Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

lenkahrehusova
28. jún 2010

@alline oba tieto hrnčeky máme aj my 🙂 sú super 😉 ale pomaly skúšame piť aj s klasického hrnčeka.
Darí sa nám 😉

alline
28. jún 2010

@martinka17 no nam jeden ocny prave vysiel minuly tyzden takze mame tri ocne a jeden nas este caka, tie prve dva som ani nevedela ze isli len bola trosku podrazdenejsia ale inak v pohode a tento treti to bola aj teplota. Nam teraz vychadza ten posledny ocny tak uvidime co bude potom, vraj ocne su najhorsie.

alline
28. jún 2010

@lenkahrehusova mne mala pije najradsej z mojho pohara, je jedno ci je je zo skla, alebo z plastu, hlavne ze je moj 🙂

vanilka2612
28. jún 2010

@alline a v pohode z nich tecie alebo treba silno tahat?? Ona je leniva na silne tahanie,,hoci ma uz 7 zubov vpredu..nechce sa jej to pritlacit...
Ten Canpol so slamkou mame aj my,ale dlha slamka pre nu a pokial vytiahne napoj ,tak to vzda 😒
Tie z obchodu flase poznam,lenze to vyteka,vsetky aj cappy junior aj jupik aqua

alline
28. jún 2010

@vanilka2612 je aj voda-lucka vo flaske a ta nevyteka, my ju kupujeme ked nahodou zabudneme flasku doma a je fajn, len sa s nou nasa mala rada hra a robi s nou "bordel" lebo ked ju stlaci tak ide "fontanka" cize to vystrekne dohora...

terina25
28. jún 2010

naša tiež pije stále z fľašky s cumľom 😖 skúšam dávať aj z pohára,ale stále je celá mokrá.teraz kupujem ten jupík al.figo aqua a skúšam jej dávať priamo z tej fľaše,ale musím silno ťahať,tak sa jej nedarí.ale je celá nejaká ,,lenivá,, aj do chodenia,aj do pitia...

terina25
28. jún 2010

a na margo toho spania.zase sa nám to pokazilo.predtým spala len raz - cez obed,aj 3 hodiny a večer som ju dávala spať okolo 20.-20.30.ale teraz mi cez obed ani za svet nespí.a potom samozrejme,že už o takej 15.-16.00 je hotová.a potom potiahne aj do 19.00 ,a amozrejme,že ide spať po 22.00.neviem,prečo sa jej to zase zmenilo.či je to zubami alebo čo.akurát dnes mi zaspala o 20.00,lebo som ju nedala spať.a pri zaspávaní musí mať samozrejme svoju ,,mamiku,, a musím ju držať za nohy 😉 Som zvedavá čo bude,keď budem v porodke.

alline
29. jún 2010

A ako uspavate svoje deticky? Ja poobede na rukach a vecer zaspinka pri mliecku.

martinka17
29. jún 2010

Samko zaspí len pri cicinke, ja som z toho už hotová, ale nič nepomáha ☹
a piť z hrnčeka vie už dávno, asi na rok sa to naučil, ale tie fľaše v horúčave vypije aj 3, preto mi to vyhovuje, jedna má plnáááá 400 ml, takže má potom dobrý pitný režim 😉

alline
29. jún 2010

@martinka17 a ake flasky to pouzivas? teda myslim vodicky 🙂 Ja som mala presne to iste, ze len na cicinke mala zaspala a 2 noci trosku strajkovala ked som jej dala prvy a druhy krat UM, ale vypila to a potom treti krat si uz lahla a cakala kedy dostane mliecko. Ja som sa toho prechodu tak hrozne bala a za dva dni to bolo uplne v pohode, hoci este niekedy ked sa prebudi rano ma zacne vyzliekat a hovori mnam-mnam, ale potom jej dam jogurtik, alebo UM a je v pohode, to my chce asi povedat, ze je hladna :O)))

martinka17
29. jún 2010

ja mám tu Campoll so slamkou a dávam mu granulované čaje,, hlavne hipp...nie veľmi sladké 😉
No Samko už spal celkom v pohode, ale teraz sa to zhoršilo. Vysadila som mu homeopatiká, ale asi mu ich budem msieť nasadiť späť ☹ Dnes v noci plakal vyše hodinky a nevedela som, čo s ním 😢

frola
29. jún 2010

ahojte, my pijeme zo vsetkych moznych hrncekov uz od pol roka. slamku sme zacali pouzivat asi v roku. ja musim flasky striedat lebo ked ju uz jeden nudi tak nic nevypije 🙂
no a zaspavanie. do teraz som uspavala stale na fitlopte ale uz nevladzem tak asi 2 tyzdne dozadu sme zacali malu ucit zaspat len tak ze pri nej lezim. boli to 2 tyzdne hrozne boje a place a vcera sa to zlomilo. lezim pri nej v jej postielke (bez mrezi) vypije mliecko dam jej dudu a zaspi za 5 - 10minut. som z toho nadsena. dufam ze sa to nepokazi. zatial to funguje len od vcera.

martinka17
29. jún 2010

konečne sme sa ja my dnes dostali do tesca, tak sme kúpili 3 pyžamkové overaliky na jeseň za 3 EUR a 3 tričká za 1,65 a ešte 3 disney tričká za 5....super výpredaje, sa oplatí 😀

mima22
29. jún 2010

@terina25 ahoj.tebe mala uz beha sama.?
mne natalka este nie ale uz sa pomaly zacina pustat ,dnes som jej kupila take traky na chodenie a pohama nam to lebo aj ked s nou idem najprv ju drzim zato a po chvilke ju pustim ona o tom nevie a pekne ide sama.

terina25
29. jún 2010

@mima22 nie,nám tiež malá ešte nechodí sama.len za 1 ruku,ale to je také držanie...Skor za 1 palec.sama sa nepustí ani za svet.len občas,keď sa drží nábytku ,tak sa pustí.a dnes bola hrdinka.sama sa postavila na posteli a stála sama bez držania 😀 ale to bola ,,rozkekešená,,,tak nevedela čo so sebou,tak asi preto sa na také niečo odvážila.minule sme tiež skúšali pustiť ju a ona trošku prešla-tak 2-3 kroky ku mne.ale všímam si,že ona sa na to odváži,len keď som tam ja.akokeby verila len mne.veď raz sa určite odváži aj ona,len som zvedavá,že kedy.

zuzi26
30. jún 2010

martinka dakujem za tip, nabehnem do tesca, ak tam vobec este nieco bude... 😀 mounty tak peknu dovolenku prajeme, bojove dovolenky su zabava 🙂 ja by som a to teraz nemala energiu, ale urcite s budete mat super..My ideme do Zdiaru na tyzden a potom na vychod, mne teraz uplne vyhovuje slovenska dovolenka, aj tak mam uz teraz nocnu moru z balenia 🙂
teri, mima z toho chodenia si nerobte starosti, kazde babo ma svoje tempo.. a aspon mate pokojnejsie prechadzky v kociku. Ja som z nasej nanervy ako beha presne opacnym smerom akym idem ja a zbiera vsetko zo zeme, s bruchom nic moc ju nahanat a vlacit ju hore dole. Casto ju radsej supnem do kocika a ani nepustim na zem, je to asi nic moc, ale uz niekedy nevladzem..

alline
30. jún 2010

@frola ahoj, prosim Ta ako sa Ti to podarilo uspavat malu len tak? A gratulujem, to je super :o)))
Ja s nou bojujem kazde uspavanie, uff
Dnes to bolo desneee, uz som aj ja nervacila a nakoniec po jej super nervacskom vykone mi zaspala na rukach, ale to sa mi fakt moc nepaci uspavat malicku na rukach... Tak daj tip ako sa Ti to podarilo, lebo ked si ju dam do postele tak hned mi zacne zliezat, vchadzat za postel, potom prichadzaju na rad sufliky, vsetko vyhadzuje, potom si trosku popozera svoju postielku atd...

martinka17
30. jún 2010

@alline
ja ti viem povedať, že je to ako s nočným odúčaním kojenia...boj, boj..mne sa podarilo ho nechať kričať, nedostal na obed cicinku.....týždeň bolo super, potom sa to zvrtlo a zase zaspávame pri cicinke 😝 Takže ho nik okrem mňa neuspí, niekedy ju nechce pustiť aj pol hodiny, to som už na nervy...tie zuby sú všetkému na vine 😅

katka211
30. jún 2010

Ahojte mohla by som sa k vam pridať? Tiež sa my mala narodila vo februári 2009

vanilka2612
30. jún 2010

no babky tak som kupila ten avent,uvidime,ci bude z neho pit..ale ta cena hroza 12 € 😠
http://www.predeti.sk/?c=detail&id=49

martinka17
30. jún 2010

@katka211
vitaj 😀 😀 😀

@vanilka2612
keď už je kúzelný, tak to iste pomôže. Ja viem, že sú drahé, nám stačili na pitie aj také za 2 e, len potm prišiel na to, že z nich "prší", a bolo po srande. 😀

katka211
30. jún 2010

Vidím že rozoberáte flaše, moja aj tak najradšej pije z flaše s cumlíkom ale napije sa aj z takej čo ma náustok alebo slamku. A ako hovorí martinka17 tiež ma z toho srandu lebo sa cela poolieva 🙂

martinka17
30. jún 2010

samko mal hlavne srandu, keď bol mokrý koberec a gauč, dokonca aj zo slamky vie vyliať, nechápem, ako na to prišiel 😵

katka211
30. jún 2010

no moja zatial na to ešte neprišla 😉

vanilka2612
30. jún 2010

No moja ked si povylieva z hrnceka,tak potom to zacne s rukami rozmazavat a ma zabavu 😒 😒 🙂 🙂 No a zo zazracneho hrnceka pila,tak juppiii

martinka17
30. jún 2010

@vanilka2612
huráááááá, hrnček funguje 😀

frola
30. jún 2010

@alline ahoj. no to chcelo len pevne nervy. hlavne som jej povedala ze ked nebude lezkat tak mama pojde prec. najprv mi samozrejme neverila a hrozne vela raz to vyskusala ale ja som vzdy odisla. chvilocku plakala ale hned som sa k nej vratila vzdy si na chvilu akoze lahla ze uz bude spinkat ale za chvilu zase zacala vymyslat. pocas jednej hodiny som musela odist niekolkokrat. po par dnoch pochopila ze si stojim za slovom a nepovolim takze teraz proste lahne a ked sa jej aj hned nechce zaspat tak sa vselijako kruti, spieva si, vypytuje sa na vsetkych clenov rodiny a zvieratka ale potom sa zrazu obrati a zaspi. ale nemysli si nie je to este 100%tne. vcera sa nam vecer nepodarilo. skusala som od 7dmej ale nakoniec zaspala az 21:30
dnes vecer lepsie, za 15minut spala.

martinka17
30. jún 2010

@frola
a celý čas pri nej ležíš? lebo ja som y toho ležania potom na prášky 😀 alebo zaspávam skôr ako chrúst 😵

mima22
30. jún 2010

@zuzi26 ahoj,no ani by som nepovedala ze mame lahsie prechadzky mala ked vymysla a chce ist s kocika von tak musim aj kocik tlacit a aj mala za ruku drzat.
natalka prejde uz aj sama ale nie moc ale uz skusa aj tak ze niekde sa drzi a zrazu prejde sama niekam par krokov a zas chyti.
to bude moj najstastnejsi den ked Natalka bude chodit uplne,
povedala som,ze stastnejsi jak ten svadobny ale aj ten bol dobry ale tento sa tomu nevyrovna

martinka17
1. júl 2010

@mima22
@terina25
babenky, veď dievčatá už chodia 😅 😵 😵 😵 😵 , len každé dieťa začína takto...ešte zo 2 týždne a bude to lepšie,ale pokiaľ sama bude chodiť, to potrvá pár týždňov, zo začiatku bude padať, podkýnať sa ale hlavne, že už chodia 😀
A čo sa týka kočíkovania, Samko síce chodí pol roka, ale nemá problém v kočiariku posedieť aj 4 hodiny, keď sme na nákupoch, takže to asi s tým chodením nemá nič spoločné 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre