Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

monika77
15. jan 2010

tiež plánujem výzdobu čo ste tu spomínali ... budete robiť nejaký obedík, či misy obložené? a čo dáte drobcovi?

andrea142
15. jan 2010

ahojte

trojkolku máme aj my. dostali sme keď sa malá narodila ........ že aj tak od každého dostávame len šaty tak oni kúpili užitočnú vec. 😀 ........... malá sa toho keď bola menšia aj bála hlavne zvuku čo vydáva ........... ako vesmírna loď 🙄 🙄 🙄 ........... ale teraz sa už nebojí a stláča gombíky jedna radosť. ......... aj vysypať sa jej podarilo z toho mala modrinu na hlave.

na vianoce dostala koníka a teraz sa bojí toho. ani sa k nemu nepriblíži iba z diaľky pozoruje ..... 😀 😀 😀

ja plánujem tiež balóniky ako výzdoba, nejakú tortu s mackom pú lebo to sa jej páči a pozveme sesternice, tety ..... atď

muriel293
15. jan 2010

ahojte no...nikto ste mi síce neporadili tú cyklosedačku ale už mi poradila kamarátka.....vraj sedanka na bicykel dopredu je zakázaná,čo som ani nevedela takže kúpim tú dozadu a prilbu,našla som už cyklosedačky od tridsať eur,čo neni až také hrozné a prilba okolo desať eur...to sa ešte dá

Ja na narodky nebudem robiť žiadnu extra výzdobu ani vyvárať nakoľko si myslím že si to drobec ešte tak neuvedomuje lebo presne na vianoce to tiež bolo také že si tie darčeky ešte moc neužíval...snáď o rok to už bude zaujímavejšie. Tiež nebudem naraz volať celú rodinu aby z toľkých ľudí nebol nervný a zmätený,oslávime to na viac krát. Tortu plánujem dať urobiť punčovú, možno z tej by mohol trošku ochutnať alebo uvažujem okrem punčovej skôr pre hostí jemu urobiť smotanovú s piškotkami a bananikom, to by mu veľmi chutilo!

Taký bicyklík čo spomínate sa nám podarilo kúpiť v tescu už dávnejšie,našli sme ho medzi zľavneným tovarom,je to trojkolka žlto modrá s pedálmi veľmi chutná plastová a kôli tomu že jej chýbala tá tyčka čo to za ňu držíte tak ju mali za desať eur tak sme ju hneď zobrali....

Aj môj malý bol včera celý deň jedovitý,podráždený,zlý nervozny,večer som už mala dosť z neho,dnes je lepší

andrea142
15. jan 2010

muriel : prečo je tá sedačka dopredu zakázaná???

mamamima
15. jan 2010

muriel, preco je zakazana?? ved na ulici ich vidim denne desiatky...je mi to cudne... 😕 a ja mam divny pocit kebyze je vzadu, ked ju nevidim...ja sa tesim na jar ked ju tam posadim, my mame vpredu , taak sa tesim na april aspon...😅

monika77
15. jan 2010

holky a na tých trojkolkách ked budete mať drobcov, treba tam aj prilbu?

tiež sa chystáme na jar zohnať sedačku na bicykel a prilbu, joj teším sa...len maminka si bude musieť tiež lepší bike zohnať 🙂

monika77
15. jan 2010

lila dakujem za tip na ryžu...malému konečne chutila .... supéééér a VDAKA

monika77
15. jan 2010

martinka fenistil gel nám začal pomáhať...vrelá vdaka za radu...mám ho doma,ale ani ma to len nenapadlo to natierať tým 😀

lenk30
15. jan 2010

ahojte. takže už sme OK. Filipko síce váži len 8,4kg. viem nie je to málo, ale do 7.mesiaca on bol taký pucko, teraz problém do neho niečo dostať. už nejeme v stoličke, tam hneď stojí, takže len posediačky na linke - on búcha tlčikom, po stojačky pri hrnci - on mieša, po stojačky pri mikrovlneka a kuká ako točí pohárik.............takže kultúra stolovania! dúfam, že to prejde.

ale to je jedno, teraz som bola rada za každé sústo. Hlavne, že sme doserkali. bol to teda nejaký vírus črevný. nakazili sme aj moju maminu a kamošku. blbé!

a baby? huráááááááááááááááá. 6. prespatá noc! Tak tomuto sa hovorí život!

A oslava? akurát včera pri zaspávaní som nad tým premýšľala, až zaspať sa mi nedalo. Určite tortu, tiež trojkolku, lenže mi sme ju kúpili zloženú, takže ju videl. muž ho na ňu posadil, no bol inak happy............máte sa na čo tešiť, tie pohľady.
a rodina: naši, svokrovci, segra s rodinou, najbližší rodinný priatelia /oni nám boli aj svedkovia/, no a potom 3 kamošky s detičkami.................tak neviem či doma, či ako. Svokrovci majú reštauráciu, takže to by bolo najjednoduchšie. Máme zatiaľ malý byt /to na budúci rok už bude čurbes u nás v dome/. Lenže to by som zas musela byť svokrovcom vďačná - a to ja.........asi nerada. no veď uvidím, ale aj s tými detičkami by to bolo asi najlepšie riešenie. Najdôležitejší je ten priestor. tam je taký salon pre 30 ľudí, tak to by bolo fain.

a pohostenie aké myslíte? ak by doma, tak torta, šampáňo a nejakú misu, chlebíčky, vínko. no ak by v reštike, tak neviem, to asi aj čosi ham.....................

som včera rozmýšľala, že to skoro za 2.týždne, to by som mala už aj obvolať tých ľudí........

martinka17
15. jan 2010

monika
Samko berie fenistil kvapky,a le je fajn, že konečne si niečo našla čo zabralo.

lila13
15. jan 2010

monika tak to som rada, ze chutilo Davidkovi 😉 a vsetko najlepsie k dnesnym 11 mesiacikom 😉

darmka
15. jan 2010

Lenk30, to sa ti ako prosim ta podarilo s tou 6. prespatou nocou?

kvietok23
15. jan 2010

ahojte, my objedname tortu - pre bratislavskych je to Danela - naj cukraren podla mna, asi nejaku kuba, alebo nieco take ovocne a navrch davame taku tu jedlu oblatku,ci papier holandsky to je 😉 a na to sviecku. tie oplatky su rozne, napr. tu su - http://www.babyparty.sk/index.php?main_page=ind..., maju ich aj v tej cukrarni, tak to tam daju a len sviecku 1 tam dame 😵 a pridu nasi, svokrovci povedali, ze na co, ved prideme my....
takze taka oslava.

kvietok23
15. jan 2010

a varit, normalne klasika nejaky sviatocny obed a potom mozno chlebicky alebo nieco pod zub, a torta sa rozkraja, sampano, vinko, a chcem aspon balony dat malemu do bytu 😉
kupili sme odrazadlo cars, autosedacku a od ostatnych neviem, asi peniaze, lebo sak hraciek ma kopec a oblecenie si radsej kupujeme my 😀

kvietok23
15. jan 2010

tu je linka este na tu tortu, to su take klasika torty, tak asi tu danelu a ked sa tam da ta oplatka, tak bude taka pekna si myslim http://www.danela.sk/torty/ 😉

lenk30
15. jan 2010

darmka, bože baby ja sa tak teším. už zo mňa nebude chodiaca mátoha. ja spííííííííííííím.
si sa pýtala ako? ja som ho to nenaučila niako, koľko článkov a času som tomu venovala, postilka prirazená k mojej a on u mna a len jačal a jačal a non stop na cicíku a to som bola vďačná, ked sme sa od 1 do 4. nehrali v obyvačke. je to len 6 nocí, ale už teraz sa mi nechce veriť, ako som mohla fungovať.

naučila ho to choroba! schudol, a asi sa aj cítil vyčerpaný a normálne akoby sa naučil vegetiť aj cez deň ma zoberie do postele, ľahne si, nohy si vyloží hore ako barón hnida. a večerný rituál- sám ukáže že do spálne - a to pred tým bola ako sranda, v obyvke tatovi zakýval a o chvíľu kýval, že sa vrátli a rehotal sa. 40minút si čítame knižku, potom zhasnem, a on LEŽÍ, ja mu spievam, trocha cicík.........................

Ja pevne verím, že mu to už vydrží. ved už sme bdeli dosť! najlešie boli tie nočné hry, to fakt stálo za to. a ja ráno do roboty, no vyzerala som mizerne

A viete čo robí môj Filipko teraz? od 19 ssssssssssppppppppppppppííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

kvietok23
15. jan 2010

cooo? od 19??? boze, my sme stastny, ked zaspi o 21!!!!

muriel293
15. jan 2010

mno vraj je to zakázané kôli bezpečnosti, v Rakúsku to platí už dávno a tu vraj tiež už dávnejšie musím to niekde presne zistiť lebo mám v tom nejasno ale fakt je že radšej kúpim tú dozadu než by ma dva razy denne mali pokutovať títo naši úchvatní dedinskí policajti čo zastavujú a pokutujú všetky babky čo idú na bicykloch z kostola! 😠 😠 😠 Inak ani mne sa moc nepáči že takého drobca mám mať vzadu a ani ho nebudem vidieť....

A malý nie a nie ísť spať....dneska mi telom pri lezení povytieral všetky dlážky,už ho len strčiť do pračky! stále je teraz ako prasiatko špinavý! 😀 😀 😀

lenk30
15. jan 2010

kvietok, veď si to inak užívam. ja zrazu neviem čo s časom. nieže teraz budeme mať čas aj s mužom na seba, tak zamiešame Veroniku 😀

Mne pred tým chodil spávať pred 22. ale pokus o uspávanie bol od 19. a keď náhodou o 20 zaspal, tak o 21 už sedel totálne čulý.

kvietok23
15. jan 2010

co? veroniku? takto hned druhe Leni? no to my nieee. 😀

martinka17
16. jan 2010

to s tým zaspávaním ,sila
Samk od narodenia stále chodil spať v jeden čas, presne o 19.30, asi od 4-5 mesiacov sme to posunuli na 20, to platí do teraz . Zaspával na rukách, to doteraz, lenže trvá mu 15 min. kým spí. Budí sa len o 3 na papanie a spéme do 7. Niedeky sa v noci síce budí, ale to mu lezú zuby a má také bolesti, že očas berie nurofen ☹
Neviem, jednoducho tak mi to poradila mamina, vždy jeden čas a fungovalo. A minule to skúsil, vyvádzal, nechcel spať. Nechala som hho samého v izbe v postielke, plakal, pemazoval sa...až keď plakal od únavy som hho vzala, dala mu vodu a spal do 2 minút. To sme vtedy nacvičovali zatiaľ najdlšie do 21.15 😅

caly8
16. jan 2010

ahoj baby...to čo tu píšete o tých fajných tortičkách, chcem sa opýtať kde v BA sa dajú kúpiť tie jedlé oplátky s detskými obrázkami? teda ten holandský papier ?? 😕
páčilo by sa mi to veľmi ale určite bude chcieť svokra Elline upiecť tortu tak by sme to len použili na vrch.. sa mi to vééééééééééééľmi páči 🙂

kvietok23
16. jan 2010

caly8 - v cukrarni danela je to Caly 😉

nikollette
16. jan 2010

Ahojte,...
velmi dávno som tu nebola 😕

Baby chcem sa opýtať ako často kakajú vaši drobci za den?
A co a kolko papajú, plus ich váha 🙂

monika77
16. jan 2010

lila ďakujeme...tak už len necelý mesiac a máme tu prvé narodky ... jupíííí

čo ste tu písali o spinkaní ... davidko síce zaspí okolo tej 20h...ale niekedy je hore už o 22 a chce piť čajík...ked je lepšia noc zobudí sa až po 3 a potiahne do 6 ... keby tak aspoň do 7 spal ... čo by som za to nedala hehe

lenk30 super že vydrží pri čítaní a zaujíma ho to ... gratulujem ..malého to vôbec nechytilo...nejak to vôbec nevníma...on sa pri zaspavní chce mojkať, túliť ... snád ked bude starší ho to bude viac zaujímať 🙂
inak wow že druhé dieťa ... ja zatiaľ neuvažujem nad tým...bude už rok po pôrode a mna po CR stále bolí a ťahá jazva

dakujem za super linky na tortičky...dúfam,že budúci týždeň poriešim tortičku,kto bude schopný a ochotný mi nejakú peknú upiecť

mamamima
16. jan 2010

Soni, takze co to som u policajtov zistovala ohladom tych sedaciek a ani zamsky o takom zakone nevedia, tak neviem ci je to pravda, v predaji su stale, je ich v obchodoch vela teda aspon na nete...podla mna je super taka ta plastova co vyzera ako ta dozadu, ale dava sa dopredu...ja by som teraz natalku dala dozadu.. take male by som sa bala...mozno je to len zvyk...ale ja som na bicykli chodila hlavne kvoli nej, vsetko som jej ukazovala, hovorila, ucila ju, to si veru pri tych zadnych neviem predstavit, tie sluzia cisto len na prepravu asi....

mamamima
16. jan 2010

caly a tie oblatky kukni na MMB ja odtial zvyknem od istej Katariny B. Tam je velky vyber...

mamamima
16. jan 2010

http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=88710

je ich tam viac, len musis popozerat cez filter...

lulusy
16. jan 2010

Ahoj Nika,
moja Dominika vazi 8kg a meria 80 cm.
Kaka kedy ako, vacsinou je to 2 krat za den, po obede a po olovrante. Rano malokedy.
Papa: rano kojenie MM, desiata vyziva alebo (jablko, banan, chlebik+maslo a pod) + keksiky, obed: napr. ryza+ masko+cuketa+hrasok (zemiak+masko+mrkva+zelen.fazulka, alebo: husta zeleninova polievka+zltko+cestovina) a pod. , za tym kojenie MM, olovrant: jogurt(puding, chlebik....) medzi tym kukur. chrumky. , vecera kojenie MM a nocne kojenie MM.
A ako je na tom Tvoj maly?

Mima: krasne oblatky, urcite si aj ja nieco objednam, dik za link 😉

Martinka: zajtra Ti napisem do IP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre