Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

miskelka
7. mar 2009

A ešte ...ako vám zaspávajú detičky... Mám pocit, že to naše si už vynucuje noškovanie na rukách... v momente keď ju položím, hlboko spiacu... do minúty je hore..a to sa zopakuje aj 5-6 krát... Ja ju vždy zdvihnem, lebo neviem, či nechce grgnúť... Väčšinou aj grgne..., ale..aj tak... grgať hodinu a pol...

miskelka
7. mar 2009

Jaj idem už.., vzácny čas..., nech stihnem umyť zuby, pyžamo...chvíľu na gaučíku s drahým...., lebo keď sa "pyraňa" zobudí..., nepustí dve hodiny 😀 😀 😀

miskelka
7. mar 2009

Držte sa ...uzdravte sa... dobre sa vyspinkajte... 🙂 🙂 🙂

lenk30
7. mar 2009

ahojte babule. tak už sme tu všetky maminky? môj anjelik po náročnom dni konečne zaspinkal...............stále máme problémy s prdkaním a je to dookola, lebo len sa vyprdká, tak zase papáme a zase bolí bruško. dúfam, že čoskoro to prejde, už som z toho dosť unavená, ani kvapky nám nepomáhajú, ani masírovanie, len stále rozbalená ritka, nožičky zdvihnuté...............ale inak je zlatučký 🙂
neviete o nejakých tabuľkách, koľko by malo vypiť po týždnoch? my ho teraz aspon 2x pred a po papaní odvážime, keď som mala pocit, že mám málo mliečka. teraz ako mesačný papá 120ml, nie je to veľa? možno ho bruško bolí že sa prepapká, nie? ale v poradni mi povedali, že ukážkovo priberá............

janul, filipka očkovali na TBC predo mnou v pôrodnici a nič tam nemá ešte stále.
vaši drobci sa radi kupkajú, u nás iné plače, teraz ho len opláchnem v umývadle, to sa mu páči, ale zle sa nám tam hlavička.
miskelka, aj tebe zle grgá? nám začal grgať teraz posledné 3 dni-konečne.

ja som mala u nás segru 3 dni a spávala s malým, síce ho odučila od postielky, teraz sa tam mrví, ale tak som si oddýchla, super. lebo aj keď drahý pomáha, povie mi, že bude pri ňom, že mám ísť spať do obyvky, to sa mi nedá. tak dobrúúúúúúúúúúúúúú noc 🙂

krasulka
7. mar 2009

miskelka, pekny vecer 🙂

lenka, aj mi viac negrggame ako grgame 😖

baby ked kojim a dokrmjem musim malej davat caj? lebo ona ho vobec nepije..nechuti jej. vy davate aky cajik?

krasulka
7. mar 2009

lenka zmen si v pase tyzdne 😀 😀 a tusim aj muriel tam svieti 43 tt 😀 😀

lenk30
7. mar 2009

ako si to mám zmeniť?

krasulka
7. mar 2009

hore v nastaveniach, tam pridas ze mas dieta 🙂

ludika33
7. mar 2009

babule citam babske recepty na mliecko a pisali ste o krupicovom dezerte. a vaham, krupica nie je jeden z alergenov? mne celkom zabrali tie homeopatika ricinus..... maly sa nevie dopapkat. dokonca sa nam zadarilo uz aj 20 minut tahat co som rovno strelila sampanske. konecne nezaspal tvrdo po piatich minutach, ale len si na sekundu oddychol a tahal dalej. juj keby sa nam uz tak darilo castejsie. to by som mala male vianoce.

baby ja uz chytam ponorkovu chorobu. uz som zavreta vyse mesiaca uz mi chyba vzduch, pohyb po vonku. ked nepocitam poradnu kazdy tyzden (a aj to ideme autom, cize ziadna prechadzka), tak som iba v dome zavreta. juj nech je uz lepsie pocasicko, nech mozme ist von trosku.

molly28
7. mar 2009

ahojte konečne som zase tu...ja som babule moje bola s malou aj včera aj dnes u dokiho a preplachovali jej tie slzné kanáliky...včera som ju nepočula plakať, ale zato dnes to bola katastroooofa ☹ ☹ ☹ aj ja som si s ňou veru riadne poplakalo...išlo ma od plaču zadusiť...je to hrozné...v utorok nás to čaká zas...

ludika prosim ťa, kedže ja mám stale daky problém s tym mliečkom, aké homeopatika to uživaš?

krasulka
7. mar 2009

molly to je strasne.. nam sa to ocko zlepsilo..co jej na to davas? ja jej umyvam ockaj aj 5 krat za den kamilkovym cajom a davam mast do oka framikoin.Hnis uz vobec nema

tie homeo sa volaju Ricinus Comunis aj mne pomahaju 🙂

kvietok23
7. mar 2009

caute, vas nebolia prsniky, ked deticky zacnu tahat? potom to prestane, asi za pol minuty, ale dovtedy je to strasna bolest... ☹

molly28
7. mar 2009

...krasulka ja jej 5x denne očka vymyvam a kvapkam jej také kapky čo mi dal doktor....ked som jej davala opthalmo framykoin tak ten jej nezaberal vobec....tie homeopatika si kupim v lekárni, hej? určite to vyskušam,lebo mam mliečko, ale nie až tak vela...teraz sice dva dni sme už konečne bez prikrmu, ale neviem dokedy...potrebujem zásoby 😀 😀 😀

a kvietok k tym prsnikom - mna to bolievalo ale zmenili sme polohu a je to oki...skus...

kvietok23
7. mar 2009

no, je sice pravda, ze ked kojim posediacky, ze ma to boli menej, ale aj tak ma to boli 😒 neviem, co s tym, zapalene to nemam, ani prasknute bradavky... ☹

molly28
7. mar 2009

kojiš po ležiačky?ja som to skušala, ale mne ti to voooobec nešlo...a to sa hovori, že pri ležani najlepšie mlieko tečie a maminka sa vyborne uvolni...

a má ti v pusinke len bradavku alebo aj dvorec?

kvietok23
7. mar 2009

ano, po leziacky, ved to, ze je to najpohodlnejsia poloha pre mna.. ano, na to si davam pozor, lebo ze to moze byt problem, ked ma len bradavku... sak to, ze neviem, co ma tam moze boliet.
Ako keby som mala nieco upchate a potom sa to uvolni...

to s tymi ockami Sonicky ma mrzi ☹

molly28
7. mar 2009

...hm...tak skus ešte zmeniť daku tu polohu, ale zase, ak to nieje až taká strašná bolesť, tak koj po ležiačky...to je famozne...a ešte ma napadlo...možno to máš preto, bo máš velmi naliate prsniky, a pokial sa ti nedostavi to prvé uvolnenie, tak to boli a ak je toto ono, tak nech máš polohu hociaku, bude to bolieť....aj si odsavaš?

veru, chuda, moje, také malé a už musi takto trpieť 😔 ale dufam, že to čoskoro bude oki

kvietok23
7. mar 2009

nie, neodsavam, maly to stiha papat 😉 no, ja ti neviem, akurat citam na nete o tych polohach a tak...

nechapem, preco sa musi dietatkam takymto malinkym nieco taketo robit ☹

molly28
7. mar 2009

...veru ani ja to nechápem....ale ako to tu tak sledujem, tak máme rozne trable - očká, sopliky...no hruuuza ☹

molly28
7. mar 2009

,,,,,tak len duuufam, že nájdeš niečo, čo ti pomože.... 😉

kvietok23
7. mar 2009

aj ja, lebo chcem kojit co najdlhsie a bolest vydrzim, ale neviem dokedy 😒

molly28
7. mar 2009

...to ti verim, nie je prijemné kojiť s bolesťami...ja som to mala len 2x - (na jednej strane som bola šťastná, bo vtedy som mala naliate prsia a bolo veeeela mlieka, ale na druhej strane to riaaaadne bolelo)...

ALE VYDRŹIŠ...KVOLI MALÉMU? AJ OVELA VIAC 😉

kvietok23
7. mar 2009

jasne, hlavne, ze on netrpi.
Tak nech malinkej tie ocka sa zahoja, ja idem spat.
pekny vecer. 😉

molly28
7. mar 2009

...dakujeme...dobru noc... 😉

ludika33
8. mar 2009

ahojcek molly, tie homeopatika su ricinus communis a su volne predajne v lekarni. neverila som tomu, ale naozaj mi zaberaju. maly aj vcera vecer tahal 15 a potom 20 minut. molly skus to. jedia sa tri krat denne po 5 ks granul nechaju sa rozpustit v ustach. naozaj skus.

ludika33
8. mar 2009

lusilia

prajeme Alankovi vsetko naj. k dnesnym prvym meninkam. vela zdravicka, stasticka, lasky a mnam mnam mliecka od maminky. 😵

martinkasch.
8. mar 2009

Ahojte dievcata,
chcem sa Vas opytat, ja svojho Sebinka len kojim, mam vela mliecka, comu som velmi rada. Problem mam vsak s tym, ze maly mi kaka pravidelne do kazdej plienky a speje to az do takej zltej peny. Volala som znamej sestricke na novorodenecke, tak mi povedala, ze maly velmi vela je. No nechapem ako je to mozne, je pravidelne kazde 3 hodiny, niekedy 4.Pravidelnost je aj cez den aj v noci. Medzi tym stale spinka.Ritusku ma chudacik od toho kakania cervenu, takze mu ju stale vodou oplakujem aby sa mu nezaparila. Uz pouzivam len bavlnene plienky lebo som zistila, ze od Pampersiek ma tu ritusu viac ervenu.
Mate niektora podobny problem s takou stolicou?
Moja strava je uz mozno ucebnicova, jem len naozaj to, co mozem, nicim neexperimentujem. ☹

lusilia
8. mar 2009

Ludika dakujeme, dneska mame oslavu 😀
A ten ricinus, ja som dala kupit mojmu priatelovi a skoro mu to nechcela dat, ze je to na predpis a aj to je na nich napisane, ale tak dala mu ich, ale aj mne to zabera, takze odporucam...a pozor, lebo je ich viac, je to 5 CH...

ludika33
8. mar 2009

ano lusilia, na krabicke je, ze len na lekarsky predpis, ale mne ho bez problemov predala a az doma som si to citala. ricinusov je viacero druhov, ten ricinus communis 5 ch je na mliecko a este je jeden ricinus zase na zastavenie mliecka.

martinkasch. skus malemu dat iny druh plienok, nie pampersky. my zase nemozeme huggiesky. dostavali sme ich v nemocnici a maly mal stale cervenu ritku, tak som mu zacala davat svoje pampersky a preslo to a klop klop od vtedy mame pokoj so zaparenou a cervenou bolavou ritkou.
nas maly ma tiez taku zltu - horcicovu stolicu a obcas v nej ma ako keby hrcky bielej farvy ako zgrcnute mlieko keby to bolo a doktorka povedala, ze je to v poriadku. niekedy ma v kazdej plienke a napr vcera mal v jednej cez den a v jednej v noci. inak mal iba pocikanu plienku

martinkasch.
8. mar 2009

dakujem ludika,
tie hrcky to mame aj my, ale okrem toho ked sa vykaka tak mu na konci ide z ritky taka pena. A to sa bojim ze co to je. Vraj novorodenci maju v kazdej plienke aj zltu stolicu, ale ta pena mi neda pokoj a od nej ma aj tu bolavu cervenu ritku.
ano, pampersky som vyradila. Mala som tie s kamilkou, tie co su v oranzovom obale.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre