mi po dlhej dobe prespala celú noc!!! 😀 😀 😀 Som bola fakt rada!!! Takže super!!!
Cvičiteľka mi malú na plávaní pochválila, že je už uplne iná ako na prvom kurze. Je veselá, nebojí sa vody, ponára sa pekne, hýbe celým telom, takže super 😀 som rada!!! Uplne má rada vodu.

My dve si doma spievame, hráme sa, čítame si, chodíme von, niekedy už tiež neviem, čo vymyslieť.. Ale snažíme sa. Na obed som fakt rada, keď trošku zaspí aspoň sa naraňajkujem a vypijem si rannú kávu na obed. 😀

terina25
3. nov 2009

Ahojte baby.
Tak píšem až teraz,lebo som nemala čas. 😒

Čo sa týka toho nášho bytu.veľká šanca na väčší nie je.Dnes ma tak vytočila aj moja svokra,že keby som pri nej tak ju asi zabijem...Mužovi som hovorila,nech jej to nevešia na nos,že to ešte nie je 100% a že to chcem povedať najprv ja doma rodičom,lebo keď som bola 1xtehu ,tak samozrejme nevydržal a hneď to vyzvonil mame...Tak samozrejme,že ani teraz nevydržal a bežal za ňou do roboty.Viete,predtým ako sme sa mali brať,tak nám svokra hovorila asi takto:Keď sa vezmete,tak som ochotná nechať vám náš byt.Potom po svadbe hovorila toto:Keď budete mať dieťa,tak vám nechám náš byt. No a keď bola Sofinka,tak vravela toto:Keď budete mať 2 deti.No a teraz prišlo na lámanie chleba a samozrejme,že čuší.Moj muž je totižto jedináčik.Nechápem aký má problém,keby ona s mužom prišla do nášho 1-izbáka a mi šli do ich 2-izbáka.Ale nie,nech si mi vezmeme radšej požičku,zadĺžime sa ,ako keby si ona s nami mala vymeniť byt tak ako sľubovala.Mimochodom požičku nám aj tak nedajú.Tak mužovi navrhla,že nám požičajú a mi im budeme splácať.Akože nechápem tú jej logiku.nebolo by lepšie keby sme neboli nikomu dlžní a vymenili si byt navzájom???tú ženu som nemala rada,ale teraz ju doslova nenávidím.A tie jej reči,že:Terka,len majte ešte jedno dieťa,nech nie je jedináčik,to nie je dobré...ale na to nepozerá,že ako ho máme vychovať v 1-izb.byte a z jedného platu...a pritom ona sa s mužom može v byte naháňať.jooooooj,taká som nasratá že až...

Som sa tu rozpísala.ale nemám sa komu vykecať.už aj na muža som tlačila,nech jej dohovorí,ale nedá sa.Nepochopím takú matku.Ja mať jedno dieťa,tak mu dám aj posledné gate,len aby sa malo dobre a dobre žilo.ale tak čo už.

dúfam,že tu nechodí nikto známi,lebo ma trafí...Totižto doma som to ešte nepovedala.určite budú tiež hrozne ,,nadšení,,

terina25
3. nov 2009

monika:ja som bola s robotou rovnako ako ty.V marci som nastúpila a v apríli som už bola tehotná.No a od septembra som už bola PN.A teraz,keď im poviem,že som zase tehu,tak to bude pecka...

lenk30
4. nov 2009

teri, to ťa svokra nepotešila. kecá, kecá a skutek utek. a keby si ty pred nou na rovinu potom utrúsila, že ona navrhovla výmenu bytu, keď budete 4 a bude vám váš malý. veď s úsmevom. čo môžeš stratiť. jedine sa môže cítiť trápne, že si sere do huby. opakovala si test?

a2303
4. nov 2009

Ahojte,

Terina, super svokra, fakt... 🙄 🙄 🙄 🙄

lila13
4. nov 2009

Ahojte maminy 😉

Nikacoste aj ja mam Jakubka s 8 zubkami 😉 zeby tym menom ? Isli von sup, sup ani nevieme ako. Uz ma par krat pokusal, ze som tam mala v momente modrinu 😒

Andrea ohladom tych zubkov, ja som zasla s malym k zubarke a ta nam povedala, ze v ziadnom pripade pastu, cistit iba vodou, treba to skusat formou hry, ja to robim tak, ze si dam moju kefku do ust a Kubkovi cistim s jeho, ked vidi, ze mam v puse tiez kefku tak to je lahsie 🙂 vycistim mu ich a potom mu este necham na chvilku tu kefku nech sa s nou pohraje, cize ju trosku pokuse a o chvilku odhodi 😉

Terina gratulujem , na druhej strane svokru zabit je malo, skus jej povedat na rovinu co slubovala, ved tym nic nestratis, skor mozes len ziskat 😉

Nas Kubko sa velmi rad hra s knizkami, sam si cita, teda prevracia listy a blaboce si, uplne to vyzera akoby si cital, taky je zlaty. Odkedy objavil, ze sa da stat tak by len stal a chodil, tak si nahovaram, ze snad konecne takto popri Kubkovi pojdu dolu moje kilecka 😎 😀
co sa tyka papania tak mi tiez zacal strajkovat so zeleninou, zje tak 6-8 lyziciek a koniec, zato ovocia, mliecka, kasu a jogurty by mohol aj za dve misky, tak aspon ze toto papa 🙂

terina25
4. nov 2009

ahojte baby.

keď sa darí tak sa darí...Sofinka má od rána teploty. 😢 😢 Ráno mala 38,9,tak sme hneď bežali k lekárovi.Má hlieny na prieduškách a zapálené hrdlo.Chudáčik stále plačká.Teraz spinkala 1,5 hodky.Určite ju nakazil svokor.Boli u nás v nedeľu a kýchal.Nechápem na čo sa k nám trepal,keď vedel že je chorý.Tomu hovorím nezodpovednosť.Najradšej by som ho zabila.Sofinka už nebola vonku skoro týždeň,tak len od neho to mohla chytiť...

Robila som test . Zase // Takže to bude už asi pravda.jooooj, taká som rada že až...chcela som mať aj druhé bábo plánovane a hlavne sa na neho tešiť.no teraz sa vobec netešíme. 😢 Ešte som zvedavá ako to príjmu moji rodičia. 😖

K tomu bytu a svokre.čo jej ja možem hovoriť.Ja som predsa len nevesta.Keď ju neobmäkčil vlastný syn,tak čo ja zmožem.NIČ.Len neviem načo ona sľubovala niečo čo nechce splniť.Keby to nebola sľubovala,tak by to bolo v pohode.Nerobila by som si ani plané nádeje.Ale takto?no čo k tomu dodať.keby sa vyriešila aspoň naša bytová otázka,tak by som sa aj ukľudnila.Ale v takejto situácii je to na zaplakanie.Že jeden sa v byte može naháňať a druhý nech sa tlačí v malom byte jak ,,cigáni,,.Ale čo už.vedela som,že moja svokra má namiesto srdca skalu.Možno som krutá,ale je to tak. ☹

Dnes odchádzam k rodičom,lebo manžel ide na nočnú,tak aby sme neboli samé.potom sa ozvem ,keď sa vrátime.

Aspoň baby,že mám vás.Aspoň vám sa možem vykecať.

tak nám držte palce,aby bolo všetko o.k.

andrea142
4. nov 2009

ahojte

terina: gratulujem a držím palce ......

my sme síce u svokry ale tiež máme jenu izbu a ešte kúpelku samostatne.. a ostatné spolu ale tiež to nie je ono..... radšej by som bola keby sme boli sami vo vlastnom. je to iné ako bývať s niekym ..... aj moja svokra má občas nejaké muchy ale čo už ........... ale aj pomôže s malou síce občas mi urobí napriek ..... manžel má ešte sestru a brata takže sme v dome plný ...síce sestra si postavila nadstavbu a býva tam sama .... to som si veľa napočúvala od známych ešte keď som bola tehotná ,že je tam nadstavba že nám to prenechá ale to ju nepoznajú ... v decembri minulý rok na vianoce sa hore nasťahovala a je tam sama ........a hoci som potajme dúfala ,že nám ponúkne aby sme išli hore my,predsa sme zvlášť rodina neurobila tak ....... ale čo už ☹

keď je reč o daľších vnúčatách tak hneď každý čaká ,že my ........ ale som si povedala že, v jednej izbe sa s dvomi deťmi tlačiť nebudem .............

a tiež teraz keď je už malá veľká tak keď je tak na zemi sú omrvinky keď dôjde svagriná dole tak hneď upratuje.... si asi myslí ,že za malou budem každú minútu behať s metlou .... to ma vie vytočiť a strašne ..keď ku nám dôjde sestra s deťmi tak samozrejme deti poriadok po nich nezostane a akonáhle idú domov ešte ani za nimi nezavriem dvere už utiera podlahu a potom ja sa cítim na nič ,že si po návšteve ani neupracem a ona ešte musí upratovať u seba aj u mamy. nedokáže pochopiť ,že najskôr uložím malú spať až potom môžem upratovať ..... nebudem predsa upratovať s dieťaťom na rukách .....

no aj ja som sa nejako rozpísala ale toto ma štvalo už pár týždňov ☹

andrea142
4. nov 2009

terina: ak dnes vyhrám v lote dám ti polovicu 😀 😀 😀 ....

monika77
4. nov 2009

ahojte maminy

vy už aj čítavate vašim drobcom rozprávky?

nikacosta
4. nov 2009

lila 13 jejda to je náhodička s tými zúbkami, ale moj jakubko este len strasne malinko rozprava..aj zacal asi pred dvoma tyždnami strasne krasne, take mamama a bababa ale hned na to ostal chory, mal tu siestu chorobu, strasne vysoké horucky a jak keby utne..prestal s tym a doteraz len take nahody sa sem tam podaria:(..a knizky som este neskusala, myslela som ze ho to este nebude zaujimat, ale ked viacere pisete že uz sa s nimi vedia zabavit tak skusime aj my🙂

andrea 142 no to ako keby o mne pises..ale do bodky..nastahovana u pedantnej svokry, ktora musi mat za kazdu cenu poriadok..ked malemu nieco spadne na zem, uzaj kuka ci neni diera, ked papa a trusi, asi patkrat mi spomenie ze to treba hned potom pozametat..umieram..ale na druhej strane tiez velmi pomaha, i ked si niekedy robi po svojom, ako napr s papanim, ze mu da aj to co by som ja nie..a ani si nevies predstavit jak ja by som sla niekam sama, lebo okrem nas tu tiez byva muzov brat so snubenicou..takze nic moc..:(

krasulka
4. nov 2009

terii, myslim na teba, nebojsa urcite to zvladnete. A s byvani..pokym bude babo male sa to da a este 9 mesiacov nosis takze mate cca 2 roky nieco poriesit..verim ze sa nieco najde..nejake vhodne riesenie. 🙂

Andrea ja ta obdivujem ze tam vydrzis..ja by som asi isla radsej dopodnajmu aj kebysom zrat nemala..ako by ma mal niekto takto srat..neviem.. ☹ ale je to sila ze rodina robi najvacsie naprieky, co by si mala najviac pomahat 😠 😠 😠 fakt uz nech ste vo svojom lebo tu tvoju svagrovu by som niekedy vyfackala 🙂

monika77
5. nov 2009

nezávidím vám tie svokry a švagriny ... chvalabohu my máme aspoň v tomto kľud ... bývam u rodičov v podkroví, máme aj zvlášť vchod ... som jedináček tak v tomto je to výhoda ... ale poznám kopec rodín čo majú takto problémy s bývaním a podobne ... i keď som to nezažila viem to pochopiť a moc vás obdivujem ako to zvládate a k tomu aj detúrence 🙂

maminy ja som dnes skúšala pred spaním čítať knižku, ale moc ho to nezaujímalo ... klasika, spievanie a hladkanie zabralo 🙂

keď striháte vašim mimčám nechtíky aj ich pilníkujete? bo ja som strihala nechty drobcovi, ale aj tak veľmi škriabe, preto sa pýtam či by sa nemalo aj pilníkovať ... i ked si to neviem predstaviť, ledva mu tie nechtíky ostrihám 😀

monika77
5. nov 2009

lila13 ... kedy dávaš ovocko a jogurtiky? ja desiata ovocko, ale po nich už nie mliečko a jogurty prvá večera, tiež po nich už nedávam miečko ... ty to ako praktizuješ?

lila13
5. nov 2009

Nikacosta, hej to je teda nahodicka 😉 na to som proste musela hned reagovat aj ked sem neprispievam ale to tu pravidelne citam este od tehu, nejako som sa stale len odhodlavala ci napisat 😉 si ma nakopla 😝
jaj tak nech ste len zdravucky a vsetky choroby hes a prec, Kubko mal tiez 40 stupnove horucky aj s triaskou a sme si tyzden polezali v nemocnici ☹ mal zapal mocovych ciet ale uz nastastie dobral antibiotika aj na kontrole sme boli a malo by to byt uz OK, dufam, ze sa to uz nevrati lebo take nieco zazivat uz nechcem, hrozne som sa vtedy bala aj som si poplakala... Kubko to tusim lepsie znasal ako ja.
A neboj sa aj tvoj Kubko sa urcite rozkeca, len to chce vsetko cas 😉 a s tymi knizkami, Kubko dostal este ked bol uplne malicky taku piskaciu gumenu knizku, zo zaciatku ani drzat ju nevedel len ja som mu s nou piskala a citala a casom sme presli na tie papierove, takze aj s tym chce cas a trpezlivost 😉 teraz ked som uz velmi unavena a nevladzem tak si ho posadim na kolena zoberiem nejaku knizku a citame, najprv ja a potom on, som rada ze vydrzi niekedy aj 15 minut 😉

Monika, no my papame tak, ze rano mliecko, na desiatu ovocie, niekedy tam dam piskotiky, na obed zeleninu s maskom, na olovrant jogurt s ovocim alebo len ovocie alebo kasu, podla toho kolko zjedol na obed, na veceru mliecko a v noci mliecko, po ovoci ani po jogurte uz nedavam mliecko, podla mna by toho uz bolo velmi vela.
Joj a nechtiky? no to je vzdy boj u nas, musim pockat ked spinka aj to mi trha rucicku, sa bojim ze mu ublizim, takze pilnikovanie uz nehrozi, ale tiez ich ma po ostrihani ostre a sa vela krat poskriabe na tvaricke ☹

Terina ako Sofinka?, dlho mala tie zapareniny, uz je to OK? ake plienky teraz pouzivate, stale latkove?

jaj baby no take svokry vam nezavidim, vystrelit ich na mesiac je malo 😒 😠 nastastie toto sme my vyriesili hned po svadbe, sice teraz platime hypo, nic moc pri takych "vysokych" materskych ale nemenila by som za nic na svete.

mamamima
5. nov 2009

Ahojte, necitam vsetko, len tu krasnu spravicku 🙂 Teri, tak straaasne gratulujem, neboj, nejako to zvladnete, bude to narocne obdobie, ale o 2-3 roky si povies, ze to bolo to naj co sa vam "pritrafilo" deticky sa spolu zahraju, budu spolu vyrastat...neboj 😅 juuuj drzime palceky 😵

My mame dnes 9 mesiacikov 😅 vsetko najlepsie laska moja a zacni posluchat konecne 😀

mamamima
5. nov 2009

A k tym svokram...no may mame nastastie svoj dom, lebo inak by som sa fakt nevydala...aj ked mam celkom dobru svokru aj to kedy ako 😀 akurat sa rozculujem nad nou...kokso, zahlasi mi ze tak sa nudi cele dni a mala ma 9 mesiacov a este si pre nu nikdy neprisla a to je na dochodku, ale je na predcasnom, takze ziadna babicka, svizna energicka zena!! potom sa kazdy cuduje, ze reve ta mala u kazdeho, ved kazdy len povie, ze keby neplakala, aj ju zoberiem...a preco place??? zacarovany kruh, ale pekne nervy mam na nu 😠 😠 sak maco su babky!!! 😠 😠 😠 najviac m sere, ze co ma z druhej strany vnuka, toho ma stale!!! predvcerom som bola uz tak vytocena, ze som jej to povedala a ona ze ale ona place a co s nou ma potom robit??? vrrrrrrr 😠

lenk30
5. nov 2009

mamamima, no to s tou svokrou poznám. mne pomôže len moja mamina - ktorá je na invalidnom dôchodku a má už svoj vek /mňa mali neskoro/. Svokra je neskutočná herečka a muž mi povie, že malý s ním nechce byť, že stále mama - ale prečo? ako píšeš začarovaný kruh
a najviac ma vytočilo, keď moja úžastná svokra, čo ho raz za týžden nosí po ich reštaurácii hore dolu zahlási: lebo nám prišli známy: ja som jeho najväčšia varovníčka, ja ho tu stále takto nosím..............
Mne oči vyleteli. no totál suprová varovníčka, do 6.mesiaca sa ho bála chytiť, a potom ho zobrala a behala za mnou, že ako sa tvári, či sa nehnevá malý.........ako sa malý má hnevať?
No ale druhá strana je, že ho tam ani ja nechcem nechávať, proste len ma vytočil ten jej výrok. Nechali by ste tam dieťa keby? mu v 3.mesiaci chcela dávať paradajkovú polievku, v lete som tam chvíľu pristavila kočík, medzi tým sa otočilo slnko a malý v deke na priamom slnku spotený......, dusil sa tam petržlenovou vňaťou, lebo keď som kukla, že čo mu to dala, tak mi povedala, že petržlen je zdravý. o chvíľu už tie lístky mal nalepené na podnebí. stále by do neho pchala guláš, jaternice a pod. minulý týžden som bola v robote a muž tam s ním vybehol, ked som prišla, tak celá hrdá ako sa stará, mu na najhrubšom pokrájala jablko /to už mohla aj tie plátky/ a krmila ho takou veľkou vidličkou. viete si predstaviť tie rozbolené ďasienka. proste totálne nemá vzťah k deťom. muža vychovala starká, takže pomoc som neočakávala, skôr ma zaťažuje, že ho tam musím nosiť, aby sa pohrala, a ja mám pri tom tlak 800. takže tak. ja už som sa tu veľa vysťažovala na svokru, už sa mi nechce písať, ale verím baby moje, že by som viedla!

Na 13.hod idem do roboty, takže som zrušila maminu, že nech si príde po malého muž. tak som zvedavá. potom dám vedieť, koľko telefonátov. určite sa nebudem dnes ponáhľať, lebo mi to tam padá na hlavu. a len do 15.mám dohodnuté stretnutia, a potom ešte práca. tak teším ako to tu zvládnu. myslím, že muž malého nasadí do auta a bude ho voziť. ved nech sa zariadi!

krasulka
5. nov 2009

Ahojte,

ty kokos lenka vsak ty mas normalne ze nebezpecnu svokru..to je isla fakt toho sa aj ja bojim ze by malej mohli dat cosi nebezpecne. Moja svokra je v pohode. Nastastie nemozem nic extremne povedat. Sice sa vidime malo, tak asi preto. Malu nemali, ani asi tak skoro nebudu. Ked bola malicka sa ju bala chytit. Noa teraz ma mala take obdobia..ze: tu v irsku vidi iba mna od rana do vecera..Moc sa tu neni s kym stretavat. Cez vikendy vidi Michala, on sa jej aj povenuje, o tom potom..ale s tym ze musim byt v dohlade, lebo hned zacne revat, mrnkat..hlada ma...Ani nechcem videit co bude na Vianoce ked pridem domov medzi vela ludi a deti. HAdam si rychlo zvykne. A najnovsie s ami zacala bat ludi, to preto ze ich malo vidi. Rozplace s aked s ajej niekto prihovori v obchode..alebo vidi predavacku..a chyti soky..Vie ze by som s tym mala cosi robit ale ako??? co tu mam 2 kamosky tie robia..takze sa stretneme len obcas na kave a deti nemaju ☹ Uz nech som doma doma doma medzi svojimy..medzi ludmi, detmi, rodinou..Lebo sa hlavne o tu malu bojim.

Nastastie mojej mamine mozem malu zverit na 100 percent..ona mala 5 deti..moje segry maju deticky, mama im stale merovala,proste mamina moja je stale v obraze co ako s dietatom v konkretnom veku 😵 😵 😵 Vdaka mamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

a2303
5. nov 2009

Ahojte,

Tak to aj moja mamina je mi najväčšou oporou (aj Drahý samozrejme), mamina je učiteľka v materskej škôlke, a k mojej malej má proste cit 😵 Malá sa sňou cíti akoby bola somnou 😵
Aj ďakujem mami 😵

monika77
5. nov 2009

a2303 to je super, že mamina učiteľka ... určite to vie s malinkou a nemusíš mať ani obavy
moja svokruša je učiteľka, takže tej sa nebojím tiež malého dávať, vie to s ním .... to ja skôr u svojej maminy nemám istotu, vlastne ani si malého moc neberie a to bývame v jednom dome, pochopíte to? ja nie, bo som sama možno je to ich jediný vnúčik ☹

baby čo tu spomínali ohľadne toho jedenia ... no toto už aj mňa vytáča, keď ma každý len hreší že mu všetko zakazujem .. no ony by mu dali pomaly aj víno piť ... minule svokor z coly z pohára lognúť, švagor zase slané chipsy ... skoro ma roztrhlo od jedu a to som bola pri ňom a hovorila som nech mu to nedáva ... mne to ide hrozne na nervy 😠

mamamima
5. nov 2009

No leni, to fakt teda vedies, ja tiez nemozem povedat ziadny extrem, len som bola vytocena z toho, ze najprv ju musim vypiplat kym sa o nu niekto zacne zaujimat...ale to co pises ty je teda sila...dobre robis ze ju tam nedavas...kokso, toto nam kedysi mamy pchali do ust?? jaternice a tak? sice aj moja znama dava malemu od pol roka jaternice, no nemam slov a ta vidlicka 😠 a moja mamina by ju mala rada, ale chodi kazdy den az o pol 6 z prace ☹

No krasulka, tebe fakt nezavidim chudatko, ze ste tam same...nemate tam blizko materske centrum? v zime by to bolo super...inak aj ja smalou chodim ovela menej po ludoch a celkovo von, je to smutne, ale pri druhom nemam tolko casu...teraz som dovarila, muz bol na obed..l som sem nakukla, idem rychlo spratat, potom letim do skolky aj to autom, lebo idem na nakup, vecer mame navstevu, takze cudzich ludi moc neuvidi...ale ona sa neboji nikoho ale len kym je u mna, ked odidem, tak uaaaaauaaaaa herecka moja 🙂 sak vyrastu z toho hadam ...

mamamima
5. nov 2009

monika to je fakt smutne ze ti mamina maleho nevezme...to mi pripomina murielinu svokru 😠 tiez byvaju spolu... ☹

mamamima
5. nov 2009

A teri, ak ti mozem poradit, tes sa na babatko, je to dar, ja mam zlu skusenost, tiez som takto neplanovane otehotnela ked bola natalka taka malicka a mala som tiez z toho riadne stresy a nedopadlo to dobre, potom tie vycitky ☹ tak sa tes na malicke 😅 ja sa tesim aj za teba 😉 a teba ten pociatocny strach prejde, vsetko sa ti to v hlavke ulozi a budes sa tesit 🙂

monika77
5. nov 2009

mamamima napísala si to pekne teri ... ja som podobné zažívala aj pri prvom, už som tu spomínala kvôli čomu ... a mala som kde aké nedobré myšlienky ... ale tak ako si napísala, počiatočný strach prejde, v hlave sa všetko uloží a bude sa potom tešiť ... fakt dobréééééé napísané

ten môj drobec ma dnes nenechal ani navariť ... stále bol zavesený na mojej nohe a mrnčal ... aj vaši drobci to robia? niekedy sa len niekam pohnem a hned začne mrnčať

lenk30
5. nov 2009

baby tí moji chalani to bezo mna totál super zvládli. som bola od 13 do 16 v robote a potom mi volala kamoška, tak som ešte síce s výčitkami ale vetrom vo vlasoch letela na kávu do mesta. mužík ani nevolal, prišla som domov, malý spokojný, vyrehlený. super pocit. muž - počitačový maniak vypnutý PC, lebo že sa museli hrať.............no vidím, že aj im to prospeje, ked nebudem brať ohľady. nechápem, že neplakal za mnou. ale ked som prišla, len som buchla dvermi a kým som sa vyzula už sa plazil z obyvky a tak ma vystííííííííískal. zlatinko. bože to je ozaj šťastíčko malé. len teraz neviem, že kto je na koho naviazaný viac. Ja dozadu píšem ako sa sama ani nevycikám ............ a v utorok by som mala ísť do BA na pracovnú poradu, tak som ani nespala, že ako bude celý deň bezo mna, ale myslím, že horšie to budem niesť ja ako malý.

monika, ja som donedávna mala malého totál celý den na rukách. teraz keď idem variť, tak si ho posadím do papacej stoličky, vysipem 5 piškot a chvíľu sa vydrží ich drobiť, žužlať a tak a mám ho pri sebe

krasul, ako pokračuje dietka? chváľ sa. a to tam nemáš nikoho s kým by si prehodila pár slov, poprechádzala sa a pod.? Ami to určite prejde, myslím ten strach z ľudí, ale aby nemala stres, tak by som s ňou chodila kde sa dá. To môj malý je totál extrovert, ten sa pred cudzími /samozrejme mame na rukách/ predvádza, robí opičky, škerí

lenk30
5. nov 2009

a filipček má dnes 9 mesiacov. Som sa smiala, že toľko už sme ho mali aj v brušku. ale tých prvých 9 sa zdalo oveľa dlhších - a boli kľudnejšie 😀

patkao
6. nov 2009

ja len k svokram..moja je v pohode, ja jej dam pokoj, aj ona mne..malu nebola zobrat ani raz, a to ma k nam pol hodku peso a je stale doma, nerobi...ale zasa na druhej strane mam klud 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre