Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lulusy
30. jan 2010

Od nas tiez velke BLAHOŽELANIE MALICKYM OSLAVENCOM/OSLAVENKYNAM k ich Prvemu rôčiku 😵 😵 😵
Posielame všetkým objatia a božteky Ľudka s Dominikou .

muriel293
30. jan 2010

pripájame sa aj my ku gratuláciám! 😉

no anit,dosť husto papáte, a to ja som si myslela že môj malý veľa papá :D
my papáme takto:

9.30 rańajky jeden malý sendvičový chlebík so syrčekom a šunkou alebo iné pečivo a 100ml kakavko lebo mlieko nie a nie stále piť tak ho musím klamať!
13.00 obed príkrm alebo polievočka alebo "čo dom dá"
15.00 jogurt s brumíkom alebo s postrúhaným jablkom striedavo výživa a tak
18.00 cestovinky a trošku mlieka
21.00 kaša a najnovšie papáme aj o tretej ráno mlieko 150ml,neviem čo to zase začal

Ale fakt je že tých jeho vyše dvanásť kíl mi dáva už riadne zabrať,som ľaváčka a stále ho nosím na ľavej ruke a už si ju vôbec necítim hrozne to bolí a aj pod pažou a tiež aj kríže a na pravej ho vôbec neviem mať,je mi to také nie po ruke,také neprirodzené...

a predvčerom sa sám postavil! juch či nie juch?? 😀 😀 😀

lenk30
30. jan 2010

no to máte ukážkové papanie. ale mne chodí spať o 12. to by sme museli obedovať o 11 - 11,30.....to ani ráno nestíham......on má teda na obed len cici pri uspávaní. len neviem, či to potom nie je poobede veľa jedla naraz..............

no ja viem, že to nebude jednoduché s koncom kojenia. ved bradavky sa hoja, aj ked jedna je riadne rozdrbkaná. tiež si to kojenie veľmi užívam a aj je to pohodlné. ved len teraz ked nacivičujem s rôznymi druhami UM, ja neviem kedy chce v noci papať. on sa mi budí aj 100krát za noc na cicík, tak si ani neviem predstaviť, ako odhadnete tú hodinu, kedy prevariť vodu a tak. mne sa to zdá ve´
a roboty. a ešte k tomu som si prečítala na obale, že potom to vydrží vo fľaške 2hodiny. ja by som teiž najradšej vydržala ešte 6mesiacov a potom kravské. mne sa zdajú tie UM čisto obchodný ťah.

monica, viem ťa pochopiť. ja som mala vieš aké stavy na vianoce, ked mi od svokrovcov nechcel ísť domov? a to som tak isto celé dni s ním ja, dávam ho na 2hodky do týždna ked idem do roboty a väčšinou si všetko zariadim tak, že ked cez deň spí, tak letím do roboty - aby som nemala výčitky, že nie som s ním...........a to ešte svokru nemám rada, tak si vieš predstaviť tie pocity

terina25
30. jan 2010

Ahojte baby.

tak my už máme oslavu za sebou.A dala mi riadne zabrať 2v1 🙂 Ale už to máme za sebou.Kopec vecí sa nezjedlo ani nevypilo.zbytočne veľa sme nakúpili,ale tak radšej viac ako menej 😉 Keď si predstavím,že bud.rok nás to čaká znova.Ach jaj 😒 Sofinka nám nespala celé poobede,tak teraz aspoň zaspala trochu skor-okolo 22.00,čo je nezvyk.Včera šla spať o 24.00.

inak k papaniu.neviem prečo,ale večer nám vobec nechce piť mlieko.vypije tak 30-50 ml a potom odstrkuje rukou.

my jeme asi takto:

8.00 mlieko 210 ml
10.00 pribináčik,sabináčik... - ak nespí
12.00obed - polievka alebo príkrm -ak nespí 😀
15.00 pribináčik,sabináčik,výživa,jablko a pod.
18.00 výživa,jogurt,piškota,hamky,rohlík s maslom al.chlebík al.sendvič
20.00 mlieko - 180ml ,ale to v poslednej dobe nechce asi budeme musieť dávať poobede

niekedy nám vynechá 1 dávku jedla,ako kedy.podľa toho kedy spí.

A kravské mlieko určite ešte nedám.Kamoška dáva od 1 roka,ale ja určite počkám min. do 1,5roka.UM máme teraz zásoby,takže bude piť to.A potom keď bude druhé,tak možno prejdeme na kravské.uvidíme 😉

terina25
30. jan 2010

a ďakujeme za blahoželania. 😉

vanilka2612
30. jan 2010

Ahojte, tak aj my sa pripajame k prvym oslavnecom,zelame hlavne vela vela zdravicka.

My papame asi takto:

-8-8,30 UM 120 ml + so mnou pootm ranajkuje- 1/2 kolecka sendvica s maslom + dzem al.sunka ale castejsie len maslo
-10.00 1/2 jogurtu bieleho alebo pridam trocha bananu do toho / viac nezje/
alebo
ked ide spat tak ako chce UM 120 ml cca o 11.00
-ked vstane obed polievka husta alebo druhe jedlo maso+zemiaky al.ryza+ zelenina
-cca o 16,00 pred spanim 120 ml UM
-17.00 ovocie al. vyziva + 3-4 piskoty do toho
pred spanim 120ml UM nocneho alebo pridam este lyzicku kase do mlieka

A medzi to chrumky kukuricne,sunarky keksy alebo piskoty.
Mne Petka kase velmi nechce,tak len obcas ,mozno 1 x do tyzdna.

Ja som dnes kupila baloniky na oslavu,este nejake ozdobky chcem. A torta bude asi motylik alebo lienka alebo kvetinka. Cokoladovo- ovocna asi ananas + kiwi.A dava aj parizsku slahacku ci krem do toho.Neviem,svokra upecie,,,jedine co vie dobre 😉 😀 ,tak piect torty a zakusky .
😀 😀 😀

terina25
30. jan 2010

a ešte k papaniu...vy dávate už aj šunku ?? 😅 Tak to naša ešte nejedla.možno preto,že nemá čím pokusať 😀 aj to je jedna nevýhoda 😒 ale aj tak sa snažím zavádzať nové druhy jedla postupne.takže ešte má čas.

mamamima
31. jan 2010

Lenka, to ja ked odstavim, tak jedine tak, ze v noci nic nedam...rocne dieta ma prespat celu noc, nie este zarabat mlieka, ci kakavka...to v ziadnom pripade...to mozem aj kojit. Dnes nebola 100x hore, ale milioooon, boze v kuse...viem ze aj s natalkou sme toto mali, okolo roka sa v kuse budila a hned ako som ju opdstavila, prespala bez placu celu noc...boze ja chceeeem spanok 😢 ked som spala pol hodinu normalne vkuse, moc hovorim...

lenkahrehusova
31. jan 2010

pripájame sa s Lenkou k blahoželaniu 🙂 Želáme všetko naj oslávencom, nech detičky krásne rastú a sú zdravučké 🙂)) cmuk 🙂

lenkahrehusova
31. jan 2010

naše papanie vyzerá približne asi takto:
7,30 - chlebík, rožok alebo žemľa s maslom, syrom, paradajka, uhorka, alebo šunka a njiekedy aj plátkový syr alebo mozarela. šunku som začala dávať iba teraz a chutí jej 🙂
9,30 - ovocie alebo jogurt, alebo mlieko
11,30 obed...
14,30 - jogurt, ovocie
17,30 - mlieko
pred spaním riedku kašu

monika77
1. feb 2010

všetkým prajem dobré ránko

bambuľky aký ste mali víkend? my katastrofa...od piatku je davidko hrozne hrozne zlý...v piatok v noci sa zobudil a srdcervúci plač mal asi dve hodiny,musela som mu dať flašku s mliekom len to zabralo...sobota ani nehovorím...celý deň lenplakal,bol zlý,neposlúchal,vymýšľal ... noc zase taká že sa zobudil a plakal hodinku v kuse,takže zase nastúpila flaša aby sa vôbec ukludnil...až včera som si vydýchla,boli sme u svokrovcov na oslave,takže som ho ani nevidela,bo sa hral s chalaniskami ... spal iba 1x cez deň, už tam sa večer ukladal k spánku, ale snažil sme sa abyx vydržal...už som sa tešila že snád hádam prespí celú noc alebo aspoň ráno dlhšie pospí...no modré oči...v noci 4x hore a ráno už o 5,45 h buntošil...som zúfalá z toho jeho spánku a čo ma total vysal z energie ... ako závidím vám,čo vám pospia do tej 8-9 h ... ach jaj kedy sa ja toho dožijem

napíšte aj vy ako ste strávili víkend, hlavne čo vaši drobci porábali,určite boli lepší ako náš čertisko ☹

bubatenko
1. feb 2010

ahojte,

tak aj my sa pripájame do skupinky - obdobie vzdoru. Ale od rána sa nervačí, ale úplne na všetko, len vrčí a vrčí a piští a piští.... tepláky mám permanentne stiahnuté na kolenách čo je furt na mne zavesený. Prebalovanie ani nespomínam, to sú kaskaderske kúsky. Jedine na čo sa nemôžem sťažovať sú jeho spánky , zaspíme tak okolo 20,00 a spíme tak do 6,30 -7,00. občas sa zobudíme na jedno mliečko okolo 5,00 ale inak neriešim. Nám pomohlo dosť, že už začal spinkať sám v izbičke a nerušíme sa navzájom a neskáčem z postele pri každom šuchnutí.

Baby chcem sa spýtať v čom spinkajú vaši malý, lebo mi nepoužívame spací vak, ten ho neskutočne vytáča, že nemá voľnosť, my máme len body s dlhým rukávom a na tom dupačky, ale problém je že je neustále odkopaný, on neznesie na sebe nič. V izbičke má tak 23 stupňov, ale mne je tam ráno chladno a nechcem vedieť ako je Adamkovi , keď je celú noc odkopaný... rozmýšľam že mu dám ešte pančušky pod dupinky, nebude to ale zase veľa.... ja už fakt neviem.

bubatenko
1. feb 2010

Inak papáme:

7,00-8,00 kaša
9,30 ovocie s piškotmi, sunarka
13,00 zelenina, polievočka
16,00 jogurt, puding
19,00 kaša + niekedy aj mliečko

a vypijeme tak 3*125ml čajíka

medzi tým piškotý, chrumky.....

a2303
1. feb 2010

Ahoj Bubatenko,

Tak to prebalovanie a obliekanie je aj u nás to isté... Malá si v kuse sada, točí sa, vrtí sa, kričí, piští... no des... Stále jej niečo predtým musím dať do ruky ako rúž, špirála, krém a vtedy ako tak vydrží. No hrôza!!!
Dnes som s ňou nebola vonku, nestíhala som, ale zajtra ráno ideme (navarené máme, tak že ok), dúfam, že sa mi unavý.
To spinkanie, spinká tak isto ako Tvoj Adamko. Tak isto sem-tam ráno okolo piatej vstane na mliečko ale ináč v poho. Rebeka mi spinká v overaliku a podním nemá nič, ale aj takto sa mi sem-tam dosť spotí. Ale to odkopávanie je hrozné!!! Tak isto sa mi vkuse odkope, už neviem čo stým. Vo vaku mi spala len raz ale to bolo hrozné, nezniesla ten pocit, že sa nemohla ani hýbať. Už som aj ja premýšlala čo naňu obliecť na noc ale zatial zostávam pri overalikoch next (sú z bavlny, sú dobré) tak dúfam, že to bude ok.

Prajem vám krásny večer! 😵

terina25
1. feb 2010

Ahojte baby??

no,už tu skoro nikto nechodí ☹

k tomu spaniu.ja dávam malej pančuchy,košielku a dupačky.a niekedy jej dám ešte jednu košielku.lebo tiež sa odkopáva a ráno je celá studená. 😉

ďalším oslávencom prajeme všetko najlepšie .

mňa zajtra čaká náročný deň.ráno poradňa,poobede ultrazvuk.dúfam,že bude všetko o.k.lebo vobec necítim pohyby.a to sa vraví,že pri druhom bábu ich cítiť skor.

lenk30
1. feb 2010

tu to nejak stagnuje baby! čo ste všetky na FB? keď ja vás tam nepoznámmmmmmmmmmmmmmm

teri, nemaj obavy, určite všetko OK. hlavne nám daj pekne zajtra vedieť.........kokso, čo že 19týždeň? to už možno aj uvidíš, či Natálka, alebo Daniel 🙂

my dnes po očkovaní, večer zvýšená teplotka a bol uplakaný, tak som šupla paralen. dúfam, že noc bude OK

neviete poradiť nejakú knižku, kde je aj pre nás čo im máme ukazovať......také ako majú v škôlkách, riekanky, pesničky s ukazovaním? viete čo myslím?píšem ako tatar

monika77
2. feb 2010

dobré ránečko všetkým

lenk ja nechodím na FB na koníka...aj tak tam tomu nerozumiem...ked sa podarí vždy sem nakuknem...závidím vám to spinkanie u vašich drobcov...ja som z toho nášho zúfala...včera zaspal o 20h a hore už bol o 5h...som total nevyspatá a vnoci zase hysterický plač...snažila som sa ho utíšiť v postieľke hladkaním,chrbátik som mu hladkala,akonáhle som však odišla spustil plač...potom sme sa vystriedali s mužom...no nakoniec aj tak putoval do našej postele ale aj tak plakal a zaspal asi po hodinke uspávania...bože kde robím chybu ked je takýto....POMOOOOOC

monika77
2. feb 2010

teri a teraz je to tehotenstvoiné? ešte neviete čo to bude?

k tomu oblečeniu v noci...dávam len dupačky...tiež sa odkopáva,ked som hore prikrývam ale viac ho obliekať nebudem...on by sa spotil a ked bol maličký sme mávali problém s potničkami...no čo bude aspoň otužilíííí

monika77
2. feb 2010

ešte dávnejšie sa tu písalo tip na receptik taký netradičný

ja dnes prvý krát idem robiť z ovsených vloček, tak tu je ten receptik:

1/2 l čerstvého kuracieho vývaru, 2 polievkové lyžice ovs.vločiek, pár kvapiek oliv.oleja, 5 dkg kuracieho mäsa, 1 mrkva.

Ovsené vločky prepláchnite pod tečúcou vodou a pridajte ich do kuracieho vývaru. Za stále miešania varte 15min. Pridajte nadrobno nakrájané kuracie mäso a premiešajte. Na záver pridajte nastrúhanú mrkvu a krátko povarte.

avuska19
2. feb 2010

Krásny dník všetkým! Monika dík za receptík, určite vyskúšame.
Aj u nás je to s tým spaním teraz trošku bieda, zaspí o 19.OO a potom pred pol nocou je hore, o tretej znova a ráno pred piatou to už je hore úplne.Tak teraz spinká hned ráno o deviatej.Som nešťastná z toho, ked v noci mrnčí, zo spánku narieka a neviem ju utíšiť inak len pri kojení alebo flaške s čajíkom a potom sa jej ťažko zaspáva- v postielke sa vrtí a krúti a nemôže sa uložiť a ked ju prikryjem, tak sto krát sa odkope...

heidy26
2. feb 2010

ahoj baby, no u nás hrôza, mne Romanka už tretí den nechce pomaličky mič papať 😖 😖 😖 😖 , včera a predvčera jej začala hnačka ale dnes sa už dva krat pokakala tak na riedko ako ked bola iba kojená ale fest. Baby neviete čo to môže byť? Ešte nehnačkovala vôbec takže som v koncoch ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
A je taká bez nálady, sama si lažká a leží aj 5 minut a len pozeraá, taká slabá mi prpadá. Mám ist k lekárke???? rozmýšlam že uvidím a počkám do zajtra. Včera večer som ju položila do postele, davala som jej mlieko nechcela, len sa otočila na druhu stranu a zaspala! HNED!!!!!! normálne šok! potom o pol noci vypila 100ml mlieka a rano o piatej vypila 190! aspon že to!
Teraz na obed mi zase zaspala bez mliečka, len tak sa položila a zaspinkala!
papa mi len trocha rohlik suchý, pár kukuričných chumiek!

monika77
2. feb 2010

maminy chcem sa ešte spýtať

už cukríte, solíte deťom? a čo vanilka (vanilkový puding) a škorica? má sa to až od roka?

kvietok23
2. feb 2010

ahojte,

tak my spavame v overale - pyzamku na spavanie a uz je prikryti perinkou,ale vacsinu noci stale spi s nami, kedze kojime este a mne sa ho nechce prekladat.

papame:
rano MM, potom kusok zemlicky, rozku,taveny syr alebo maslo, k tomu eidam, uz aj sunku papal, paradajku, papriku, alebo take tie zemlicky Olz z Billy...
doobeda MM, obed Hippka - 1/2viac mi nezje,za tym este caj, alebo MM, potom navecer jablko, keksy, alebo co jeme my si zobne, vecer som skusala kase, krupicu, nechce toho moc, takze zasa MM.

martinka17
2. feb 2010

ahojte
konečne sa nám podarilo ako tak dostať domov,ale časť cesty sme aj tak museli kočiar trošku niesť, ináč sa nedalo.
Aha, asi som mala začať, že sme v nedeľu osalvovali u rodičov a v tej kalamite sme tam stvrdli až dodones. Je to krásne, kopec snehu, slniečko svieti, trošku mrzne...ale nedá sa chodiť, nie to ešte tlačiť kočiar po ulici 😖
K papaniu?
ráno mlieko( nič iní dio neho ráno nedostanem)
na desiatu občas keksík, ovocie...ale veľmi nechce
12.00 obed polievka alebo druhé jedlo
pol hoďku po obede mlieko
okolo 15,30 pribináčik, jogurt alebo jablková domáca výživka
večer o 19 kaša
okolo 20 mliečko a ideme spať, v noci potom ešte raz mlieko, cca o 3

Na noc aj Samko dostáva len overal-pyžamko, ináč je prikrytý paplónom a kontrolujem ,aby sa neodkopal.

Čo sa týka vzdoru, tak aj u nás obliekanie, prebaľovanie je na úteku, takže mu buď spievam, alebo ak to nezaberie, tak dostane niečo zakázané, pomádu, a podobné blbosti, väčšinou to zaberie 😀 Ale ináč je zlatý, netrucuje príliš, už sa ani toľko nepremazuje, ak to skúša, tak ho ignorujeme. 😎

A to spanie nespanie, to poznám, mlieko ťahá len raz za noc, ale v posledné dni sa večer aj tri krát zobudí, niekedy stačí podať cumel, niekedy musí na ruky...ale väčšinou hneď zaspí. Ak nie, tak ide ku mne na postel. 🙂 Aspoň sa vyspím ako tak. ZAspáva ináč o 20 a spával do 7, teraz sa okolo 6 budí a niekedy po hodine si ešte zdriemne...je to teraz rozhádzané. A cez deň spí už len raz, príliš sme pri zaspávaní bojovali, tak som to vzdala a jedno spanie zrušila.
Uf, ale som napísala román 🙂 🙂

vanilka2612
2. feb 2010

AHojte,
ja davam kratke body a na to body dlhe -pyzamo,dam do spacieho vaku a este je zakryta paplonikom.ALe to sa odkope,tak ma ten vak. My tiez hrozne zaspavame.Cez den s placom ,vymyslanim,tak hladkam a zaspi o 15-20 min. A spi cca hodku doobedu a hodku poobede.
Romi,aj nasa ma teraz take hnackovanie,ale hore jej lezu zuby 2 naraz,uz su skoro von,aj sopel ,tak to urcite zo zubov.
Ja som nechcela malej kupovat ziadne blbosti k narodeninam,ale dnes mali v Tescu nadherny kocik- trojkolka pre babiky zlacnena o 75 %,tak sme nevahali a hned kupili.Tak sa tesim,je krasny.Sama by som taky chcela pre Petku 😉 😀

martinka17
2. feb 2010

vanilka
presne to sme mali, som čítala v knihe čo mám, že ak je taký problém, tak dieťa veľa spí a vynechajte jedno spanie. Tak som to skúsila...teraz zaspí okamžite, večer ani nedoťahá mlieko, pritom predtým sme nacvičovali aj 45 min. A cez deň vezmen na ruky a do 3 min. spí 🙂 🙂 🙂 🙂 A spáva cca od 13-15....skrátka 2krát spal po hodinke, teraz spí raz asi tak 1,5-2 hodiny. skús aj ty, možno pomôže 😀

monika77
3. feb 2010

martinka ja som tiež skúšala že len raz bude spať za deň no nepomohlo to...nezaspal ani lepšie večer,aj sa budil v noci a vstal ako vstával o tej 6h...neviem čo platí na toho našeho drobca 🙂

martinka17
3. feb 2010

aha, tak to je potom iné 😉

monika77
3. feb 2010

náš krpec je asi indi vidi prípad...vždy ked si myslím že sa dostatočne unavil, nespal takmer celý deň bude noc nádhera...no to si len ja myslím ... čo už, snád sa to niekedy prelomí 🙂

martinka17
3. feb 2010

a ako ste na tom so zúbkami? Lebo SAmko sa pre ne stráááášne veľa budil, hlavne pred polnocou 😲 😖
A teraz zase začína s budením, tak zase sa niečo asi tlačí 😒 ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre